| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wycieczka rowerowo-kajakowa

Nasze i nie tylko relacje z wody, ze spływów i wypraw.
Regulamin działu
WAŻNE: Bardzo proszę o dodawanie do tytułu relacji daty rozpoczęcia wyprawy w formacie DD.MM.RRRR.

Wycieczka rowerowo-kajakowa

Postprzez janekorka » 22 lipca 2016, o 14:14

Witam.
Długo nie miałem możliwości popływania kajakiem czy kanadyjką - brak czasu. Poniedziałek 18 lipca nadarzył się wolny , więc była to okazja do przetestowania zestawu rower składany - przyczepka. Zastanawiałem się co wziąć Solara czy Scouta. Zdecydowałem się na SCOUTA bo nie sprawdzałem jak się bagaż rozłoży wewnątrz pływadła Wyjeżdżając z domu mając dużo sił bez problemu dojechałem do Uścia Solnego ( około 22km). Tam rozłożyłem kanadyjke, rower i przyczepkę złożyłem i wypłynąłem. Płyneło się fajnie, choć prędkości wielkiej kanada nie rozwinie przy jednej osobie machającej pagajem, za to miejsca na niej było dużo. Gdy dopłynąłem do Opatowca o 17.30 korciło mnie jeszcze płynąć do ujścia Nidy do Wisły, ale mając na uwadze fakt , że rano o 7.00 we wtorek miałem siostrzenicę zawieźć do Krakowa to wolałem nie ryzykować długiej męczącej podróży nocą. Tak więc w Opatowcu zakończyłem i rowerkiem 56km drałowałem do domu. Pierwsze 15km to "zasuwałem" , ale później moje akumulatory wysiadły i powolutku trzeba było się dowlec do domu. Mimo wszystko wycieczkę uznaję za udaną. Mam nadzieję, że następnym razem będzie na co najmniej 2 dni, a 3 lub 4 to było by mistrzostwo świata. Poniżej wklejam link do tej krótkiej wyprawy.
Pozdrawiam

https://youtu.be/QX5rL0TpdrM
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 112
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Re: Wycieczka rowerowo-kajakowa

Postprzez peterka » 22 lipca 2016, o 15:40

Szanuję i podziwiam tego typu logistykę. Trochę stęskniłem się za Twoimi filmami. Ted jeszcze robi fajne filmiki, no i jeszcze miandas w debiucie okazał się całkiem zgrabnym montażystą.
Co to za model roweru ? nowe wigry 3? fajny bo można schować do kajaka i auta.
pozdrawiam :)
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 697
Dziękowano: 640
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez janekorka » 22 lipca 2016, o 22:38

Rower na filmie to wigry 7 z fajna przerzutką w piaście shimano nexus 7. Taki fajny rower miejski, teraz w większości nim jeżdżę.
Pozdrawiam
janekorka

Postprzez glynu » 23 lipca 2016, o 08:17

Bardzo miły dla oka film. Połączenie canoe + rower jest świetne do turystyki, a już połączenie canoe dymane i rower składany to bezapelacyjny lider mobilności.
Jak sprawuje Ci się ta przyczepka w jeździe terenowej?
Bojałem się, bo tamój za miedzą, gdzie stajły przyczepy to same rozpuśne baby były!
glynu

Dziękował/a : 10
Dziękowano: 125
Dołączył/a: 06 czerwca 2014
Sprzęt: canoe

Postprzez janekorka » 23 lipca 2016, o 14:03

Witam.
Przyczepka jak na razie sprawuje się dobrze. Ma pewne niedociągnięcia jak np. Słabo napięte szprychy w kołach i niezbyt dobrze wycentrowane, że jak się jedzie to widać , że przyczepka delikatnie się trzęsie. Jednak co do samej idei: pomysł mi się spodobał, już od dłuższego czasu chciałem go zrealizować. Ten typ przyczepki pozwala naprawdę dużo na nią załadować i to nie kombinując z umieszczeniem bagażu. Wczoraj wieczorem napompowałem pod domem solara 410 C , z przyczepki odpiąłem dyszel i umieściłem ją w poprzek kajaka za siedzeniem. Trzeba to tylko będzie sprawdzić na wodzie, czy za bardzo na boki nie będzie kolebać. Po terenach raczej jeździć nie zamierzam, tylko sporadycznie z dojazdem do rzeki.
Pozdrawiam
janekorka

Postprzez peterka » 23 lipca 2016, o 15:43

A nie myślałeś Janku o mocowaniu plecaka z kajakiem na bagażniku skladaka ? Plus ewentualnie jakaś sakwa na kierownicę? 1200-1500pln za takie cudo. Trochę drogo jak za taką zabawkę. Z drugiej strony zabawka pasuje do dmuchanca i rozwiązuje problemy logistyczne.
Z wigrami taka historyjka mi się przypomniała :
Poznałem kiedyś takiego fajnego oryginała. Przyjechał na wigrach 3 z Poznania w Beskid Niski. Ze sobą miał chlebak po masce gazowej, ręcznik i mapę. Żona go wywaliła z domu, lub od niej uciekł :D.
Ci zawodowcy z France, Italia i Pologne to przy nim małe miki. Pamiętam że był podobny do Franka Dolasa.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 697
Dziękowano: 640
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez Prus » 23 lipca 2016, o 21:21

Pytanie do autora. Pomagasz sobie dodatkowo samochodem czy wybierasz trasy niezbyt odległe od domu?
Dobra, już doczytałem.
Prus

Dziękował/a : 245
Dziękowano: 483
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez janekorka » 23 lipca 2016, o 22:58

Zamysł jest taki: chciałbym znaleźć tyle czasu aby do dwòch dni dojechać rowerem ( do 100km dziennie, następnie 2-3 dni wpływać i powrót albo rowerem albo dojechać do pociągu i wrócić komunikacją publiczną. Nie chciałbym korzystać z samochodu. Na ile ten zamysł mi się uda , nie wiem. Na razie testuję to rozwiązanie.
Pozdrawiam
janekorka

Postprzez janekorka » 26 lipca 2016, o 08:15

Wczoraj tj w poniedziałek 25.07 testowałem pływanie solarem z przyczepką i rowerem. Muszę przyznać, że całkiem nieźle się płynęło. Teraz trzeba wygospodarować trochę czasu na jakąś fajną wyprawę rowerowo-kajakową.
Pozdrawiam

https://youtu.be/NFu4wNj7uk0
janekorka

Postprzez glynu » 26 lipca 2016, o 15:29

Jak myślisz janekorka czy dałoby się spakować w scout'a w 2 osoby + 2 rowerki składane?
Bojałem się, bo tamój za miedzą, gdzie stajły przyczepy to same rozpuśne baby były!
glynu

Postprzez janekorka » 26 lipca 2016, o 22:57

Cześć glynu
Nie sprawdzałem tego jeszcze, ale jak patrzę na mój filmik ze scoutem to gdyby nie koła i stelarz przyczepki , wtenczas możnaby składaka przesunąć jeszcze bliżej do dziobu. Myślę , że w ten sposób zrobiłoby się miejsce na nogi dla osoby siedzącej na przedniej ławeczce, a drugi rower spokojnie powinien się zmieścić między przednią a tylną ławeczką bez montażu środkowej ławeczki. Jednak trzebaby to sprawdzić na rozłożonym scoucie.

Pozdrawiam
janekorka

Postprzez Adam » 4 sierpnia 2016, o 10:16

Cześć Janku.
Gratuluję realizacji pomysłu i udanej wyprawy.
Na naszych polskich forach kajakowych nie było chyba opisywanej jeszcze takiej wycieczki (ja przynajmniej nie widziałem) :||:
Jak wiesz też kombinowałem ze składanym rowerkiem, ale próbowałem łączyć to z pływaniem sztywniakiem i nic z tego nie wyszło.
Pomysł z przyczepką i takim średnim rowerkiem bardzo mi się podoba, z tym że trzeba to potem w coś włożyć i chyba najlepiej do tego pasuje kanadyjka.
No i te 56 km z powrotem i to po górkach - jestem pod wrażeniem.
Pozdrawiam,
Adam
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 105
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez glynu » 5 sierpnia 2016, o 09:53

dzięki,
taki zestaw wycieczkowy to byłoby super rozwiązanie. 2 rowerki to lżejsze obciążenie dla jednego człowieka, ale i więcej szpeju do zmieszczenia w pływadle.
glynu

Postprzez Ted » 12 sierpnia 2016, o 21:16

peterka napisał(a): Ted jeszcze robi fajne filmiki,

Dzięki Peterka ;)
Uczyłem się od najlepszych , czyli autora tej relacji , nigdy nie zapomnę jak pierwszy raz zobaczyłem na YouTube młodego , podśpiewującego sobie chłopaka
w gumowym pływadle na wodzie . To był Janek . Trochę od tego czasu , czas go posunął ;)
Janku jak zwykle prezentujesz ciekawe rozwiązania . Może w przyszłym roku czas na ponowne gumowe spotkanie w szerszym kręgu [ doszło trochę miłośników
gumowej myśli technologicznej ] , od marcowego zlotu Gumotexu , Sea Eagle minęły pewnie już ze dwa lata. Pozd.
Ted

Dziękował/a : 555
Dziękowano: 634
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez janekorka » 15 sierpnia 2016, o 11:09

Witam wszystkich.
Przepraszam za dłuższą nieobecność na forum , ale byłem na wczasach i nie było jak zająć się odpisywaniem. Dzięki Adamie i Ted za ciepłe słowa. Mam czasami różne dziwne pomysły i jeśli tylko fundusze i czas pozwalają to na własnej skórze muszę się przekonać czy są dobre czy złe. na urlopie zaliczyłem dwa spływy w zestawie rower+przyczepka+kajak. Obszerniej postaram się napisać później o nich i wrzucić filmik na youtube. Może uda mi się dziś wieczorem szerzej napisać o tych spływach. Co do spotkania to fajnie by było. Myślę , że prędzej czy później i tak się spotkamy. Ja nawet skłonny byłbym się spotkać z Wami chłopaki w Warszawie czy na jakiejś rzeczce stolicy. Mam dobrą komunikację z Warszawą : rano wsiadam w expres z Krakowa do Warszawy, cały dzień pływamy i wieczorem wracam z powrotem do Krakowa. Dla was to niby nic pływanie po Wiśle, ale przynajmniej się widzimy i można pogadać. Równie dobrze wy możecie przyjechać do mnie to możemy popływać po mojej Rabie, czy uderzyć na Nidę, Dunajec. Pozdrawiam
janekorka

Postprzez Ted » 25 sierpnia 2016, o 20:08

janekorka napisał(a): Dla was to niby nic pływanie po Wiśle, ale przynajmniej się widzimy i można pogadać. Równie dobrze wy możecie przyjechać do mnie to możemy popływać po mojej Rabie, czy uderzyć na Nidę, Dunajec. Pozdrawiam

Janku postaram się zebrać starą ekipę i w przyszłym roku może uderzymy w twoje rejony .
Ted

Dziękował/a : 555
Dziękowano: 634
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez janekorka » 26 sierpnia 2016, o 22:44

Witam.
Ted , mam nadzieję , że się jakoś stykniemy. Mam nadzieję, że zanim wy do mnie to ja do Was do stolicy zawitam i choćbym z tylko z Tobą, czy jeszcze z Adamem to chętnie bym popływał. Choćby 2-3 godzinki. Lepsze to , niż nic. Może we wrześniu lub październiku udałoby się po Wisełce w stolicy popływać. Czym teraz pływasz? Co to jest to KaBoat 470? Czy to to , co po wpisaniu nazwy w google wyskakuję? Pochwal no się jakaś fotą czy filmikiem.

Pozdrawiam i mam nadzieję do niedługiego zobaczenia
janekorka

Postprzez janekorka » 18 września 2016, o 21:07

Witam.
W sobotę 17 września rankiem wyrwałem się na krótką wycieczkę rowerowo-kajakową. Na rowerze w sumie przejechałem może z 10-11km, scoutem przepłynąłem około 4km, ale mimo tych marnych przebiegów miałem wiele frajdy. W sumie około 3,5 godziny nie było mnie w domu. Nawet się cieszyłem, że wziąłem kanadyjkę , bo te 4 km dłużej spływałem, he, he. Mam nadzieję, że więcej takich i może ciut dłuższych wypraw będę robił. Poniżej wklejam link do mojej wideo relacji z tej wycieczki.

https://youtu.be/IsOIt5gAVC0

Pozdrawiam
janekorka

Postprzez janekorka » 24 czerwca 2017, o 08:57

Witam.
W niedzielę 18 czerwca mając trochę czasu po południu wybrałem się na wycieczkę rowerowo-kajakową do Gdowa aby stamtąd spłynąć Rabą kajakiem do Chełma. Po przejechaniu około 20km , spłynąłem około 14km i około 10 przejechałem w drodze powrotnej do domu. Coraz bardziej mi się te wycieczki podobają, jednak cały czas choruję na dłuższą co najmniej trzydniową wycieczkę. Zastanawiałem się jak sobie igla 1 poradzi z bagażem, ale okazało się , że nie było problemu. podróż powrotna rowerem trochębyła męcząca bo kilka górek miałem do pokonania , ale dałem rady he, he. Można powiedzieć, że był to dobry trening dla nóg. Poniżej wklejam filmik- relację z tej wycieczki

https://youtu.be/WAObOFVc0BM

Pozdrawiam
janekorka

Postprzez mlodek » 24 czerwca 2017, o 17:14

Do tej pory zdarzyło mi się"ćwiczyć" następującą kajakowo-rowerową 1-osobową wersję pływania :
1 - dojazd na miejsce startu samochodem (w środku auta rower a na jego dachu canoe), ewentualnie dojazd autem (+ rower) do wypożyczalni która stanowi start
2 - płynę z rowerem w przedniej części (samochód zostaje na starcie)
3 - dopływam do celu popołudniową porą, canoe zostawiam w bezpiecznym miejscu (pod nadzorem)
4 - rowerem wracam po samochód
5 - samochodem (z rowerem w środku) dojeżdżam do canoe
6 - kończę spływ (jeżeli jednodniowy) i wracam autem + canoe + rower do domu (wypożyczalni)
6A - ewentualnie następnego dnia powtarzam cykl od punktu 1 do punktu 5
Zauważyłem że po wielogodzinnym pływaniu moim nogom bardzo odpowiada rowerowy ruch i towarzyszący temu wysiłek.
Załączniki
Zdjęcie023.jpg
Zdjęcie023.jpg (349.76 KiB) Przeglądane 2560 razy
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 391
Dziękowano: 476
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Następna strona

Powrót do Relacje - spływy, wyprawy, przygody. Wróciłem z...