| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Samica Stęszewska 30.12.2017.

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Samica Stęszewska 30.12.2017.

Postprzez maciej66 » 27 grudnia 2017, o 21:02

Witam. W sobotę z Matem płyniemy Samicą. Mat planuje trasę. Główną atrakcją będą bagna i jeziora. Niestety jazów brak. Zapraszmy.
maciej66

Images: 0
Dziękował/a : 2
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Re: Samica Stęszewska 30.12.2017.

Postprzez miandas » 27 grudnia 2017, o 22:54

maciej66 napisał(a):Witam. W sobotę z Matem płyniemy Samicą. Mat planuje trasę. Główną atrakcją będą bagna i jeziora. Niestety jazów brak. Zapraszmy.
Ja niestety, się nie wybiorę :(
Po chwili entuzjazmu stwierdziłem, że jest jeszcze za wcześnie. Wyniki badania MR barku zdają się to potwierdzać. Muszę poczekać do wiosny.
Jestem tym bardziej zły, że Samica Stęszewska chodziła mi po głowie. Tymczasem odhaczycie ją i nic już nie zostanie dla mnie :(
Odnalazłem w necie relację ze spływu Samicą niejakiego Kowala z Obornik. Poszukaj - jest na jakimś starym blogu, który się właściwie rozsypuje ale coś można jeszcze wyczytać. Był ktoś jeszcze. Może Mat? :)
Trzymam za was kciuki i duchem będę z wami. Dajcie znać, co i jak. Może jakieś zdjęcie? Relacja? Albo film???
Droga zawsze nagradza
miandas

Dziękował/a : 995
Dziękowano: 238
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar 410

Postprzez Mat » 28 grudnia 2017, o 18:32

Też się na tą rzeczkę czaiłem od dłuższego czasu, niestety w normalnych warunkach jest mało spływalna, a znaleźć mocno zarośnięte wypływy z jezior to już wyższa sztuka.
Obecny stan wody pozwala zacząć już w Żarnowcu. Powyżej tylko mydelniczką, a to też tylko od Jeziora Niepruszewskiego i tylko przy aktualnym stanie wody. Fragmentarycznie wąski wąwóz ostro meandrujący przez las. Płytko, wąsko, ostro i masa przeszkód.
To poniżej to z Żarnowca koło Tomic czyli planowane miejsce startu od strony w górę rzeczki.
Obrazek

Na necie znalazłem dwa filmiki ze spływu Samicą tego samego autora, ten jest zimowy z końcowej części trasy.

My mamy zamiar pokonać 3 razy tyle :mrgreen:
I myślimy z Maciejem, ze jak nie będzie zbyt dużego wiatru to powinno się na spokojnie udać ;)
Zresztą zrobił solidny rekonesans wzdłuż rzeczki i wody powinno starczyć - przycierać o brzegi lub dno raczej nie powinniśmy.
Mat

Dziękował/a : 58
Dziękowano: 210
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez maciej66 » 26 stycznia 2018, o 19:39

3 lutego godz. 8 .00. Jezioro Dymaczewskie start i dalszy ciąg Samicy. Szczegóły w głowie Mata. Zapraszamy.
maciej66

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez Sikor » 13 lutego 2018, o 13:54

Zauważyliście, że szlakowy z filmiku używa wiosła trochę inaczej :lol:
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 111
Dziękowano: 230
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Postprzez Mat » 13 lutego 2018, o 16:22

Sikor napisał(a):Zauważyliście, że szlakowy z filmiku używa wiosła trochę inaczej :lol:

Ano faktycznie :D
A przez moment myślałem, że po każdej przeszkodzie zmienia, a on przez cały filmik tak samo ;-)
Mat

Dziękował/a : 58
Dziękowano: 210
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...