| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Student w potrzebie

Wszelkie informacje związane z obcowaniem z wodą.

Student w potrzebie

Postprzez Gora993 » 25 maja 2017, o 19:20

Witam wszystkich bardzo serdecznie!

To mój pierwszy post na tym forum, tak samo jak pierwsze wejście tutaj. Nigdy nie czułem potrzeby znalezienia się w takim miejscu jak to miejsce, oczywiście nie ujmując mu ani ludziom tutaj zgromadzonym, mimo że miłość do kajaków i wiosłowania zakiełkowała już jakiś czas temu. Jestem studentem trzeciego roku turystyki i rekreacji i właśnie piszę pracę licencjacką na temat turystyki kajakowej w powiecie Obornickim. Jedna z metod badań jaką sobie wybrałem jest ankieta i to właśnie przywiodło mnie w to miejsce. Mam nadzieje, że jak zostawię tutaj link do ankiety to nikt się nie pogniewa, a za każde wypełnienie będę bardzo wdzięczny!

https://www.interankiety.pl/i/WBPea9G6

Pozdrawiam serdecznie :)
Gora993
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 25 maja 2017
Sprzęt: Kajak

Re: Student w potrzebie

Postprzez marcel » 25 maja 2017, o 19:52

Prawdę mówiąc bardziej to wygląda na badanie rynku, lub przygotowanie pod kolejną unijną inwestycję, niż na pracę licencjacką.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 90
Dziękowano: 311
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Gora993 » 26 maja 2017, o 01:50

Wydaje mi się, że do zbadania rynku ankieta zawierałaby bardziej precyzyjne pytania skierowane w kierunku ekonomii. W powiecie obornickim działa już dość sporo firm, w weekendy rzeka jest strasznie zatłoczona i dla kogoś kto chce podziwiać np. ptactwo wodne weekend na Wełnie nie jest najlepszym pomysłem. Niewykluczone, że jeszcze wiele firm oferujących wypożyczanie sprzętu do uprawiania turystyki kajakowej wejdzie na lokalny rynek, choć po pierwsze będąc przedsiębiorcą i zważając na konkurencję oferującą usługi na tej rzece nie podjąłbym się tego, z drugiej strony szanując walor jakim jest rzeka, nie zależy mi by przez weekend w sezonie po Wełnie pływało jakieś 100 albo 200 kajaków więcej. Akurat w tym wypadku jest Pan w błędzie, Panie marcelu, pozdrawiam serdecznie. :D
Gora993
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 25 maja 2017
Sprzęt: Kajak

Postprzez Mat » 26 maja 2017, o 09:15

Do pytania o zatłoczenie szlaku powinna być wielokrotność wyboru albo 2 pytania, bo ja Wełną pływałem/pływam kilka razy w roku. W tygodniu można trafić pojedyncze albo nic. A poza sezonem letnim ciężko spotkać kogokolwiek poza "nałogowcami".
Mat

Dziękował/a : 73
Dziękowano: 258
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez miandas » 26 maja 2017, o 16:11

Mat napisał(a):Do pytania o zatłoczenie szlaku powinna być wielokrotność wyboru albo 2 pytania, bo ja Wełną pływałem/pływam kilka razy w roku. W tygodniu można trafić pojedyncze albo nic. A poza sezonem letnim ciężko spotkać kogokolwiek poza "nałogowcami".

Np ja ;)
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1791
Dziękowano: 410
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez hangman » 26 maja 2017, o 19:14

Moim zdaniem żaglowo-mięśniowe korzystanie z wód czy to stałych czy rzek nie ma absolutnie żadnego negatywnego wpływu
na ptactwo czy inną zwierzynę. Poza tym nawiasem mówiąc należę do tych co często zbierają nie swoje śmieci.
Przykładowo z myśliwsko nagankowych autopsji wiem, że jeśli cicho pójdziemy przez las to zwierzyna daleko od nas ucieknie
bo i tak nas usłyszy, ale nie będzie potrafiła dokładnie namierzyć kierunku więc zapobiegawczo się oddali.
Natomiast stosunkowo głośne zachowanie (obserwowana z ambony przechodząca grupka młodzieży) spowodowało
tylko tyle, że wataha dzików na czas przejścia skryła się w trzcinach kilka metrów od polnej drogi.
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 24
Dziękowano: 222
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez Mat » 26 maja 2017, o 19:18

miandas napisał(a):
Mat napisał(a):Np ja ;)

Np Ty ;) :m_:
Mat