| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

NERIS SMART - już dostępne

NERIS SMART - już dostępne

Postprzez Neris » 15 kwietnia 2019, o 00:28

Chcę poinformować wszystkich tych, którzy są zainteresowani przede wszystkim Smartami, że tydzień temu przyjechały od Nerisa i są już dostępne na http://kajakiskladane.pl/11-kajaki-pneumatyczne/. Wiem, że sporo osób na nie czekało i ciągle miały być a nie było. A więc w końcu są :)

Smarty to jedna z najciekawszych propozycji na rynku kajaków hybrydowych, tzn. takich które łączą zalety kajaków dmuchanych z kajakami sztywnymi.

Opierające się o usztywniający stelaż Smarty są wyjątkowo sztywne co przekłada się na zupełnie niespotykaną w innych pneumatykach nautykę. Np. świetnie chodzą na fali i dobrze idą pod prąd bez myszkowania na boki. Testowałem, także wiem co piszę :)

Kilka zdjęć Smartów niżej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Neris
**

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 31
Dołączył/a: 15 marca 2014
Sprzęt: NERIS ALU-2, NERIS Walküre-2

Re: NERIS SMART - już dostępne

Postprzez Ted » 15 kwietnia 2019, o 06:55

Warto zapoznać się z tym, jak zamieszczający ogłoszenie traktuje swoich klientów po sprzedaniu produktu:

http://kayakmedia.pl/ipb/topic/2684-kaj ... rad%C4%99/
https://bajdarka.blogspot.com/2018/03/k ... alu-2.html
Ted

Dziękował/a : 546
Dziękowano: 625
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez Neris » 15 kwietnia 2019, o 10:51

W ramach gwarancji jest możliwość odesłania np. powłoki, zresztą wszystkiego co uzna Kupujący za niezgodne z opisem. Nawet na sprawdzenie przez producenta czy jest ok. I na pewno nikt nie robił by z tym problemów. Wtedy jeszcze Neris nie podklejał jednego ze szwów w powłokach swoich składaków o czym pisałem. I nie było to tak naprawdę konieczne, większość użytkowników nie miała z tym po prostu problemu bo wystarczyło odpowiednio ułożyć powłokę na stelażu o czym było napisane w instrukcji. Jeśli był z tym problem też samemu w dość łatwy sposób można sobie było z tym poradzić. Od kilku lat ten szew jest już fabrycznie podklejony na całej długości także nie występują ŻADNE ewentualne niedogodności. Reklamacje na Nerisy są rzadkością. Te kajaki są ciężkie do zdarcia. Zapraszam do kontaktu jeśli są jakieś pytania odnośnie tego sprzętu.
Neris
**

Postprzez marcel » 15 kwietnia 2019, o 11:49

Decathlon też kiedyś zaliczył wtopę z kajakiem przeciekającym na linii szycia. Nie próbowali tłumaczyć że to się rzadko zdarza, czy trzeba sobie podkleic. Cała seria 2015 poszła do zwrotu. Nawet bez paragonu przyjmowali.
Bajadarki zamieściły na blogu bardzo rzeczowy i obiektywny opis. Tym bardziej że używają kajaka dużo i często. Przy czym piszą też sporo o zaletach.

Może wrzuć po prostu jakiegoś większe relacje ze spływów ta hybryda? Tak żeby można pokazać zalety i wady. Może nawet nie wady tylko ograniczenia. To zawsze jest bardziej przekonywujace niż reklama.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 90
Dziękowano: 314
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Neris » 15 kwietnia 2019, o 12:33

Ta niedogodność w składakach ze szwem na pokładzie i jego odpowiednim układaniem na stelażu we wszystkich składakach Nerisa, w tym w moim ulubionym ALU-2, została już parę lat temu całkowicie wyeliminowana przez producenta. Teraz składając kajak, nie trzeba się zupełnie tym przejmować. Myślę, że mogą to potwierdzić użytkownicy.

Wracając do Smartów, pływałem w ubiegłym roku Smartem-2. Byłem zaskoczony jak dobrze ten kajak jak na dmuchańca szedł pod prąd co jest zasługą na pewno usztywniającego kajak stelaża. Niedługo wybieram się na testy z PRO, który jest dłuższym kajakiem i przy tym o mniejszej szerokości więc powinien być szybszy. Ale jest za to trochę cięższy.
Neris
**

Postprzez Ted » 15 kwietnia 2019, o 17:02

Panie zapłaciły 4000 tys, i w tej cenie mają sobie podklejać kajak , imponujące podejście do handlu i klienta.
W jaki sposób rozwiązuje, się tego typu problemy napisał Marcel.
marcel napisał(a):Decathlon też kiedyś zaliczył wtopę z kajakiem przeciekającym na linii szycia. Nie próbowali tłumaczyć że to się rzadko zdarza, czy trzeba sobie podkleic.
Ted

Dziękował/a : 546
Dziękowano: 625
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez XDX68 » 27 lipca 2019, o 20:08

E tam to jednak wolę mojego Gumotexa, szwy w nim nie przeciekają :-)
XDX68

Dziękował/a : 16
Dziękowano: 25
Dołączył/a: 20 sierpnia 2017
Sprzęt: NEW Solar 2 i to zielony :-)

Postprzez Ted » 6 sierpnia 2019, o 14:50

Reklamacja w praktyce:

http://kayakmedia.pl/ipb/topic/2684-kaj ... entry29401

A to na wypadek gdyby forum kajak.org zniknęło.

kajakiskladane.pl

Użytkownik
62 postów
LokalizacjaWarszawa
Napisano 19 czerwiec 2018 - 14:24

W starszych Nerisach Alu, trzeba było przy składaniu podwijać szew do góry aby nie dostawała się woda z pokładu przez ten właśnie szew. Nie były jej wielkie ilości. Po pływaniu wystarczyło zazwyczaj przetrzeć szmatką środek. Fałd ze szwem, można podkleić samemu na stałe do góry i wtedy problem znika. Można to zrobić dołączonym do zestawu klejem. Przy okazji pasuje każdy klej polipropylenowy.

Od kilku lat WSZYSTKIE kajaki serii ALU mają fabrycznie podklejony ten element. I nie ma mowy o dostawaniu się wody do wnętrza kajaka. Szwy są fabrycznie podklejane.

kajakiskladane.jpg

pływasz gdzie chcesz kajakiskladane.pl

Dodaj jako film
#10 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #10 Agata_Be

Użytkownik
48 postów
LokalizacjaLeszno
Napisano 24 czerwiec 2018 - 12:07

Kupując nowy, pełnosprawny produkt zakładam, że jest on pozbawiony wad. Przeciekanie akurat jest olbrzymią i największą wadą kajaka (tak mi się przynajmniej wydaje). Pan sugeruje mi, że kupując nowy kajak mam go sobie od razu naprawiać. To znaczy mam sobie w moim maleńkim mieszkaniu rozłożyć olbrzymią powłokę, nakupić kleju, nawdychać się go przy smarowaniu i zaczadzić całe mieszkanie i jechać sobie kilka godzin suszarką do włosów i "łyżką stołową" dookoła powłoki? Czy nie uważa pan, że to jest śmieszne? Kupuje pan sobie np. telewizor, po montażu okazuje się, że nie działają głośniki - ale to nic bo przecież w bardzo prosty sposób może pan sobie je naprawić przy użyciu "łyżki stołowej" ;)

Poza tym wg mnie nie wystarczy fałdu podwinąć do góry i go przykleić. Kiedy tak podwijałam - nic to nie dawało i woda nadal nalatywała. Trzeba by najpierw skleić obie powłoki ze sobą - tak by woda nie miała szansy się przedostać lub po prostu okleić to z zewnątrz jakąś taśmą. Tej wody nie było w ilości wytarcia szmatą, a w ilości kilka litrów po całodziennym płynięciu, że już nie wspomnę ile wody było podczas pływania w falach, które zalewały pokład i w ulewnym deszczu.

Jeśli podajecie na stronie sposób klejenia i naprawy to tym samym jest oczywiste, że kajak przecieka i powinno to być naprawione przez producenta w ramach gwarancji.

Jeśli od kilku lat wszystkie szwy w powłokach są fabrycznie podklejane to dlaczego ja dostałam nie podklejone?

Czy w ramach gwarancji producent wymieni mi lub naprawi powłokę? Kajak kupiłam w 2014 r. z 5-letnią gwarancją. Posiadam oryginalną kartę gwarancyjną. W mailach zgłaszałam reklamację ale odpowiedział mi Pan, że taka jest specyfika tego kajaka (czytaj: szukaj sobie wiatru w polu).

Dodaj jako film
#11 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #11 Agata_Be

Użytkownik
48 postów
LokalizacjaLeszno
Napisano 21 grudzień 2018 - 12:29

kajakiskladane.pl, dnia 19 Cze 2018 - 15:24, napisał:

W starszych Nerisach Alu, trzeba było przy składaniu podwijać szew do góry aby nie dostawała się woda z pokładu przez ten właśnie szew. Nie były jej wielkie ilości. Po pływaniu wystarczyło zazwyczaj przetrzeć szmatką środek. Fałd ze szwem, można podkleić samemu na stałe do góry i wtedy problem znika. Można to zrobić dołączonym do zestawu klejem. Przy okazji pasuje każdy klej polipropylenowy.

Od kilku lat WSZYSTKIE kajaki serii ALU mają fabrycznie podklejony ten element. I nie ma mowy o dostawaniu się wody do wnętrza kajaka. Szwy są fabrycznie podklejane

Mam pytanie czy producent w ramach 5-cio letniej gwarancji fabrycznie podklei mi szwy w powłoce, tak jak to robi w w aktualnych modelach?

Dodaj jako film
#12 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #12 kajakiskladane.pl

Użytkownik
62 postów
LokalizacjaWarszawa
Napisano 15 kwiecień 2019 - 10:06

Dzień dobry,

Przyznam, że dopiero dzisiaj zobaczyłem post wyżej. Wydawało mi się, że udzieliłem wystarczających informacji jak układać powłokę na stelażu aby problem nie występował. Ew. jak samemu sobie z tym poradzić w warunkach domowych. Jeśli powłoka jest prawidłowo założona a problem jednak u Pani występuje proszę o odesłanie samej powłoki kajaka. Forum nie jest właściwą formą reklamacji. Zapraszam do kontaktu.

kajakiskladane.jpg

pływasz gdzie chcesz kajakiskladane.pl

Dodaj jako film
#13 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #13 Patrycj_A

Użytkownik
16 postów
LokalizacjaLeszno
Napisano 28 maj 2019 - 13:37

Przecież Pan w ogóle nie odpowiadał na maile dotyczące reklamacji powłoki i zakończył temat stwierdzeniem, że cyt. "Taka jest specyfika tego kajaka".

Temat wypłynął na forum przy innej okazji. Z tego co widzę to obecnie kajaki dysponują innymi powłokami bo widocznie producent w końcu je dopracował. Nie dla wszystkich chyba było oczywiste, że powłoka kajaka posiada dziury po przeszyciu, którymi nalatuje woda. I nie da się tak ułożyć powłoki żeby nie nalatywała. A klejenie domowym sposobem na gorąco to, proszę wybaczyć, ale chyba kpina.

Dodaj jako film
#14 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #14 Agata_Be

Użytkownik
48 postów
LokalizacjaLeszno
Napisano 28 maj 2019 - 13:47

Przecież pisałam do Pana maile w tej sprawie i pytałam czy mogę odesłać powłokę do naprawy a pan mi odpisał, że to nie jest wada i to nie podlega reklamacji i że taka jest specyfika tego kajaka!!! A teraz, gdy 20 maja minęła 5-cio letnia gwarancja nagle Pan pisze tutaj na forum, że mogę odesłać powłokę, podczas gdy wcześniej nie było to możliwe. Żadne ułożenie powłoki nie powodowało braku przeciekania i to też wielokrotnie zgłaszałam. Jeśli PRODUCENT zdecyduje się tę powłokę fabrycznie mi uszczelnić lub wymienić to po sezonie jestem skłonna ją odesłać. Napiszę do Pana oficjalnego maila w tej sprawie. I poinformuję forumowiczów o tym, co udało mi się w tej sprawie załatwić.

Dodaj jako film
#15 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #15 Agata_Be

Użytkownik
48 postów
LokalizacjaLeszno
Napisano 29 maj 2019 - 08:41

Jak obiecałam, informuję forumowiczów o odpowiedzi właściciela firmy kajakiskladane.pl na mojego oficjalnego maila w sprawie naprawy powłoki. Oczywiście innej odpowiedzi się nie spodziewałam więc zaskoczona ani rozczarowana nie jestem. Gwarancja minęła zaledwie kilka dni temu (wcześniej miałam tylko jedną informację od tego pana, a mianowicie, że wada ta nie podlega gwarancji). O zmianie decyzji i nagłej możliwości reklamacji dowiedziałam się dopiero wczoraj z tego forum (przeczytałam post). Tak naprawdę czasami wystarczy odrobina dobrej woli ze strony sprzedawcy, tutaj tego zdecydowanie zabrakło. Przykre jest to, że w dzisiejszych czasach niektórzy nadal nie znają podstaw marketingu, bo przecież zadowolony klient może przyczynić się do dobrej opinii o produkcie, firmie i znacznie wpłynąć na wzrost sprzedaży tegoż produktu. A tak, potencjalni klienci, szukający informacji o tym kajaku, trafiają na mój opis i test kajaka tu na forum i na blogu i raczej nie decydują się na przeciekające pływadło.

Poniżej korespondencja:

Witam,
zwracam się z oficjalnym zapytaniem czy producent Nerisa udzieli mi naprawy gwarancyjnej przeciekającej od samego początku powłoki? Problem zgłaszałam kilkukrotnie od samego początku. Kajak zakupiłam 20.05.2014.

pozdrawiam i czekam na odpowiedz
Agata B

_____

Witam,

Dziękuję za wiadomośći. Niestety okres gwarancji 5 lat na ten kajak już upłynął. Zgodnie z wiadomością niżej niestety dość niedawno. Wcześniej można było odesłać samą powłokę jeśli byłby co do niej wątpliwości do sprawdzenia, ew. naprawy. Być może było faktycznie coś z nią nie tak jak powinno być. W obecnej sytuacji mogę jednak zaproponować tylko nową powłokę, której cena nie przekroczy 1400 zł. Bardzo proszę o nr kajaka aby można było dobrać odpwiednią na 100% powłokę dopasowaną do szkieletu.
--
Pozdrowienia,
Tomasz Ziółkowski
www.kajakiskladane.pl

Dodaj jako film
#16 Kajak Neris Alu-2 - czy ktoś ma? Prośba o poradę.: post #16 Piotr Gliński

Użytkownik
94 postów
LokalizacjaWołomin
Napisano 10 czerwiec 2019 - 15:07

i dlatego wybrałem inną firmę :D Dzięki Agata
Ted