| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

"Z Nurtem Odry" ruszają na Bałtyk - "Zobaczyć fokę"

"Z Nurtem Odry" ruszają na Bałtyk - "Zobaczyć fokę"

Postprzez Artur » 14 kwietnia 2014, o 14:05

Czyli tata z synem i kotem ruszają wzdłuż wybrzeża. Start w czerwcu. Myślę, że warto śledzić wyprawę.

Szczegóły:
http://znurtemodry.wordpress.com/o-wyprawie/
http://znurtemodry.wordpress.com/

Obrazek
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Re: "Z Nurtem Odry" ruszają na Bałtyk - "Zobaczyć fokę"

Postprzez szpak » 14 kwietnia 2014, o 15:27

Niestety mam wątpliwości co było pierwsze myśl o darach sponsorów czy chęć spędzenia czasu z synem :(
Nie mam nic do sponsorów dobrze że są tacy co chcą pomagać, ale tu pachnie wyciąganiem kaski na wakacje. Nie spodobało mi się. I już chyba nie spodoba. Zdaje się że to taka moda, Kamiński może i spopularyzował Wisłę, ale przy okazji zabawę na cudzy koszt. Może nie pływam dużo, ale za swoje i dla własnej przyjemności, a nie dla relacji z nazwami sponsorów.
Artur nie bierz tego do siebie, dobrze że podałeś info, po prostu dla mnie takie postępowanie jest żenujące. Całkowity koszt takich wakacji to góra 1500 zł. + trochę prowiantu z domu. Żeby to jeszcze była wyprawa w dalekie strony, albo w jakimś celu, np. zbadanie, opisanie... A tu chodzi o wakacje na czyjś koszt. To samo co Wisła w kanu w 20 dni - gość wypisując bzdury naciągną ludzi na prawie 5 koła - ŻENADA!
szpak

Dziękował/a : 56
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 09 czerwca 2013
Sprzęt: czeski kajak pompowany

Postprzez Czołg » 14 kwietnia 2014, o 15:43

Ja niestety miałem takie same odczucie jak szpak. Prędzej pomógł bym gościowi który na własnoręcznie zrobionej tratwie chciałby spłynąć z synem by zaszczepić w nim chęć pływania niż komuś kto szuka wszystkiego za darmo... od sprzętu podróżnego po prowiant dla kota :?
Fokę sobie w zoo można obejrzeć. Gwarancji nie mają że mały je zobaczy na żywo... Zalatuje mi tu pomysłem na wakacje na koszt innych. Chciałbym się mylić, ale naciągactwa nie popieram. Brakuje mi tu dopisku o tym co konkretnie nabyli a czego potrzebują. Jaki mają wkład własny? Chęci, kamizelki i kanu to dla mnie za mało by poprzeć taką akcję.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"

-Jacek-
http://kajakczolgowy.blogspot.com
Czołg

Dziękował/a : 801
Dziękowano: 647
Dołączył/a: 18 stycznia 2014
Sprzęt: Carolina14, Canyon, Cerro

Postprzez samson » 14 kwietnia 2014, o 18:39

14 dni pogody w czerwcu na Bałtyku :lol:
Kanu to nie kajak, bedzie brało wode na każdej fali. Co do zbiórki, takie rzeczy się robi, dla wielu to sposób na życie. Jeśli dla ojca nie jest obciachem że zabiera syna na fundowane przez innych wakacje to już jego sprawa, a właściwie problem, mnie było by wstyd.
samson
*

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 7
Dołączył/a: 29 czerwca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez Czołg » 14 kwietnia 2014, o 18:48

ManaT napisał(a): jeżeli spróbują tą trasę przepłynąć w kanu to może być dramat

ManaT napisał(a):Już przy 4-5°B kajakiem morskim trudno pływać a co dopiero kanu

Ja zrozumiałem że po rzece kanują się wybierają, a po morzu w kajakach morskich. Tak sobie pomyślałem jako amator.......jak Oni będą płynąć? Przy samej plaży? Nie znam się na pływaniu po morzu, ale mam doświadczenie z wakacji jak wlazłem na wypożyczony na plaży kajak morski typu sit....coś tam. Przy pierwszej zmianie kierunku fala mnie wywaliła i już na kajak nie zdołałem wejść :lol: Łatwo na pewno nie będzie....

-Jacek-
Czołg

Postprzez Czołg » 14 kwietnia 2014, o 19:25

,,TRASA : Zamierzamy spłynąć Odrą od Wrocławia do zatoki szczecińskiej, a następnie wypłynąć na Bałtyk i przybić do brzegu na plaży w pobliżu Dziwnowa. Spływać będziemy łódką typu canoe, o tyleż wdzięcznej co tajemniczej nazwie “Wydoływa”."
Ja tam widzę takie zdanie ;) :lol:

-Jacek-
Czołg

Postprzez Czołg » 14 kwietnia 2014, o 19:33

No troszkę niejasności jest.....

-Jacek-
Czołg

Postprzez Artur » 14 kwietnia 2014, o 19:35

To jest ich kolejny etap. W 2011 płynęli z Wrocławia nad morze, teraz niejako kontynuacja. Poprzednie wyprawy śledziłem, więc i teraz wzbudziła moje zainteresowanie. Co do finansowania, to temat rzeka, jednak widząc rozmach ze sponsorami też uważam, że mocno idą na łatwiznę.
Artur

Dziękował/a : 376
Dziękowano: 536
Dołączył/a: 24 października 2013
Sprzęt: żagle, silnik, wiosła

Postprzez Czołg » 14 kwietnia 2014, o 19:43

Chylę czoła, żeby nie powiedzieć....opuszczam lufę :lol: :lol:

-Jacek-
Czołg

Postprzez ra_dek » 14 kwietnia 2014, o 21:22

Poprzedni spływ Odrą jest na forum, tam też się sponsorzy znaleźli. Powiem tak, pora przełknąć tą dumę i zacząć chodzić z wyciągniętą ręką po sponsorach, a już dawno były by flagi, banner i inne gadżety w dodatku za friko :roll:

Nie znam się na kanadyjkach, nie pływam, ale kanady na Bałtyku nie widzę, fale w dwa tygodnie murowane, wiatr też, jak nie odpłyną od brzegu to będzie znosić na piach i kamolce, jak odpłyną i zacznie dmuchać to zaleje pokład. Zabieranie kota w taką podróż to sadyzm, mam kota wiem co piszę, choć tu mogę się mylić bo to dziwne stwory są, te kotowate ;)
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Czołg » 15 kwietnia 2014, o 08:38

ra_dek napisał(a):Powiem tak, pora przełknąć tą dumę i zacząć chodzić z wyciągniętą ręką po sponsorach, a już dawno były by flagi, banner i inne gadżety w dodatku za friko :roll:

Radku. Co innego środki dla forum, a co innego na zorganizowanie wakacji bez określenia jasno swojego wkładu. Papu dla kota to już dla mnie spora przesada. Tym bardziej, że kota po pierwszej fali może już nie być.... . Niech tam sobie nazbierają czego potrzebują i życzę im udanej wyprawy, ale nie popieram takiej formy.
eltech napisał(a):oby tylko szczęśliwie się zakończyły

OBY :?

-Jacek-
Czołg

Postprzez Ted » 16 kwietnia 2014, o 14:10

Czołg napisał(a): Brakuje mi tu dopisku o tym co konkretnie nabyli a czego potrzebują. Jaki mają wkład własny? Chęci, kamizelki i kanu to dla mnie za mało by poprzeć taką akcję.

Czołgu w tym drugim linku z postu Artura można się dowiedzieć czego jeszcze potrzebują. Między innymi kurtek przeciwdeszczowych . Kupiłem ostatnio w dużym sklepie sportowym z 50% bonifikatą kurtkę przeciwdeszczową za 90pln za własne zarobione. A tu widzę łapki się wyciąga choćby po kurtałkę.
Z początku myślałem że szykuje się fajna wyprawka syna z tatą .
Chyba i ja założę sobie konto na FB z propozycją zapomogi bo , syna mam , psa mam , chęci większe niż możliwości też mam.
Nie do końca rozumiem te wszechobecne zjawisko zasilania przez ludzi tego rodzaju imprez. Czy większość naszego społeczeństwa tak zasiedziała się przed
odbiornikami tv że wycieczkę po wodzie taty z dzieckiem pod namiot traktuje jak wielkie wydarzenie i coś niezwykłego.
Z drugiej strony ile to razy na popularnych szlakach kajakowych widziałem całe zorganizowane spływy rodzinne na pływadłach z dziećmi ledwo utrzymującymi się na nogach prześmiesznie wyglądającymi w kamizelkach ratunkowych.
A na postojach wszyscy wcinali konserwki i zupę z kociołka a tu następny podróżnik piszę o żywności liofilizowanej. Może jak mi kiedyś nie będzie szkoda 20 złotych
za jeden posiłek to spróbuję co w tym żarciu jest takiego dobrego że wszyscy wielcy podróżnicy tak go pożądają.
Ted

Dziękował/a : 553
Dziękowano: 634
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez Czołg » 16 kwietnia 2014, o 14:36

Ted napisał(a):Czołgu w tym drugim linku z postu Artura można się dowiedzieć czego jeszcze potrzebują.

A nie będę się denerwował.....kota tylko szkoda....

-Jacek-
Czołg

Postprzez WielkaPłetwa » 16 kwietnia 2014, o 16:41

WielkaPłetwa

Dziękował/a : 56
Dziękowano: 20
Dołączył/a: 04 czerwca 2013

Postprzez ra_dek » 16 kwietnia 2014, o 22:12

Obrazek

Jeśli mowa o tej fotce to można ją różnie interpretować. Parcie na szkiełko jest, a może to zobowiązania wobec sponsorów ;)
Ciekawe co byście powiedzieli gdyby forum miało tyle reklam co chłop ma na koszulce :lol:
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Powrót do wybrzeże Bałtyku