| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Orzysz - Ełk - Rajgród - Augustów.

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Orzysz - Ełk - Rajgród - Augustów.

Postprzez kuna » 22 grudnia 2013, o 15:44

Szukam chętnych, na błyskawiczny rejs ,,czym popadnie", z Orzysza do Augustowa(lub odwrotnie), szlakiem planowanego Kanału. A wszystko po to, aby przypomnieć wadzy, o podjętej wcześniej ,,rękawicy"! Myślę, że czerwiec 2014 roku, będzie miesiącem najodpowiedniejszym.
Załączniki
Przebieg kanału WJM, do Augustów..jpg
Przebieg kanału WJM, do Augustów..jpg (56.49 KiB) Przeglądane 2625 razy
Nie daj się uwikłać! Za wyjątkiem wszelkiego ruchu, dla zdrowia!
kuna

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 60
Dołączył/a: 02 czerwca 2013
Sprzęt: wpław

Re: Orzysz - Ełk - Rajgród - Augustów.

Postprzez drawa » 22 grudnia 2013, o 15:52

rowerem tez :?:
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 188
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez ra_dek » 22 grudnia 2013, o 16:26

Popieram inicjatywę. będę monitorował. Jak dla mnie za daleko i nie w czasie.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez kuna » 22 grudnia 2013, o 16:59

Drawa, wiesz że tak! Nreszcie dojdzie do skutku, moja teoria transportu kanu, przyczepką za rowerkiem. I kanu z rowerkiem. Oby mi wyszło!
Ale pomysł, był hamerykanski!
kuna

Postprzez drawa » 22 grudnia 2013, o 17:04

ile pływania :?: ile jazdy :?: czy tata z mama :?: :mrgreen:
drawa

Postprzez kuna » 22 grudnia 2013, o 20:45

Dla mnie, to pierwsza większa podróż. Znam tylko, bo przepłynęłem, Rzekę Ełk, od Ełku do Jeziora Łaśmiady i z powrotem. Ile asfaltem? pytasz - nie wiem. Ale mogą tam być polne drogi. Przydałby się uczestnik, z GPSem. Tatę z mamą, już dawno straciłem... ;)
kuna

Postprzez drawa » 22 grudnia 2013, o 21:04

To przykre :oops: a mnie chodziło
Z tej butelki spirytusu możemy zrobić dwa litry taty z mamą.
pot. napój wyskokowy uzyskiwany ze zmieszania spirytusu lub wódki z jakimś sokiem owocowym
dokładnie jaki był by udział procentowy w kilometrażu spływu i jazdy rowerem :?:
drawa

Postprzez kuna » 22 grudnia 2013, o 23:25

Na moje starcze, około sześćdziesięciu kilometrów ca., z czego zaledwie 1/5 lądem. I najtrudniej będzie nam sforsować początkowy kurs, jako że Mazury Garbate, to niewysokie górki, akurat około Orzysza, to do 120 m/pm.m. w stronę Ełku. Ale po dotarciu do J. Sunowo, to będzie już ,,z górki". Czyli, początek z wysiłkiem (nieznanym), ale ciąg dalszy, to już można dobierać, TATĘ Z MAMĄ i krzepić ciała płynami i widokami. Obiecuję niezapomniane krajoobrazy, których syciłem się lat co najmniej dziesięć, piędziesiąt sześć lat temu. Od J. Sunowo, wszystko będzie już proste, bo znane. Myślę, że można obracać przyczepką, aż wszystkie jednostki (do 40 kg. z bagażem) znajdą się, w zasięgu wody. Największa odległość, nie przekracza siedmiu, do dziesięciu kilometrów. Tylko. Aż, dla innych.
kuna

Postprzez kuna » 23 grudnia 2013, o 08:21

Nie rozumię Twojej awersji, do rowerów. Podejrzewam jedynie, że musiałeś w dzieciństwie, sporo wycierpieć, zmuszany przez rodziców. A to jest błąd!
Zacznij od nowa, pod okiem kogoś, kto ma trochę pojęcia o rowerze, a szczególnie o relacji - siodełko/siedzenie(czyt. kości policzkowe pośladków). Dopasowane siodło do jeźdźca, to niemal całkowity sukces. Na pewno, po pewnym czasie, pojedziemy w każdą stronę, przez Puszczę Kampinoską. (Zamiast pieszo kicać po poligonie, czy placu zabaw, dla wojska, koło domu).
W ostateczności, w tym temacie, jest bardzo niewiele do przebycia po lądzie i wózek z kanu, można ciągnąć śmiało za sobą, nawet na szelce. Ostatnio, ta kraina widziała całe rzesze ludzi zaprzęgniętych do wózków ,,ręcznych", nie dalej jak sześdziesiąt osiem(lub dziewięć) lat temu. Wszystkie trudności, rozwiązywać będziemy razem. W końcu, zgodzę się na wyjątek i przewiozę Twój statek, moją przyczepką. Ze zwykłej ludziej uczynności, której i Tobie, nie brakuje! :) .
kuna

Postprzez drawa » 23 grudnia 2013, o 08:27

kuna przychylem sie do twierdzenia;ze w jeżdzie na rowerze i nie tylko najwazniejsza jest dupa :D Pokłóciły się okrutnie części ciała. No, bo kto tu rządzi?

- Toż jasnym jest, że ja - burknął mózg - to ja tu myślę i wszystko kontroluję.

- Bzdura! - zaprotestowały ręce - my tu robimy najwięcej - zarabiamy na wasze utrzymanie.

- Ech - westchnęły nogi - to nasza rola rządzić, to my decydujemy, jaki kierunek obrać i dążyć w słusznym kierunku.

- My - odparły oczy - myśmy szefami - my wszystko widzimy i naprawdę nic nam nie umyka.

- Bzdura - odparł żołądek - to ja tu rządzę, wytwarzam wam wszystkim energię, ciężko pracuję i trawię. Beze mnie zginiecie...

- JA BĘDĘ SZEFEM - nagle odezwała się milcząca dotąd dupa - I JUŻ.

śmiech ogólny, że całe ciało się nie może pozbierać.

- DOBRA - odpowiedziała dupa - jak tak, to STRAJK. I przestała robić cokolwiek.

Minęło kilka godzin. Mózg dostał gorączki. Ręce opadły. Nogi zgięły się w kolanach Oczy wyszły na wierzch. Żołądek wzdęło i spuchł z wysiłku. Szybko zawarto porozumienie. Szefem została dupa.

I tak to już jest drodzy moi. Szefem może zostać tylko ten, co gówno robi.
drawa

Postprzez kuna » 23 grudnia 2013, o 10:45

Jeśli, nie jest plagiatem, Twoje przemyślenia, to umieszczę, jako: przemyślenia Drawy, w pamiętniku. :D Ale nawet miękka i niekiedy czuła :D, po pewnym czasie staje się twardą i zahartowaną. I po tym odróżniamy harcownika, od maminsynka.
Kiedy zaliczyłem w ciągu jednego dnia, Ełk-Malinówka-Ełk, miałem na NIEJ bąble, tak jak i na rąsiach. Zawsze tak jest, za pierwszym razem. Od tamtej pory, wiosłem, niewiele robiłem. Pokochałem żagle...
kuna

Postprzez drawa » 23 grudnia 2013, o 10:54

Trudno dowcip nazwac plagiatem- krąży on swobodnie w sieci :D nie nie są to moje przemyslenia ale się pod nimi podpisuje :mrgreen: Kiedy zaliczyłem w ciągu jednego dnia, dam Ci na PW aby niebyc posądzony o promowanie własnej osoby. :D PW poszło
drawa

Postprzez kuna » 24 grudnia 2013, o 01:57

Dlaczego tak przyjęłeś dziesięć kilometrów do przebycia? Popatrz uważnie z góry, korzystając z satelity (google), to jedynie Jeziora Kraksztyn i Druglin, leżą na rzut beretem. Następnie Jeziora Druglin Duży i Lepaki, których nie dzieli (na pewno) więcej, jak trzy do pięciu kilometrów. Po Lepakach, masz Sunowo i właściwie, to najłatwiejszy odcinek, planowanej trasy. Znam z autopsji.
W zasadzie ogłosiłem, bo ruszam. I byłoby miło, gdyby staremu wariatowi, ktoś chciał towarzyszyć! Ale nie namawim na trudy, za wszelką cenę. Zwłaszcza że używanie nóg, w wodniactwie, tkzw. przewłoki, są b. trudnym zagadnieniem, zwłaszcza ze wzg. na wysiłek, jaki należy włożyć. A my, przecież tak przyzwyczailiśmy się do wygód, jak niektórych tu, dupa. Ale wyprawa moja będzie i nie ma co liczyć na odstąpienie. W końcu, nie będę podrózował Nilem!
Co do siodełek, to możesz zamówić sobie, puchowe. Nie słyszałeś jeszcze o takim?
Moje siodło, widziałeś, skóra z byka, profilowana. Siodło, dobrze dopasowane, to 99% sukcesu.
A dlaczego wymyśliłem taką wyprawę? (I wcale nie pierwszą, w tym temacie) Popatrz, na Kanał Kiloński. Zanim GO wykopano, łodzie i statki przewłóczono końmi, ręcznie itp. Wytycznie kanału, było dziecinnie proste. Jak tak zaczniemy uprawiać ten nowy, NASZ kanał, którego jeszcze nie ma. To będzie widać ścieżkę,
a Władze, w końcu (ze wstydu) dotrzumają danej obietnicy.
Życzę Wszystkim, udanych Świąt! Dosiego Roku! :&&:
kuna

Postprzez kuna » 24 grudnia 2013, o 13:51

Pierwszego ranka, wyruszę z brzegu Bliskiego miastu Orzysz, Jeziora Orzyskiego. Chcę przebyć odległość, do Jeziora Ełckiego. Gdzie w miejscu po Klubie Żeglarskim LOK, na Cyplu, obok plaży, rozstawię namiot i będę rozkosznie biwakował, na grobie pradawnej kultury żeglarskiej, w mieście Ełku. Może zechce zaszczycić swą obecnością, dawny włodarz tego klubu, Kapitan Bohdan Dąbrowski. Będzie miło i wesoło.
Drugiego dnia, dotrę do Jeziora Rajgrodzkiego, gdzie także na cyplu, obok dawnego DW ,,Energetyk", obecnie OW ,,Łabądź", postąpię jak dnia poprzedniego. Z tym DW, łączą mnie i moją rodzinkę, wspaniałe wspomnienia. Dnia trzeciego, dotrę do Augustowa. I tu uroczyście, rozstaniemy się...
kuna

Postprzez drawa » 25 grudnia 2013, o 10:56

Przeczytałem :!: MOZE się udac :D Kajak lub lekkie kanu ,wózek i z buta :D
drawa

Postprzez kuna » 25 grudnia 2013, o 11:13

Tak to mniej więcej by wyglądało... Martwi mnie brak chętnych, ale do czerwca,mamy jeszcze trochę czasu. Mogę tylko wyobrazić sobie, jak zostawiam samochód, np. na terenie płatnego parkingu lub podwórku znajomego. I jak powrócę doń. No może wersja z pociągiem, w wagonie pocztowym i powrót do Warszawy, rzeką.
Czerwiec, po wręczeniu świadectw. Może Radek z Raciąża, także by załapał?
kuna

Postprzez kuna » 25 grudnia 2013, o 13:33

I ten problem transportu, na miejsce zdażeń, jest największym problemem nas wszystkich. Kiedyś, całe pokolenia wodniaków, pchało się pod prąd z Warszawy,
na WJM. Dzisiaj, już tak nie widać. Firmy zajmujące się transportem, przygodni amatorzy zarobku w przewozie łodzi... Może w cztery(lub więcej) załogi, zapłacimy za podwózkę. Do czerwca, coś znajdziemy, wymyślimy?
kuna

Postprzez kuna » 25 grudnia 2013, o 20:16

Mam przyczepkę, składaka. Oś z wachaczami, od N 400B. Dyszel z przyczepy podłodziwej - 7 mb. Rama, z ceownika, poprzeczki z jesionu. Na ramę, wsunęłem leże do łódki. Łódka związana z owym leżakiem, stanowi całość, którą wciągam na przyczepę. Zwłaszacza w wodzie brzegowej. Zamiast stojaka na jedną łódkę, można pomyśleć o stojaku na cztery do pięciu kanu, lub kajaki.
Do czerwca, coś wymodzę, w kwestii podstawki pod wąskie łódki. . Wtedy będzie można zatargać kanu, kilku uczestników, z pod Nadarzyna. Wystarczy, że koledzy z zachodu, dotelepią się jakoś tu. Samochody, można będzie pozostawić.
Załączniki
Przyczepka. 08 013.jpg
Przyczepka. 08 013.jpg (115.56 KiB) Przeglądane 2403 razy
Przyczepka. 08 006.jpg
Przyczepka. 08 006.jpg (166.91 KiB) Przeglądane 2403 razy
kuna

Postprzez drawa » 25 grudnia 2013, o 20:33

W takim ukladzie jeden samochód musi towarzyszyć spływowi. Ogranicza to liczbe uczestników do miejsc w samochodzie :idea: albo przy większejich licznie -samochód zrobi ' wahadło ' :!: :idea:
drawa

Postprzez drawa » 26 grudnia 2013, o 08:22

w temacie planowanego kanału tak dla mojej ciekawości; Jaka jest róznica poziomów miedzy jeziorami na szlaku :?: Budowa ilu śluz jest planowana. :?:
drawa

Następna strona

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...