| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

A może nad Wartę?

Akcje związane z wodą, imprezy, wydarzenia, spotkania, itp.

A może nad Wartę?

Postprzez chi » 11 listopada 2017, o 00:21

co chwila widzę relację ze spływów ludzi z forum, tak sobie pomyślałem dlaczego by nie zorganizować czegoś w mojej okolicy (tj tam gdzie Liswarta wpływa to Warty), rzeki są, miejsce do spania się znajdzie, dodatkowo miałbym spływ na miejscu :)

pytanie tylko brzmi: czy ktoś byłby chętny przyjechać?

oczywiście trzeba by ustalić termin, wybrać nocleg, ogarnąć transport itp itd, jeśli wstępnie zadeklarują się chętni to mogę podjąć się organizacji.

przybliżony termin który bym zaproponował to wiosna - marzec lub kwiecień, wtedy ze względu na temperaturę najlepiej byłoby nocować w Nadwarciańskim Grodzie - ośrodku położonym w środku Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, strona i ceny tutaj: http://zalecze.pl/cennik.html
opcją drugą jest płynąć w maju lub czerwcu i spać w domkach i namiotach - jest to na pewno mniejszy komfort ale za to taniej, lokalizacji jest bardzo wiele - Załęcze, Zawady/Popów nad Liswartą, Prusicko, Krzeczów - trzeba by ustalić i wybrać optymalną.

rzeki które proponuję to klasycznie Warta + Liswarta, ewentualnie przedłużyć imprezę o jeden dzień dla chętnych i zrobić jeszcze zwałkową Kocinkę.

jest to mniej więcej środek Polski więc każdy na pewno będzie miał blisko :) jeśli ktoś z byłby zainteresowany piszcie śmiało jaki termin i rodzaj noclegu preferujecie (namiot, domki, pokoje dwuosobowe w Nadwarciańskim Grodzie), może coś z tego będzie ;)
Ostatnio edytowano 11 listopada 2017, o 00:45 przez chi, łącznie edytowano 1 raz
Raport z moich tripów: http://www.raportztripa.pl
chi

Dziękował/a : 31
Dziękowano: 85
Dołączył/a: 01 października 2017
Sprzęt: Pyranha river tour

Re: A może nad Wartę?

Postprzez miandas » 11 listopada 2017, o 00:37

chi napisał(a):co chwila widzę relację ze spływów ludzi z forum, tak sobie pomyślałem dlaczego by nie zorganizować czegoś w mojej okolicy (tj tam mnie Liswarta wpływa to Warty), rzeki są, miejsce do spania się znajdzie, dodatkowo miałbym spływ na miejscu :)

pytanie tylko brzmi: czy ktoś byłby chętny przyjechać?

oczywiście trzeba by ustalić termin, wybrać nocleg, ogarnąć transport itp itd, jeśli wstępnie zadeklarują się chętni to mogę podjąć się organizacji.

przybliżony termin który bym zaproponował to wiosna - marzec lub kwiecień, wtedy ze względu na temperaturę najlepiej byłoby nocować w Nadwarciańskim Grodzie - ośrodku położonym w środku Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, strona i ceny tutaj: http://zalecze.pl/cennik.html
opcją drugą jest płynąć w maju lub czerwcu i spać w domkach i namiotach - jest to na pewno mniejszy komfort ale za to taniej, lokalizacji jest bardzo wiele - Załęcze, Zawady/Popów nad Liswartą, Prusicko, Krzeczów - trzeba by ustalić i wybrać optymalną.

rzeki które proponuję to klasycznie Warta + Liswarta, ewentualnie przedłużyć imprezę o jeden dzień dla chętnych i zrobić jeszcze zwałkową Kocinkę.

jest to mniej więcej środek Polski więc każdy na pewno będzie miał blisko :) jeśli ktoś z byłby zainteresowany piszcie śmiało jaki termin i rodzaj noclegu preferujecie (namiot, domki, pokoje dwuosobowe w Nadwarciańskim Grodzie), może coś z tego będzie ;)
Potencjalnie się piszę. Nie jest to jednak prosta sprawa. Ale.... Im wcześniej będę coś wiedział, tym bardziej są szanse. Ostrzegam! Pływam gumofilcem!! (I mam nadzieję, że do wiosny wróci mi sprawność ręki)
Droga zawsze nagradza
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1055
Dziękowano: 258
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar410, old town camden120

Postprzez drawa » 11 listopada 2017, o 08:15

SZYKUJE SIE FAJNA IMPREZA SPŁYWOWO- TOWARZYSKA. :roll:
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 186
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez maciej66 » 11 listopada 2017, o 17:50

Jestem trzeci . Masz już co robić.Marzec kwiecień dobry termin. Namioty są najwygodniejszy.Nie musimy się martwić żadną organizacją. Śpimy gdzie I kiedy chcemy. Ognisko i płyny nas rozgrzeją.
maciej66

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 81
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez wilk » 13 listopada 2017, o 12:47

No niestety na "pudło"się nie zmieściłem,ale czwarty to też nie jest lipa.Popieram całkowicie szósteczki.Do zobaczenia.
Urodziłem się zmęczony,żyję aby odpocząć.
wilk
**

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 10
Dołączył/a: 23 czerwca 2015
Sprzęt: kajak Solar

Postprzez chi » 13 listopada 2017, o 19:34

super, widać, że wiecie co dobre i długo Was namawiać nie trzeba :)

w takim razie lecimy z listą :
1. chi
2. miandas
3. drawa? nie jestem pewien czy tylko skomentowałeś czy już się zapisałeś ;)
4. maciej66 - wyszło, że jesteś czwarty ale licząc od 0 jesteś trzeci ;)
5. wilk

+ 2 osoby z wodniacy.net
rozumiem, że wszyscy preferujecie namioty. póki co zostawimy listę, zobaczymy ile osób się uzbiera do nowego roku, wtedy odpalimy ankietę z terminem a później będziemy ustalać noclegi i trasy.
chi

Postprzez Łysy » 13 listopada 2017, o 19:47

Na razie trudno mi się zadeklarować, ponieważ jest to jeszcze bardzo odległy termin. Gdybym jednak miał wtedy wolny czas to z chęcią dołączę. Nie wiem, czy jest sens wszystko planować już na początku roku, gdyż wiele zależeć może od pogody. Znając warunki jakie mamy w naszym kraju może okazać się, że w kwietniu padać będzie jeszcze śnieg.
Łysy

Dziękował/a : 75
Dziękowano: 84
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

Postprzez peterka » 13 listopada 2017, o 21:53

W Kulach nocowałem kiedyś z PanBlackiem (f.kajaki) fajny ośrodek i miejsce na ognisko. Ośrodek ma swój pomost. Pod namiot o tej porze się raczej nie wybiorę, ale to wygodne miejsce (przynajmniej dla mnie do spotkania). Kwiecień byłby chyba lepszy, bo kolorowo zaczyna się robić. Takie moje zdanie. Pewnie w maju jeszcze fajniej i wtedy to może ten namiot byłby ok.. tak na 80proc się piszę.
A tu stara relacja mniej więcej pokrywa się z pomysłem chi : liswarta-warta-ostatnie-dni-lata-t5487.html#p43857
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 453
Dziękowano: 451
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: gumotexy: solar 410c i twist 2

Postprzez chi » 8 stycznia 2018, o 20:23

mamy już 2018 więc powoli wypadałoby odświeżyć wątek. dalej są chętni?

na początek wybierzmy potencjalne terminy, dajmy na to 3 i zrobimy głosowanie komu kiedy pasuje. najważniejsze to termin, później będziemy myśleć dalej.
chi

Postprzez Maga » 9 stycznia 2018, o 16:23

chi napisał(a):super, widać, że wiecie co dobre i długo Was namawiać nie trzeba :)

w takim razie lecimy z listą :
1. chi
2. miandas
3. drawa? nie jestem pewien czy tylko skomentowałeś czy już się zapisałeś ;)
4. maciej66 - wyszło, że jesteś czwarty ale licząc od 0 jesteś trzeci ;)
5. wilk

+ 2 osoby z wodniacy.net
rozumiem, że wszyscy preferujecie namioty. póki co zostawimy listę, zobaczymy ile osób się uzbiera do nowego roku, wtedy odpalimy ankietę z terminem a później będziemy ustalać noclegi i trasy.

6. Maga
(w zależności od terminu, ale druga połowa marca rysuje mi się najlepiej)
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 524
Dziękowano: 630
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez peterka » 9 stycznia 2018, o 18:05

Ja to bym wolał gdzieś od Konopnicy płynąć. To ma być weekendowy czy dłuższy spływ?
Kocinka to raczej nie na pneumatyka.
Jak w marcu to raczej z noclegami.
Na 3 dni z 2 noclegami bym się pisał.
peterka

Postprzez maciej66 » 9 stycznia 2018, o 20:34

Koniec marca pod namiot. Dwie noce.
maciej66

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 81
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez peterka » 9 stycznia 2018, o 21:51

Jeżeli nie będziecie chcieli płynąć od Konopnicy(tego odcinka nie znam)
To najlepiej Liswartą od Dankowa do Załęcza. Znam na pamięć i do znudzenia..ale do Liswarty mam szczególną słabość, bo to piękna rzeczka z mnóstwem mostków z bardzo urozmaiconym krajobrazem.
Potem oczywiście z automatu wpłyniemy na szeroką Wartę.
peterka

Postprzez chi » 10 stycznia 2018, o 22:03

ok, jako że nie ma innych sugerowanych terminów i największej liczbie osób odpowiada koniec marca (mi również) zaproponuję 2 terminy:
- weekend 23 - 25 marca
- weekend 30 marca - 1 kwietnia

co do odcinka to moja propozycja jest taka:
1. dzień (piątek) dla chętnych - : Kocinka
2. Liswarta - z Zawad i dalej Wartą do Wąsosza bądź trochę dalej
3. dzień: wybrać fragment Warty z odcinka Kijów/Łęg - Krzeczów (moim skromnym zdaniem te fragmenty Warty są tutaj najpiękniejsze)

dlaczego tak? wydaje mi się, że to najfajniejsze rzeki w mojej okolicy, nikt nie powinien wrócić zawiedziony.
jeśli ktoś nie ma sprzętu na zwałki - załatwimy z wypożyczalni. jeśli ktoś mimo wszystko nie chce pływać zwałkowej rzeki może zacząć od soboty.

oczywiście jest to moja propozycja - jeśli nie przypadnie wam do gustu to zrobimy tak żeby jak największej liczbie osób pasowało.

Peterka - sorry ale jak dla mnie Konopnica odpada ponieważ jest ode mnie troszkę za daleko. tutaj (tzn od Myszkowa do Krzeczowa) znam Wartę dość dobrze. wyżej też pływałem ale jednorazowo, będę musiał i tak przepłynąć odcinek od Krzeczowa w dół ale zostawię sobie na później. możemy się umówić w przyszłości na Konopnicę i dalej

cieszy mnie zainteresowanie, byłbym wdzięczny za rozsyłanie informacji o spływie dalej, być może wypali jakaś większe impreza. jak ustalimy datę zrobię wydarzenie na fejsie :)
chi

Postprzez miandas » 10 stycznia 2018, o 23:34

Tylko koniec marca to święta, więc jak już, to ten 23-25 marca
Droga zawsze nagradza
miandas

Postprzez peterka » 11 stycznia 2018, o 00:12

Chi: myślałem że tylko ja lubię takie kombinacje. Kiedyś robiłem tu wywody w Twoim stylu..i myślałem że jestem osamotniony w takich kombinacyjnych koncepcjach. Większość preferuje raczej płynną ciągłość rzek.Ale moim zdaniem esencja najlepszych odcinków daje większą frajdę. I przy kilku autach jesteśmy w stanie logistycznie to opanować. To jest to co lubię najbardziej :m_: .
Jeżeli Kocinka to chyba kajak by trzeba wypożyczyć mocniejszy(jestem za)
Jeżeli chodzi o Liswartę to proponuję od Dankowa do Kul lub trochę wcześniej do Nowej Wsi(tam przy mostkach jest fajne miejsce na nocleg ,a i autem można wjechać). Dłuższy dojazd ale frajda większa i nieporównywalnie piękniej.
Co do odcinka Warty to zgadzam się całkowicie, bo to też mój ulubiony odcinek tzn od Łęgu do Ważnych Młynów (3-4km przed W.Młynami też fajne miejsca na biwak) Auto też tam wjedzie bez problemu.
Załęczański Park to tak dla mnie osobiście nie za bardzo. Piękne miejsce , ale pływam tu bardzo często i najzwyczajniej już mi nieco obrzydło.

Żeby tylko dobra pogoda była, bo w marcu to i śnieg czasami , szaro jeszcze i zimno..o deszczu nie wspominając. Ta kwestia też ma dla mnie kluczowe znaczenie.

Co do Konopnicy to myślę że w zieloną wiosnę z przyjemnością bym z Tobą popłynął.
Ostatnio edytowano 11 stycznia 2018, o 09:15 przez peterka, łącznie edytowano 2 razy
peterka

Postprzez Maga » 11 stycznia 2018, o 08:59

miandas napisał(a):Tylko koniec marca to święta, więc jak już, to ten 23-25 marca

Tak, dokładnie, następny weekend to już święta. Pasowałby ten 23-25 marca.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 524
Dziękowano: 630
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez peterka » 11 stycznia 2018, o 09:24

No to 2 osoby już są zgodne w terminie spływu. Wiadomo rodzina ;) . Jest już jakiś terminowy konkret.
Ja dam odpowiedź na 2-3dni przed spływem. W przypadku niepogody to może tylko na jeden dzień się skuszę. Bardziej dla poznania w realu forumowiczów niż dla przyjemności.
Co do tej Kocinki myślę że byłaby alternatywa dla osób niezainteresowanych zwałką tzn odc:Kule-Działoszyn. Kocinka,Liswarta,Warta ma taki prawie trójstyk w Kulach.
peterka

Postprzez chi » 11 stycznia 2018, o 19:29

miandas napisał(a):Tylko koniec marca to święta, więc jak już, to ten 23-25 marca

brawo Miandas, dzięki za czujność. czyli termin wybrał się sam :)

data spływu to 23 - 25 marca!

Chi: myślałem że tylko ja lubię takie kombinacje. Kiedyś robiłem tu wywody w Twoim stylu..i myślałem że jestem osamotniony w takich kombinacyjnych koncepcjach. Większość preferuje raczej płynną ciągłość rzek.Ale moim zdaniem esencja najlepszych odcinków daje większą frajdę. I przy kilku autach jesteśmy w stanie logistycznie to opanować. To jest to co lubię najbardziej :m_: .

fajnie, że się rozumiemy :) logistycznie jest do opanowania, jak będę znał liczbę osób i kajaków postaram się to rozplanować.

Jeżeli Kocinka to chyba kajak by trzeba wypożyczyć mocniejszy(jestem za)

jak najbardziej. polecam dwie wypożyczalnie które posiadają odpowiedni sprzęt: kajakowo (Zakrzówek Szlachecki) oraz tyrolki (Częstochowa). ja prawdopodobnie będę jechał z Częstochowy - mogę zabrać 2 - 3 kajaki.

Jeżeli chodzi o Liswartę to proponuję od Dankowa do Kul lub trochę wcześniej do Nowej Wsi(tam przy mostkach jest fajne miejsce na nocleg ,a i autem można wjechać). Dłuższy dojazd ale frajda większa i nieporównywalnie piękniej.
Co do odcinka Warty to zgadzam się całkowicie, bo to też mój ulubiony odcinek tzn od Łęgu do Ważnych Młynów (3-4km przed W.Młynami też fajne miejsca na biwak) Auto też tam wjedzie bez problemu.

Liswarta na odcinku Danków - Wąsosz Dolny (nad Wartą) to około 34 km. odcinek o którym piszesz jest do zrobienia.

co do obozowiska, mam jedno fajne miejsce nad Liswartą u zbiegu 3 rzek, na pięknym meandrze. problem w tym, że nie wiem jak wygląda tam sprawa z dojazdem samochodem - może być ciężko, ja byłem tam rowerem. mogę zawsze wybrać się na rekonesans
https://goo.gl/maps/saemKH2RpnD2

zdjęcia:
https://photos.app.goo.gl/sNr0Go59L6jtIgEh2

a nad Wartą to mówisz o tym miejscu?:
http://raportztripa.pl/wp-content/uploa ... 68x433.jpg

Załęczański Park to tak dla mnie osobiście nie za bardzo. Piękne miejsce , ale pływam tu bardzo często i najzwyczajniej już mi nieco obrzydło.

Żeby tylko dobra pogoda była, bo w marcu to i śnieg czasami , szaro jeszcze i zimno..o deszczu nie wspominając. Ta kwestia też ma dla mnie kluczowe znaczenie.

Co do Konopnicy to myślę że w zieloną wiosnę z przyjemnością bym z Tobą popłynął.

Załęczański Park jest spoko ale okolice ujścia Liswarty też niczym mu nie ustępują :)

jeśli chodzi o Konopnice to tak jak piszesz - zgadamy się jak się zazieleni ;)

jeśli chodzi o pogodę - trzeba trzymać kciuki bo co się więcej zrobi? jak będzie mega lipa - zawsze można przełożyć albo płynąć 1 dzień symbolicznie, zobaczymy.

czy reszcie wszystko odpowiada?
chi

Postprzez miandas » 11 stycznia 2018, o 20:17

Ogólnie jestem za. W moim przypadku zwałki na pewno odpadają. W sensie: jeśli się gdzieś pojawiają, jakoś kombinuję ale nie wybieram rzek dlatego, że są zwałkowe.

Ale spoko, i tak prawdopodobnie zacząłbym od piątku wieczorem (w sensie dołączenia do biwaku) lub w sobotę rano. Ja z kolei lubię sobie płynąć jednym ciągiem. Ale to niekoniecznie oznacza, że wyrwę sobie włosy ze zgrozy.

Staram się mieć takie podejście: jeśli dołączam do czyjejś imprezy, dostosowuję się do szefa/ organizatora. Albo nie dołączam :)
Droga zawsze nagradza
miandas

Następna strona

Powrót do Wydarzenia, akcje, imprezy, spotkania