| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

CETINA i TARA

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

CETINA i TARA

Postprzez maciej66 » 4 stycznia 2019, o 20:44

Wrzesień 2019 rok 7 dni. Jadę busem 7 osobowym który zabierz jeszcze 6 osób i ich kajaki i sprzęt. Synkopa ma zarezerwowany fotel przy kierowcy z pełną klimatyzacją. Pozostałe pięć miejsc jest wolnych. Zapraszam. :roll:
maciej66

Images: 0
Dziękował/a : 8
Dziękowano: 187
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Re: CETINA i TARA

Postprzez miandas » 4 stycznia 2019, o 21:44

maciej66 napisał(a):Wrzesień 2019 rok 7 dni. Jadę busem 7 osobowym który zabierz jeszcze 6 osób i ich kajaki i sprzęt. Synkopa ma zarezerwowany fotel przy kierowcy z pełną klimatyzacją. Pozostałe pięć miejsc jest wolnych. Zapraszam. :roll:
Ekstra pomysł! Życzę niezapomnianych wrażeń .
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1844
Dziękowano: 424
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez synkopa » 4 stycznia 2019, o 23:21

Jestem niezły w planowaniu na kila dni przed, a już całkiem kiepski w planach na kilka miesięcy wcześniej. Jednakże jeśli ktoś planuje za mnie i zaprasza tak zdecydowanie, to chyba nie mam prawa odmówić. Przyjmuje zaproszenie i z góry dziękuję. Przyda się ktoś, kto ma prawo jazdy i nie koniecznie lubi pływać górskimi rzekami albo wręcz drugie auto.
synkopa

Dziękował/a : 79
Dziękowano: 198
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez chi » 5 stycznia 2019, o 12:15

toż to górskie rzeki są. przemyślę temat.
Raport z moich tripów: http://www.raportztripa.pl
chi

Dziękował/a : 55
Dziękowano: 166
Dołączył/a: 01 października 2017
Sprzęt: Pyranha river tour

Postprzez maciej66 » 5 stycznia 2019, o 21:02

Synkopa dziękuję że przyjołeś zaproszenie. Znasz te rzeki . Spłynołeś je samotnie. Ja i koledzy którzy z nami popłyną będziemy dużo bespieczniejsi . Chi miło będzie gdy z nami pojedziesz. Rezerwuje Ci miejsce.
maciej66

Postprzez Drucik » 9 stycznia 2019, o 14:02

Witajcie
A jaki plan przewidujecie ? Ja planowałem Tarę i Jezioro Szkoderskie we wrześniu 2019. To może się będę mógł dołączyć, jeśli będzie miejsce? Albo po prostu dołączę się tylko na spływ jadąc swoim samochodem?
Pzdr Krzysiek
Ps
1. Synkopa, a jak zorganizowałeś powrót po spłynięciu Tary w 2017 do punktu startowego?
2. Jak planujesz przetrwać oszczędzenie na opłatach za park Tara?
Drucik
**

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 30 kwietnia 2018
Sprzęt: kajak składany, solar 2

Postprzez maciej66 » 9 stycznia 2019, o 20:45

Drucik czwarte miejsce w busie jest Twoje. :roll:
maciej66

Postprzez synkopa » 9 stycznia 2019, o 23:10

Drucik napisał(a):Witajcie
A jaki plan przewidujecie ? Ja planowałem Tarę i Jezioro Szkoderskie we wrześniu 2019. To może się będę mógł dołączyć, jeśli będzie miejsce? Albo po prostu dołączę się tylko na spływ jadąc swoim samochodem?
Pzdr Krzysiek
Ps
1. Synkopa, a jak zorganizowałeś powrót po spłynięciu Tary w 2017 do punktu startowego?
2. Jak planujesz przetrwać oszczędzenie na opłatach za park Tara?

Ad. 1 Byłem z rodziną i żona przyjechała po mnie do Stiepan Polie u wylotu do liny Pivy, z miejsca startu. Potem wracaliśmy przez dolinę Pivy do miejsca, skąd zaczynałem, czyli Kapija Kanjona Camp grubo ponad 100 (chyba 130km) . Następnego dnia pojechaliśmy dalej w masyw Prokletje i do Albanii.
Ad.2 Jeśli dobrze zdrozumiałem, to nie bardzo uśmiecha Ci się płacenie za pozwolenie spływu? W pojedynkę taki jak mój numer mógł przejść, w większej grupie to może być ciężko. Trzeba wybrać najlepiej niedzielę, podzielić rzekę na terenie parku na dwa etapy i zaczynać skoro świt. To ma szansę powodzenia. Nie znam taryfikacji kar, ale może warto się z tym zapoznać i zacząć odkładać kasę. :?
synkopa

Postprzez Drucik » 10 stycznia 2019, o 10:16

Witajcie.
Dzięki Macieju66 za rezerwację :-)
Dzięki Synkopa za info.
Trasę można podzielić na dwa odcinki oczywiście i wystartować przed świtem. Ale gdzie były te budki z bileterami, czy one nie były akurat w miejscu gdzie moglibyśmy spać po drodze i należałoby skończyć trochę przed Stiepan Polie. czy tam też potencjalnie mogłaby być kontrola.
Poza tym, czy dzikie przekroczenie granicy między Czarnogórą i Bośnią płynąc Tara nie spowodowałoby problemów paszportowych? - wjeżdżasz legalnie do Czarnogóry dwa razy? Ciekawe co na to pogranicznicy :-) ?
Pozdro
Drucik
**

Postprzez synkopa » 10 stycznia 2019, o 19:21

Co do Scepan Polje (Stjepan... obie formy spotykam) to tam już nikt nie sprawdza zapłaty za splyw, ale trzeba go skończyć na lewym brzegu, bo to granica państwa. Na moim filmie widać na końcu most graniczny i kolejkę aut, które stoją tam godzinami. Przypomniała mi się wtedy nasza odprawa, kiedyś na granicy z Niemcami. Można płynąć Tarę, a właściwie Drinę poniżej ale już po odprawie granicznej w BIH.
Wcześniej nie wspominałem, ale Tarę płynąłem drugi raz (kolejnego dnia) rodzinnie, od Kapija Kanjona do Splaviste 14km. Mam rodzinny film z tego spływu na dwa kajaki, ale nie udostępniam go. Płynęliśmy ja z dwójką dzieci w Solarze i żona sama w Helosie. Na moim filmie z YT w pewnym momencie widać biegnące moje córki, a poniżej progu kajak Solar. Próg pokonywałem w Heliosie. Wstawiłem ten urywek do wcześniejszego mojego filmu, bo za pierwszym razem byłem osrany ze strachu jak przepływałem to miejsce i nie włączyłem kamery. Skończyliśmy 300m przed Splaviste wychodząc w lewo na drogę przed budką. Jak doszedłem do budki na autostop, na parking, to budka była tego dnia pusta. Nie ma zasad.
A dziś kończę montaż filmu z letniego i rodzinnego spływu Pliszką. Szkoda, że nie mogę go pokazać szerszemu ogółowi. Było malowniczo i cudownie sielsko.
synkopa

Postprzez Drucik » 11 stycznia 2019, o 12:54

Witajcie
dzięki Darku za kolejne info. A więc punkty zagrożeń są tylko w okolicy mostu betonowego. A więc należy je przepłynąć tuż przed zmrokiem. A potem placyk do spania będzie tu:
Po drugiej stronie od Country house Tara Orasac - był żwirowy duży plac bez żadnej budki - tu kończyliśmy rafting. Żadnych zabudowań po drugiej stronie nie było widać (2018.09) jakaś 1 godzina od mostu betonowego.
Następnie wyruszyć przed świtem, aby punkt zagrażający z "bileterem" (ok 15 km od spania) -
Radovan Luka - Kamp/Hotel przejechać blisko świtu, a potem są chyba (wg google) dwa campingi, na których będziemy udawać głuchoniemych, którzy nie słyszą o biletach. A potem już meta :-)
Zabawa w ukrywanie się nieźle wygląda :-)
Napiszę maila do Lokali z Czarnogóry, może coś będą wiedzieli o tych biletach, może są nielegalne :-)
Pozdrawiam
Drucik
**

Postprzez Drucik » 11 stycznia 2019, o 15:53

Sam coś znalazłem:
https://www.visit-montenegro.com/touris ... /durmitor/
Park Narodowy Gór Durmitor obejmuje wg. opisu także kanion Tary. Tutaj ceny do poszczególnych parków narodowych:
https://www.visit-montenegro.com/prices ... nal-parks/
Durmitor - 3 euro
A z tego widać że kolesie biorą nielegalnie kasę.
Sam płaciłem dwa razy w 2018 po 2 Euro, żeby wpłynąć kajakiem legalnie na jezioro Szkoderskie National Park. Ale była kasa biletowa w miejscowości Virpazar. :-)
A więc trza znaleźć budkę z biletami lub kupić przez internet lub się dowiedzieć i bez łachy kupimy bilety:-)
Właśnie napisałem na skrzynkę kontaktową z pytaniem gdzie kupić bilety na Tarę oraz na Góry Durmitor - 3 euro /osobę za 1 dzień
Jak odpiszą to zamieszczę info
Pzdr
Ps.
Na pohybel krętaczom. :evil:
Drucik
**

Postprzez synkopa » 11 stycznia 2019, o 16:17

3 euro płaciliśmy za wstęp do parku, jak chodzilismy wokół jeziora Crno u podnóża masywu centralnego Durmitor. Dla kajakarzy są oficjalne cenniki w budkach przy Tarze. Miałem zdjęcia tych cenników, ale poszły na dno wraz z utopionym telefonem w Świnie. Może kopię gdzieś mam, zobaczę.
synkopa

Postprzez Drucik » 11 stycznia 2019, o 16:55

Ciekawe, przecież National Park Durmitor obejmuje także Tarę. :shock:
Zobaczymy co odpiszą :?:
Drucik
**

Postprzez Drucik » 14 lutego 2019, o 09:19

Minął miesiąc , a mimo prób pozyskania informacji nic nowego się nie dowiedziałem. Pracuję pilnie dalej. Pzdr
Drucik
**

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...