| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kajak Viamare 400 Pathfinder

Kajak Viamare 400 Pathfinder

Postprzez grzeszko » 30 maja 2018, o 20:09

DSC06575.JPG
DSC06575.JPG (197.46 KiB) Przeglądane 1133 razy
Coś takiego na początek z przygodą na kajaku. Pływałem na nim tylko po Pogorii IV, Przeczycach i trochę wpłynąłem na Czarną Przemszę.
Cena w Polsce 1300 zł. Za granicą już od 215 euro.
Parametry:
rozłożony kajak 400x90cm
po złożeniu: 74x53x23cm
waga: 17kg
ładowność: 170kg (2 osoby)

W zestawie::
wiosła aluminiowe - 2 szt. 221 cm
torba do transportu
pompka miechowa
2 siedzenia
podpórki pod nogi -2 szt.
2 stateczniki
2 łatki naprawcze (zmierzyłem suwmiarką, 0,8 mm)
dodatkowy zawór z kluczem do zaworów
końcówka- redukcja
manometr z redukcją

Nie było o nim za dużo wiadomo, ale jest trochę filmów na youtubie. Sprzedawcy (niektórzy) też się za bardzo nie orientują, bo gdy w Tychach pytałem o stateczniki, to mi odpisali, że nie ma, za kilka godzin, że są ale nie wiedzą czy wkładane.
Nie wiem ile wytrzyma, ale po kilku pływaniach jest bardzo zadowolony.
Minusy;
mała ładowność
krótkie wiosła - mam 173 i gdy siedzę na środku to nawet 237, bo do tylu jedno przedłużyłem i jeszcze ocieram o burty (albo źle wiosłuję)
brak olinowania, są tylko na dziobie i rufie dwie rączki z linki
Plastikowe karabińczyki do siedzeń, jeden już się wyprostował (ale to za parę złotych można wymienić)
pompkę trzeba, gdy już jest większe ciśnienie co jakiś czas dokręcać, ale daje radę.

Jak za taką cenę wydaje mi się sprzęt ekstra. Wiosła łatwo można przedłużyć, jeśli się gdzieś dokupi rurkę. Ja dałem rurkę od rolet bo akurat taką miałem. Na razie po daje radę. Waga zbliżona.
Gdy się dobrze spakuje to zajmuje mniej miejsca niż podają. Do torby zmieszczą się jeszcze dwie kamizelki.
Jeszcze eksperymentuję z ustawieniem siedzeń.
grzeszko
**

Dziękował/a : 17
Dziękowano: 25
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajaki pneumatyczne

Re: Kajak Viamare 400 Pathfinder

Postprzez Łysy » 30 maja 2018, o 21:15

Przyznam, że pierwszy raz spotykam się z tą konstrukcją. Możesz napisać coś więcej o zachowaniu na wodzie( utrzymywanie kierunku itp.)? Zastanawia mnie jego waga, jak na pvc wydaje się dosyć ciężki. Gabarytowo, jak i wagowo zbliżony do Solara, który wykonany jest z dosyć "pancernego" nitrilonu. Jak to w końcu jest z tym statecznikiem? Z jednej strony piszesz, że w zestawie są dwa , z drugiej, że masz problem z nabyciem ich. W razie czego możesz spróbować zamontować taki od gumotexa. Możesz dokupić zarówno gniazdo http://www.prokajak.pl/15044695.html jak i samego skega http://www.prokajak.pl/15044694.html Pozostaje jedynie przyklejenie gniazda do dna kajaka. Nie wiem jak zachowuje się Twój kajak, natomiast u siebie widzę wyraźną różnicę na plus w przypadku pływania ze skegiem. Co do wiosła to sam używam 225 cm. i daje radę. Co prawda Twój kajak jest o 10 cm szerszy, jednak myślę, że prawie 240 cm. powinno wystarczyć. Zresztą dłuższe pewnie ciężko Ci będzie znaleźć.
Łysy

Dziękował/a : 121
Dziękowano: 131
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

Postprzez grzeszko » 30 maja 2018, o 21:44

DSC06816.JPG
DSC06816.JPG (192.38 KiB) Przeglądane 1113 razy
Są dwa skegi wyjmowane i trzyma kurs bez problemu. Tylko jeszcze muszę się nauczyć je wyciągać jak jest napompowany. Bo z włożeniem gdy napompowany nie ma problemu. Ściągam je gdy spuszczę powietrze. A przydałoby się opanować to przy napompowanym. Np gdy wpływasz z jeziora na rzekę. Ostatnio wpłynąłem z Przeczyc na Czarną Przemszę. Po kilometrze zawróciłem, bo się zrobiło bardzo płytko i się bałem, że je urwę, choć wyglądają bardzo solidnie.
grzeszko
**

Postprzez grzeszko » 30 maja 2018, o 21:53

DSC06812.JPG
DSC06812.JPG (257.87 KiB) Przeglądane 1110 razy
Co do wioseł to sam je przedłużałem i z dowolną długością nie będzie problemu. Tyle, że w oryginale jedno składa się z dwóch piór i jeszcze dwóch części, a ja zrobiłem z jednej części. Tylko nie wiem czy ta rurka wytrzyma. Na razie 2 długie pływania wytrzymały. Akurat te pióra mają wstawiony kawałek rurki z zapięciem, więc nie ma problemu.
grzeszko
**

Postprzez marcel » 30 maja 2018, o 21:58

Zdjęcie przy nagiej plaży na Pogorii :)

Fajny ten kajak. Z ciekawości - do jakiego ciśnienia go nabijasz? Znalazłem tylko na yt że boki są na 0,15 a dno na 0,1 bar.
I jeszcz takie pytanie - jest tam zawór bezpieczeństwa w dnie?
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 90
Dziękowano: 311
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez grzeszko » 30 maja 2018, o 22:10

marcel napisał(a):Zdjęcie przy nagiej plaży na Pogorii :)

Fajny ten kajak. Z ciekawości - do jakiego ciśnienia go nabijasz? Znalazłem tylko na yt że boki są na 0,15 a dno na 0,1 bar.
I jeszcz takie pytanie - jest tam zawór bezpieczeństwa w dnie?

Nie ma zaworu bezpieczeństwa w dnie.
Nabijam tak jak napisałeś, bo tak jest w instrukcji. Choć za pierwszym razem dna napompowałem za dużo.
Załączniki
DSC06592.JPG
DSC06592.JPG (129.92 KiB) Przeglądane 1100 razy
grzeszko
**

Postprzez Łysy » 30 maja 2018, o 22:12

grzeszko napisał(a):
DSC06816.JPG
Są dwa skegi wyjmowane i trzyma kurs bez problemu. Tylko jeszcze muszę się nauczyć je wyciągać jak jest napompowany. Bo z włożeniem gdy napompowany nie ma problemu. Ściągam je gdy spuszczę powietrze. A przydałoby się opanować to przy napompowanym. Np gdy wpływasz z jeziora na rzekę. Ostatnio wpłynąłem z Przeczyc na Czarną Przemszę. Po kilometrze zawróciłem, bo się zrobiło bardzo płytko i się bałem, że je urwę, choć wyglądają bardzo solidnie.

No to faktycznie przy dwóch skegach nie powinno być problemu. Z demontażem/ montażem przy nadmuchanym kajaku to może być problem. Sam bym czasami chętnie zdemontował na chwilę, jednak perspektywa spuszczania powietrza skutecznie mnie do tego zniechęca.
Łysy

Dziękował/a : 121
Dziękowano: 131
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

Postprzez grzeszko » 30 maja 2018, o 22:26

W dnie to jest w ogóle taki zawór.
Załączniki
DSC07066.JPG
DSC07066.JPG (106.85 KiB) Przeglądane 1092 razy
grzeszko
**

Postprzez marcel » 31 maja 2018, o 13:41

Ponieważ nie wypaliła Wisła (z przyczyn subiektywnych), jutro jadę z córką na Pogorię 4. Będę mniej więcej o 9.00 od strony Piekła, przy tym szerokim zejściu. Jakbyś się tam przewijał to pomachaj, obejrzymy to cudo.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 90
Dziękowano: 311
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez grzeszko » 31 maja 2018, o 14:16

Nie planowałem jutro "czwórki", ale zobaczę. W razie czego,gdyby miało Cię jednak nie być to daj znać. Ja się woduję też od Piekła, tylko zaraz przy drodze. Jest tam nawet dobre zejście. Zrobili też pomosty. Jak będę to podjadę tam gdzie Ty, bo jeśli dobrze zrozumiałem to jakieś 100 dalej. A tu się pompuję tutaj.
Załączniki
DSC06819.JPG
DSC06819.JPG (216.58 KiB) Przeglądane 1062 razy
grzeszko
**

Powrót do Pneumatyczne