| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wrześniowa Obra 15.09.2017

Nasze i nie tylko relacje z wody, ze spływów i wypraw.
Regulamin działu
WAŻNE: Bardzo proszę o dodawanie do tytułu relacji daty rozpoczęcia wyprawy w formacie DD.MM.RRRR.

Re: Wrześniowa Obra 15.09.2017

Postprzez peterka » 1 lutego 2018, o 12:49

FB nawet na FW. Za kilka lat będą leczyć z tego.
Puki co włożyłem leciutko kij w mrowisko i temat Obry zrobił się nośny, tak w zastępstwie zdjęć, takie kolorowanki słowne ;). Trochę OT. A że jesteście na FB? Nikt nie jest doskonały ;) Trudno.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 580
Dziękowano: 561
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez miandas » 1 lutego 2018, o 12:55

peterka napisał(a):FB nawet na FW. Za kilka lat będą leczyć z tego.
Puki co włożyłem leciutko kij w mrowisko i temat Obry zrobił się nośny, tak w zastępstwie zdjęć, takie kolorowanki słowne ;). Trochę OT. A że jesteście na FB? Nikt nie jest doskonały ;) Trudno.
Wystarczy, że są tacy, którzy uzależniają się od fw. A to przy fb małe Miki :D
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1850
Dziękowano: 427
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez peterka » 1 lutego 2018, o 13:11

To prawda. Sam nie wiem co ja tu robię w sezonie zimowym? :P .Nikt nie jest doskonały. Ale nie doznaję rozdwojenia, czy jeszcze gorzej :).
Skupmy się na temacie wiodącym. Ja czekam min na Bagiennicę w relacji Synkopy . Jestem ciekaw Jego wrażeń z tej rzeki.
peterka

Postprzez synkopa » 1 lutego 2018, o 13:26

Co do roweru, to jest tak, że lepiej źle jechać niż dobrze iść. Do mnie na wioskę od przystanku kolejowego jest ok. 1,5km. Uwierz, że chce mi się jak nie wiem co jak najszybciej spotkać z żoną i dziećmi. Odkryliśmy dobroczynny wpływ na nasze pożycie dzięki tym krótkotrwałym rozstaniom. Może jest w tym coś pierwotnego, jakiś atawizm który pozostał w mężczyźnie, który wyruszał na polowanie i tam się realizował ocierając o śmierć, a potem wracał do swej kobiety i dzieci ciesząc się z bycia razem. Dziś już nie polujemy aby przetrwać, więc coś trzeba robić i kajakarstwo lub inne bardziej ekstremalne sporty, że zrobię ukłon w stronę Mackewicza i innych (gdzież mi do nich), pozwalają jakoś cieszyć się z danego życia i podejmować wyzwania daleko bardziej ambitne, niż tylko przebicie się przez "korek" w drodze do domu. Wracając więc do roweru, chcę jak najszybciej przytulić żonkę i dzieci, a nagroda jest wielka, możecie wierzyć lub nie. Może też dzięki temu mam tak wielkie wsparcie i wyrozumiałość w partnerce.

Bagiennica, pytasz... Nie wiem czy mamy na myśli tą samą rzeczkę. Moja Bagiennica to odnoga Grabowej na Pomorzu. W sumie krótki odcinek bez wielkich przeżyć. Radunia nie ciekawsza?
Ostatnio edytowano 1 lutego 2018, o 14:02 przez synkopa, łącznie edytowano 1 raz
synkopa

Dziękował/a : 79
Dziękowano: 198
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez peterka » 1 lutego 2018, o 13:36

Grabowa nudna to fakt. Bagiennica bardzo miło mnie rozczarowała. Krótko ,ale bardzo malowniczo . Przenioska przez całą wieś i do Łaz. Nie mieszkam nad morzem, to dla mnie to przyjemne i wręcz egzotyczne pływanie. Nam się bardzo podobało. Radunia i Wierzyca to już inna bajka.Superowe i znane rzeki, w rejonie w którym bywamy znacznie częściej. Pomorze Zachodnie i Środkowe rzadko odwiedzamy. Bagiennica była dla nas niewiadomą i okazała się być pięknym i urozmaiconym Kopciuszkiem. Pewnie dużo takich rzek w PLu.
Faktycznie dobrze mieć jeszcze klika pasji związanych z turystyką przyrodniczą. Z wiekiem zauważam ,że zabytki jakoś mniej mnie pociągają. Na szczęście żona ma podobne zdanie.
peterka

Postprzez synkopa » 1 lutego 2018, o 14:01

Grabowa nie taka znowu nudna. Zaczynałem od Polanowa i było wartko i emocjonująco. Sporo przeszkód do pierwszego mostu w lesie. Potem znacznie łatwiej i wciąż ładnie. Nieco mniej ciekawie robi się, gdy rzeka osiąga pradolinę. Płynie się wśród trzcin i łąk, ale i wtedy można dostrzec wiele ciekawych rzeczy. A to jak lis przyczaił się w trzcinie na brzegu i czeka by skoczyć do wody na kaczkę, a to znów wydra wyskoczy z wody na brzeg. Można wiele z tego świata uszczknąć. Nie zgadzała mi się nazwa Bagiennica... sprawdziłem i zwracam honor, rzeczywiście pisze się przez dwa "n". Pisząc o nudnej Grabowej, masz na myśli ten dolny odcinek do ujścia. Tego nie znam, bo płynęliśmy Bagiennicą właśnie. Były w niej momenty urokliwe, kiedy toczyła swe wody wśród drzew. Było też kilka "zarostów", ogólnie miła, spokojna rzeczka.

Synkopa. Myzykiem nie jestem, ale muzyka jest mną. Gra mi w głowie nieprzerwanie, zwłaszcza tzw. klasyczna. Rytm jako podstawa muzyki to wielki dar, ale jeszcze więcej frajdy daje rytm synkopowany, czyli dowolne przenoszenie akcentu z miejsc właściwych rytmowi, w miejsca nieakcentowane. To sprawia że muzyka zaczyna porywać. Tak też jest z moim życiem. Samo rytmiczne odtwarzanie rzeczywistości wpędza w monotonię. Potrzebna mi synkopa w postaci ciągłego działania, niezależnie od pracy i domu. Od czterech lat jest to kajakarstwo. Wcześniej były inne "fazy".
synkopa

Postprzez peterka » 1 lutego 2018, o 14:27

Faktycznie . Szlaki :Wieprza i Grabowa na ostatnich odcinkach tracą dużo uroku. Właśnie z Grabowej skręcaliśmy na Bagiennicę. Muzyka klasyczna bardzo fajna. Często jeżdzimy do Katowickiej AM na koncerty za free. NOSPR ma obłożenie na kilka mcy do przodu. Fajnie sobie z tym nickiem wymyśliłeś i całkiem sensowna argumentacja :m_: .
peterka

Postprzez synkopa » 1 lutego 2018, o 14:53

Skoro Obra dopłynęła do końca, Bagiennica chyba też, to czas na inne opisy. Była prośba o Tarę. Czy coś jeszcze? Najpierw obrobię na nowo film o spływie Tarą, bo ten który wrzuciłem na YT jest robiony na miejscu po spływie, dzięki dodatkowym możliwościom kamery. Wiele akcji jest jednak ucięta. Nowo opracowany film wrzucę na YT, jako ilustracja opisu na forum lub też wytnę ciekawsze klatki i wstawię do postu.
Moją pasją jest Opera, przez duże O. Dojrzewałem do tego latami. Dziś najwięcej emocji daje mi ta forma teatru, sztuki i dźwięku razem. Liczba spływów na razie wygrywa, ale liczba obejrzanych oper goni zaraz za.
synkopa

Postprzez peterka » 1 lutego 2018, o 16:04

Do Opery nawet przez małe 'o' jeszcze nie dojrzałem. Ogólnie ww muza wywołuje we mnie silne emocje ;) ...ale jako ilustracja.hmm. Czemu nie :). Tara bardzo fajna, znamy krótki odcinek w okolicach słynnego mostu.Ceny były mocno wyśrubowane. Dla nas bardziej Durmitor się jednak liczył, na czele z pasiastym Perastem. Kilogramowy kawałek skały sobie zabrałem na pamiątkę. Masz te wszystkie spływy zarchiwizowane z opisami, czy dłubiesz klawiaturę na żywo?
peterka

Postprzez synkopa » 1 lutego 2018, o 19:24

Na opis ze splywu Tarą, trzeba chwilę poczekać. Zrobię osobny post. Most w Durdevicy rzeczywiście wysoki. Przechodziliśmy, jechaliśmy obok na tyrolce i płynąłem pod nim kajakiem - robi wrażenie z każdej strony. Ceny ogólnie wysokie, nic dodać. Byliśmy jednak trochę cwańsi od nich. Piszesz o Perast, chodzi o misteczko nad Boką Kotorską? Też tam byliśmy.
Kręcę filmy kamerą Sony action, pstrykamy foty. W wolnej chwili robię notatki w kalendarzu, aby było na podstawie czego budować opis. Generalnie, relację tworzę na podstawie przywołanych z pamięci obrazów, wspomaganych notatkami.
synkopa

Postprzez peterka » 1 lutego 2018, o 20:33

Powoli już zapominam nazwy. Ostatni raz byłem w tamtych okolicach w 2009r .
Perast faktycznie fajne miasteczko. Fajniej wyglądało w 2007r. Spędziłem tam wtedy kilka dni. Fajniej bo było naturalniej. Tzn z wieży kościoła wyrastało sporych rozmiarów drzewo. Tak było swojsko i dziko. 2lata później miasteczka nie poznałem. Taki mini-Sopot. Wszystko na glanc i połysk. Tak 'kurortowo' :( .
..wstyd się przyznać, ale pomyliłem nazwy. Miał być Prutas https://goo.gl/images/vqxhUK , a napisałem Perast. Nazwa miejscowości przy moście , już dawno wyleciała mi z głowy. Ale mi przypomniałeś :). Wracałem wtedy z wakacji przez Serbię. Strasznie zaśmiecona była ta rzeka, taki skarb posiadać i taki syf zostawiać. Szok . Może już jest lepiej.
peterka

Postprzez maciej66 » 1 października 2019, o 20:11

Dziękuję Darek za ładny opis. Jutro tam pływam. :&&:
maciej66

Images: 0
Dziękował/a : 8
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Poprzednia strona

Powrót do Relacje - spływy, wyprawy, przygody. Wróciłem z...