| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Tak po prostu.

Grupa zajmuje się organizowaniem forumowych inicjatyw ekologicznych i projektów związanych z ochroną środowiska.

Tak po prostu.

Postprzez marcel » 3 września 2016, o 18:56

Cześć.

Byłem dziś z żoną na Pogorii 4. Piękne miejsce, niestety coraz bardziej zaśmiecone. Ciepła końcówka lata, i ludzkie lenistwo daje znać o sobie. Praktycznie na każdym lepszym wyspowym postoju - reklamówka ze śmieciami. Co najdziwniejsze, śmiecący zbiera śmieci do worka i... i je zostawia. Fuck logic. Skoro już tak ładnie zebrał, to co za problem wywieźć?
Koniec końców, z dwóch miejsc zebraliśmy te worki, i poszły do kosza na koniec pływania. Z jednej strony, kropla w morzu. Z drugiej, przecież i tak ktoś naśmieci. Z trzeciej - jednak w tych dwóch miejscach jest czysto, a ptactwo wodne nie wyciąga żarcia z reklamówek.
Może więc ( tu nawiązuję do poprzedniego wątku), zamiast się organizować, pisać pisma czy wzywać media - może po prostu przy okazji zebrać i wyrzucić jakiegoś śmiecia?
Jasne, że nie przy każdym spływie i nie za każdym razem, ale niejako przy okazji.
A co do organizacji. W Sosnowcu co roku jest akcja sprzątania Stawików, w Dąbrowie - sprzątanie Pogorii III, w Katowicach, sprzątają Morawę. Głównie płetwonurkowie i ratownicy. Wywóz zbiorów dogadują z miastem, a reszta na zasadzie pełnej dobrowolności. Może to najlepszy sposób?
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 32
Dziękowano: 100
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Re: Tak po prostu.

Postprzez miandas » 3 września 2016, o 20:24

Tylko wkurza, że ktoś ma w doopie, a ty robisz za kogoś.
Ja zbieram śmieci, o ile mi przeszkadzają np. w biwaku. Czasem wezmę coś więcej. Jakbym się chciał do tego przyłożyć, albo zrobić z tego dobry zwyczaj, to nie robiłbym na spływie nic innego (taka właściwość umysłu: żeby jakaś idea nie zdominonowała mnie do imentu, muszę ją olać).
Droga zawsze nagradza
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 548
Dziękowano: 147
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar 410

Powrót do EKO - Ekologiczna Grupa Organizacyjna