| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Co Nam W Duszy Gra?

Użytkownicy ForumWodne.pl, praca, hobby, zainteresowania.

Re: Co Nam W Duszy Gra?

Postprzez Waho » 12 grudnia 2018, o 19:31

Piękna muzyka i ładne widoki.

Waho

Dziękował/a : 283
Dziękowano: 142
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez synkopa » 13 grudnia 2018, o 22:31

Nigdy dotąd nie pisałem w tym dziale, dziś się odważyłem. Wspaniały duet gitarowy Henderson - Kolk wydał bowiem genialną nową płytę. Henderson gra na 8-mio strunowej gitarze. Powiedzmy sobie szczerze, że poprzednie też były wyśmienite. Tak precyzyjnego i jednorodnego duetu dawno nie doświadczyłem. Chyba tylko duet braci Assadbył w stanie mnie zadziwić podobną, a czasem lepszą symetrią w grze na gitarze. Polecam fragment symfonii zwanej Wilelką W.A Mozarta.
synkopa

Dziękował/a : 72
Dziękowano: 185
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez miandas » 13 grudnia 2018, o 23:06

Muszę posłuchać. Choć nie jestem fanem Mozarta. Chyba go po prostu nie rozumiem
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1806
Dziękowano: 412
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez mlodek » 14 grudnia 2018, o 11:09

Waho
Pink Floyd - dla mnie zawsze mniam, mniam.
Niemały procent twoich upodobań muzycznych jest bardzo zbliżony do moich.

miandas
Muzyki nie musisz rozumieć, albo robi wrażenie albo nie.
mlodek

Dziękował/a : 59
Dziękowano: 245
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez mlodek » 14 grudnia 2018, o 17:29

Blues to mój ulubiony gatunek muzyki.
Wywodzi się ze środowisk ludzi biednych i ciemiężonych niewolniczą pracą.
Pierwotnie dominowała w nim, ubrana w charakterystyczny prosty i powtarzalny rytm, melancholia oraz smutek.
Najbardziej prawdziwy polski wykonawca bluesa ? - moim zdaniem Jan "Kyks" Skrzek.
Surowy, szczery, lokalny, gwarowy, autorski a to cechy bliskie źródłom wczesnego bluesa amerykańskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=yWs95ECZrNw
- bo m.in. zawiera "element wodniacki"

https://www.youtube.com/watch?v=T5JdyrwHAOE
- bo byłem kiedyś m.in. "sztajgrem"

https://www.youtube.com/watch?v=neNiqvcjsks
- bo zginęli kiedyś "obok mnie" ludzie

https://www.youtube.com/watch?v=lzXenbL3ke4
- bo tkwi we mnie sentyment do lokalnych "charakterów" sprzed lat
mlodek

Dziękował/a : 59
Dziękowano: 245
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe "Wichita"

Postprzez miandas » 15 grudnia 2018, o 11:08

mlodek napisał(a):Muzyki nie musisz rozumieć, albo robi wrażenie albo nie.

To tylko częściowo racja. Są różne rodzaje muzyki, tak jak są różne rodzaje sztuki i różne działy popkultury. Nietrudno wyobrazić sobie sytuację, w której jakiś produkt powyższych może przez nas zostać docenionym (np. ze względu na kompozycję, warsztat, przekaz, unikatowość) ale niekoniecznie musi robić na nas wrażenie, ergo: podobać się. Z kolei, żeby móc docenić, trzeba być odpowiednio przygotowanym do odbioru, np mieć pojęcie o historii sztuki, muzykologii, teorii kompozycji itp.
W przypadku Mozarta jest powszechnie znany "hicior" (właściwie dwa), który mi się podoba, prawdopodobnie dlatego, że właśnie nie wymaga odpowiedniego przygotowania: Requiem i drugi: Marsz Turecki. Jakoś tam docierają do mnie jeszcze niektóre koncerty fortepianowe, ale nawet nie próbuję wymienić ich dokładnej nazwy. Mozart był geniuszem, jego umysł muzyczny przekraczał wszelkie ludzkie granice. Stworzył np. "żart muzyczny" w którym sens dowcipu polega na tym, że poprzestawiał w sposób zaskakujący akcenty (tak mi się wydaje, nie sprawdzałem w googlach, może coś innego przestawił ale to nie ma znaczenia dla dzisiejszego wywodu), co go niesłychanie bawiło. Dla mnie jest to jeszcze jeden utwór Mozarta, równie mało zrozumiały, jak większość.

Oczywiście są i poważne "kawałki", które od pierwszego słuchnięcia robiły na mnie wrażenie, np. Nieszpory do Św. Barbary Monteverdiego. Czasem na ciekawe utwory muzyki poważnej mogą naprowadzić produkty popkultury (czyli byłaby to wskazana przez Ciebie kategoria "robi wrażenie"). Być może kojarzysz ścieżkę dźwiękową z MAtrix, filmu SF braci Wachowskich? Jest tam zacytowany utwór Edwarda Elgara: Enigma Variations. Tak właśnie poznałem tego kompozytora - trudno strawnego, a jednak trafił pod strzechy. Nie wspomnę oczywiście takich oczywistości, jak Strauss w Odysei Kosmicznej, czy Bach, w "był sobie człowiek".
O! Bach jest kompozytorem, którego prawdopodobnie w ogóle nie rozumiem, ale do mnie trafia w sposób bezpośredni, czyli trafia do kategorii "robi wrażenie". Nie pamiętam kto, ale ktoś powiedział, że gdyby na sądzie ostatecznym na jednej szali położyć wszystkie grzechy ludzkości, a na drugiej utwory Bacha, mogłoby nam się udać i wszyscy poszlibyśmy do nieba.

A tu, Edward Elgar. Enigma Variations (nie trzeba słuchać całości, z resztą nie podejrzewam Cię o takie poświęcenie), a jedynie początek:

i ten sam utwór w matrixie:

Ostatnio edytowano 15 grudnia 2018, o 13:32 przez miandas, łącznie edytowano 2 razy
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez miandas » 15 grudnia 2018, o 11:28

a ten kawałek zapodany przez Synkopę też oczywiście znam (wreszcie miałem czas odsłuchać) - bardzo to ładne, rzeczywiście :)
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez synkopa » 15 grudnia 2018, o 20:35

To miłe co napisałeś. Pozdrawiam z nad Noteci.
synkopa

Postprzez maciej66 » 15 grudnia 2018, o 21:23

Darku przepłynełeś dzisiaj 88 km , siedzisz samotnie przy ognisku . Dla Ciebie to najlepsza jest pianistka Rawy. :lol:
maciej66

Dziękował/a : 7
Dziękowano: 177
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez peterka » 19 grudnia 2018, o 20:12

https://youtu.be/3p_kgqsDbqQ . To fragmencik koncertu z Brna. I ja tam byłem z przyjaciółmi. I nawet jarmark świąteczny 4tyg temu już tam był rozłożony , co tylko spotęgowało nasze emocje. Chyba jestem wielkim fanem tego zespołu ponieważ po raz pierwszy w życiu musiałem brać urlop na żądanie i odmówić pracy za dobrą kasę w niedzielę...Warto było, bo uwielbiam ten zespół.. I niedawno chyba w tej rubryce pisałem że pojadę na ten koncert jesienią..i pojechałem pokonując i ignorując sporo przeciwności zawodowych. Warto było. Przy takiej słocie taka muza ,że serce rośnie.
A tu wrzucam calusieńki i świeżusieńki koncert z Paryża : https://youtu.be/0Kwkywx4PB4 .
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 562
Dziękowano: 543
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez synkopa » 19 grudnia 2018, o 22:24

O tak, to jest to. Mnóstwo dźwięku, rytmu i synkop. Podzielam Twoje zdanie. Przypomniał mi się koncert Chrisa Botti, który zaliczyłem w tym roku.
synkopa

Postprzez peterka » 19 grudnia 2018, o 22:58

Bottiego widziałem tylko raz.Ok 20l temu grał ze Stingiem w spodku. Nie jest moim ulubionym trębaczem ,ale mam kilka jego cd. Przyjemne klimaty szczegolnie na ten czas. Ma w swoim dorobku fajne impresje i jest też świąteczna pozycja. Muszę sobie koncert z Bostonu przypomnieć. Dawno nie słuchałem :)

Synkopa : https://youtu.be/KNCcuquw2Y8 a tego gagatka znasz?
peterka

Postprzez synkopa » 19 grudnia 2018, o 23:45

Na koncercie Bottiego jednak byłem w zeszłym roku (jak ten czas szybko leci), przed koncertem posłuchałem kilka jego płyt i koncert w Bostonie właśnie. Jednakże to co pokazał na koncercie, to był totalny odlot, ja na kilka tygodni nie mogłem się uwolnić od tych dźwięków, improwizacji i emocji. Do dziś dźwięczą mi w uszach niektóre fragmenty. Miał ze sobą takich muzyków, zwłaszcza perkusistę, że na kilka tygodni odstawiłem operę. Szczęśliwie do niej powróciłem, bo nic tak mną nie targa jak modulacja głosu operowego. Są już kupione bilety na koncert mojego idola Philippe'a Jaroussky w Berlinie. To będzie najważniejsze dla mnie wydarzenie w 2019r. To co podesłałeś tekże trafia mi do serca i porusza zmysły.
synkopa

Postprzez peterka » 20 grudnia 2018, o 19:00

Cieszę się że się podoba :) tu link do koncertu Tilla w Berlinie : https://youtu.be/rFYHEeu9Ujk . Bardzo dobra świąteczna pozycja. Kolęd akurat tu nie ma, ale jest magia muzyki. Jedna z moich ulubionych koncertów na dvd. Opera to nie moja bajka. Ale oczywiście doceniam kunszt wokalny tych artystów.
peterka

Postprzez peterka » 20 grudnia 2018, o 21:24

A to moje ostatnie odkrycie : https://youtu.be/N7E8mh9mUFM . Facet nagrywał kiedyś z Electrodeluxami , a teraz robi stylowy nowoczesny soul. Porwał się gostek na kawałki mistrza Sinatry ,ale już w swoich aranżach. Dla mnie rewelacja :)
peterka

Postprzez miandas » 20 grudnia 2018, o 23:47

Muzykowanie rodzinne. Jeden z moich ulubionych kanałów na yt

https://youtu.be/9haWiF6UA3Y
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez Waho » 21 grudnia 2018, o 22:29

Waho

Dziękował/a : 283
Dziękowano: 142
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez synkopa » 22 grudnia 2018, o 10:12

peterka napisał(a):Cieszę się że się podoba :) tu link do koncertu Tilla w Berlinie : https://youtu.be/rFYHEeu9Ujk . Bardzo dobra świąteczna pozycja. Kolęd akurat tu nie ma, ale jest magia muzyki. Jedna z moich ulubionych koncertów na dvd. Opera to nie moja bajka. Ale oczywiście doceniam kunszt wokalny tych artystów.

Przesłuchałem od deski do deski i jeszcze inne koncerty. Dawno mi tak noga nie pracowała od rytmu. Dzięki, świetna muzyka.
synkopa

Postprzez rawa » 22 grudnia 2018, o 11:05

rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Dziękował/a : 182
Dziękowano: 348
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez peterka » 22 grudnia 2018, o 11:28

https://youtu.be/aTu-vt5OaNs . Cieszę się synkopa , że trafiłem w Twoje klimaty muzyczne. Faktycznie każdy z nas jest inny i pewnie niepowtarzalny . Z muzyką, przyzwyczajeniami, poglądami , polityką ..ogólnie pisząc GUSTAMI nie ma co dyskutować . Moim zdaniem każdy ma prawo do własnego zdania, nawet jeżeli nam się to nie podoba. Jeżeli Ktoś 'tak' myśli to Jego sprawa. Nie bawimy się w jurorów , nie bądźmy wszystkowiedzacymi i będzie ok. To tylko takie przemycone spostrzeżenie ( akurat synkopa jest chyba ostatnim gościem którego to może dotyczyć ). Tak mi się napisało. Nie oceniajcie mnie. Nie prowokuje i nie chcę dyskusji. Możecie się zgadzać lub nie. Wasze i moje prawo.
Wracając do tematu wątku. Ten link dotyczy Petera Cincotti. Mam taki kolejny ulubiony koncert z NY na dvd. Na yt można ten koncert cierpliwie poskładać z pojedynczych kawałków. Dla mnie to elegancja muzyka z charakterystyczną nutą Petera C. Polecam.
peterka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do O nas