| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

PRÓG PRZY ELEKTROWNI KOZIENICE na 425,95 km WISŁY

PRÓG PRZY ELEKTROWNI KOZIENICE na 425,95 km WISŁY

Postprzez glynu » 4 sierpnia 2017, o 09:06

Gdyby Ktoś szukał informacji na temat progu "tymczasowego" na Wiśle za Elektrownią Kozienice na wysokości m. Świerze Górne, tj. 425 km to należy zajrzeć na stronę: www.enea.pl, potem zakładka grupaenea, potem zakładka o grupie, potem zakładka spółki grupy enea, następnie wytwarzanie (to w sumie jest przecież oczywiste...), i ostatnia zakładka: informacje dla turystów wodnych. Po dotarciu do ww. informacji samo pokonanie progu wydaje się już pestką. :)

https://www.enea.pl/pl/grupaenea/o-grup ... ow-wodnych
Załączniki
LOCJA WISŁA PRÓG KOZIENICE.pdf
(740.33 KiB) Pobrane 51 razy
Bojałem się, bo tamój za miedzą, gdzie stajły przyczepy to same rozpuśne baby były!
glynu

Dziękował/a : 7
Dziękowano: 84
Dołączył/a: 06 czerwca 2014
Sprzęt: canoe

Re: PRÓG PRZY ELEKTROWNI KOZIENICE na 425,95 km WISŁY

Postprzez Sikor » 4 sierpnia 2017, o 16:50

glynu napisał(a):Po dotarciu do ww. informacji samo pokonanie progu wydaje się już pestką. :)
oczywiście po wypełnieniu druczka :mrgreen: "OŚWIADCZENIE KORZYSTAJĄCEGO Z PRZENOSKI" :lol:
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 122
Dziękowano: 244
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Re: PRÓG PRZY ELEKTROWNI KOZIENICE na 425,95 km WISŁY

Postprzez Olan » 1 czerwca 2018, o 14:56

UWAGA!!!
Według stanu na 28 maja 2018 próg nie oznakowany bojami, brak plaży o których mowa w informatorze.
Z informatora (maj 2017) wynika że pokonanie progu przez doświadczonego kajakarza( np progi Narwi, zapory w Dębe i Włocławku) to łatwizna.
Dla pewności kilka dni przed spływem zadzwoniłem pod nr podany w informatorze nr dopytać czy nie ma jakiś ograniczeń np czasowych i czy płynąc solo to jakiś problem.Pan widział ewentualnie problem z transportem kajaka.
Dopływam zabudowań elektrowni. Ze zdjęć satelitarnych z grubsza wiem gdzie może być próg,wypatruję "usypanej sztucznej plaży" i przede wszystkim "żółtych boi"
Płynę ostrożnie ,blisko brzegu.elektrownia huczy. nagle dociera do mnie znany mi dźwięk wodospadu. dwa ruchy wiosłem i do usypanego z gruzu stromego brzegu. Było to ok15 m od progu. Wygramoliłem się na nabrzeże, upewniam się- żadnych boi, żadnej plaży. Jedyne udogodnienia dla wodniaków (ale nie kajakarzy)to w bezpośredniej bliskości progu ( w kipieli) po obu stronach pływające pomosty wystające ok 0,5m nad wodę.
Startowałem z luki pomiędzy pomostem a nabrzeżem.
Będę interweniował. Napiszę co zamierzają zrobić.
Olan
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 5
Dołączył/a: 24 kwietnia 2018
Sprzęt: Framura

Powrót do WISŁA