| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

A jak to jest u Niemców?

Ciekawe miejsca poza granicami Polski.

A jak to jest u Niemców?

Postprzez Bany_Sebuś » 25 listopada 2014, o 10:45

Witam,
zgłosił się do mnie telefonicznie kolega ze Śląska który pływa dmuchańcem.
Ma taki pomysł żeby popłynąć sobie do Paryża.
Zadzwonił do mnie bo znalazł gdzieniegdzie informację że ja pływałem po kanałach i rzekach niemieckich i francuskich.
To prawda, ale pływałem sporym żaglowym jachtem morskim. Moje doświadczenie kajakarskie w tamtych regionach jest nikłe.
Nie mam kompletnie żadnych informacji na ten temat. Nie znam przewodników i map kajakarskich które prowadziły by przez Niemcy.
Pytam zatem Szanowną Brać forumową i jeśli coś się tutaj dowiemy przekażę koledze.

Szczerze powiem że oczywiście na kanałach i rzekach widziałem gdzieniegdzie kajaki, ale raczej to było pływanie lokalne.
W żadnej z komercyjnych śluz na dużym gabarycie nie wyobrażam sobie kajaków, a z przenoszeniem to raczej słabo z dostępnością brzegów przed/za śluzami.
Znając Niemców to muszą być jakieś stosowne przepisy wydane dla kajakarzy, może ktoś zna takowe?

Będę wdzięczny za pomoc w tym temacie. Kolega planuje "normalą" trasę - Odra, kanały: Odra-Havela-Łaba-Mittelland-Ems do Renu i potem na Mozę.
Bany_Sebuś
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 7
Dołączył/a: 24 sierpnia 2014
Sprzęt: Kajak, żaglówka

Re: A jak to jest u Niemców?

Postprzez ra_dek » 26 listopada 2014, o 00:12

Nie jestem wiarygodny, nie pływałem, ale z tego co się orientuję to w Niemczech każda "jednostka pływająca" musi mieć radio, a płynący, na to radio papiery. Baz tego ciężko pokonać niektóre śluzy.
Można pytać na forum motorowodnym, tam jest sporo osób ze Szczecina i okolic - często pływają po niemieckiej stronie.
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Powrót do Zagranica