| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Forum.

Regulamin, sprawy forum, problemy techniczne, propozycje.

Forum.

Postprzez Krzyś66 » 2 sierpnia 2018, o 15:20

Maga napisała : W kwestii formalnej, bo już drugi raz w tym wątku jestem wywołana. Nie kasuję offtopów lub uwag niemerytorycznych. Kasuję przykre kłótnie i brzydkie odzywki. Wyłącznie.
I słusznie , ale ...
Jeśli mogę cokolwiek radzić... Forum istnieje tylko dzięki temu że grupa kilku osób chce dość często komunikować się za pomocą tego medium , zaburzenie tej komunikacji powodować może mniej wpisów ,mniej odwiedzin iii :?:
To forum zdecydowanie różniło się od konkurencyjnego , gdzie było strasznie ważnie i poważnie iii praktycznie precle upadły-dziś pod inną nazwą, ale w porównaniu z FW to tam jest martwota.Dawni guru którzy "rzondzili"nie piszą a nowych piszących forumków prawie nie ma.Mam nadzieję ,że FW nie pójdzie tamtą drogą.
Tak na marginesie, są koledzy którzy czasem piszą na tamtym forum , może mają jakieś przemyślenia dlaczego tam "siadło" a tu żyje ?
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 319
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Re: Forum.

Postprzez Mat » 2 sierpnia 2018, o 22:19

Temat był już poruszany szmat czasu temu i chyba nic odkrywczego nie wymyślimy, choć kto wie....
W końcu po to ma służyć wymiana poglądów ;)

Tutaj (wg mnie), pomimo że większość postów pisze kilkanaście czy kilkadziesiąt tych samych osób, to jednak co rusz włącza się ktoś nowy, czy to na temat czy trochę nie temat ale nikt nie robi z tego halo. Czasem zdarzy się drobna wymiana poglądów ale raczej wszyscy starają się unikać tematów polityki, kościoła itp., a które wprowadzałaby nie potrzebny kwas. Atmosfera jest luźna i towarzyska, a użytkownicy starają się tego nie psuć.
Jest także różnorodna tematyka niekoniecznie związana z wodą. No i co istotne powstają nowe znajomości na wodzie. Całkowicie różne i nieznane sobie wcześniej osoby zgadują sie na spływ i uczestniczą w nim. A w dużej mierze to też dzięki temu, że mamy blisko 2 tysiące forumowiczów :||:
A to zwiększa szanse popływania z kimś nowym, czy też np. znalezienie pokrewnej duszy chociażby w jakimś temacie.

Dowodem może być chociażby to, że to właśnie tutaj poznałem jednego nieźle zakręconego gościa z mojego miasta - którego bym pewnie w innych okolicznościach nie poznał, a dzięki czemu np. ja namówiłem go na kajaka, a on w rewanżu m.in. uczył mnie pływania na katamaranie :lol:
Nie mogę też nie wspomnieć, że z kilkoma osobami poznanymi tutaj pokonałem trochę km różnymi ciekami i rzekami w świetnym towarzystwie. No i pewnie jeszcze pokonam sporo kolejnych km. Co prawda rozminęliśmy się kiedyś z Panią Kierowniczką ;) na tej samej rzece ale może kiedyś uda nam się spotkać na żywo...
A co do jej działań na forum i drobnych poprawek - to uważam że zawsze musi być jakaś osoba dokonująca drobnych korekt w celu choćby oczyszczenia atmosfery czy zapobieżenia jakimś swarom, a Ona stara się robić to z wyczuciem i bez wtrącania się w przyczyny sporu. I raczej wszyscy się pod to podporządkowują. I co najistotniejsze - dzięki temu jest jak jest :m_:
Brawo Ja - brawo My :mrgreen:

Ot i tyle z mojej strony. Mam nadzieję, że przynajmniej spora część furantów ma podobne doświadczenia, a przynajmniej zgadza się z powyższym.
Mat

Images: 0
Dziękował/a : 109
Dziękowano: 358
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez Prus » 3 sierpnia 2018, o 11:08

Zakładam, że tamto "poważne forum" to forum kajakarzy - http://kayakmedia.pl/ipb/ . To nie jest tak, że ono zamiera. Od początku miało inną, bardziej syntetyczną formułę i tego się konkretnie trzyma. Potwierdzeniem jest brak czatu i tematów o niczym. Tak miało być i tak jest. Czy wszyscy są tam śmiertelnie poważni? Niekoniecznie, aczkolwiek trudno się dziwić, że osoby pływające intensywnie od dziesięcioleci są poirytowane cyklicznymi pytaniami nowicjuszy, którym nie chce się przeszukać forum. W zamian można jednak skorzystać z doświadczeń osób opływanych. Coś za coś.
Tu jest inaczej, choć może nie tak bardzo. Powiedziałbym, że obecne FW jest połowie drogi między forum kajakowym, a dawnym FW. Pamiętamy umawianie się na spływ i kilka stron wiadomości, luźne uwagi, żarty emotikony. Po kilku postach wątek nie miał nic wspólnego z tytułem. Może to też było fajne, ale ja wolę tak jak jest teraz. Nadal jest swobodnie, ale mamy mniejszy rozgardiasz. Przy tym są osoby, od których można uzyskać merytoryczną poradę, również w sprawach luźniej związanych z wodą. McArthur i Marcel podpowiadali mi odnośnie sprzętu do pływania i snurkowania, Marshall - wiadomo, Peterka w temacie nart, Maga, Sikor, Rawa i inni. Mam nadzieję, że "inni" nie czują się pokrzywdzeni, że nie wymieniłem ich imiennie.
Dzięki temu, obydwa fora mają racje bytu. Bardziej się uzupełniają niż konkurują. Ja zaglądam i tu, i tu.
Prus

Dziękował/a : 243
Dziękowano: 481
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez Marshall » 3 sierpnia 2018, o 11:52

...się odezwę bo powinienem chyba.

Z tego co wiem, to na FW były jakieś zgrzyty, pyskówki i Maga starała się to posprzątać. I posprzątała.
Byłem akurat na spływie, poza zasięgiem kompa i często telefonu.
Nikt chyba specjalnie nie ucierpiał, co?

Jak zapewne większość z Was zauważyła mało mnie tu ostatnio. Składa się na to wiele czynników - przede wszystkim brak czasu głównie ze względu na sprawy osobiste i zawodowe.
Serduchem zawsze jestem z FW!!
Nie zależy mi na tym, żeby FW było największe. Zależy mi, żeby było spokojne, ciekawe, luźne i wolne. Czyli chyba takie jak jest obecnie. :)

Trzymam kciuki! Jestem z FW!

Obiecuję, że będę tu częściej! :)
. . . .
| Canoe | Adam Marshall® Marczak |
. . . .
Marshall

Dziękował/a : 409
Dziękowano: 275
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Postprzez mlodek » 3 sierpnia 2018, o 13:22

Marshall napisał(a): ... Zależy mi, żeby było spokojne, ciekawe, luźne i wolne. Czyli chyba takie jak jest obecnie. :)

Moim zdaniem dobrze jest jak jest, gdyby było inaczej nie byłoby mnie TU.
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 372
Dziękowano: 442
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Postprzez marcel » 3 sierpnia 2018, o 19:22

Forów internetowych jest zatrzęsienie. Lepsze, gorsze, takie, siakie i nijakie. FW choć zrobiło się poważniejsze niż było, nie zrobiło się jeszcze sztywne sprzętowo. Wiadomo wprawdzie że na hasło "jaki kajak dmuchany do XXX" padała odpowiedź - "kup Solara, najwyżej trochę dołożysz" ;). Ale, jak do tej pory nie udało nam się tu popaść w takie coś jak poniżej (z góry przepraszam za wulgaryzmy, ale są one środkiem artystycznego wyrazu)>

----------------------------------------------------------------------------
Ja jebię ale mnie wkurwiają wszelkiej maści internetowi hobbyści w tym kraju, kopałbym ich jak kurczaki. Chcesz zacząć coś robić, nie wiem kurwa łowić ryby, sklejać samoloty, srać psa jak sra, cokolwiek i zadasz kurwom na forum pytanie

Witam, chcę zacząć chodzić po bułki. Czy lepiej do biedronki czy do lidla? Pozdrawiam.

TO po 10 sekundach masz

Witam, zły dział! Ten temat BYł już poruszany na forum! Jako, że jesteś nowy TO tym razem skończy się tylko na warnie ale w przyszłości UŻYJ OPCJI SZUKAJ. Pozdrawiam, moderator forum wypieki.net

Chcesz zacząć chodzić po bułki? Super! Tylko pewnie masz nogi te same od urodzenia, które niestety po 2-3 pójściach do biedry ci się rozpierdolą więc musisz upierdolić nogi i zamontować tytanowe protezy za 9000 dolarów, do tego buty z aerożelem za 5000zł (dostępne w naszym sklepie internetowym), no i urządzenie mierzące pokonany dystans, tętno oraz poziom chuja starego w twojej dupie, bo inaczej jest ryzyko zawału. Przeczytaj też koniecznie poradnik Sebastiana Gałeckiego (niestety niedostępny w PDF ale możesz kupić w naszym sklepie internetowym za 99,99zł) o przechodzeniu przez ulicę, bo z samochodami nie ma żartów i głównym błędem większości początkujących jest wpierdolenie się pod TIRa. Jeżeli chcesz kupować do 6-8 bułek TO wystarczy taka torba sportowa za 500zł ale jeżeli 10 bułek i więcej TO potrzebujesz już torby COMBAT z uranu i pajęczej sieci, czasami się pojawiają na allegro. Amerykański żołnierz w Iraku nosi w takiej granaty jak szczela więc TO solidny sprzęt, będzie służył latami. Mam nadzieję, że pomogłem, pozdrawiam!

EH PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEJDZIE TA NOWELIZACJA USTAWY I PO BUŁKI BĘDZIE MOŻNA CHODZIĆ TYLKO Z LICENCJĄ BO SERIO NIEKTÓRZY NIE MAJĄ ANI DOŚWIADCZENIA ANI WYOBRAŹNI I NA PRZYKŁAD UPUSZCZĄ BUŁKĘ NA PODŁOGĘ

hehe pamiętacie obwarzan75 rogalking jak byliśmy w '99 na zlocie pieczywa tostowego w Siedlcach? XD Co tam się działo to głowa mała!!! Całe życie z wariatami XDDD KTO MA WIEDZIEĆ TEN WIE XD

KURWAAA

-------------------------------------------------

Na FW są opisane spływy kajakiem, pontonem, oponą, bez niczego. Są tacy co pływają hamerykanieckim sprzętem za ciężkie $$$ sprowadzonym przez zieloną granicę, ale doceniane są walory kajaka za grosze z Lidla czy innego dyskontu. Mało tego, niepochamowana niczym forumowa fantazja, pozwoliła do budżetowego wynalazku wsadzić żagiel zamocowany do podstawki od parasola. I co ? I poszły plusy za posta, a nie hejt za brak tytanowego kajak z betonowym kutaczem.

Dlatego FW jest fajne.
marcel

Dziękował/a : 120
Dziękowano: 460
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Maga » 3 sierpnia 2018, o 19:27

Pozwolę ponownie się włączyć. Odkąd jestem moderatorem, a będzie już ze 3 lata, tylko DWA RAZY, jeszcze raz to podkreślę: DWA RAZY zareagowałam. Pierwsza rzecz związana była z pyskówką, która zrobiła się polityczna - NICZEGO NIE USUWAŁAM a tylko zamknęłam wątek, który cały czas jest dostępny do czytania, by atmosfera się nieco schłodziła.
Za drugim razem wkroczyłam w prywatną wymianę zdań NA PROŚBĘ UŻYTKOWNIKA MIANDASA, który poprosił o usunięcie swoich wpisów.
Na Boga! Aż tak te dwie interwencje was ruszyły?
To może ja podziękuję za tę rolę, skoro aż tak waszym zdaniem wpływam na forum.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 1021
Dziękowano: 997
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II, Katana Action 10.4

Postprzez marcel » 3 sierpnia 2018, o 19:32

Maga - nawet o tym nie myśl.
Jesteś jak idealny makijaż - robisz co trzeba, ale sama w sobie jesteś niezauważalna.
Serio - dopiero z tego wątku się dowiedziałem że jesteś moderatorką ;)
marcel

Dziękował/a : 120
Dziękowano: 460
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez hangman » 3 sierpnia 2018, o 20:10

Dorzuce swoje 3 grosze:
-dzięki Mat-ie za opinie zakręconego gościa, mam nadzieję że pozytywnie zakręconego
-to jest na równi z moim drugim forum (Rometa 125) najciekawsze miejsce w sieci administrowane wręcz idealnie
-każda polityka czy szamanizm różny musi być auto usuwalna przez moda bez względu na wszystko,
bo kropla drąży skałę a raz puszczona pójdzie dalej
Czyli jestem całkowicie za wolnością doznań wodnych i przyjacielskich, a do problematycznych myśli
są inne fora.
Jestem na Forum Motocyklistów, gdzie wątki hmmm różne są dopuszczalne i wracam tam tylko dlatego,
że czasem młodemu adeptowi coś pomogę.

Maga po motocyklowemu "Lewa w górę" i rób swoje.
Szacun

Wiciu Hangman
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 223
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez miandas » 3 sierpnia 2018, o 23:28

Mnie się wszystko podoba. Mam czasem pretensję do samego siebie, bo choć jestem już w wieku średnim, to me serce gorące i łatwo się (za łatwo) angażuję w różne dyskusje bez potrzebnego dystansu. Z drugiej strony... jeśli nie będę się angażował w rzeczy, które wydają mi się ważne, to może czas będzie umierać? W przypadku, kiedy uświadamiam sobie nieważność moich wypowiedzi, kasuję je sam, mając niepłonną nadzieję, że nikt ich nie zdążył przeczytać lub korzystam z uprzejmości killera czyli moderacji Magdy.
I tyle.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 2262
Dziękowano: 540
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Krzyś66 » 4 sierpnia 2018, o 00:59

dla klimatu jeden z mojej setki 'best of' : https://www.youtube.com/watch?v=Mjgr9UJuODM
i dla pełniejszego obrazu mego ja , jeden z 10 przy których świetnie się bawię na imprezach z tańcami : https://www.youtube.com/watch?v=16OunwJbMOc
:D jak widać rozrzut jak u ruskiej katiuszy.
Cieszy mnie że ktoś chciał zabrać głos , w sprawach innych jak trasa spływu czy rodzaj wiosła.Cieszy mnie każdy głos, także odmiennie postrzegający sprawy -kol Prus.Dla mnie spadek (rzucam na rybkę) z 30 postów miesięcznie do 5 , to dramat.Doskonale Prusie przedstawiłeś charakter tamtego forum , powody dla których Ty je cenisz , są dla mnie je dyskfalifikujące.Mam swoje forum zawodowe, gdy byłem na nim bardzo aktywny, udzielałem wielu rad i wtedy byłem bardzo serio , ważyłem każde słowo, bo czasem gdyby pytający mnie niewłaściwie zrozumiał , to mógł mieć konkretne wielotysięczne straty.Ale kajaki ... to moje hobby i to jedna z wielu innych aktywności , na równi cenię sobie trekking , czy nawet łażenie po płaskim, a zimą narty.Dlatego nie pasuje mi model forum strasznie sieriozny.
Mat zarysował a Marcel dowcipnie rozwinął , powody dla których jestem Tu a nie Tam.
Kiedyś szukałem ludzi do wspólnego pływania i wtedy było istotne aby coś więcej o potencjalnym współspływowiczu się dowiedzieć.A to możliwe tylko przy rozmowach na tematy wszelakie.Nie wyobrażam sobie płynąć z kimś dwa dni i rozmawiać tylko o tematach 100% neutralnych, czy tylko o kajakach , wodzie i rzekach(choć biorąc pod uwagę debilny pomysł regulacji Wisły już przy rozmowie o rzekach mogą wyjść ...szydła z worka ;) ) .Obecnie już nie szukam , to mi rybka , ale nudą wieje gdy nic poza merytoryką się nie pisze.Kilka relacji mnie zainspirowało do wyboru tej a nie innej rzeki , kilka rzek czeka w kolejce.Ale cenię sobie osobiste uwagi, bo czytając opis osoby X z rzeki którą płynąłem , porównując go z opisem rzeki którą nie płynąłem, mam mniej więcej jasny obraz co u X oznaczają słowa ; łatwa, trudna, uciążliwa itp.Gdy potrzebuję suchego opisu, to zerkam na jedną z dziesiątek stron wypożyczalni i tam takowe mam.
Biorąc pod uwagę fakt , że różni forumowicze zamieszczają opisy oraz mój "nie zamszowy język i nie normatywny sposób wypowiedzi " , nie zamieszczam już komentarzy ... po co wkurzać coponiektórych.
Ale czytam w wolnych chwilach , prawie wszystko (nawet o dziwadłach pływających...kto wie czy kiedyś...) i zależy mi , czysto egoistycznie , aby FW było jakie jest , jak najdłużej i stąd mój wpis...
Ciężki okres pracy teraz mam , i akurat raz a razem trafiłem , jak Pani M. coś tam miała zamknąć czy skasować i stąd była ma obawa czy nie ma czegoś na rzeczy .Wydaje mi się że w pierwszym moim wpisie w tym temacie,ani jej nie obraziłem ani nie pomówiłem , ani nic innego , dlatego Twoja reakcja Mago jest dla mnie :shock:
Chyba jednak muszę powrócić do idei , która niedawno do mnie trafiła ... ~~nie potrafisz pisać , to czytaj... I chyba przy tym zostanę, co by nie wywoływać nieporozumień.
to jadę sobie gdzieś ;) : https://www.youtube.com/watch?v=V9vQ_y9JJ1E
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 319
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez Maga » 4 sierpnia 2018, o 04:55

Na szybko, bo się zbieram do wyjazdu. Jeśli dopiero co zdarzyła mi się interwencja i od razu zostaje to skomentowane w wątku dwa razy a potem w ogóle z tego powodu powstaje cała dyskusja to z kolei dla mnie to jest :shock: :shock: ale spoko, wszystko już sobie wyjaśniliśmy. Krzyś, jeśli moja reakcja była przesadzona, to absolutnie nie chciałam Cię urazić.

Jeszcze dopowiem. Na temat zjawiska zamierania "tamtego" poważnego forum mam kilka swoich przemyśleń, ale w sumie skoro dobrze się czujemy tu, a oni tam... To widać różnorodność jest potrzebna.

Maga w kajaku - mapa

Maga

Postprzez miandas » 4 sierpnia 2018, o 08:10

Mnie jeszcze się nasunęło coś na temat relacji. Ostatnio byłem uczestnikiem takiej jakby dyskusji: po co publikujemy relacje ze spływów.
Otóż wg niektórych relacje mają sens tylko wtedy, kiedy informują o nowej, najlepiej pierwszy raz spłyniętej, trasie albo zawierają istotne szczegóły techniczne. Inaczej to bez sensu, nuda, strata czasu. Ponieważ zamieszczam relację z rzek zdecydowanie znanych i spłyniętych 1000e razy, próbowałem tłumaczyć, że po prostu jestem z siebie dumny, że pływam, po drugie: chcę pokazać zdjęcia, po kolejne: dzielenie się opowieściami ze znajomymi jest zupełnie normalną ludzką działalnością.
Cóż, nie zostało to właściwie przyjęte. Wg mojego adwersarza mój sposób na zamieszczenie relacji, to rozpaczliwa próba dowartościowania, leczenie kompleksów.
Nie zgadzam się z takim podejściem. Uczestnicy tego forum są jakby moimi znajomymi, z którymi siadam przy stole i opowiadam, co zdarzyło mi się na wodzie.
Dlatego również jestem na takim forum, gdzie ktoś (o ile) skomentuje, czy mu się podobają zdjęcia, albo moja opowieść przypomni mu jakąś anegdotę z tej samej rzeki i się z nią podzieli.
Dlatego również jestem na fw, a nie strasznie-zaawansowanym-forum-dla-zajebistych-kajakarzy-ze-środowiska-i-w-ogóle.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez wkg » 4 sierpnia 2018, o 10:36

Hej !

Jestem tu od niedawna więc tak na szybko świeżym okiem:
To bardzo fajne, kameralne forum ludzi który się lubią, często znają z reala i łączy ich wspólna pasja. Cieszę się, że tu trafiłem. Na takim forum moderacja może być właśnie taka jaka jest - miękka i subtelna - bo działają mechanizmy samoregulacji.
Fora stricte merytoryczne szybko się degenerują lub po prostu wygasają - głównie dlatego, że dyskusje sprowadzają się do sprzętu lub suchych porad technicznych i są zdominowane przez wszystkowiedzących "guru" - czy to forum rowerowe, narciarskie, fotograficzne ... ile razy można dyskutować o wyższości napędu 1x12 (trendy ) nad 3x10 (wstyd !) czy 2x11, Canona nad Nikonem czy bezużytecznością wszelkich nart poza zawodniczymi komórkami ; )))) Po pewnym czasie wszystko jest powiedziane, stanowiska zajęte, zasieki porobione, ludzie podzieleni na grupki, "guru" pilnują żeby nie było za fajnie i game over.

miandas napisał(a):Mnie jeszcze się nasunęło coś na temat relacji. Ostatnio byłem uczestnikiem takiej jakby dyskusji: po co publikujemy relacje ze spływów.
Otóż wg niektórych relacje mają sens tylko wtedy, kiedy informują o nowej, najlepiej pierwszy raz spłyniętej, trasie albo zawierają istotne szczegóły techniczne. Inaczej to bez sensu, nuda, strata czasu. Ponieważ zamieszczam relację z rzek zdecydowanie znanych i spłyniętych 1000e razy, próbowałem tłumaczyć, że po prostu jestem z siebie dumny, że pływam, po drugie: chcę pokazać zdjęcia, po kolejne: dzielenie się opowieściami ze znajomymi jest zupełnie normalną ludzką działalnością.

Ano właśnie !
We wtorek wybieram się na krótki spływ Obrą (w reakcji na zaproszenie w poście zresztą) i szczerze mówiąc od suchego opisu których w necie jest pełno o wiele bardziej wartościowe są dla mnie osobiste, subiektywne wrażenia innych ludzi którzy tą rzeką płynęli wzbogacone zdjęciami i fajnym komentarzem. A człowiek jest konstrukcją emocjonalną i dzielenie się emocjami jest nie mniej ważne a może i bardziej cenne niż dzielenie się myślami i faktami. No i możliwość poznania ludzi z podobną pasją - oczywiście w realu bo tego wirtualnego netu to już czasami za dużo : ))
wkg

Dziękował/a : 18
Dziękowano: 35
Dołączył/a: 15 lipca 2018
Sprzęt: różne kajaki sztywniaki ; )

Postprzez rawa » 4 sierpnia 2018, o 11:54

Kiedy trafiłem na FW nie pisałem postów , ale czytałem wszystko, teraz też są tacy - wiadomo jak to sprawdzić.
Wydawało mi się że jestem spóżniony, wiele się wydarzyło wcześniej, wielu postaci z którymi bym poklikał już tu nie ma.
Zgłębiłem Mini-Chat od początku wszechczasów i sporo się dowiedziałem i trochę się wyjaśniło.
Jestem też na innych forach, z różnymi tematami, na zagranicznych widać jak inną nacją jesteśmy.
NIe można jednoznacznie ocenić FW, bo ocen jest tyle ile użytkowników, na pewno jest autentyczne, nie ma klik ani starszyzny i to bardzo zacne cechy.
Trochę dziwi czasami sytuacja 500 odsłon, zero odpowiedzi, ale może to nie jest miejsce do pisania o wszystkim co ciekawe.
Czasami z niepokojem patrzy się jak jedyna strona z aktywnymi wątkami ma już kilka wierszy , ale to przejściowe i wraca do normy.
Lubię dyskusję na zdrowe argumenty i taka tu jest, choć nie jest jej wiele.

Obrazek
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Dziękował/a : 221
Dziękowano: 435
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez kooniu » 4 sierpnia 2018, o 12:37

Hejka, jestem nowy na tym forum, ale skoro jestem użyszkodnikiem to się wypowiem :) . Moderacja jest niezauważalna, a nie spotkałem (do tej pory) użytkownika , gdzie by mnie korciło dać ,,ignoruj,, ;) - to naprawdę dobrze świadczy o TYM FORUM !!
kooniu

Dziękował/a : 163
Dziękowano: 57
Dołączył/a: 01 lutego 2016
Sprzęt: samorobka z coroplastu

Postprzez Prus » 4 sierpnia 2018, o 12:56

miandas napisał(a):Mnie jeszcze się nasunęło coś na temat relacji. Ostatnio byłem uczestnikiem takiej jakby dyskusji: po co publikujemy relacje ze spływów.
Cóż, nie zostało to właściwie przyjęte. Wg mojego adwersarza mój sposób na zamieszczenie relacji, to rozpaczliwa próba dowartościowania, leczenie kompleksów.
Nie zgadzam się z takim podejściem. Uczestnicy tego forum są jakby moimi znajomymi, z którymi siadam przy stole i opowiadam, co zdarzyło mi się na wodzie.
Dlatego również jestem na takim forum, gdzie ktoś (o ile) skomentuje, czy mu się podobają zdjęcia, albo moja opowieść przypomni mu jakąś anegdotę z tej samej rzeki i się z nią podzieli.
Dlatego również jestem na fw, a nie strasznie-zaawansowanym-forum-dla-zajebistych-kajakarzy-ze-środowiska-i-w-ogóle.

Wiele moich spływów to powielenia tych samych tras, ale wiem świetnie, że rzeka jest inna po roku, inna po pięciu latach, inna latem niż jesienią, przy niskiej wodzie można pływać z dzieckiem, a przy wysokiej czasem warto wcześniej spisać testament. Zatem nie widzę niczego złego w dublowaniu opisów, przyklaskuję "dublerom", mało tego, planuję trwać nieugięcie w tym procederze, czego sobie i innym życzę.
Co do forum kajakowego - naprawdę, tam wcale nie jest tak źle. Nie przesadzajcie. Zresztą przypomnę, że tu, szczególnie na początku, też było kilka jazd o wiele bardziej wstydliwych i wartych wymazania z pamięci niż brak kameralnej atmosfery. Był czas, że przynajmniej w moim odbiorze, FW było mocno dyskusyjne wizerunkowo. Mam nadzieję, że już takim nie jest, a przynajmniej ja go tak nie postrzegam.
Prus

Dziękował/a : 243
Dziękowano: 481
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez peterka » 4 sierpnia 2018, o 20:03

Z jednej strony można kogoś obrazić zwrotem : 'nie pierdziel' lub 'puknij się w głowę'..potem Maga niczym ksiądz daje rozgrzeszenie i..wybiela delikwenta z postów..i piszecie że wszystko jest ok. Nikt nie zareagował.. więc jestem chyba odosobniony. Przepraszam że słodko nie było.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 688
Dziękowano: 639
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez miandas » 4 sierpnia 2018, o 20:29

peterka napisał(a):Z jednej strony można kogoś obrazić zwrotem : 'nie pierdziel' lub 'puknij się w głowę'..potem Maga niczym ksiądz daje rozgrzeszenie i..wybiela delikwenta z postów..i piszecie że wszystko jest ok. Nikt nie zareagował.. więc jestem chyba odosobniony. Przepraszam że słodko nie było.
Nie pierdziel. I puknij się w głowę. Wielka obraza majestatu tu, jak widzę, występuje. Prosiłem Magdę o skasowanie moich postów nie z powodu rozgrzeszenia, tylko z powodu zaśmiecania wątku dywagacjami nt. "kto bardziej dba i cieszy się z uśmiechu swojej żony", co nie tylko nie było dygresją ale zwykłym pierdzieleniem. I dlatego poprosiłem Magdę o skasowanie przynajmniej mojej części tego pierdzielenia. Jeśli tego nie zrozumiałeś, to bardzo przepraszam. Możesz się, jeśli chcesz, czuć obrażony ale z zupełnie innego powodu, niż do tej pory sądziłeś.
Z drugiej strony: może po prostu przyjmij koleżeńską krytykę, że czasem pierdzielisz? Nie ma w tym nic obrażającego. Jeśli zaś czujesz się obrażony, przeczuwam, że lepiej to zakomunikować, niż strzelać focha i po tygodniu wyrzygiwać to w jakimś wątku, a po drodze fukać, że jeszcze łaskawcy nie poinformowałem (czy tam ktoś inny) o poziomie wody w Bugu.
Jak już to wszystko przetrawisz i zanim przeklniesz mnie do 7 pokolenia i podrzesz wspólne zdjęcia () , pomyśl, że naprawdę Cię lubię i szanuję. Byłeś w końcu jedną z inspiracji, dzięki którym zacząłem pływać. Więc po co się foszyć?
Tak, wiem. Pływasz inaczej. Bokiem, czy jakoś poduszkowcem ;)
Ostatnio edytowano 4 sierpnia 2018, o 20:42 przez miandas, łącznie edytowano 1 raz
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez Maga » 4 sierpnia 2018, o 20:41

Tak. Ja też zrozumiałam to jako czyszczenie z wątku pobocznego. Poza tym peterka również proponowałam ci to samo. Nie skorzystałeś, twoja sprawa. Jeszcze ktoś coś ma do mnie? Swoją drogą - kiedyś admin kasował co uważał za stosowne i z niczego się nie tłumaczył i o nic nie pytał. Ale jak to, Maga coś się ośmiela zrobić? Ojej.

Maga w kajaku - mapa

Maga

Następna strona

Powrót do Sprawy forum