| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

NAMIOT KEMPINGOWY aIR SECOND

Sprzęt turystyczny, biwakowy.

NAMIOT KEMPINGOWY aIR SECOND

Postprzez janekorka » 23 maja 2018, o 23:26

wITAM.
pODOBA MI SIĘ NAMIOT AIR SECOND 4 - ten z trzema smuchanymi pałąkami i wysokoś w przedsionku 180cm

https://www.decathlon.pl/air-seconds-fa ... 84152.html

Czy ma ktoś taki namiot, jak się spisuje? Kusi mnie to rozwiązanie. Nie trzeba się mordować z pałąkami z włókna szklanego, tylko pompujemy i namiot gotowy :lol:

pozdrawiam
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 78
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Re: NAMIOT KEMPINGOWY aIR SECOND

Postprzez marcel » 24 maja 2018, o 00:00

Ostatnio spędziłem godzinę w Deca w Sosnowcu, mają tam taki namiot wystawiony. Co ciekawe, nie był nadmuchany i postawiony, tylko na stałe wpięty w kompresor. Mniej więcej co 10-15 minut, pompka się na chwilę załączała. Mnie to zniechęca do takiego sprzętu.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 63
Dziękowano: 204
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez glynu » 24 maja 2018, o 08:35

Marcel, to chyba był demonstrator technologii - namiot co chwilę się składał i rozkładał - tak to przynajmniej wg mnie wygląda.

Janekorka macałem te namiotki z ciekawości, rękawy przeszły mój tradycyjny test paznokcia to na plus ;) są trochę cięższe niż tradycyjny odpowiednik to na minus. Podjedź pod decathlon, tam powinny stać na wystawie przed sklepem (jak wystawią ekspozycje w kwietniu, to do października/listopada stoją i widać jak reagują na warunki atmosferyczne).

Byłem jakiś czas temu w deca na Targówku jakąś godzinę po mega ulewie i poczyniłem takie spostrzeżenie: większość namiotów fresh&black miała większe lub mniejsze rozdarcia tropików, z tych airseconds to chyba 2 rury sflaczały od naporu wiatru lub naporu masy wody.
W Decathlon nie robią problemu z wymianą, chociaż to marne pocieszenie, jeśli awaria nastąpi powiedzmy w 2 dniu wypadu...
Bojałem się, bo tamój za miedzą, gdzie stajły przyczepy to same rozpuśne baby były!
glynu

Dziękował/a : 8
Dziękowano: 105
Dołączył/a: 06 czerwca 2014
Sprzęt: canoe

Postprzez Sikor » 25 maja 2018, o 08:25

Nikt bogatemu nie zabroni :mrgreen: :lol:

Jednak musisz się zastanowić do czego ten namiot Ci jest potrzebny. Jako pawilon w ogródku czy namiot rodzinny na wyprawy. A jeżeli na wyprawy to w czasie normalnej pogody czy w deszcze i wichury :lol:
Sztywny stelaż gwarantuje stabilność przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych.
Szybkość i łatwość w rozstawianiu można wyćwiczyć. To hartuje więzi rodzinne :mrgreen:

Co prawda wojsko używa namiotów "szpitalnych", które są pompowane i sprawdzają się 8-) w armii :lol:

Namiot kempingowy Air Seconds Family 4.1 XL to sprzęt jak każdy inny tej klasy. Hale, które przy wiejącym mocnym wietrze, odlatują.
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 122
Dziękowano: 244
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Postprzez McArthur » 25 maja 2018, o 10:25

W straży mamy kilka namiotów dmuchanych (nie, nie z Decathlonu :D ). Fajna sprawa, gdy duży namiot do rozstawienia potrzeby tylko dwóch ludzi. Ale wymaga zaplecza sprzętowego, agregat, spreżarka. Prywatnie, nie bawiłbym się w tego typu namiot.
McArthur

Dziękował/a : 33
Dziękowano: 243
Dołączył/a: 15 grudnia 2013
Sprzęt: Canoe, Brig 500 50KM

Postprzez janekorka » 25 maja 2018, o 23:19

Dzięki chopaki za odzew. Po prostu spodobały mi się te pneumatyczne konstrukcje. Dla mnie trochę lipnie wygląda ten materiał na tuby. Gdyby to był nitrilon lub matriał z jakiego zelgear robi kajaki to namiot byłby solidiejszy , ale też cięższy i droższy. Zelgear robi dmuchane namioty , ale jest dwa razy droższy i nie ma sypialni https://zelgear.com.ua/en/product-category/air-home/

Kusi mnie czasami aby sobie kupić jakąś nową zabawkę he, he.
Pozdrawiam
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 78
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Postprzez marcel » 26 maja 2018, o 08:47

glynu napisał(a):Marcel, to chyba był demonstrator technologii - namiot co chwilę się składał i rozkładał - tak to przynajmniej wg mnie wygląda.
.

Nope ;) , stał cały czas napompowany, a kompresor co jakiś czas dopełniał zbiornik.

Namiot pneumatyczny, to takie SF z czasów jak stelaże były stalowe i ważyły po 20kg. W turystyce się to nijak nie sprawdza. Nawet namiot Soltaire, który mieści się w całości w butelce Nalgene - super wygląda ale nie jest popularny.
Aluminium ma lepszą relację masa vs wytrzymałość niż sprężone powietrze.

Dmuchane przyjęły się dobrze jako pomieszczenia awaryjne, dla straży/wojska. Bo tam nie ma problemu żeby przewieźć ciężki namiot, i nielekki kompresor, za to w kilka minut zyskać namiastkę SORu.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 63
Dziękowano: 204
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Ted » 28 maja 2018, o 16:07

janekorka napisał(a):Czy ma ktoś taki namiot, jak się spisuje? Kusi mnie to rozwiązanie. Nie trzeba się mordować z pałąkami z włókna szklanego, tylko pompujemy i namiot gotowy :lol: pozdrawiam

Posiadam inny model wypuszczony na rynek przez Decathlon, z pompowanymi pałąkami :-) .
Widać go tu (12:10) :https://www.youtube.com/watch?v=o4b_bmlXp0o
widok jest niepełny, przysłania go przedsionek.

Dla mnie się sprawdził, namiot rozkłada się szybko, tuby pompują się ekspresowo, w zapasie jest jedna tuba.
Jako namiot rodzinny, tylko tak go stosuję, jest ok.
Przeżyłem w nim jedną burzę, podczas burzy był bardzo stabilny. Ogólnie z Deca miałem już z pięć namiotów i nigdy żaden nie zawiódł mnie
w terenie.
Czy rozwiązanie z dmuchanymi tubami jest: lepsze, gorsze, od zwykłych pałąków, tego nie wiem, mnie pasuje.
Pozdro.
Ted

Dziękował/a : 522
Dziękowano: 600
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez Sikor » 4 czerwca 2018, o 11:31

Obrazek

Dokładnie sobie obejrzałem ten namiot (na zdjęciu po lewej). Właściciel chwalił sobie zakup.
Może być. Gdybym potrzebował mieć duży namiot to pewnie bym go kupił. Z tym, że ten ze zdjęcia jest znacząco tańszy, chyba inny model, ale też pompowany :lol:
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 122
Dziękowano: 244
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Powrót do Sprzęt biwakowy