| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Raba Dobczyce - Gdów

Nasze i nie tylko relacje z wody, ze spływów i wypraw.
Regulamin działu
WAŻNE: Bardzo proszę o dodawanie do tytułu relacji daty rozpoczęcia wyprawy w formacie DD.MM.RRRR.

Raba Dobczyce - Gdów

Postprzez Łysy » 24 lutego 2015, o 20:08

Korzystając z ładnej pogody w sobotę, postanowiłem trochę popływać. Tym razem chciałem spróbować sił na rzece, która ma trochę żwawszy nurt niż Wisła uregulowana poprzez stopnie wodne. Jako, że w okolicy nie ma chyba zbyt dużego wyboru, udałem się na Rabę. Na miejscu byłem około południa. Już pierwsze kilka metrów na wodzie uświadomiło mi, że jest to zupełnie inne pływanie, niż po "stojącej" wodzie. Nie wiem, czy było to spowodowane dość silnym wiatrem, moimi umiejętnościami, właściwościami samego kajaka, czy też brakiem zamontowanego skega. W każdym razie przypominało to trochę zabawę na karuzeli, a nie pływanie kajakiem. Dosyć często zdarzało się, że kajak obracało bokiem, a nawet tyłem, pomimo moich usilnych prób utrzymania kursu na wprost. Faktem jest, że bez zamontowanego skega płynąłem po raz pierwszy, jednak na tym odcinku , gdzie nie raz zdarzało mi się szorować tyłkiem po kamieniach bardziej by on chyba przeszkadzał niż pomagał. Mimo tych drobnych niedogodności uważam spływ za bardzo ciekawy. Dodając do tego pięknie świecące tego dnia słońce było na prawdę super.
Poniżej wrzuciłem kilka zdjęć, które udało mi się po drodze pstryknąć, oraz filmik który na szybko zmontowałem.
IMG_2547.jpg

IMG_2548.jpg

IMG_2555.jpg

IMG_2559.jpg

IMG_2568.jpg

IMG_2575.jpg

IMG_2582.jpg

IMG_2585.jpg

IMG_2590.jpg

Łysy

Dziękował/a : 158
Dziękowano: 177
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c, Safari

Re: Raba Dobczyce - Gdów

Postprzez bogdan » 24 lutego 2015, o 20:36

Taka właśnie jest Raba.
Wypłycenia kamieniste,zwałki górskie to urok Raby.
Pozdrowienie spod Puszczy i znad Wisły.
bogdan

Images: 16
Dziękował/a : 72
Dziękowano: 124
Dołączył/a: 26 września 2013
Sprzęt: wiosła i silnik

Postprzez Marshall » 24 lutego 2015, o 21:52

Groźnie wygląda ale pięknie!!

Dmuchane kajaki to super sprzęt, choć w wietrzną pogodę są rzeczywiście jak karuzela... :D
. . . .
| Canoe | Adam Marshall® Marczak |
. . . .
Marshall

Dziękował/a : 409
Dziękowano: 275
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Postprzez janekorka » 25 lutego 2015, o 00:23

Świetny spływ i relacja zdjęciowo - filmowa. Miło jest patrzeć jak ktoś pływa rzeką na której ja się wychowałem i dla mnie tutaj zaczęłasie przygoda kajakowa. Musimy się kiedyś zgadać i razem popływać obojętniepo jakiej rzece. Co do pływania bez skegu to tylko kwestia wprawy. Wymaga to trochę cierpliwości i czasu , ale spokojnie można pływać dmuchańcem i panować nad nim bez tego elementu. Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję wyprawy.
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 112
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Postprzez ra_dek » 25 lutego 2015, o 00:36

Łysy gratuluje wypadu :D
Raba ciągle przed nami, dzięki za inspiracje, fotki i film 8-)
Albo ja le widzę albo tam się trawa zaczyna zielenić :&&:
ra_dek

Images: 147
Dziękował/a : 2913
Dziękowano: 581
Dołączył/a: 28 maja 2013
Sprzęt: ponton z Intexu

Postprzez Łysy » 25 lutego 2015, o 17:01

Dzięki za miłe słowa. Trawę faktycznie gdzieniegdzie można było dostrzec, aczkolwiek widoczny też był jeszcze miejscami śnieg.
Janekorka co do wspólnego pływania to jestem jak najbardziej na tak. Miło było by popłynąć z kimś mającym znacznie większe doświadczenie z tego typu kajakami. Przy okazji może udało by mi się czegoś nauczyć :mrgreen:
Łysy

Postprzez peterka » 25 lutego 2015, o 20:36

W okolicach maja też jestem chętny na splyw z Wami :) Do Dobczyc mam 90 minut jazdy autem. Co 3 ..lub 4 solary to nie jeden 8-) . Może jeszcze kolega z Częstochowy dojedzie...zupełnie przypadkowo też ma solara ;). Rzeki z pozycji kajaka nie znam, a fotki zachęcające :).
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 697
Dziękowano: 640
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez Łysy » 25 lutego 2015, o 20:44

No to szykuje nam się wiosenny złot - spływ solarów :&&: Pozostaje tylko czekać do maja.
Łysy

Powrót do Relacje - spływy, wyprawy, przygody. Wróciłem z...