| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Patent :-)

Rozmowy o wszystkim co związane z Nami i z wodą.

Patent :-)

Postprzez hangman » 25 lipca 2018, o 18:26

Cześć!
Pływam Sit on Topem Feel Free Nomad drugi rok i mam wizję.
Obrazek

Normalnie poziom wody w otworach odpływowych jest taki, że praktycznie siedzimy 5mm nad lustrem wody więc zawsze jesteśmy mokrzy.
Sama idea Sit on Top jest specyficzna, ale niektórzy to lubią.
Na przykład dzisiaj na jeziorze bardzo wygodnie się pół godzinki zdrzemnąłem wyciągając na płask na pokładzie :D
Właśnie wpadłem na pomysł że można by pominąć otwory odpływowe i 10cm niżej, tuz nad dnem umieścić pompkę nożną
na żądanie wyrzucającą 0,5L jednym ruchem za burtę. Krople wody z wioseł w tych warunkach na ubraniu natychmiast schną
więc bardzo by się komfort podniósł. Wystarczyłaby inna przetłoczka kokpitu i po temacie.
Co sądzicie o tym pomyśle?
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 181
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Re: Patent :-)

Postprzez marcel » 28 lipca 2018, o 08:47

A nie prościej w otwory odpływowe wsadzić zawory zwrotne? Myślę że jakby powyciągać zawory wydechowe z tanich przeciwpyłówek to by akurat pasowało.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 64
Dziękowano: 214
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez hangman » 28 lipca 2018, o 20:18

Tyle że w tym wypadku różnica poziomów by wyszła 5mm więc raczej nie zadziałają.
Jak znajdę gdzieś wrak sit on topa za grosze to porzeźbię. Moja pompka kadłubowa bierze chyba ze 3W
a aku ma 120w/h więc byłoby to idealne rozwiązanie, raz na godzinę, na 10s załączyć...
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 181
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez marcel » 29 lipca 2018, o 14:14

Zawór zwrotny z miękkiej gumy będzie puszczał już i przy 1mm. Ważniejsze jest to że przy podbiciu fali do góry, będzie się zamykał.I woda nie będzie się wlewać do środka. A przy opadaniu fali będzie sam zasysał.

Można też zrobić wariant z piłeczką. Rurka, w środku pływająca piłka. Od góry wsadzony oring i docisk. Jak woda podnosi kulkę, bo fala idzie w górę, to ona się uszczelnia na oringu i nie wpuszcza wody do środka. Jak fala opada, to kulka razem z nią i odpływ jest w pełni otwarty.

Tak na szybko znalezione : https://www.austinkayak.com/products/66 ... -Each.html - czyli ładna kulka w jeszcze ładniejszym opakowaniu za 4USD/sztuka.

BTW: jaka jest średnica otworów odwadniajacych?
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 64
Dziękowano: 214
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Powrót do Rozmowy