| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Przydatne darmowe oprogramowanie

O wszystkim i niczym, ale kulturalnie.

Przydatne darmowe oprogramowanie

Postprzez rawa » 2 czerwca 2018, o 13:56

Optymalizacja Systemu Windows

Chciałbym polecić program Glary Utilities firmy Glarysoft to darmowa (do celów niekomercyjnych) wersja programu do optymalizacji systemu Windows.
Program ten zawiera w sobie szereg modułów przeznaczonych do przyśpieszania i naprawiania komputera oraz zwiększania poziomu bezpieczeństwa systemu operacyjnego.
Program narzędziowy Glary Utilities pozwala między innymi zoptymalizować pamięć operacyjną, usunąć błędne wpisy w rejestrze Windows i niepotrzebne pliki z dysku twardego.
Polska wersja językowa i naprawdę spore możliwości dla dystrybucji free.
Warto odwiedzić wszystkie dolne zakładki tego programu wszystkie opcje są całkowicie bezpieczne , to robi wrażenie np. program wykrywa nowe wersje w sieci zainstalowanego oprogramowania na naszym PC.
Po próbach i wielkim sprzątaniu zakończonym defragmentacją maszyna wyraźnie ożyła.
Zakładka ZAAWANSOWANE tylko dla tych co wiedzą o czym czytają :lol:

Link do pobrania ze strony producenta https://www.glarysoft.com/glary-utilities/download/

POLECAM !!!!

Obrazek
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 114
Dziękowano: 226
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Re: Przydatne darmowe oprogramowanie

Postprzez rawa » 4 czerwca 2018, o 11:28

Skazani na Windows, to cecha naszych czasów.
Mamy wiele innych lepszych systemów , które działają szybciej, nie mają awarii i nic nie kosztują.
Niestety powstały trochę za późno aby stać liderem jednym z wielu.
Obserwując postęp technologi w elektronice komputerowej na przełomie wieków, te mnożenie giga herców dwa razy w roku , ten przyrost pamięci i wydajności dysków, myślałem że za chwile będą czasy gdzie system operacyjny załaduje się w kilka sekund a przeglądanie internetu będzie tak płynne jak oglądanie albumu w wersji analogowej (papierowej).
Nic z tego cały przyrost wydajności przytulił Windows, co wydaje się nieprawdopodobne aby zagospodarować takie zasoby do celów które wykonuje.
Może gro tej mocy idzie na inwigilację, mamy przykład z facebooka z ostatnich dni.
Zachęcony darmochą zainstalowałem Win10 , przetrwał kilka godzin i trzeba było wrócić do wersji 7, bo nie dało się pracować z procesorem 4x2,5GHz 8GB ram masakra.
System napisany niechlujnie w którym naprawia się błędy nawet po wielu latach gdzie łata łatę goni , tłumaczą się nowymi wirusami atakami ale to bzdura, system ma być bezpieczny tak aby nie można było zaatakować żadnym sposobem a wirusy szukają luk w systemie.
Pewnym sposobem na zerwanie więzi z WIN są całkiem nowe inne architektury komputerów czego doskonałym przykładem są komputery Mac.
Kiedyś usłyszałem od przyjaciela , że po dowolnej pracy na Macu nie jest możliwe aby zostały niechciane jakieś śmieci na komputerze jakieś wpisy zmiany itp.
Długo próbowałem to sobie wyobrazić i nie było to łatwe po wieloletnich doświadczeniach w Windowsem.

Przedstawiam polski program do sprzątania w naszych komputerach, jest na rynku od wielu lat , ponownie trafiłem na niego i stwierdzam że idzie z postępem i nadal świetnie robi swoje.
Nie jest gorszy od wieli innych programów tego typu, często powstają nowe wersje , wszystko za darmo i aktualizacje z automatu.
Łatwo ustawić automatyczne sprzątanie o dogodnej porze np. w czasie przerwy na kawę.
Nie sposób opisać tego co robi doskonale, niezwykle łatwy w obsłudze a wyniki naprawdę zaskakują.
Obrazek

Niezwykle popularny polski program, służący do usuwania zbędnych obiektów, przechowywanych przez różne aplikacje, takich jak m.in. tymczasowe dane przeglądarek internetowych, czy pliki tymczasowe systemu operacyjnego. Nowa wersja jeszcze skuteczniej, szybciej i dokładniej wyszukuje niepotrzebne obiekty.
Aplikacja potrafi w posprzątać system Windows, usuwając z niego wszelkie pliki tymczasowe, pozostałości po deinstalatorach aplikacji, a także wiele innych „śmieci”. Odkurzacz rozpoznaje łącznie ponad 6500 zbędnych obiektów, które pochodzą pochodzących z z setek różnych programów. Dzięki temu na komputerze, który nie był wcześniej „sprzątany”, można odzyskać nawet kilka (a w skrajnych przypadkach kilkanaście) gigabajtów, zajmowanych przez niepotrzebne pliki.

Odkurzacz posiada kilka modułów. „Centrum akcji” sygnalizuje, jakie zadania powinny zostać wykonane (jeśli nie były one uruchamiane przez dłuższy czas). Informuje nas ono też o najważniejszych ustawieniach, związanych z oczyszczaniem systemu.

Wykonanie „Wstępnego czyszczenia” autorzy programu zalecają na samym początku. Oczyszcza ono foldery zawierające tymczasowe pliki, kopie zapasowe oraz raporty systemu i aplikacji, a także katalogi, które są niepotrzebne na dysku twardym.

„Skanowanie” zaleca się wykonać na samym końcu procesu oczyszczania komputera. Pozwala ono na odszukanie i oczyszczeniu systemu ze zbędnych plików, zgromadzonych na całym dysku twardym, także w folderach ukrytych.

Polecenia „Optymalizacja” i „Aktualizacja” nie są związane bezpośrednio z oczyszczaniem systemu ze „śmieci”. Pierwsza opcja pozwala na kontrolowanie aplikacji autostartu, uruchamiających się wraz z Windows. Wyłączenie niepotrzebnych będzie skutkowało szybszym startem systemu. „Aktualizacja” powoduje, jak sama nazwa wskazuje, aktualizację programu oraz jego bazy sygnatur, odpowiedzialnej za wskazywanie niepotrzebnych plików. Można ją przeprowadzać ręcznie lub też pozostawić to samej aplikacji, wykonującej ten proces samodzielnie.

Jeśli w wyniku czyszczenia wystąpiły błędy, utrudniające pracę systemu, użytkownik może skorzystać z funkcji „Przywracanie” i przywrócić usunięte obiekty, a następnie odszukać te, które są odpowiedzialne za stabilne działanie komputera. Moduł „Słownik” zawiera natomiast listę rozpoznawanych przez Odkurzacz niepotrzebnych plików.
rawa
rawa

Postprzez rawa » 25 lipca 2018, o 12:44

Starry Night Backyard ESD - to program astronomiczny dla każdego.

Jeśli jest taka szansa aby zrobić wrzutkę tematyczną naszym dzieciom warto to zrobić :)
Program jest bardzo przyjazny , intuicyjny i ma naprawdę imponujące możliwości.
Co prawda jest to 15 dniowa wersja trial , ale przejście na pełną wersję jest śmiesznie łatwe.
Używam tego programu równo 10 lat, cały czas robione są do niego aktualizacje które zaczytywane są automatycznie przy uruchomieniu.
Wypuszczono wtedy specjalną darmową edycję tego programu, która zyskała ogromną popularność z powodu tego że w większości zaspokaja 100% potrzeb amatorów astronomii :)
Nie podejmuję się tu opisać nawet w skrócie co potrafi, jest wszystko łatwo i przyjemnie :lol:
Można podróżować z prędkością ponad świetlną oglądać Ziemię z innych miejsc , samo miodzio i wodotryski dla ludzi z wyobraźnią.
Był to sukces marketingowy i porażka finansowa firmy Sienna Software.

Obrazek
Obrazek
rawa
rawa

Postprzez hangman » 25 lipca 2018, o 17:18

Tak naprawdę u mnie od grudnia dzieciaki maja nowe lapki asusa, w których udało się wywalić całkowicie windę 10
i wgrać Linuxa Minta i są bardzo zadowolone. U siebie mam XP-ka i siódemkę (spoko, legalne) oraz też Minta.
Nadal używam czasem 18 letnich aplikacji Cool Edit 2000 i ACDSee 3,0 bo nowszych nie potrzebuję.
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 15
Dziękowano: 164
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez rawa » 22 września 2018, o 12:52

Dyski bez mechanizmu szybko zyskują popularność , ich obecność w nowym sprzęcie to już prawie reguła.
W moim laptopie z 2013 roku ASUS XB75 wymieniłem matrycę ekranu, procesor z i3 na i5 , klawiaturę i dołożyłem pamięci i dysk SSD w miejsce nagrywarki w specjalnej kasecie.
Ceny nie powalają , procesor który miałem do tej pory kosztuje aktualnie 22 zł a ten który kupiłem na wymianę 50 zeta.
Dysk SSD 120GB kosztuje równo 120 zł, po raz pierwszy w życiu wymieniłem cokolwiek w laptopie, najbardziej bałem się wymiany matrycy zalanej piwem ale wszystko poszło sprawnie.
Maszyna jak nowa uruchamianie systemu to 19 sekund z 95 przed zmianami, myślę że kilka lat jeszcze posłuży.

Dyski SSD są niesamowite, ale wymagają specjalnej troski, ich żywotność jest ograniczona cyklami zapisu komórek pamięci których należy unikać.
Na dysku tym osadzony jest system operacyjny aby szybko uruchomić maszynę i w związku z tym są tam takie rzeczy jak pliki wymiany , pamięć wirtualna itp,itd
Na takim dysku nie robimy też defragmentacji bo nie ma sensu i powoduje nadpisanie danych.
Aby zautomatyzować wszystkie ustawienia pod dysk SSD powstały do tego specjalne programy , jednym z nich jest SSD FRESH 2018, który serdecznie polecam.

Program wykona za nas specjalne ustawienia dla najlepszej optymalizacji i jest tak naprawdę do jednorazowego użytku.
Raz na jakiś czas sprawdzamy tylko czy nic się nie rozjechało, w tych warunkach jest gwarancja na długowieczność półprzewodnikowego napędu :lol: .
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
Przechwytywanie.JPG (123.12 KiB) Przeglądane 254 razy
rawa
rawa

Postprzez rawa » 30 września 2018, o 18:35

Witam !!!

Tworzenie stron www , westchnienie - kiedyś zadanie dla znawców kodu HTML , aktualnie dla każdego.
Jakakolwiek działalność gospodarcza bez witryny w dzisiejszych czasach wygląda albo niepoważnie albo podejrzanie .
Za stworzenie i utrzymanie strony w sieci zapłacimy od 300 do 1000 zł miesięcznie takich ofert bez liku.
Jako mało obeznani nawet nie potrafimy na ogół podać naszych wymagań co do tej usługi, przeto wybieramy propozycję jaką nam przedstawiają , bo wygląda atrakcyjnie.
A taka propozycja dla firmy która ją sprzedaje to kopiuj - wklej i zapamiętaj nowego klienta do płatności.
Z czasem poprawki na stronie są coraz trudniejsze do zrobienia i coraz więcej kosztują , a po roku orientujemy się że ktoś kogo nawet nie znamy ma nas na smyczy .................

Ale można inaczej, są narzędzia które pozwalają zrobić stronę w 10 minut dla laika w godzinę, jeśii chcesz aby była niezwykła , unikalna i czadowa nic nie stoi na przeszkodzie , oczywiście trzeba się postarać , ale nadal robisz to sam.

Używałem dotychczas z powodzeniem niezbyt legalnej wersji WebSite X5 , któregoś dnia program zaprotestował i przy publikacji strony w sieci robił dopiski że z nie autoryzowanej wersji programu pochodzi.
Czapki z głów jak oni to zrobili, nie pobierałem od roku aktualizacji , nie tworzyłem stron przy aktywnym połączeniu z serwerami twórcy oprogramowania.
Myślę że takie działanie programu ,było zaplanowane dużo wcześniej , nabrałem szacunku na odległość do twórców tego oprogramowania i postanowiłem kupić program przy najbliższej potrzebie jego użycia.

Wczoraj poczytałem trochę za free fachowej prasy (polecam exsite24.pl) i okazało się że firma INCOMEDIA zrobiła promocję gdzie wersja 16 programu WebSite X5 jest za darmo na wieki wieków ( jest tak średnio raz w roku, zawsze nowsze wersje) .
Po ściągnięciu i instalacji programu , aplikacja przeprowadza nas za rączkę przez cały proces rejestracji i można to zrobić do końca października.
I warto to zrobić , nawet jeśli nie jest to teraz potrzebne, albo wydaje ci się że tego nie potrafisz. :lol:
Obejrzenie jednego filmu na youtube sprawi że zmienisz zdanie. :lol:

Gorąco polecam http://go.websitex5.com/lp2/16/en/start ... m=giveaway
Załączniki
x5_start.JPG
x5_start.JPG (76.32 KiB) Przeglądane 137 razy
rawa
rawa

Postprzez piotrem » 16 października 2018, o 10:00

Wrzucam dwa programy.

Pierwszy to darmowy soft Open Office: https://www.openoffice.org/pl/ - w zasadzie cały pakiet biurowy, który robi naprawdę dobrą robotę i jest spoko alternatywą dla pakietu MS Office.

Drugi soft służy do elektronicznego obiegu dokumentów: https://www.edison.pl/elektroniczny-obieg-dokumentow - wprawdzie nie jest darmowy, ale wszedzie tam gdzie trzeba wprowadzić system elektronicznych dokumentów - sprawdza się.
piotrem
*

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 29 października 2015

Postprzez rawa » 16 października 2018, o 13:31

Mamy aktualnie dwa różne pakiety OpenOffice pierwszy podany przez kolegę Apache oraz drugi Libre Office https://pl.libreoffice.org/.
Oba żyją swoim życiem i o kompatybilności nie może być mowy.
Jeśli ktoś chce zacząć korzystać bez kosztów z dobrodziejstwa arkuszy kalkulacyjnych , edytorów tekstu i prezentacji to jak najbardziej można polecić.
Ale odradzam poważniejsze rzeczy takie jak programowanie czy skoroszyty dla klienta zewnętrznego.
Również jeśli pracujesz już na Excelu w miejscu pracy, to do domowego użytku odradzam korzystanie z czegoś innego niż oryginał.
Podobnie jakakolwiek wymiana danych ze światem zewnętrznym jest w zasadzie możliwa wg standardu MS Office firmy Microsoft.
Kilka i kilkanaście lat temu ceny za produkt były zaporowe zwłaszcza w Polsce.
Oczywiście nie polecam tego, ale skorzystanie z niezarejestrowanej wersji "na próbę" również nie jest żadnym, problemem.
Wszystkie pakiety otwierają bez problemu "obce" pliki konkurencji , ale po wprowadzeniu zmian np. nie da się już poprawnie drukować wg wcześniej ustalonego szablonu.
Ale przyjdzie taki dzień że nieznajomość standardowego MS Office Microsoft będzie małym przekleństwem, (podjęcie pracy, rozmowa kwalifikacyjna, szkoła - połowa ogłoszeń o pracę zawiera w sobie słowo Excel !!!) podobieństwo obu rzeczy jest dość duże, ale właśnie szczegóły nie pozwolą sprawnie pracować na nich jednocześnie, bo bez przerwy będą używane błędne zasady z innego pakietu.
Dzisiaj legalne oprogramowanie z wieczystą licencją Microsoft Office można kupić poniżej 100zł https://allegro.pl/ms-office-2013-home- ... 74939.html. Skąd taka cena ?
Kiedyś sprzedawano komputery łącznie z oprogramowaniem np marka Dell , kiedy sprzęt się zestarzał licencja na MS Office nadal jest aktywna i można ją legalnie w Europie sprzedać , w USA takie praktyki są zabronione.

Nie są to moje wymysły, tylko coś przez co przeszedłem trafiając do firmy tylko z Open Officem.
rawa
rawa

Powrót do Hyde Park