| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Re: Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Postprzez RobertP » 7 czerwca 2018, o 23:45

Jak widziałem to co robił janekorka z jednym rowerem i przyczepką to byłem pod wrażeniem, tu mam opad szczeny. Jak tak dalej pójdzie, to doczekamy się przyczepy amfibii. Na lądzie kajak i szpej w przyczepie za rowerem, na wodzie rowery w przyczepie płynącej za kajakiem :mrgreen:
RobertP

Images: 0
Dziękował/a : 133
Dziękowano: 34
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez grzeszko » 8 czerwca 2018, o 00:22

W tamtym roku się trochę najeździłem z sakwami. Też chciałem spróbować wozić kajak na bagażniku, ale jak przyszedł dmuchaniec, zważyłem go w rękach i objętość oczami i przypomniałem sobie jak nie mogłem podnieś roweru gdy się przewrócił, to zrezygnowałem. Kajak, namiot, śpiwór, materac, żarcie, ciuchy, elektronika, picie itp itd. Wyliczyłem, 40 kg. No ale teraz gdy to widzę, jutro robię próbę. Na razie wrzucenia kajaka na bagażnik rowerowy. Wymiar i wagę mam zbliżona do solara. Jutro zdjęcie z kajakiem.
Załączniki
DSC00975.JPG
DSC00975.JPG (182.79 KiB) Przeglądane 378 razy
grzeszko
*

Dziękował/a : 5
Dziękowano: 8
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajak Viamare 400, ponton

Postprzez leafar » 8 czerwca 2018, o 16:01

janekorka napisał(a):Witaj leafar.
To co zrobiłeś to mistrzostwo świata :D Nigdy bym nie przypuszczał , że dwa duże rowery + dwie dorosłe osoby zmieszczą się w składzie. Nie wiem jakby było z iglą na bagażniku, bo to duży kajak. Mi się marzy wycieczka tandemem 20 cali z synem , igla i bagaże na przyczepce a my na rowerze. Pozdrawiam i podziwiam zarazem :||:

Witaj Janekorka
Dzięki. Myślę że Twój pomysł jest do wykonania.Czy to nie Twoje filmiki widziałem z testami igly 3? Wiesz może ile waży sam sam kadłub bez szpeju? Mierzyłeś długość wzmocnienia dziobu?
Ja się przymierzam do igly sport. Jest ona o metr dłuższa od solara 2 a co najważniejsze dużo szybsza. Jest tylko problem z spakowaniem jej na rower, choć słyszałem że nowe igły mają być lżejsze od solarów. Gdyby jeszcze pozamieniać to i owo z solarem mogłoby się zrobić całkiem ciekawie.
Ostatnio edytowano 8 czerwca 2018, o 19:30 przez leafar, łącznie edytowano 1 raz
leafar
*

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 31 maja 2018
Sprzęt: solar2

Postprzez leafar » 8 czerwca 2018, o 16:21

grzeszko napisał(a):W tamtym roku się trochę najeździłem z sakwami. Też chciałem spróbować wozić kajak na bagażniku, ale jak przyszedł dmuchaniec, zważyłem go w rękach i objętość oczami i przypomniałem sobie jak nie mogłem podnieś roweru gdy się przewrócił, to zrezygnowałem. Kajak, namiot, śpiwór, materac, żarcie, ciuchy, elektronika, picie itp itd. Wyliczyłem, 40 kg. No ale teraz gdy to widzę, jutro robię próbę. Na razie wrzucenia kajaka na bagażnik rowerowy. Wymiar i wagę mam zbliżona do solara. Jutro zdjęcie z kajakiem.

Cześć
Pływasz sam czy z kimś? Pytam bo te 40kg można rozłożyć na 2 rowery a jak nie to na przednie sakwy. Jeśli mogę coś doradzić to włóż najpierw sakwy i załaduj tak by miały jedną płaszcyznę z bagażnikiem bo inaczej cały ciężar kajaka przeniesiesz na uchwyty sakw. Ja kupiłem dodatkowo sakwy na przód i będę je montował by odciążyć tylne koło i bardziej "wyważyć" rower. Na ostatniej wyprawie przejechałem rowerem z kajakiem jednego dnia około 70km i zauważyłem że od obciążenia chodzi rama. Moje 83kg+17kg kajak+8kg daje w sumie 108kg ciężsi ludzie jeżdżą ale po sobie utrudniać życie.
leafar
*

Postprzez marcel » 8 czerwca 2018, o 17:11

leafar napisał(a):
Ja się przymierzam do igly sport. Jest ona o metr dłuższa od solara 2 a co najważniejsze dużo szybsza. Jest tylko problem z spakowaniem jej na rower, choć słyszałem że nowe igły mają być lżejsze od solarów. Gdyby jeszcze pozamieniać to i owo z solarem mogłoby się zrobić całkiem ciekawie.

Nowe igły z poliuretanu są lżejsze, ale na razie ceny mają zabójcze - 1500Euro. Z kolei te z PVC są cięższe od solara -25kg, Igła 2 sport, z aktualną ceną w okolicy 4 tysięcy pln.
marcel

Dziękował/a : 59
Dziękowano: 183
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez leafar » 8 czerwca 2018, o 19:22

marcel napisał(a):Nowe igły z poliuretanu są lżejsze, ale na razie ceny mają zabójcze - 1500Euro. Z kolei te z PVC są cięższe od solara -25kg, Igła 2 sport, z aktualną ceną w okolicy 4 tysięcy pln.

Dzieki za info.
Znalazłem starą igle i wyszło mi po kursie około 3250zł
https://zelgear.com.ua/pl/product/ikayak-igla-2-sport/
A gdzie mają nowe bo nie mogę znaleźć?
Wyczytałem marcel, że się też zastanawiasz - może się skrzyknąć z w kilku chętnych zrobić zamówienie zbiorcze i skontaktować z nimi i ponegocjować z ceną. Tu ich prawie nikt nie zna więc reklama by im się przydała.
leafar
*

Postprzez hangman » 8 czerwca 2018, o 19:46

Chwilowo nie mogę znaleźć, ale niedawno ktoś pokazywał dmuchane stabilizatory do kajaka.
Przyczepione do rowerów zamontowanych na kajaku powiiny fajnie stabilizować.

A co do rdzewiejących na wodzie części rowerowych to przed rejsem zróbcie na myjni samochodowej dokładny oprysk woskiem i nabłyszczaczem.
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 138
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez grzeszko » 8 czerwca 2018, o 19:50

leafar Sam pływam. Nie mam przednich sakw. Nie planowałem ich, ale w takim przypadku rozważę. Tak myślałem zrobić, sakwy w jednej płaszczyźnie z bagażnikiem. Przymierzałem dziś z jedną sakwą (drugiej zapomniałem) i próby zostały wstrzymane ze względu na uszkodzenie worka na kajak.
grzeszko
*

Dziękowano: 8
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajak Viamare 400, ponton

Postprzez marcel » 8 czerwca 2018, o 20:18

leafar napisał(a):Znalazłem starą igle i wyszło mi po kursie około 3250zł
https://zelgear.com.ua/pl/product/ikayak-igla-2-sport/
A gdzie mają nowe bo nie mogę znaleźć?
Wyczytałem marcel, że się też zastanawiasz - może się skrzyknąć z w kilku chętnych zrobić zamówienie zbiorcze i skontaktować z nimi i ponegocjować z ceną. Tu ich prawie nikt nie zna więc reklama by im się przydała.

Miałem przez chwilę zajawkę na igłę, ale solar jest prawie nowy, i też był wyczekany i wymarzony;) więc przeszło.
marcel

Postprzez leafar » 8 czerwca 2018, o 21:29

Zobaczcie jaką znalazłem cenę nowej igly-2
http://sershu-cata.eu/dwuosobowe/
Chyba się komuś something pojebało.
leafar
*

Postprzez leafar » 8 czerwca 2018, o 21:32

hangman napisał(a):Chwilowo nie mogę znaleźć, ale niedawno ktoś pokazywał dmuchane stabilizatory do kajaka.
Przyczepione do rowerów zamontowanych na kajaku powiiny fajnie stabilizować.

A co do rdzewiejących na wodzie części rowerowych to przed rejsem zróbcie na myjni samochodowej dokładny oprysk woskiem i nabłyszczaczem.

Dzięki, ciekawy pomysł boję się jedynie o łańcuch i zębatki które też rdzewieją.
leafar
*

Postprzez marcel » 8 czerwca 2018, o 21:54

leafar napisał(a):Zobaczcie jaką znalazłem cenę nowej igly-2

Nie jesteśmy ich klientem docelowym. Celują w rynki niemiecki i angielskie. Konkurują z Grabnerem. Ceny mają zbliżone, ale kajaki lżejsze. Tylko oni robią z PU, więc korzystają z pozycji monopolisty.
Na rynku środkowo-europejskim, konkurować mógłby Gumotex, gdyby zmodyfikował kajaki na 0,3 bar i wypuścił jeszcze jakieś większe modele.
marcel

Postprzez leafar » 8 czerwca 2018, o 22:36

marcel napisał(a):
leafar napisał(a):Zobaczcie jaką znalazłem cenę nowej igly-2

Nie jesteśmy ich klientem docelowym. Celują w rynki niemiecki i angielskie. Konkurują z Grabnerem. Ceny mają zbliżone, ale kajaki lżejsze. Tylko oni robią z PU, więc korzystają z pozycji monopolisty.
Na rynku środkowo-europejskim, konkurować mógłby Gumotex, gdyby zmodyfikował kajaki na 0,3 bar i wypuścił jeszcze jakieś większe modele.

Ja rozumiem że dla Bentleya możemy nie być klientem docelowym(a i ten ma specjalną ofertę dla Polaków) ale dla firmy z Ukrainy?
Przecież za 11tys to można sobie motorówkę z silnikiem kupić i nawet niemiec o tym wie. Niemcy w swojej ofercie też mają solary i inne firmy duuużo tańsze. Na rynek niemiecki jest się trudno przebić bo oni są gospodarczymi patriotami. No i jeszcze ta ukraina, na pewno te państwo się nie najrzetelniej kojarzy państwom zachodnim. Tym bardziej niemcy mają swój produkt z serwisem na miejscu. Poza tym wejście na rynek niemiecki nie będąc znanym na innych rynkach graniczy z cudem. Natomiast olewanie rynku środkowoeuropejskiego na którym firmie z ukrainy powinno najbardziej z racji choćby położenia zależeć jest strzałem w stopę.
Rynek niemiecki to certyfikat TUV który ma Sevylor a którym Zelgear się nie chwali. Tłumaczenie ich firmowej strony jest na języki angielski, polski, ukraiński, rosyjski. Niemieckiego nie ma. Chyba jesteśmy ich klientem docelowym.
Ja się zastanawiam czy oni czasem nie przeliczyli się z kosztem materiału przez który mają taką cenę bo te starsze modele są cenowo atrakcyjne. Pytanie jest też o cło bo ukraina nie jest w unii.
solar 2 - 2660zł
stara igla spotr - 3250zł
to różnica w cenie 600zł - do przełknięcia ale
nowa igla sport 11 000tys - ????
leafar
*

Postprzez marcel » 9 czerwca 2018, o 06:09

Wiesz, za np 40 tys, można kupić auto a ludzie kupują rowery w tej cenie. Płaci się po prostu za jakąś unikalna ceche.'
marcel

Postprzez mlodek » 9 czerwca 2018, o 10:47

marcel napisał(a): .... Płaci się po prostu za jakąś unikalna ceche.'

Tak, ostatnio b. ważny jest ten unikalny efekt "WOW" :D
np. unikalna kostka toaletowa z funkcją mycia - myjące mydło !
np. unikalna butelka z zakrętką - pijesz kiedy chcesz !
np. ... ... ... !
mlodek

Dziękowano: 104
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: kanu

Postprzez marcel » 9 czerwca 2018, o 11:03

W przypadku kostek toaletowych, pewnie dramatycznych różnic nie ma.
Ale.
Rower z marketu kosztuje 400pln, profesjonalny 40 tys. Marketowiec waży 20kg, profesjonalny 6kg. Dla osoby która się ściga, różnica w masie warta jest różnicy w cenie.
W przypadku nowej Igły, płacisz za to że musisz podnieść 12kg a nie 27kg. Możliwe że dla kogoś kilka kilogramów mniej, jest tyle warte.
marcel

Postprzez RobertP » 9 czerwca 2018, o 11:46

marcel napisał(a):Rower z marketu kosztuje 400pln, profesjonalny 40 tys. Marketowiec waży 20kg, profesjonalny 6kg.

Mamy w pracy dużego kumpla, który sporo jeździ. On kiedyś skomentował, jak jakiś katalog przeglądaliśmy, takie zestawienie tak.

Dajcie mi te 20 tys. zł to ja schudnę 15 kg i masa zestawu rower-kolarz będzie taka sama :D (kwoty inne, bo były to tamtych modeli).
RobertP

Dziękował/a : 133
Dziękowano: 34
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez leafar » 9 czerwca 2018, o 11:52

marcel napisał(a):Wiesz, za np 40 tys, można kupić auto a ludzie kupują rowery w tej cenie. Płaci się po prostu za jakąś unikalna ceche.'

Ja też myślę, że czas pokaże o co chodzi. Masz rację trzeba poczekać na spokojnie na rozwój wydarzeń.
leafar
*

Postprzez kooniu » 9 czerwca 2018, o 11:54

ceny sprzetu to chyba nie temat do dyskusji - ktoś ileś chce, do nas nalezy decyzja czy tyle damy - choć zawsze były dla mnie tajemnicą skąd się biora / kalkulują . Włąsnie ze wzgledu na cenę rozpocząłem moja przygodę (jeszcze nie zakończoną ) z coroplastem - 1700 $ za Oru kajak czy Onak kanoe to moim skromnym duuuuuże przegięcie - móje canoe kosztowało mnie 50 euro i 2 godziny pracy , a w konwersji na zaglówke 100 euro ( na gotowo) i 8 godzin roboty
kooniu

Dziękował/a : 55
Dziękowano: 15
Dołączył/a: 01 lutego 2016
Sprzęt: samorobka z coroplastu

Postprzez leafar » 9 czerwca 2018, o 12:09

kooniu napisał(a):ceny sprzetu to chyba nie temat do dyskusji - ktoś ileś chce, do nas nalezy decyzja czy tyle damy - choć zawsze były dla mnie tajemnicą skąd się biora / kalkulują . Włąsnie ze wzgledu na cenę rozpocząłem moja przygodę (jeszcze nie zakończoną ) z coroplastem - 1700 $ za Oru kajak czy Onak kanoe to moim skromnym duuuuuże przegięcie - móje canoe kosztowało mnie 50 euro i 2 godziny pracy , a w konwersji na zaglówke 100 euro ( na gotowo) i 8 godzin roboty

Na pewno najlepszy zakup cechuje się stosunkiem jakość/cena i tutaj możesz przegiąć zawsze albo w prawo albo w lewo. Warto też określić co się chce tym kajakiem, kanoe robić. Ja wybrałem solara za nieświadomą sugestią marcela i innych forumowiczów bo chciałem mieć solidny, niezawodny kajak którym wszędzie, no prawie wszędzie popłynę. I tak się stało. Jednego co mi w nim brakuje to szybkości. Za tą cenę solar jest z tego co widzę najlepszym wyborem.
leafar
*

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pneumatyczne