| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

A może nad Wartę?

Akcje związane z wodą, imprezy, wydarzenia, spotkania, itp.

A może nad Wartę?

Postprzez chi » 11 listopada 2017, o 00:21

co chwila widzę relację ze spływów ludzi z forum, tak sobie pomyślałem dlaczego by nie zorganizować czegoś w mojej okolicy (tj tam gdzie Liswarta wpływa to Warty), rzeki są, miejsce do spania się znajdzie, dodatkowo miałbym spływ na miejscu :)

pytanie tylko brzmi: czy ktoś byłby chętny przyjechać?

oczywiście trzeba by ustalić termin, wybrać nocleg, ogarnąć transport itp itd, jeśli wstępnie zadeklarują się chętni to mogę podjąć się organizacji.

przybliżony termin który bym zaproponował to wiosna - marzec lub kwiecień, wtedy ze względu na temperaturę najlepiej byłoby nocować w Nadwarciańskim Grodzie - ośrodku położonym w środku Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, strona i ceny tutaj: http://zalecze.pl/cennik.html
opcją drugą jest płynąć w maju lub czerwcu i spać w domkach i namiotach - jest to na pewno mniejszy komfort ale za to taniej, lokalizacji jest bardzo wiele - Załęcze, Zawady/Popów nad Liswartą, Prusicko, Krzeczów - trzeba by ustalić i wybrać optymalną.

rzeki które proponuję to klasycznie Warta + Liswarta, ewentualnie przedłużyć imprezę o jeden dzień dla chętnych i zrobić jeszcze zwałkową Kocinkę.

jest to mniej więcej środek Polski więc każdy na pewno będzie miał blisko :) jeśli ktoś z byłby zainteresowany piszcie śmiało jaki termin i rodzaj noclegu preferujecie (namiot, domki, pokoje dwuosobowe w Nadwarciańskim Grodzie), może coś z tego będzie ;)
Ostatnio edytowano 11 listopada 2017, o 00:45 przez chi, łącznie edytowano 1 raz
Raport z moich tripów: www.raportztripa.pl
chi
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 15
Dołączył/a: 01 października 2017
Sprzęt: Pyranha river tour

Re: A może nad Wartę?

Postprzez miandas » 11 listopada 2017, o 00:37

chi napisał(a):co chwila widzę relację ze spływów ludzi z forum, tak sobie pomyślałem dlaczego by nie zorganizować czegoś w mojej okolicy (tj tam mnie Liswarta wpływa to Warty), rzeki są, miejsce do spania się znajdzie, dodatkowo miałbym spływ na miejscu :)

pytanie tylko brzmi: czy ktoś byłby chętny przyjechać?

oczywiście trzeba by ustalić termin, wybrać nocleg, ogarnąć transport itp itd, jeśli wstępnie zadeklarują się chętni to mogę podjąć się organizacji.

przybliżony termin który bym zaproponował to wiosna - marzec lub kwiecień, wtedy ze względu na temperaturę najlepiej byłoby nocować w Nadwarciańskim Grodzie - ośrodku położonym w środku Załęczańskiego Parku Krajobrazowego, strona i ceny tutaj: http://zalecze.pl/cennik.html
opcją drugą jest płynąć w maju lub czerwcu i spać w domkach i namiotach - jest to na pewno mniejszy komfort ale za to taniej, lokalizacji jest bardzo wiele - Załęcze, Zawady/Popów nad Liswartą, Prusicko, Krzeczów - trzeba by ustalić i wybrać optymalną.

rzeki które proponuję to klasycznie Warta + Liswarta, ewentualnie przedłużyć imprezę o jeden dzień dla chętnych i zrobić jeszcze zwałkową Kocinkę.

jest to mniej więcej środek Polski więc każdy na pewno będzie miał blisko :) jeśli ktoś z byłby zainteresowany piszcie śmiało jaki termin i rodzaj noclegu preferujecie (namiot, domki, pokoje dwuosobowe w Nadwarciańskim Grodzie), może coś z tego będzie ;)
Potencjalnie się piszę. Nie jest to jednak prosta sprawa. Ale.... Im wcześniej będę coś wiedział, tym bardziej są szanse. Ostrzegam! Pływam gumofilcem!! (I mam nadzieję, że do wiosny wróci mi sprawność ręki)
Droga zawsze nagradza
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 604
Dziękowano: 156
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar 410

Postprzez drawa » 11 listopada 2017, o 08:15

SZYKUJE SIE FAJNA IMPREZA SPŁYWOWO- TOWARZYSKA. :roll:
drawa

Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 183
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Postprzez maciej66 » 11 listopada 2017, o 17:50

Jestem trzeci . Masz już co robić.Marzec kwiecień dobry termin. Namioty są najwygodniejszy.Nie musimy się martwić żadną organizacją. Śpimy gdzie I kiedy chcemy. Ognisko i płyny nas rozgrzeją.
maciej66
*

Images: 0
Dziękował/a : 0
Dziękowano: 11
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez wilk » 13 listopada 2017, o 12:47

No niestety na "pudło"się nie zmieściłem,ale czwarty to też nie jest lipa.Popieram całkowicie szósteczki.Do zobaczenia.
Urodziłem się zmęczony,żyję aby odpocząć.
wilk
*

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 5
Dołączył/a: 23 czerwca 2015
Sprzęt: kajak Solar

Postprzez chi » 13 listopada 2017, o 19:34

super, widać, że wiecie co dobre i długo Was namawiać nie trzeba :)

w takim razie lecimy z listą :
1. chi
2. miandas
3. drawa? nie jestem pewien czy tylko skomentowałeś czy już się zapisałeś ;)
4. maciej66 - wyszło, że jesteś czwarty ale licząc od 0 jesteś trzeci ;)
5. wilk

+ 2 osoby z wodniacy.net
rozumiem, że wszyscy preferujecie namioty. póki co zostawimy listę, zobaczymy ile osób się uzbiera do nowego roku, wtedy odpalimy ankietę z terminem a później będziemy ustalać noclegi i trasy.
Raport z moich tripów: www.raportztripa.pl
chi
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 15
Dołączył/a: 01 października 2017
Sprzęt: Pyranha river tour

Postprzez Łysy » 13 listopada 2017, o 19:47

Na razie trudno mi się zadeklarować, ponieważ jest to jeszcze bardzo odległy termin. Gdybym jednak miał wtedy wolny czas to z chęcią dołączę. Nie wiem, czy jest sens wszystko planować już na początku roku, gdyż wiele zależeć może od pogody. Znając warunki jakie mamy w naszym kraju może okazać się, że w kwietniu padać będzie jeszcze śnieg.
Łysy

Dziękował/a : 40
Dziękowano: 66
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

Postprzez peterka » 13 listopada 2017, o 21:53

W Kulach nocowałem kiedyś z PanBlackiem (f.kajaki) fajny ośrodek i miejsce na ognisko. Ośrodek ma swój pomost. Pod namiot o tej porze się raczej nie wybiorę, ale to wygodne miejsce (przynajmniej dla mnie do spotkania). Kwiecień byłby chyba lepszy, bo kolorowo zaczyna się robić. Takie moje zdanie. Pewnie w maju jeszcze fajniej i wtedy to może ten namiot byłby ok.. tak na 80proc się piszę.
A tu stara relacja mniej więcej pokrywa się z pomysłem chi : liswarta-warta-ostatnie-dni-lata-t5487.html#p43857
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 349
Dziękowano: 389
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: gumotex solar 410c

Powrót do Wydarzenia, akcje, imprezy, spotkania