| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Przywitaj się

Dział powitań, najpierw zajrzyj tu.
Regulamin działu
Nie zapomnij się przywitać. Aby się przywitać kliknij tu Warto też zobaczyć: FAQ | Witamy na forum | Dla kogo ForumWodne | Zachowanie na forum | Regulamin

Re: Przywitaj się

Postprzez rawa » 9 stycznia 2018, o 13:36

Ra$ napisał(a):Witam wszystkich! Pływałem już na różnych sprzętach, ostatnio wzięło mnie na canoe.
Jestem z Krakowa.

Witamy serdecznie na forum wodnym !!!
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 106
Dziękowano: 206
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez Ajednak » 15 marca 2018, o 14:46

Cześć!

Nazywam się Paweł i lubię czasem pomachać wiosłem w kraju i zagranicą. W najbliższym czasie będę wymieniał kajak składany (Triton Svir-2 produkcji rosyjskiej, przyjechał z Petersburga), na dmuchany kajak/kanadyjkę. Jeśli ktoś byłby zainteresowany kupnem zwinnego Tritona, któremu zdarzało się pływać po WW3 za kołem polarnym to proszę o kontakt.
Ajednak
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 09 marca 2018
Sprzęt: Triton Svir-2

Postprzez Łysy » 21 marca 2018, o 20:58

Witam swojego imiennika. Jak już nabędziesz nowe pływadło nie zapomnij pochwalić się tym na forum ;)
Łysy

Dziękował/a : 80
Dziękowano: 91
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

Postprzez motorowodny.fun » 20 kwietnia 2018, o 23:11

Cześć,

mam na imię Rafał. Przede wszystkim żegluję, pływam na motorówce (SeaSwilr 175) oraz skuterze wodnym na Zalewie Włocławskim.

W międzyczasie prowadzę klub motorowodny https://motorowodny.fun i bloga https://www.motorowodny.fun/blog, na którym publikuje posty odnośnie wypraw żeglarskich, naprawy łodzi, itp...

Zapraszam na Zalew Włocławski służę pomocą w czarterze łodzi i podpowiedzi co warto zobaczyć.
--
Rafał

Klub motorowodny https://motorowodny.fun - szkolenia motorowodne & czarter łodzi na Zalewie Włocławskim
motorowodny.fun
nowy użytkownik, bez *

Dziękowano: 0
Dołączył/a: 10 kwietnia 2018
Sprzęt: Seaswirl 175

Postprzez Drucik » 11 maja 2018, o 11:50

Witam Wszystkich

Mam na imię Krzysztof i od wielu lat pływam z warszawską Fundacją KiM. Członkowie tej grupy przekazali mi ogromną wiedzę kajakową. Mam doświadczenie na rzekach/jeziorach nizinnych oraz niewielkie doświadczenie morskie, zdobyte na morskich wprawkach KiM-u na Bornhomie oraz podczas wyprawy na morzu Egejskim wokół wysp greckich. Do tej pory pływałem na różnych morskich wyprawowych kajakach polietylenowych i z laminatu.

Na zlocie kajaków składanych 2017 bardzo serdeczni kajakarze przekazali mi wiedzę o kajakach składanych. I kupiłem wyprawowy kajak składany. Jest wolniejszy od polietylenowych ale bardzo pojemny i stabilny;

Interesują mnie wyprawy wielodniowe morskie na akwenach ciepłych oraz kajakowanie nizinne w okresach ciepłych oczywiście ze spaniem na dziko w namiocie :) bez oczywiście nakręcania kilometrów, natomiast ze smakowaniem widoków.

W sezonie 2018 mam w planach pływanie w Polsce oraz we wrześniu dwa tygodnie kajakowania w Grecji wokół wyspy Thassos, gdyż pływanie wpław jest moim ulubionym pływaniem :)
Jestem też otwarty na inne ciepłe akweny.

Z dużą przyjemnością dołączę się do miłych kajakarzy na weekendowe oraz wielodniowe pływanie.

Pozdrawiam Wszystkich
Krzysztof
Warszawa
Drucik
*

Dziękowano: 8
Dołączył/a: 30 kwietnia 2018
Sprzęt: kajak składany

Postprzez Olan » 12 maja 2018, o 09:05

A, hoj wodniacy!
Żegluję, nurkuję a od 3lat głównie pływam kajakiem dmuchanym (framura). Przepłynąłem Narew z Rzędzian do Modlina, Wisłę z Warszawy do Bałtyku i trochę innych w okolicy Warszawy. W tym roku planuję na przełomie maj-czerwiec Wisłę z Sandomierza do Warszawy oraz w lipcu Wieprz. Wszystkim emerytom lubiącym wodę polecam kajaki dmuchane. One dają wolność i swobodę. Może ktoś przyłączy do moich planów.
Olan
nowy użytkownik, bez *

Dziękowano: 5
Dołączył/a: 24 kwietnia 2018
Sprzęt: Framura

Postprzez miandas » 12 maja 2018, o 09:26

Olan napisał(a):A, hoj wodniacy!
Żegluję, nurkuję a od 3lat głównie pływam kajakiem dmuchanym (framura). Przepłynąłem Narew z Rzędzian do Modlina, Wisłę z Warszawy do Bałtyku i trochę innych w okolicy Warszawy. W tym roku planuję na przełomie maj-czerwiec Wisłę z Sandomierza do Warszawy oraz w lipcu Wieprz. Wszystkim emerytom lubiącym wodę polecam kajaki dmuchane. One dają wolność i swobodę. Może ktoś przyłączy do moich planów.
Framura, to mój drugi kajak (pierwszy, to solar). Wrzuć jakąś relację z włóczęgi framurą. Lub chociaż link do zdjęć?
Droga zawsze nagradza
miandas

Dziękował/a : 1118
Dziękowano: 266
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar410, old town camden120

Postprzez Maga » 14 maja 2018, o 08:31

Olan, witamy, czuj się jak u siebie :)

Olan napisał(a): oraz w lipcu Wieprz. Wszystkim emerytom lubiącym wodę polecam kajaki dmuchane. One dają wolność i swobodę. Może ktoś przyłączy do moich planów.

Daj koniecznie znać, kiedy będziesz w lipcu na Wieprzu, może dołączę na 1-2 dni. Nie tylko emeryci pływają dmuchańcami :D Ja mam heliosa.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 545
Dziękowano: 647
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez Olan » 14 maja 2018, o 16:24

Maga i Miandas, dziękuję za przywitanie.
Opiszę swoją najdziwniejszą przygodę z framurą. Na Narwi na wysokości Rzędzian jest opisywany w przewodnikach niewielki "próg kamienny". Pierwszy kajak przeszedł, za nim duże kanu bez problemu, idę ja ...Próg niewielki jakieś 30- 40 cm . Pół kajaka przechodzi i stop jakby zamurowało. Bujam, podskakuję i nic. Wyskakuję z kajaka, woda napiera, łapię się kamienia a drugą ręką szarpię kajakiem, Macam ,szukam jakiejś żyłki ,linki nic ani drgnie. Ciągnę kajak w,bok puściło. Wchodzę do kajaka płyniemy i czuję brakuje skega. I skojarzyłem: próg był zbudowany z wbitych pod powierzchnią wody stalowych pali (larseny ?) i wzmocniony kamieniami. Skeg wpasował się idealnie w zaczepy pali i utkwił jak w imadle. Zanim dopłynąłem do jakiegoś dogodnego miejsca wiedziałem że bez skega do Modlina nie dopłynę.Po przewróceniu kajaka okazało się że jakimś cudem uchwyt skega nie jest uszkodzony.Nie chcąc spowalniać grupy, na szybko ,przywiązałem w miejsce skega znaleziony wodzie kołek o gabarytach dwóch puszek piwa.Nie do uwierzenia,kołek sprawdził się idealnie.Do końca wyprawy nic nie zmieniałem. Nowy skeg od razu ściąłem 2,5 cm. i jest dobrze.
I jeszcze jedno zdziwienie; płynąc Narwią czy też Wisłą (latem) spotykaliśmy średnio jednego kajakarza na tydzień.
Pozdrawiam
Olan
nowy użytkownik, bez *

Postprzez marcel » 14 maja 2018, o 17:36

Jakim cudem dno framury przeżyło spotkanie z larsenem :)?
marcel

Dziękował/a : 59
Dziękowano: 183
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Olan » 15 maja 2018, o 06:23

Larseny były kilka cm pod wodą a dodatkowo, wchodząc na próg odchylając się odciążyłem dziób.na kajaku nie było nawet śladu po larsenach.
Olan
nowy użytkownik, bez *

Postprzez Sikor » 15 maja 2018, o 13:58

Witaj.
Ryzykowne posunięcie. Larseny potrafią rozpruć polietylen.
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 122
Dziękowano: 244
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Postprzez grzeszko » 16 maja 2018, o 20:15

Dzień dobry. Witam wszystkich serdecznie z Dąbrowy Górniczej. Jestem początkującym dmuchańcokajakarzem 50+. Na razie czytam, a jak się bliżej obeznam jak tu wrzucać zdjęcia itp to się uaktywnię. Pozdrowienia dla wszystkich.
grzeszko
*

Dziękował/a : 5
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajak Viamare 400, ponton

Postprzez Marshall » 16 maja 2018, o 21:33

Witam wszystkich nowych zapaleńców!!
Marshall

Dziękował/a : 391
Dziękowano: 258
Dołączył/a: 06 czerwca 2013
Sprzęt: canoe

Postprzez wallie » 21 maja 2018, o 18:28

Cześć wszystkim. Mam na imię Piotr i na razie stawiam na wodzie moje pierwsze kroki. Mam własny kajak pneumatyczny, który w marcu tego roku kupiłem znienacka za pieniądze uskładane na rower :) a w weekend majowy wybrałem się na mój pierwszy kilkudniowy spływ. Tak wyszło, że przygodę z kajakiem rozpocząłem od egzotycznej i pięknej rzeki Prut, w ukraińskiej części Bukowiny. Dotąd moja aktywność turystyczna ogniskowała się w górach, po których chodzę od kilkuletniego bajtla, a które teraz, po całym tygodniu pracy przy komputerze, pozwalają uciec chociaż na chwilę od cywilizacji :) Parę lat temu zapatrzyłem się w góry ukraińskie i od tamtej pory każdego roku staram się poznać jakiś nowy ich fragment. O przygodach kajakowych nie mam jeszcze co pisać, więc będę głównie czytał. Przynajmniej na razie :) Pozdrawiam!
wallie
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 6
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 14 maja 2018
Sprzęt: Seawave

Postprzez marcel » 21 maja 2018, o 18:52

grzeszko napisał(a):Dzień dobry. Witam wszystkich serdecznie z Dąbrowy Górniczej. Jestem początkującym dmuchańcokajakarzem 50+. Na razie czytam, a jak się bliżej obeznam jak tu wrzucać zdjęcia itp to się uaktywnię. Pozdrowienia dla wszystkich.

Napisz choć gdzie pływasz, bo może się już na wodzie widzieliśmy;)
marcel

Dziękował/a : 59
Dziękowano: 183
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez grzeszko » 21 maja 2018, o 22:40

marcel napisał(a):
grzeszko napisał(a):Dzień dobry. Witam wszystkich serdecznie z Dąbrowy Górniczej. Jestem początkującym dmuchańcokajakarzem 50+. Na razie czytam, a jak się bliżej obeznam jak tu wrzucać zdjęcia itp to się uaktywnię. Pozdrowienia dla wszystkich.

Napisz choć gdzie pływasz, bo może się już na wodzie widzieliśmy;)

Raczej się nie widzieliśmy, bo dopiero zacząłem przygodę i nie mam doświadczenia. Jedyne co opłynąłem to Pogoria IV. Pogorii III nie liczę bo tam się chodziło od lat i jest mało ciekawa. Na razie nie mam też jakiegoś ekstra sprzętu. Pływam na Viamare 400. Gdybyś chciał udzielić jakiś rad to możemy się umówić na pływanie. Planuję na razie jakieś jeziora: Przeczyce, Poraj i dalej Pogoria IV, bo naprawdę jest ciekawa. No i może Biała Przemsza, Maczki - Trójkąt. Czarną pływałem na kajaku z wypożyczalni, ale tylko krótki odcinek przy Zielonej. :)
grzeszko
*

Dziękował/a : 5
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajak Viamare 400, ponton

Postprzez Maga » 22 maja 2018, o 09:43

wallie napisał(a):Cześć wszystkim. Mam na imię Piotr i na razie stawiam na wodzie moje pierwsze kroki. Mam własny kajak pneumatyczny, który w marcu tego roku kupiłem znienacka za pieniądze uskładane na rower :) a w weekend majowy wybrałem się na mój pierwszy kilkudniowy spływ. Tak wyszło, że przygodę z kajakiem rozpocząłem od egzotycznej i pięknej rzeki Prut, w ukraińskiej części Bukowiny.

A no to my się chyba znamy, witaj na forum :) Zapraszam na Wieprz na długi weekend 31 maja - 3 czerwca.

Maga w kajaku - mapa

Maga

Postprzez miandas » 22 maja 2018, o 10:01

wallie napisał(a): na razie stawiam na wodzie moje pierwsze kroki.

Jezus????
Droga zawsze nagradza
miandas

Dziękował/a : 1118
Dziękowano: 266
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: solar410, old town camden120

Postprzez Maga » 22 maja 2018, o 10:17

miandas napisał(a):
wallie napisał(a): na razie stawiam na wodzie moje pierwsze kroki.

Jezus????

Chodzenie po wodzie jest łatwiejsze niż po wódzie.

Maga w kajaku - mapa

Maga

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ahoj! Witamy Cię. Przywitaj się.