| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Burza mózgów - wszelkie pomysły dotyczące EGO

Grupa zajmuje się organizowaniem forumowych inicjatyw ekologicznych i projektów związanych z ochroną środowiska.

Re: Nowy dział Eko bomba

Postprzez ra_dek » 22 listopada 2013, o 12:24

I może na tym zakończmy OT :|

Wracając do działu i akcji związanej ze sprzątaniem, jeśli ktoś chciałby wesprzeć inicjatywę to zapraszam do grupy organizacyjnej, proszę zgłaszać się do mnie na PW lub pisać w temacie.

Nadal szukamy chwytliwej nazwy dla tego przedsięwzięcia, to teraz priorytet. Mam kilka pomysłów ale wszystkie są takie sobie.
Eko bomba - zdecydowanie odpada, bomby się unika, o bambach się nie mówi - np. o tym że Polska jest potęgą w ich produkcji, bomby zrzucają Amerykanie jak chcą komuś "pomóc" - nie bomba to zdecydowanie zły pomysł.

Kolejne moje złe propozycje to:
śmieciołap
śmieciopolis
ekopolis
przyznaje też złe :(

Może ktoś ma pomysł na nazwę i chciałby zostać chrzestnym/ą akcji/działu/grupy.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Prus » 22 listopada 2013, o 15:47

szpak napisał(a):
Prus napisał(a):Przyznam, że po takiej odpowiedzi na to co napisałem poczułem się dość nieprzyjemnie.
To jakieś aluzje pod moim adresem?

Kolego Prus nie to nie było do Ciebie. Popieram sprzątanie i zapaleńców którym się chce robić takie akcje, ale swoje wiem. Trzymam kciuki za powodzenie waszych starań.

No i fajnie.
Miałem się nie odzywać, ale przeczytałem propozycje przekazane Radkowi... istotnie. Jak mam działać w "Śmieciołapie" to nie wiem czy chcę. Zanim ktoś zgłosi pomysł typu Dział Utylizacji Patologii Asenizacyjnej, zaproponuję coś od siebie. Może nie trzeba wyważać już otwartych drzwi. Znalazłem coś takiego:
http://www.nieplywamwsmieciach.pl/
Proponuję nazwę:
NIE BĘDZIEMY PŁYWAĆ W ŚMIECIACH
Napiszmy, że pomysł został zaczerpnięty z Sokołowa Podlaskiego. Cel jest szczytny, nie sądzę, by autorzy podlinkowanej akcji mieli do nas pretensje o skorzystanie z ich pomysłu na nazwę.
Nazwa nie jest pretensjonalna, wiadomo o co chodzi, ciężko doszukać się podtekstów. Trochę długa, więc można dodać podtytuł "EKO" czy "EKO-zgłoszenia", żeby było krócej.
Ogólnie jestem za tym, żeby za długo tego nie ciągnąć. Boje się, że cała energia pójdzie w wymyślanie nazwy i na jakiekolwiek działanie nie starczy zapału.
Prus

Dziękował/a : 191
Dziękowano: 434
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez ra_dek » 22 listopada 2013, o 19:45

Prus, działać można już. Na razie jest a właściwie było nas dwóch, dziś do grupy na moje zaproszenia dołączył dar_ek.
Nazwa jest b. ważna, ale nie ma potrzeby na niż czekać bo w każdej chwili możemy ją zmienić.
Ja w tej chwili nie mam czasu, ale zajmę się eko projektem forum. Zaczął mi się przedświąteczny szczyt i do połowy grudnia będę miał mniej czasu. Nazwa się znajdzie, ale fakt przecież nie o nazwę chodzi.

Mnie zależy żeby opracować procedury działania i bank danych instytucji oraz gotowych wzorów pism do wysyłania do urzędów itp. Trzeba na to czasu i kilku osób żeby na spokojnie to napisać skonsultować i opublikować w jasny i czytelny sposób w dziale, który dopiero po zrobieniu powyższych czynności można by było jakoś propagować.
Pośpiech jest złym doradcą. Zrobimy ale nie wszystko na raz.

Co do propozycji nazwy moim zdaniem nadal jej nie mamy i pilnie poszukujemy. Ale działać już można.
Prowadzę kilka projektów równocześnie i niestety się nie rozdwoję, a muszą jeszcze znaleźć czas na pracę zawodową 8-)
ra_dek

Re: Burza mózgów - wszelkie pomysły dotyczące EGO

Postprzez kamilgolak » 25 listopada 2013, o 08:51

Może warto stworzyć swoją stronę w sieci. Taką wizytówkę. Na jej łamach moża by dodawać artkukuły, które będą powiększały świadomość ekologiczną. Dodatkowo można by dodać jakiś przycisk dotacje z możliwością wparcia organizacji.
kamilgolak
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 1
Dołączył/a: 22 listopada 2013
Sprzęt: Nike

Postprzez dar_ek » 25 listopada 2013, o 09:53

ra_dek napisał(a):Na początek, z mojej strony: z pewnością nie najważniejszy problem/temat ale b. ważny to chwytliwa nazwa działu widocznego dla innych.

Forumowa Inicjatywa na rzecz czystości wód i brzegów. FI-nr-CWIB, w skrócie FI-CWIB albo Ku czystości wód i brzegów - KUCWIB ;)
Albo jeszcze prościej, Forum na rzecz czystości wód i brzegów - F-CWIB, a nawet samo CWIB (łatwo się wymiawia).
Głęboka rzeka nie huczy - przysłowie greckie
dar_ek

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: czym się da, przeważnie kanu

Postprzez ra_dek » 25 listopada 2013, o 13:51

dar_ek brawa za kreatywność, nie gniewaj się jakoś mnie to nie przekonuje ;)

Nazwa będzie zarazem nazwą działu, nazwą akcji i swego rodzaju wizytówką w necie, możliwe że będzie adresem strony który będzie promował sprawę. Może być umieszczana np. na wlepkach - i to musi być coś krótkiego nie koniecznie związanego ze śmieciami ale musi być prosta/łatwa/wpadająca w ucho.
ra_dek

Postprzez dar_ek » 25 listopada 2013, o 22:05

ra_dek napisał(a):dar_ek brawa za kreatywność, nie gniewaj się jakoś mnie to nie przekonuje ;)

Nazwa będzie zarazem nazwą działu, nazwą akcji i swego rodzaju wizytówką w necie, możliwe że będzie adresem strony który będzie promował sprawę. Może być umieszczana np. na wlepkach - i to musi być coś krótkiego nie koniecznie związanego ze śmieciami ale musi być prosta/łatwa/wpadająca w ucho.

A może - Okowita, od Aqua vitae, czyli woda życia ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/Aqua_vitae
Głęboka rzeka nie huczy - przysłowie greckie
dar_ek

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 109
Sprzęt: czym się da, przeważnie kanu

Postprzez ra_dek » 26 listopada 2013, o 00:37

Przeniosłem bo tu jest ciągłość, a było w dwóch miejscach.
Darek "Okowita, od Aqua vitae, czyli woda życia" bardziej na akcję z wodą, a teraz dumamy nad usuwaniem śmieci.

Mam propozycję do rozważenia: Ekowędka

Takie może trochę durne... ale coś w tym jest, adres mógłby wyglądać tak:
forumwodne.pl/ekowedka albo ekowedka.forumwodne.pl

Było by eko - ogólnie pasuje do różnych akcji i wędka od łapania, wyławiania, chwytania...
Łatwo powtórzyć, łatwo zapamiętać i co ważne Google na hasło ekowędka wywala tylko kilka wyników.
No i można liczy że dołączą się wędkarze ;)
ra_dek

Postprzez Prus » 26 listopada 2013, o 10:33

Okowita kojarzy mi się z łojeniem gorzały, a wędka z wędką. Wolę Forumową Inicjatywę. Tylko trochę długa. Może Forumowa Inicjatywa "Czyste Rzeki" albo "EKO-Projekt" (jak ma być eko). Albo coś...
Swoją drogą przypomniały mi się jeszcze inne wodne śmietniki.

Kamienna, która już sama się "rozładowała":
DSCF2396+.jpg
DSCF2396+.jpg (172.94 KiB) Przeglądane 2449 razy

DSCF2403+.jpg
DSCF2403+.jpg (166.23 KiB) Przeglądane 2449 razy

i Bobrza, tu chyba jeszcze większy syf:
DSCF2931+.jpg
DSCF2931+.jpg (183.73 KiB) Przeglądane 2449 razy

DSCF2935+.jpg
DSCF2935+.jpg (170.36 KiB) Przeglądane 2449 razy
Ostatnio edytowano 26 listopada 2013, o 13:14 przez Prus, łącznie edytowano 1 raz
Prus

Postprzez ra_dek » 26 listopada 2013, o 13:13

wędka zła. z ę kłopot no i wędka. A ekołapka - wieloznaczne, chyba dobre?
ra_dek

Postprzez Prus » 26 listopada 2013, o 14:19

ra_dek napisał(a):...A ekołapka - wieloznaczne, chyba dobre?

Doskonała... jak chcesz złapać na działce kreta i wypuścić żywego. http://krety.com.pl/2012/08/21/pulapka- ... pka-eko-2/
Może niech zostanie to EKO czy EGO. Jak w tytule. Bo życia nam zabraknie.
Prus

Postprzez ra_dek » 26 listopada 2013, o 15:18

Dobra. Przypominam działać można już, ale chwytliwa nazwa musi być, można ją dodać kiedykolwiek, nawet za rok.
Rozumiem że mało jest konkretów. W takim razie ustalmy co robimy i zróbmy. Wiem że Prus ma konkretne miejsce zacznijmy od tego.

Mnie chodzi o zorganizowanie samograja który przy naszej pomocy zacznie działać mniej lub bardziej samodzielnie.
Moim zdaniem trzeb sprawdzić i podać "na tacy" jak i gdzie można skutecznie takie śmieci zgłaszać.
I/lub zrobić coś w stylu formularza kontaktowego który wysyłał by zgłoszenia do razu do urzędów.
Przyda się lista urzędów itp. z adresami e-mail, na które trzeba wysyłać pisma itp.
ra_dek

Postprzez drawa » 26 listopada 2013, o 15:52

Wszelkie pomysły dotyczące Ekologicznej Grupy Organizacyjnej oraz jej inicjatyw i akcji.
może na początek
Magazyn Kajakowy WIOSŁO
Pomóżmy uratować górny odcinek Rio Maranon – głównego dopływu źródłowego Amazonki!
Podpiszmy się (elektronicznie) pod petycją do Prezydenta Peru p. Ollanty Humala, by zastopować budowę dwudziestu elektrowni w kanionie Rio Maranon – porównywalnym do Kanionu Colorado. Nie jest jeszcze za poźno. Do 10 grudnia trzeba zebrać 5000 podpisów, by były szanse na zmianę decyzji. Wystarczy kliknąć na „sign a petition” w tekście, do którego podajemy link: http://www.sierrarios.org/Peru/SaveRioMaranon.html, a potem zalinkować informację na facebooku, by Nasi znajomi dowiedzieli się o akcji.
Postępy w zbieraniu podpisów można śledzić tutaj: http://www.thepetitionsite.com/857/771/ ... er-amazon/
Poniżej film z odcinka Rio Maranon, który być może uda się uratować. Pomóżmy!
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 186
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez ra_dek » 26 listopada 2013, o 16:18

kamilgolak do tego zmierzamy, a co do kaski to na razie nie jest potrzebna więc nie ma co kombinować.

drawa całym szacunkiem zacząłbym od naszego podwórka ;)
Wpływ na brudy w Amazonii mam raczej mały i nie spodziewam się zmian na tym polu.
Wpływ na śmieci nad Wisłą mogę mieć, np. przez gonienie urzędników i służb do robienie tego za co im płacą, oraz np. doprowadzenie do tego by przestrzegano przepisów. To są tematy na które możemy mieć wpływ, trzeba tylko trochę chcieć.
ra_dek

Postprzez Ciechanowski » 26 listopada 2013, o 20:42

Podpisać nie kłopot ;)
Ciechanowski

Dziękował/a : 21
Dziękowano: 20
Dołączył/a: 03 czerwca 2013
Sprzęt: różny

Postprzez ra_dek » 27 listopada 2013, o 02:37

To też ale jeśli uda się stworzyć skuteczną i tanią metodę zgłaszania śmieci to już będzie coś. Ja tak to widzę, może ktoś ma lepszy pomysł, spoko będziemy pomału realizować każdy dobry. Moim zdaniem wszystko już jest, nie jesteśmy Kubą. Trzeba tylko zmusić urzędników do robienia tego za co im płacą, gminy mają środki, itd itp. A nawet jeśli nie mają na śmieci nad wodą to mogą je mieć tylko muszą chcieć. A nikt od nich tego nie wymaga.

Jeśli już pozbieramy pomysły i wypracujemy jakąś ścieżkę zgłaszania, przygotujemy pisma, adresy, itp. To zaczniemy to popularyzować a z czasem śmieci zaczną znikać. Takie działanie nie wymaga nakładów, wystarczy miejsce na forum gdzie można pogadać i dodać zgłoszenie, pobrać wzory pism i adresy na które można je wysłać. Można zrobić gotowe formularze do uzupełnienia.

Myślę że "stworzenie" takiego systemu zgłoszeń i nagłośnienie że jest, da w niedalekiej perspektywie czasowej dużo więcej niż walka z jednym wysypiskiem. Bo to może zrobić każdy indywidualnie. No i właśnie dochodzimy do sedna, może tylko jak?
Ja na prawdę nie wiem.

Do tego zmierzam, jakbym wiedział, to może zrobiłbym foto śmieci na Dunajcu i gdzieś przesłał. Byliśmy wszyscy w takim szoku że nawet foty nie zrobiłem.

Może się mylę ale wydaje mi się że dobrze kombinuję i proponuję iść tą drogą. Jakby co to mnie sprowadźcie na ziemię.
ra_dek

Postprzez ra_dek » 27 listopada 2013, o 02:41

Można zmienić nazwę na grupy EKO. A nazwa akcji to już mniej ważna, Może być Inicjatywa Ekologiczna FW.
Na akcje netową, popularyzację sprawy itp można mieć jedno określenie a na oficjalną korespondencję drugie.
Do netu musi być jakiś hit, dobry slogan, hasło...
ra_dek

Postprzez szuwarek » 27 listopada 2013, o 15:55

Zamiast szukać nazwy zmieńcie tą co jest na EKO. Zanim wszystko zorganizujecie to nazwa się sama znajdzie :mrgreen:
szuwarek

Dziękował/a : 104
Dziękowano: 43
Sprzęt: drewniak

Poprzednia strona

Powrót do EKO - Ekologiczna Grupa Organizacyjna