| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Bug - rzeka graniczna

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Re: Bug - rzeka graniczna

Postprzez miandas » 15 lipca 2018, o 20:52

Tylko może trzeba z nimi to wcześniej ustalić?
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1241
Dziękowano: 289
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Drucik » 16 lipca 2018, o 08:27

Witam Uczestników
1. Stresy to raczej słaby element chyba że jest poważne zagrożenie
2. Wg mnie ustaliliśmy, że spotykamy się w Kryłowie w wypożyczalni po południu w sobotę.
3. Zgodnie z tym co zaproponował Młodek korzystamy z transportu Wypożyczalni, jeśli wyrażą taką wolę
4. Lepiej wiedzieć czy są zatory, bo zabierzemy wózki to przenoski. A może i piły spalinowe i ku chawale ojczyzny udrożnimy rzekę żeby niepowołani goście naszego wspaniałego kraju nie odwiedzali bez zaproszenia :)

Pzdr
Drucik
*

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 12
Dołączył/a: 30 kwietnia 2018
Sprzęt: kajak składany

Postprzez mlodek » 16 lipca 2018, o 08:29

maciej66 napisał(a):Myślę że dobrze by było skorzystać z pomocy wypożyczalni kajaków w Kryłowie. W sobotę u nich na polu rozbić namioty , ognisko. Zostawiamy u nich samochody. W niedziele rano zawożą nas i kajaki do Gołębie i płyniemy. W sobotę po tygodniu dzwonimy do wypożyczalni gdzie busem z wózkiem ma po nas popołudniu przyjechać. Zabierają nas i kajaki do Kryłowa, biwak ognisko i w niedziele do domu.

Tak, właśnie przed momentem to zrobiłem
Ostatnio edytowano 16 lipca 2018, o 08:39 przez mlodek, łącznie edytowano 1 raz
mlodek

Dziękował/a : 7
Dziękowano: 127
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: kanu

Postprzez miandas » 16 lipca 2018, o 08:38

super. gdybyś potrzebował pomocy, daj znać - mam niewygodne poczucie, że wszystko jest na Twojej głowie :) A sam nie chcę podejmować jakichś kroków, żeby z kolei nie zakłócać - gdzie kucharek sześć... Dodam tylko, że przyjedziemy w sobotę pod wieczór (ale nie wiem dokładnie o której) w ekipie 4osobowej: Maga, Maciej66, jego kumpel ornitolog, no i moja skromna osoba jako drajwer.
Ostatnio edytowano 16 lipca 2018, o 09:07 przez miandas, łącznie edytowano 1 raz
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez mlodek » 16 lipca 2018, o 08:46

miandas napisał(a): .. mam poczucie, że wszystko jest na Twojej głowie ...

Spoko - pełen luzik
mlodek

Postprzez Maga » 16 lipca 2018, o 08:47

By podgrzać atmosferę, jako że za oknem na Lubelszczyźnie leje i grzmi, polecam swoją relację z odcinka Kryłów - Ślipcze, na którym będziemy pewnie w niedzielę bądź poniedziałek. http://forumwodne.pl/topic10206.html

Korzystaliśmy wtedy ze wspomnianej już wypożyczalni.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 595
Dziękowano: 691
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez Drucik » 16 lipca 2018, o 09:06

Mogę zadzwonić do straży granicznej (na początkowy odcinek) jeśli Młodek wyrazi taką wolę w sprawie zatoru i informacji o naszym spływie oraz porozmawiam w sprawie informowania ich o dalszych naszych ruchach
Pzdr
Drucik
*

Postprzez miandas » 16 lipca 2018, o 09:44

Drucik napisał(a):Mogę zadzwonić do straży granicznej (na początkowy odcinek) jeśli Młodek wyrazi taką wolę w sprawie zatoru i informacji o naszym spływie oraz porozmawiam w sprawie informowania ich o dalszych naszych ruchach
Pzdr

myślę sobie, że to wszystko jest już dopięte i nie ma co mieszać.

Jeśli zaś boisz się zatorów (co pobrzmiewa w Twoich postach), to wiedz, że są niezawodne sposoby na ich pokonywanie. Np. ciągnie się losy, i na kogo wypadnie, ten się kładzie na bardziej stabilnym fragmencie śmieci i reszta się po nim spindra. Czasem nawet kajaki można po nim przeciągnąć. Jest to dość niewygodne, no ale jakoś trzeba sobie dawać radę. Dlatego najlepiej pływać co najmniej we dwójkę, bo wtedy jeden się kładzie itd. 8-) 8-) 8-) :lol: :lol: :lol: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :twisted:

a tak poważnie: wiadomość, gdzie jest zator, kompletnie nic nie zmienia: i tak musisz tam popłynąć, sforsować, i płynąć dalej. Czy to będzie na 50 czy na 60 kilometrze, to naprawdę wszystko jedno.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez Drucik » 16 lipca 2018, o 09:58

Chodzi o to Miandas, czy bierzemy wózki czy nie , a nie o to, że boimy sie zatorów. Jedno drzewo ostatnio kozikiem przeciąłem, żeby nikogo nie trzeba było kłaść w charakterze mostu. :)
Drucik
*

Postprzez miandas » 16 lipca 2018, o 10:13

ja tak czy inaczej nie biorę wózka. Nawet jeśli będą zatory. Mam nadzieję, że pomogłem.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez mlodek » 16 lipca 2018, o 22:40

Drucik napisał(a):Mogę zadzwonić do straży granicznej (na początkowy odcinek) jeśli Młodek wyrazi taką wolę w sprawie zatoru i informacji o naszym spływie oraz porozmawiam w sprawie informowania ich o dalszych naszych ruchach
Pzdr

Przeczytaj moje wcześniejsze posty
- o konieczności zgłoszenia chęci płynięcia odcinkiem granicznym już pisałem
- o informowaniu SG w trakcie płynięcia już pisałem
- o numerach tel. do poszczególnych placówek SG już pisałem
- o zakresie terytorialnym działania poszczególnych placówek (z numerami słupków granicznych) już pisałem

Do Straży Granicznej i tak każdy musi zadzwonić indywidualnie ew. zbiorczo np. z Kryłowa aby zgłosić swoje płynięcie podając swoje dane osobowe.
Do Straży Granicznej w Kryłowie można także wysłać indywidualnie email zgłaszając chęć płynięcia, jego termin oraz podać swoje dane osobowe.
Straż Graniczna ma placówkę w Kryłowie więc można zrobić to także osobiście będąc w sobotę na miejscu.

miandas napisał(a): .... a tak poważnie: wiadomość, gdzie jest zator, kompletnie nic nie zmienia: i tak musisz tam popłynąć, sforsować, i płynąć dalej. Czy to będzie na 50 czy na 60 kilometrze, to naprawdę wszystko jedno.

"creme de la creme"
mlodek

Postprzez Krzyś66 » 17 lipca 2018, o 10:02

Czytam Wasze przygotowania i nie ogarniam :shock: Wydawało mi się że płyniecie grupą ludzi?Jeżeli tak jest to jaki problem pokonać jeden zawał :shock: :shock: :shock:
Chyba że startujecie niby razem a potem każdy walczy oddzielnie i spotykacie się na noclegu, to co innego.
Dla przykładu jeden z setek wspólnie pokonywanych:
Obrazek
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 191
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez miandas » 17 lipca 2018, o 10:17

Krzyś66 napisał(a): Wydawało mi się że płyniecie grupą ludzi?Jeżeli tak jest to jaki problem pokonać jeden zawał :shock: :shock: :shock:

To dla nas prawie wszystkich oczywiste :)
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez miandas » 17 lipca 2018, o 10:18

droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez peterka » 17 lipca 2018, o 10:18

Na Wieprzy miałem taki zawał. Głęboko, zdechły jeleń, smród,muchy,silny prąd,wysokie brzegi i zero możliwości wyjścia z kajaka. Musiałem dymać pod prąd ładne parę km.
Ale w dużej grupie faktycznie nie powinno być problemów :). Nie pływam w grupie i pewnie stąd moje dylematy. Zakładając że pijecie do mnie ;) .
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 478
Dziękowano: 468
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez mlodek » 17 lipca 2018, o 10:41

Krzyś66 napisał(a):Czytam Wasze przygotowania i nie ogarniam :shock: Wydawało mi się że płyniecie grupą ludzi?Jeżeli tak jest to jaki problem pokonać jeden zawał :shock: :shock: :shock:

:m_:

niektórzy widzą problemy tam gdzie ich nie ma ;)
niepotrzebnie
mlodek

Postprzez miandas » 17 lipca 2018, o 10:43

peterka napisał(a): Zakładając że pijecie do mnie ;) .

Nie, nie do Ciebie.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez miandas » 17 lipca 2018, o 11:08

aktualna pogoda (patrzę na lokalizację Kryłowa) - w sobotę jeszcze może troszkę padać, potem bez deszczu, dość słonecznie, max 25 st. w dzień i min. 16 st. w nocy.
Na razie wyświetla mi się do czwartku 26.07.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez Maga » 17 lipca 2018, o 12:03

Krzyś66 napisał(a):Czytam Wasze przygotowania i nie ogarniam :shock: Wydawało mi się że płyniecie grupą ludzi?Jeżeli tak jest to jaki problem pokonać jeden zawał :shock: :shock: :shock:

Dla mnie żaden. Nie zliczę zatorów na wodzie pokonywanych grupą i wiem, że dla ludzi, którzy potrafią się dogadać, nie jest to problem.
Najbardziej pamiętny zator to chyba na rzece Seret na Ukrainie.
Obrazek

Miandas, fajnie że napisałeś o zaćmieniu, bo z tego wszystkiego zapomniałam ja o tym napisać, choć od dawna miałam to zrobić.
Pogoda na spływ zapowiada się dobra.
Powoli wreszcie zaczynam czuć zbliżający się wyjazd. Jeszcze tylko trzy dni w pracy.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 595
Dziękowano: 691
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez mlodek » 17 lipca 2018, o 13:14

peterka - moja uwaga nie była konkretnie adresowana, była wynikiem zaobserwowanego zjawiska.

Dla uspokojenia nadmiernie zaniepokojonych;
dzisiaj wysłałem następujący email :

do: krylow@strazgraniczna.pl
temat: spływ kajakowy - zgłoszenie wstępne

21 lipca wieczorem, na terenie wypożyczalni kajaków w Kryłowie zgromadzi się niewielka grupa kajakarzy.
Osoby te chciałyby rano 22.07 rozpocząć spływ Bugiem z miejscowości Gołębie a ma on trwać do 29.07.2018.
Płynąć będzie, chcąca poznać rzekę Bug, pochodząca z różnych województw, grupa pasjonatów kajakarstwa.
Spływ nie posiada formalnego organizatora, będzie to niekomercyjne wspólne pływanie kilkunastu osób.
W tej chwili jeszcze nie jest znany dokładny skład uczestników imprezy.
Informacje dotyczące: ilości osób, kajaków, dane osobowe uczestników, zgłosimy placówce SG w Kryłowie 21.07.
Znane nam są zasady i obowiązki związane z pływaniem granicznym odcinkiem rzeki Bug.
Znane nam są numery telefonów do poszczególnych placówek SG oraz obszar ich odpowiedzialności.
Jeżeli pominąłem jakieś dodatkowe obowiązki związane z takim wodnym spotkaniem to proszę o informacje.

Treści maila proszę nie komentować ani radzić jego uzupełnienie - wiem co robić. 8-)
mlodek

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...