| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kayak fishing (trolling) Bałtyk

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Kayak fishing (trolling) Bałtyk

Postprzez kriskov » 11 listopada 2017, o 21:18

Witam serdecznie,
Poszukuje odważnych ludzi na rejs 2-dniowy na Głębie Zatoki Gdańskiej
Sezon na połowy Łososia otwarty!
Mam ciekawą propozycję połowów na pełnym morzu w okolicach tzw. boi ZN są to początki głębi gdańskiej i tam właśnie pływają łodzie w trolingu za łososiem.
Od kilku lat przybywa jednostek które pływają za łososiem na morzu, i można bez problemu zobaczyć relację z połowów na necie jest ich dużo i ryb też
Moja propozycja to wypłynięcie dużą jednostką na Głębie Gdańską na weekend z kajakami, sam posiadam kakaj przystosowany do połowów i jeśli znajdzie się kilku napaleńców Kayak fishingu to jestem w stanie super temat zorganizować, wiem że trąci ten pomysł jakimś extremalnym sportem, ale spokojnie, jednostka tzw. matka jest przystosowana do najcięższych prac na morzu.
Jednostka Hestia jest w stanie zabrać nas na miejsce i w dryfie utrzymywać się jako baza na której możemy zrobić nawet grilla jak będziemy chcieli jest kuchnia koje kibelek co tylko można chcieć.
Nocleg koje oczywiście na jednostce ale czy będziemy spać na morzu czy przypłyniemy do portu na Helu zależy od pogody i łowiska zobaczymy.
Ilość osób na Hestii w sensie koi do spania jest 8 ale minus szyper i drugi czyli 6
To strona mojego kolegi ze zdjęciami Hestii:
http://dorsze.org/
Na jednostce Hestia jest dużo miejsca można biesiadować wieczorem i np. smażyć złowione ryby, jeśli szczęście nam nie dopisze to grochówka i flaczki :)
Pełne morze i cały jego klimat zimowy czyli kiwa zimno itp. wyprawa dla odważnych, wieczorna biesiadka itp. :)
Plan jest taki:
- Wypływamy w dobry pogodowo weekend sobota wcześnie rano jakaś 5.00 czas płynięcia na łowisko to jakieś 2 do 3 godzin, zrzucamy kajaki na wodę i trollingujemy za łosoiem
- Później przerwa na obiad na Hestii i dalej połowy
- W niedzielę powtórka programu.
W morzu będziemy stać na kotwicy lub w dryfie zobaczymy gdzie najlepiej łowić bo może się okazać że np. w danym dniu pozostałe łodzie trollingowe będą łowić bliżej Helu i zmienimy miejsce, na pewno wszyscy zapamiętają tą wyprawę i nocleg na morzu, imprezę :)
Jeśli ktoś nie ma swojego kajaka lub też nie chce na nim pływać może łowić w trollingu z Hestii.
Koszty bo to pewnie ważne
To ma być dziewiczy rejs tego typu w sensie z kajakami itp więc myślę że do przełknięcia
550 zł - osoba 2 dni z noclegiem i wyżywieniem na extreme wyprawie na morze.
W cenę wliczone są posiłki które jednak są prostymi daniami w sensie jajówka na śniadanie, fasolka z kiełbasą na obiad itp. jest w pełni wyposażona kuchnia więc jak ktoś chce może dodatkowo zrobić wszystko.
Nastawiamy się na ryby jak złowimy będzie świeża rybka, jest plan zabrania małej elektrycznej wędzarni więc jak będzie ryba może być pysznie.
Jeśli ktoś nie ma sprzętu pływającego typu kajak to jestem w stanie go wypożyczyć jednak że nie posiadam kilku kajaków tylko swój będę musiał wypożyczyć i koszt wypożyczenia myślę że niedrogi jakieś 100 zł na 2 dni.
Wędki są na łodzi, są to zestawy do połowów dorsza ale jak ktoś nie ma własnego zestawu, to nie ma problemu sprzęt jest.

Proszę o info czy znajdzie się grupa szukająca mocnych wrażeń
Proszę pisać ma mój mail, lub telefonicznie, będę informował o możliwych terminach bo może być różnie pogoda jest jaka jest i do niej trzeba się przystosowaćsr
strazbaltycka@gmail.com
tel. 608 00 12 22
kriskov
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 21 października 2017
Sprzęt: kajak Lure

Re: Kayak fishing (trolling) Bałtyk

Postprzez kriskov » 14 listopada 2017, o 13:29

To może zorganizować na jeden dzień wypad ?
kriskov
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 21 października 2017
Sprzęt: kajak Lure

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...