| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Gdzie pływać - nowa baza rzek

Pomóż ulepszyć forum. Pomysły, sugestie, itp.

Re: Gdzie pływać - nowa baza rzek

Postprzez ra_dek » 27 listopada 2013, o 11:46

No pewnie że tak!
Słuchajcie, może ja coś niewyraźnie...
Pierwszy post w każdym dziale /ten Kornelii/ jest wstępniakiem informacyjnym, dlatego jest podklejony nad resztą.
W tych postach trzeba dopisać kilka zdań ogólnych /najlepiej skopiować początek z Wiki, koniecznie podając na końcu link do źródła/ a pod spodem doklejać wszelkie linki i dorzucać wszelkie pdfy i inne. Jeśli się znajdzie coś co można wrzucić to lepiej dodać załącznik niż link bo dane w sieci często bezpowrotnie giną. a nasze forum nie przeminie :D

Oczywiście robi to administracja bo tylko ona może edytować, no i do to gwarancje względnego porządku ;)
Powyższe to tylko moja propozycja pod rozwagę, jak widzicie to inaczej to proszę pisać.

P.s. Ja się też tym zajmę, ale za dwa trzy dni, teraz mam inne obowiązki.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez ra_dek » 27 listopada 2013, o 11:47

No pewnie że tak!
Pierwszy post w każdym dziale /ten Kornelii/ jest wstępniakiem informacyjnym, dlatego jest podklejony nad resztą.
W tych postach trzeba dopisać kilka zdań ogólnych /najlepiej skopiować początek z Wiki, koniecznie podając na końcu link do źródła/ a pod spodem doklejać wszelkie linki i dorzucać wszelkie pdfy i inne. Jeśli się znajdzie coś co można wrzucić to lepiej dodać załącznik niż link bo dane w sieci często bezpowrotnie giną. a nasze forum nie przeminie :D

Oczywiście robi to administracja bo tylko ona może edytować, no i do to gwarancje względnego porządku ;)
Powyższe to tylko moja propozycja pod rozwagę, jak widzicie to inaczej to proszę pisać.

ra_dek

Postprzez ra_dek » 27 listopada 2013, o 11:48

No pewnie że tak!

ra_dek

Gdzie pływać - nowa baza rzek

Postprzez ra_dek » 3 lutego 2014, o 01:37

Jakoś nikt nie zauważył że zaszły zmiany. Od wczoraj mamy nową bazę rzek i proszę wszystkich którzy chcą/mogą aby pomogli w jej rozbudowie. Każda rzeka i kanał ma teraz swój dział i wszelkie opisy, linki i znaleziska proszę dodawać w odpowiednich działach.
Przy okazji dobrze byłoby uzupełnić info wstępne wraz z linkami.
Jak zawsze proszę o wszelkie komentarze, sugestie i pomysły dotyczące bazy.
ra_dek

Postprzez Artur » 3 lutego 2014, o 09:11

Jest lepiej. Tylko teraz trzeba będzie pilnować porządku i od razu przenosić tematy jeżeli trafią w złe miejsce.
Pozostaje kwestia gdzie upchnąć takie trasy jak istniejący już wątek o Szlaku Kornwaliowym, czy np. Kanał Elbląski, Wielka Pętla Wielkopolski, Pętla Żuławska itp.
Widzę, że kanały są z rzekami, a może dać obok jezior polski "Szlaki, kanał" a w rzekach zostawić rzeki.
No i brakuje rzek na B, w tym mojego postu o Brzeźnickiej Węgorzy. ;)
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Postprzez ra_dek » 3 lutego 2014, o 13:04

O dzięki! mam inne uprawnienia i nie wiedziałem że pozostali nie widzą "B" :oops:
Też mnie te kanały męczyły i zgadzam się że najlepiej je wydzielić. Do tego można dodać do bazy jeziora jako poddział, wyjdzie alfabet B-Z, szlaki i kanały, jeziora - chyba dobry pomysł. Jeziora trzeba jakoś ogarnąć ale to w drugiej kolejności najpierw rzeki.

Jestem w trakcie przenoszenia pierwszych postów, tych informacyjnych, ze starej bazy, i ta posty dobrze by było uzupełnić edytując ich treść i dodając podstawowe info np. z Wiki wraz z linkami.
Zastanawiam się też żeby do każdego działu - każdej rzeki - dodać temat roboczy "propozycje" czy jakoś tak, a administracja będzie przenosić lub dodawać do listy ciekawych linków itp. Każdy kto coś tam znajdzie mógłby dorzucić, i/lub dopisywać do tego co jest. To mrówcza robota ale jeśli każdy z nas doda choć jeden link raz w miesiącu to z czasem uzbiera się piękna skarbnica info o naszych wodach.

P.s. szlaki i kanały, czy kanały i szlaki? Ale dylemat :lol:
ra_dek

Postprzez Artur » 3 lutego 2014, o 13:26

Kanały i szlaki ;). Tylko nie dzieliłbym alfabetycznie, bo nie ma tego nie wiadomo ile, a zostawił jako jeden zbiór.
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Postprzez Ryś » 3 lutego 2014, o 13:31

Dla porządku lepiej dwa zbiory, albo szukam kanału albo szlaku ;)
Ryś
**

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 16
Dołączył/a: 08 czerwca 2013

Postprzez ra_dek » 3 lutego 2014, o 14:04

:||:
Wszystkie Ryśki to fajne chłopaki :D
ra_dek

Postprzez KrakuS » 4 lutego 2014, o 17:41

Trzeba edytować posty Kornelii bo straszą. Najlepiej byłoby się jakoś podzielić i uzupełnić.
Albo zrobić konkurs kto więcej dopisze ;)
KrakuS

Dziękował/a : 176
Dziękowano: 35
Dołączył/a: 30 maja 2013
Sprzęt: ponton

Postprzez Prus » 4 lutego 2014, o 19:53

Artur napisał(a):Jest lepiej...

Ja nie widzę różnicy. Wcześniej były dwa opisy, teraz jest pewnie siedem czy osiem. Inna rzecz ile są warte. Czy przepisywanie wikipedii ma sens? Czy obecne opisy są przydatne, dla kogoś kto wybiera się na spływ? Pomijając Wisłę, chyba nigdzie nie podano kilometrażu i informacji typu tu zacząć, tam obnieść 50m lewym brzegiem, itd.
KrakuS napisał(a):...Najlepiej byłoby się jakoś podzielić i uzupełnić.
Albo zrobić konkurs kto więcej dopisze ;)

Tego się boję.
KrakuS napisał(a):Trzeba edytować posty Kornelii bo straszą...

Mam podobne odczucia.
Prus

Dziękował/a : 189
Dziękowano: 434
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez Ryś » 4 lutego 2014, o 20:21

Prus baza jest od kilku dni. Samo się nie doda! Jeśli każdy z nas wklei jedne post na tydzień to za pół toku będą efekty.
Nie od razu Kraków zbudowali ;)
Ryś
**

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 16
Dołączył/a: 08 czerwca 2013

Postprzez ra_dek » 5 lutego 2014, o 00:14

A ja bym wolał być zdrowy i bogaty :lol:

A serio; tam jest raptem kilka tematów. Ale faktycznie coś w tym jest. Może przenieść kanały i szlaki do Tego drugiego Gdzie pływać? Będą osobno rzeki i osobno inne. Co wy na to?

Edit, przeniosłam na próbę, jeśli zaakceptujecie to zostanie. Jeśli nie to będziemy walczyć aż będzie dobrze :D
ra_dek

Postprzez ra_dek » 5 lutego 2014, o 01:30

No to się cieszę, mnie też się tak bardziej podoba. Co trzy głowy to nie jedna :D
ra_dek

Postprzez ra_dek » 5 lutego 2014, o 21:41

No pewnie że dodać, coś się podziało rano i nie odpisałem. Niżej nowy post, proponuję wklejać takie kwiatki do pierwszego - wstępnego postu i ogólnym info i linkami oraz takimi właśnie plikami. Przed chwilą mnie rozłączyło, ale zdążyłem skopiować:

W związku z tym że rano w dziwnych okolicznościach znikła część tematów i postów z tego działu tymczasowo otwieram nowy temat.
Przypominam że serwerek mamy w home.pl - niestety od rana nie byli uprzejmi odpisać co się stało.

Tak więc były pytania co i jak i tłumaczę bo chyba źle to wcześniej nakreśliłem:
Pierwszy post w każdym dziale, ten Kornelii edytuje administracja i w nim dajemy krótki wstępniak, najlepiej z wiki koniecznie z podaniem linku, a pod tym wklejamy wszelkie linki do informacji znalezionych u nas i w necie - oczywiście dotyczących tych rzek/działów.
Pod spodem każdy pisze może założyć temat i pisać o danej rzece.
Można by też zrobić jeden zbiorczy temat w każdej rzece na propozycje, żeby każdy mógł wrzucić, zaproponować cokolwiek, a administracja będzie dodawać to pierwszego postu/wstępniaka.

To oczywiście tylko moje propozycje, pod dyskusje. Chętnie poczytam co Wy na to?
ra_dek

Postprzez ra_dek » 5 lutego 2014, o 21:54

Ile waży ten pdf może za duży, zaraz sprawdzę ile max. jest ustawione.
ra_dek

Postprzez ra_dek » 6 lutego 2014, o 14:08

Nie jest za duży, nie wiem jak żeś to pchał, ale się nie dopchało ;)
Wrzuciłem, potem opiszę co i jak, teraz idę spać :lol:
ra_dek

Postprzez ra_dek » 6 lutego 2014, o 19:51

Tak to widzę. Wszelkie podstawowe i ogólne info + linki będą w pierwszym edytowanym tylko przez administracje poście, a niże kto co wklei.
ra_dek

Postprzez ra_dek » 6 lutego 2014, o 20:52

Przenieść, tak będzie porządek i wzór do naśladowanie, nie wiadomo kto i kiedy będzie bazę edytował, sami się zajedziemy ;)
Zawsze można zostawić ślad kto edytował. Ważne żeby każdy post w pierwszej linijce zawierał nazwę rzeki, kanału, szlaku, potem krótkie streszczenie i jakieś linki. Wszystkiego i tak naraz nie zrobimy.
Ale spoko, pamiętam jak na forum było 100 postów z czego 1/3 moich :lol:
ra_dek

Postprzez ra_dek » 7 lutego 2014, o 23:09

Co kto może, i ile da radę. Serwer pojemny, wytrzyma. Z czasem będziemy dodawać linki, w końcu uzbiera się tylu forumowiczów że jak każdy doda choćby jedną relacje, jakieś foty i opis to będziemy mieli encyklopedie polskich rzek, kanałów i szlaków. :D
Jak pisałem wcześniej dołączę do opisywania, tylko się uporam z robotą, myślę że od przyszłego tygodnia zacznę dopisywać po kilka dziennie, Postaram się.
ra_dek

Następna strona

Powrót do Uwagi, propozycje, sugestie