| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 14:59

Witam
Jestem od jakiegoś roku, dzięki Waszym opiniom posiadaczem solara 2. Pływałem nim z moją partnerką tu i ówdzie i jest super, jednak przy dłuższych wyprawach problemy logistyczne, chęć niezależności od początku do końca wyprawy oraz zamiłowanie do poczucia „komfortu” jaki daje możliwość zniwelowania wszystkich przeszkód, zaowocowały tym, że postanowiłem na kajak położyć rowery i ruszyć w nieznane. Dobra, aspektów tego wyboru było trochę więcej a mianowicie:
- możliwość wypadu rowerem do niedaleko od rzeki położonych ciekawych miejsc
- możliwość trybu mieszanego(raz rower raz kajak) przy dłuższych spływach
- możliwość powrotu własnym transportem
- na trasach rzek są parki i lasy którymi jadąc można odpocząć od letniego skwaru
- odpoczynek od cywilizacji i postępu
- od ludzi też nieraz
- aktywność fizyczna całego ciała – dochodzą nogi
Niedawno wrzuciliśmy 2 rowery i namiot na solara i zrobiliśmy 3 dniowy spływ Wisłą. Dwa dni pływania, na trzeci powrót rowerami. Trasa Nowy Dwór Mazowiecki – Płock – Nowy Dwór Mazowiecki.
Kilka informacji jakie wyłapałem:
prędkość kajaka przy wiosłowaniu – średnio 7 -10min/km
prędkość roweru z kajakiem i sakwami – 15-20km/h
tutaj link jak się tym płynie:
https://www.youtube.com/watch?v=eHp6JmGpxbo
złożenie namiotu i zapakowanie kajaku po nocy około 30min. No dobra doliczcie kilka minut bo miałem kobietę na pokładzie. Ale tak w 2 chłopa to i by w 20min się wyrobił.
Jakie wnioski. To jest to. No prawie, bo trzeba jeszcze popracować nad paroma szczegółami.
W mojej opinii jest jeden podstawowy problem: w rowerach rdzewieją ocynkowane części i to już po 2 dniach, od bliskości tafli wody oraz chlapnięć z wiosła. Myślę, że dobrym rozwiązaniem będzie uszycie wodoszczelnych pokrowców na rowery.
Inne problemy bardziej subiektywne to to, że solar demonem prędkości nie jest. Dlatego zastanawiam się nad Iglą sport po właściwej modyfikacji. Jakby z niej wyrzucić wszystkie te rzeczy które zajmują dużo miejsca i pozamieniać z solarem by zostawić sam kadłub. Co o tym myślicie?
Czy ktoś robił porównanie prędkości między solarem a iglą?
Można również kupić 4 częściowe wiosła do których nie jestem przekonany bo wydaje mi się że mają luzy. Wtedy by wchodziły całe do sakw.
Jestem laikiem bo praktycznie dopiero od roku pływam kajakiem dlatego proszę Was doświadczonych o pomoc i wskazówki. A może już ktoś z Was tak pływa i uchroni mnie przed wywarzaniem otwartych już drzwi. Będę wdzięczny za pomoc.
Załączniki
rower sakwy.jpg
zapakowane w kajak i namiot rowery
rower sakwy.jpg (76.58 KiB) Przeglądane 849 razy
kajak i rowery.jpg
rowery na kajaku
kajak i rowery.jpg (55.44 KiB) Przeglądane 849 razy
leafar
*

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 31 maja 2018
Sprzęt: solar2

Re: Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Postprzez marcel » 5 czerwca 2018, o 15:51

Jakim cudem wyście się tam zmieścili? Ustawiłeś przednie I środkowe siedzisko?
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 65
Dziękowano: 230
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez miandas » 5 czerwca 2018, o 17:08

Nie wierzę
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1324
Dziękowano: 308
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez rawa » 5 czerwca 2018, o 17:20

Powinniście trafić do teleekspresu :lol: , mam nadzieję że na kapoki też miejsca starczyło.
Przypomniało mi się jak marcel pisał kiedyś, że zastanawia się jaką wodę zabrać na Solara 0,5l czy 0,75l ze względu na ograniczoną ładowność, chyba że była literówka i chodziło o C2H5OH, a ja mu proponuję powerbank na pokładzie :lol:
Teraz to chyba można z akumulatorem :lol:
Ostatnio edytowano 5 czerwca 2018, o 17:36 przez rawa, łącznie edytowano 1 raz
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Dziękował/a : 125
Dziękowano: 243
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez Adam » 5 czerwca 2018, o 17:34

O żesz Kulson :shock:
Gratuluję :m_:
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez marcel » 5 czerwca 2018, o 18:16

rawa napisał(a):Powinniście trafić do teleekspresu :lol: , mam nadzieję że na kapoki też miejsca starczyło.
Przypomniało mi się jak marcel pisał kiedyś, że zastanawia się jaką wodę zabrać na Solara 0,5l czy 0,75l ze względu na ograniczoną ładowność, chyba że była literówka i chodziło o C2H5OH, a ja mu proponuję powerbank na pokładzie :lol:

Chyba nie o solara chodziło, tylko o bojkę :P (ale nie pamiętam, więc może chodziło o C2H5OH).
W solarze pływam z którąś z córek. Jak wezmę starszą, to ona jest prawie mojego wzrostu. On przód, ja tył. Za mną na dole namiot, ubrania, jedzenie. Na górze, w worku, po kajaku, śpiwory i pompka. Na samej rufie wciśnięte samopompy, na dziobie pod spray deckiem, butelki z wodą. Kamizelki trzymamy na kolanch, są pod ręką, i słońce nie parzy po udach. Poza tym, nie ma na nie innego miejsca.
Wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek
I prawdę mówiąc wychodzi na tyle ciasno, że zastanawiałem się nad dłuższym kajakiem.

A tu bach. Uaha, rowery dwa ;) to jest po prostu geometrycznie niemożliwe.
Ostatnio edytowano 5 czerwca 2018, o 18:57 przez marcel, łącznie edytowano 1 raz
marcel

Postprzez hangman » 5 czerwca 2018, o 18:29

Spakowane rowery widzę, ale chyba obiektyw nie załapał Solara kołyszącego się na wodzie bo to niemożliwe że on jest na tej fotce...
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 20
Dziękowano: 183
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 19:48

marcel napisał(a):Jakim cudem wyście się tam zmieścili? Ustawiłeś przednie I środkowe siedzisko?

Tak. przestawiłem tylne siedzisko na środek.
Przy moim nie za dużym wzroście 170cm ale za to wadze już tak 83kg miałem nogi na burtach i nie narzekałem na brak wygody. Partnerka ma około 160cm, 46kg i siedziała z przodu.
leafar
*

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 19:56

rawa napisał(a):Powinniście trafić do teleekspresu :lol: , mam nadzieję że na kapoki też miejsca starczyło.

Na tym jednym zdjęciu to nawet jeden kapok widać bo to dla dziewczyny która panikuje w wodzie, ja z reguły na takie rzeki jak Wisła nie biorę.
Z tym solarem to jest tak, że jak mu się przestawi siedzisko na środek, robi się w nim całkiem dużo miejsca.
leafar
*

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 20:02

hangman napisał(a):Spakowane rowery widzę, ale chyba obiektyw nie załapał Solara kołyszącego się na wodzie bo to niemożliwe że on jest na tej fotce...

Jest na zielonym rowerze, na tylnym bagażniku.
Załączniki
tylny bagażnik.jpg
tylny bagażnik.jpg (89.45 KiB) Przeglądane 771 razy
leafar
*

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 20:24

marcel napisał(a):

Chyba nie o solara chodziło, tylko o bojkę :P (ale nie pamiętam, więc może chodziło o C2H5OH).
W solarze pływam z którąś z córek. Jak wezmę starszą, to ona jest prawie mojego wzrostu. On przód, ja tył. Za mną na dole namiot, ubrania, jedzenie. Na górze, w worku, po kajaku, śpiwory i pompka. Na samej rufie wciśnięte samopompy, na dziobie pod spray deckiem, butelki z wodą. Kamizelki trzymamy na kolanch, są pod ręką, i słońce nie parzy po udach. Poza tym, nie ma na nie innego miejsca.
Wygląda to mniej więcej tak:
Obrazek
I prawdę mówiąc wychodzi na tyle ciasno, że zastanawiałem się nad dłuższym kajakiem.

A tu bach. Uaha, rowery dwa ;) to jest po prostu geometrycznie niemożliwe.

Jeśli wejdziesz z towarzyszem/ką do kajaka po takim ustawieniu jakie ja zrobiłem to i bagaż zmieścisz.
Nasze bagaże to 4 sakwy po 30litrów, namiot dwójka, plecak 20l, 2 karimaty, 2 rowery(koła 28) i pompka. Jedzenie wzieliśmy na 3 dni tak zbilansowane żeby jeść 2 razy dziennie bez uczucia głodu. Oliwki, boczek wędzony, tłusta kiełba na ognisko, niedużo chleba - mieści się to do 30litrowej sakwy. Jednym słowem dieta Kwaśniewskiego. Jedliśmy przed wyruszeniem i po zacumowaniu zazwyczaj na ciepło przy ognisku.
Piliśmy razem około 3l wody.
Napisałeś, że nie wierzysz więc wklejam jeszcze raz filmik na którym pływam kajakiem z rowerami:
Załączniki
bagaz.jpg
bagaz.jpg (159.85 KiB) Przeglądane 767 razy
Ostatnio edytowano 5 czerwca 2018, o 20:54 przez leafar, łącznie edytowano 1 raz
leafar
*

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 20:34

Adam napisał(a):O żesz Kulson :shock:
Gratuluję :m_:

Dzięki
leafar
*

Postprzez marcel » 5 czerwca 2018, o 20:56

leafar napisał(a):Piliśmy razem około 3l wody.
Napisałeś, że nie wierzysz więc wklejam jeszcze raz filmik na którym pływam kajakiem z rowerami:

Filmik widziałem, i rozum akceptuje fakt że skoro tyle nawieźliscie to tyle spakowaliście ;)
Tylko jak sobie przypominam własne cudowanie ze spakowaniem to aż się wierzyć nie chce.

Próbowałem sobie wyobrazić jakby wyglądał mój ostatni spływ jakbym miał jeszcze dwa rowery i mózg odmówił współpracy.
marcel

Postprzez Adam » 5 czerwca 2018, o 21:29

Też kiedyś kombinowałem z rowerem (małym, składanym), tyle że przy sztywnym kajaku - żeby z mety wracać rowerem po samochód.
Odkąd pływam gumą to logistyka jest tak wygodna, że nie przychodziło mi to do głowy.
W każdym razie bardzo fajnie to ogarnęliście :||:
Na filmiku widać, że kajak nawet nie jest zbyt wywrotny (przy takim rozłożeniu masy) - więc życzę kolejnych udanych przygód w takim zestawieniu :D
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 22:03

marcel napisał(a):
leafar napisał(a):Piliśmy razem około 3l wody.

Filmik widziałem, i rozum akceptuje fakt że skoro tyle nawieźliscie to tyle spakowaliście ;)
Tylko jak sobie przypominam własne cudowanie ze spakowaniem to aż się wierzyć nie chce.

Próbowałem sobie wyobrazić jakby wyglądał mój ostatni spływ jakbym miał jeszcze dwa rowery i mózg odmówił współpracy.

Mogło Cię to zmylić, że filmik który wrzuciłem, bo to jedyny jaki mam, był z pierwszej naszej jednodniowej wyprawy gdzie nie braliśmy nic oprócz plecaka i pompki.
Ostatnio edytowano 5 czerwca 2018, o 22:11 przez leafar, łącznie edytowano 1 raz
leafar
*

Postprzez Mat » 5 czerwca 2018, o 22:10

Normalnie cuda :lol:
Jak dla mnie trochę za ciasno na pokładzie dla dwóch osób, lubię mieć swobodę w nogach.
Ale nie jest źle. Gratuluję pomysłowości :||:
Mat

Dziękował/a : 63
Dziękowano: 232
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 22:24

Mat napisał(a):Normalnie cuda :lol:
Jak dla mnie trochę za ciasno na pokładzie dla dwóch osób, lubię mieć swobodę w nogach.
Ale nie jest źle. Gratuluję pomysłowości :||:

dlatego igla sport czy 2 powinna być idealna bo to przecież metr różnicy. Trzeba by tylko ją trochę wymieszać z solarem żeby gabaryty do transportu zmniejszyć.
leafar
*

Postprzez Mat » 5 czerwca 2018, o 22:31

Tak jeszcze zastanawiałem się nad rowerami w poprzek ale trzeba by się pewnie bawić w wyważanie, blokowanie przedniego koła, no i wisiałyby nad wodą co pewnie zaowocowałoby mniejszą stabilnością oraz niestety szybszą korozją rowerów.
Ale metr różnicy w długości powinien zwiększyć komfort pływania.
Mat

Dziękował/a : 63
Dziękowano: 232
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez leafar » 5 czerwca 2018, o 22:45

Mat napisał(a):Tak jeszcze zastanawiałem się nad rowerami w poprzek ale trzeba by się pewnie bawić w wyważanie, blokowanie przedniego koła, no i wisiałyby nad wodą co pewnie zaowocowałoby mniejszą stabilnością oraz niestety szybszą korozją rowerów.
Ale metr różnicy w długości powinien zwiększyć komfort pływania.

Nie wiesz kto tu śmiga taką iglą sport lub 2 by się wypowiedział coś doradził?
leafar
*

Postprzez janekorka » 7 czerwca 2018, o 23:28

Witaj leafar.
To co zrobiłeś to mistrzostwo świata :D Nigdy bym nie przypuszczał , że dwa duże rowery + dwie dorosłe osoby zmieszczą się w składzie. Nie wiem jakby było z iglą na bagażniku, bo to duży kajak. Mi się marzy wycieczka tandemem 20 cali z synem , igla i bagaże na przyczepce a my na rowerze. Pozdrawiam i podziwiam zarazem :||:
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 82
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Następna strona

Powrót do Pneumatyczne