| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

BushcraftPL.com - Bushcraft & Survival Skills.

Zniżki dla użytkowników ForumWodne.pl
Regulamin działu
Zapraszamy Sklepy! Nie wymagamy logowania. Zachęcamy do dodania, zareklamowania swojej oferty.
W tytule proszę wpisać adres, nazwę, asortyment sklepu, w opisie dowolne dane oraz koniecznie informacje o zniżce.
Aby dodać wpis proszę kliknąć na: ROZPOCZNIJ WĄTEK

BushcraftPL.com - Bushcraft & Survival Skills.

Postprzez Marshall » 2 grudnia 2013, o 10:59

Zniżki dla Uzytkowników forumwodne.pl przy zamówieniu mailem, PW i telefonicznie.

Ofertę można obejrzeć na razie tylko na Allegro: http://allegro.pl/listing/user/listing. ... d=34754835

Wkrótce więcej... Na www.BushcraftPL.com

Zapraszam!
. . . .
| Canoe | Adam Marshall® Marczak |
. . . .
Marshall

Dziękował/a : 409
Dziękowano: 275
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Re: BushcraftPL.com - Bushcraft & Survival Skills.

Postprzez Marshall » 14 grudnia 2013, o 16:43

Sklep otwarty!

Zapraszam do rejestracji - dla Użytkowników ForumWodne.pl ceny niższe ceny oraz dostęp do ofert specjalnych!

http://www.BushcraftPL.com/sklep

Obrazek
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez szuwarek » 14 grudnia 2013, o 17:34

Dobrze byłoby wiedzieć jakie te zniżki są 8-)
Nie wiem czy nie powinno to być dopisane do regulaminu. Zniżka tyle a tyle %. Bo tak właściwie nie wiemy na co można liczyć.
szuwarek

Dziękował/a : 104
Dziękowano: 43
Dołączył/a: 11 czerwca 2013
Sprzęt: drewniak

Postprzez Marshall » 15 grudnia 2013, o 18:32

Szuwarku, zniżki są, bez szaleństw ale na pewno sie opłaca!

Poza tym będę robił akcje specjalne, które będą dostępne wyłącznie dla określonych grup Klientów.

Ważne - obecnie jestem na etapie dopisywania zniżek do każdego produktu z osobna - akcję zakończę we wtorek, 17-go.
Eltech - dodałem Cię do grupy Użytkowników FW, która ma znizki, na niektóre rzeczy masz już cenę specjalną - wszystkie, tak jak napisałem najpóźniej od 18 grudnia.
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez Marshall » 15 grudnia 2013, o 19:39

eltech napisał(a):to chyba tylko dlatego że się zarejestrowałem :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

A tak przy okazji możesz mi powiedzieć coś więcej na temat Condora???

Obiecałem znizki dla Użytkowników FW, łapiesz się więc na znizki. :)

CONDOR - noże firmy CONDOR TOOL & KNIFE - firma mieści się i produkuje noże w Salwadorze (Ameryka Środkowa). Tradycje firmy sięgają 1787 roku, firma ma niemieckie korzenie.

Większość noży (wszystkie w mojej obecnej ofercie) produkowana jest ze stali węglowej 1075 - więc bardzo dobrej nożowej stali!
Ja osobiście zostawiłem sobie nóż Bushlore (od dawna chorowałem na full-tang) oraz necka Fidelis.

Jestem bardzo zadowolony i polecam wszystkie noże CONDOR!
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez Marshall » 16 grudnia 2013, o 11:25

eltech napisał(a):Firmę z grubsza znam i wiem że jest niezła.
Chodziło mi tylko o jakieś opinie na temat tego konkretnego modelu bo nawet mi sie podoba.
Czy bawiłeś się nim może, używałeś
brak mi jakichś opinii i testów. Bo na stronie jest tylko gatunek długość ostrza czy grubość
A jaki jest wymiar całkowity.
Jak mocowana jest pochwa - czy do paska czy wieszany na szyję, bo na zdjęciu nie widać.
czy łatwo się tępi
czy w rękojeści jest miejsce na zawiązanie linki czy na samej górze rączki to nit bo na zdjęciu tez nie widzę
No generalnie dużo więcej informacji niż jest na stronie a najbardziej to jakieś testy recenzje jeśli są

OK - jeśli chodzi o Condora Bushlore to moja opinia może zostać odebrana jako bardzo subiektywna, bo raz, że mam ten nóż, dwa, że podoba mi się bardzo, trzy, że sprzedaję te noże. :)

Jak dla mnie nóż jest rewelacyjny - świetnie trzyma się w ręku, jest ładny i co najważniejsze - sprawdza się w terenie.

Nóż posiadam od ponad miesiąca, zaliczył już ze mną kilka wypadów w teren (ostatni wczoraj). Był już przeze mnie katowany - ścinanie grubych gałęzi, batonowanie sporej ilości drewna.

Nóż dobrze trzyma ostrość, łatwo i przyjemnie się ostrzy - w zasadzie to podostrza, bo do tej pory tylko ceramiką go połechtałem bardziej z ciekawości niż z potrzeby.

Obrazek

Pochwa ma typowe mocowanie do paska ale ja noszę go na paracordzie pod pachą. W rękojeści jest otwór do przeciągnięcia linki.
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez ra_dek » 16 grudnia 2013, o 11:47

Marshall nie gniewaj się, uwaga trochę od czapy, osobiście wywaliłbym reklamę Presty - ten laptpo, bo jest od czapy jak moja uwaga :lol: Poza tym życzę powodzenia, Życzliwy 8-)
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Marshall » 16 grudnia 2013, o 15:19

ra_dek napisał(a):Marshall nie gniewaj się, uwaga trochę od czapy, osobiście wywaliłbym reklamę Presty - ten laptpo, bo jest od czapy jak moja uwaga :lol: Poza tym życzę powodzenia, Życzliwy 8-)

Dzięki za uwagę ale... Nie mogę zlokalizować gdzie to się pojawia, nie widzę...

DarNur napisał(a):Lechu filmów o tym nożu jest sporo, i to więcej tych pozytywnych.
film za:
(...)
Marshall napisał(a):Pochwa ma typowe mocowanie do paska ale ja noszę go na paracordzie pod pachą. W rękojeści jest otwór do przeciągnięcia linki.

Możesz mi nieco ten sposób noszenia objaśnić?

Tak jak na szyi tyle że bokiem, przewiedzony przez ramię jak torebka...
O, tutaj jestem z nożem tak zawiedzonym:
Obrazek

Zdjęcie z tegorocznego Zlotu Kanu:
http://www.adammarczak.com/blog/xiv-zlo ... 013-canoe/
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez Marshall » 16 grudnia 2013, o 18:09

ra_dek, DarNur - dzięki!!

Radek - za informację!
DarNur za podpowiedź (AdBlock)! :)

Heh... Jak by sobie człowiek bez innych poradził??!
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez Amico » 17 grudnia 2013, o 12:43

Nóż jest świetny. Posiadam od jakiegoś czasu Condor Bushlore. W każdą sobotę (prawie) jestem w terenie i często używam tego "tasaka". Kroi świetnie, rąbie, batonuje i ociosuje. W necie jest sporo filmów o tym nożu, ja zastanawiałem się nad nim dość długo, aż w końcu kupiłem i nie żałuję. Condor w swej ofercie ma jeszcze inne noże, Nessmuk, mini bushlore i jeszcze kilka innych, brałem je też pod uwagę, ale ten najbardziej mi się spodobał. Pochwa wejdzie na wszystkie pasy bez względu na szerokość i grubość, ale biorąc pod uwagę jego długość i wagę osobiście wolę mieć go na paracordzie pod pachą (prawdopodobnie jak Adam M), należy też pamiętać, że ta stal rdzewieje, ja po każdym ostrzeniu delikatnie natłuszczam głownię olejem i wycieram prawie do sucha. Na spływy zazwyczaj zabieram Morę ze względu na nierdzewną stal, a Bushlore leży w plecaku i w worku czekając na stosowne zadania.
Amico

Images: 14
Dziękował/a : 31
Dziękowano: 114
Dołączył/a: 26 lipca 2013
Sprzęt: Solar 410C

Postprzez Amico » 17 grudnia 2013, o 15:30

DarNur - tu masz rację, jest to nóż dla miłośników stali węglowej. Wprawdzie Condor jest zabezpieczony powłoką antykorozyjną, ale podczas używania lub ostrzenia warstwa ta ściera się, dlatego trzeba o niego dbać. Raz zdarzyło mi się, że złapał rdzawy nalot, ale po naostrzeniu i zakonserwowaniu wszystko było OK.
Na wyprawy kajakowe (dla tych co nie chcą myśleć o nożu) najlepszym wydaje się być MORA Companion Stainless Steel dostępna u Adama M
BushcraftPL.com. Stal nierdzewna i plastikowa pochewka, klasyczny i b. popularny nożyk, dobrze wykonany o super ostrości i rozsądnej cenie, na dodatek sporo lżejszy i praktycznie bezobsługowy, ale każdy wybiera to co lubi. Mam świadomość, że nie każdy jest miłośnikiem noży i traktuje go jak zwykłe narzędzie, ale ładny i dobry nóż ma klimat, duszę oraz to coś :)
Amico

Images: 14
Dziękował/a : 31
Dziękowano: 114
Dołączył/a: 26 lipca 2013
Sprzęt: Solar 410C

Postprzez Marshall » 18 grudnia 2013, o 02:09

Z nożami Mora jest tak, że nie podobają się w zasadzie nikomu. Do czasu aż przypadkiem wpadnie w ręce. Później się go kupuje, bo to przecież żadne pieniądze za dobry, ba - bardzo dobry nóż.
Mora jest u mnie od długiego już czasu i zostanie na wieki. :)

Brakowało mi full tanga i wybór padł na Cobdora Bushlore. Jestem mega zadowolony!

Co do węglówki - znam kilku użytkowników węglówek, zapalonych wodniaków. Ja również bywam nad wodą z węglówkami i rdza mi nie straszna!
Nóż po postu należy przed schowaniem do pochwy wytrzeć - nawet o spodnie. I tyle. :)

Aaaa...

Przetestowałem krzesiwa od Morakniv! Fajne!!! :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przetestowałem, działa, sprawdza się, polecam!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Krótki test:
http://www.bushcraftpl.com/morakniv-fire-starter-test

Krzesiwo w BushcraftPL.com Sklep:
http://www.bushcraftpl.com/sklep/pl/hom ... arter.html
. . . .
. . . .
Marshall

Postprzez KarOl21 » 13 listopada 2014, o 08:04

dzięki właśnie tego szukałem
KarOl21
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 12 listopada 2014

Powrót do Zniżki dla forumowiczów