| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Bzura

Bzura

Postprzez Sławek... » 13 kwietnia 2014, o 22:50

Dzisiaj zrobiłem ze znajomym odcinek od mostu w Kompinie do Sochaczewa (21 km) - takie przedobiednie niedzielne pływanko ;)
Na Bzurze byłem po raz pierwszy więc nie mam jeszcze wyrobionego zdania na jej temat, ale rzeka w sumie ok.
Dzisiaj woda dość wysoka (opinia zasłyszana od tubylca ;)), nurt dość silny, kilka fajnych bystrzy, sporo dużych głazów w nurcie, ciekawe bystrze za ujściem Rawki, niestety nie spłynęliśmy ponieważ nie byliśmy pewni co kryje mocno wzburzona w tym miejscu woda pod swoją powierzchnią i woleliśmy nie ryzykować (ja spłynąłem z boku głównego bystrza jakimś malutkim bocznym i prawie zaliczyłem wywrotkę)
Ogólnie miło spędzone niedzielne przedpołudnie, kiedyś na pewno tutaj wrócimy...
Sławek...

Dziękował/a : 37
Dziękowano: 85
Dołączył/a: 15 grudnia 2013
Sprzęt: kajak

Re: Bzura

Postprzez ra_dek » 13 kwietnia 2014, o 23:09

Gratuluję. Są jakieś materiały dowodowe, czym było pływane?
P.s. Przeniosłem tu, co by więcej osób zobaczyło, potem przeniosę do Bzury.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Sławek... » 14 kwietnia 2014, o 22:01

niestety nie wziąłem ze sobą aparatu :(
płynęliśmy polietylenami ok 3 mb długości, średnia prędkość wyszła nam nieco ponad 6 km/h, max 10,8 na jakimś bystrzu (niestety te kajaki demonami prędkości nie są ;) )

co do zdjęć to obiecuję poprawę i na następne pływanko zabiorę ze sobą aparat ;)
Sławek...

Postprzez Czołg » 15 kwietnia 2014, o 08:29

Sławek... napisał(a):co do zdjęć to obiecuję poprawę i na następne pływanko zabiorę ze sobą aparat ;)

:||: :||: :||:
Sławek... napisał(a):średnia prędkość wyszła nam nieco ponad 6 km/h, max 10,8 na jakimś bystrzu (niestety te kajaki demonami prędkości nie są ;) )

To wszystko nie jest istotne. Ważne, że nie siedziałeś przed TV, a wyszedłeś z betonu. Szybciej będziesz płynął, krócej będziesz na wodzie - a to już zalicza się do strat ;)
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"

-Jacek-
http://kajakczolgowy.blogspot.com
Czołg

Dziękował/a : 793
Dziękowano: 639
Dołączył/a: 18 stycznia 2014
Sprzęt: Carolina14, Canyon, Cerro

Postprzez Czołg » 16 kwietnia 2014, o 08:42

Teeeeechu, ale Ropuch to dystanse wali takie że musi szybko :lol: :lol: Czasem mu dnia brakuje i po ciemaku kończy :lol: :lol: :lol:
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"

-Jacek-
http://kajakczolgowy.blogspot.com
Czołg

Dziękował/a : 793
Dziękowano: 639
Dołączył/a: 18 stycznia 2014
Sprzęt: Carolina14, Canyon, Cerro

Postprzez Prus » 16 kwietnia 2014, o 11:43

Sławek... napisał(a):...
płynęliśmy polietylenami ok 3 mb długości, średnia prędkość wyszła nam nieco ponad 6 km/h, max 10,8 na jakimś bystrzu (niestety te kajaki demonami prędkości nie są...

Nie są. Ale 6km na godzinę w takim kajaku, do tego w grupie to bardzo dobry wynik. Rzekłbym - wyśrubowany. Rzadko płynę w takim tempie, nawet jeżeli odliczyć postoje.
A z ciekawości - jakie to były kajaki?
Prus

Dziękował/a : 162
Dziękowano: 405
Dołączył/a: 31 lipca 2013

Postprzez Sławek... » 17 kwietnia 2014, o 11:58

Prus napisał(a):A z ciekawości - jakie to były kajaki?

Ethos 10 (Wave Sport) i Solo (RTM)
Sławek...

Powrót do BZURA