| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Re: Kajakiem pneumatycznym i rowerem

Postprzez marcel » 9 czerwca 2018, o 15:15

Szybkość pojęcie względne :P
Przesiadłem się z pontonu na dmuchany kajak. Niebo a ziemia, wcześniej opłynięcie P4 w wietrzny dzień graniczyło z cudem.
Ale, jak po rocznym używaniu Solara, wsiadłem do taniego polietylena z wypożyczalni...ło jezu jak to pędzi. Raz ino machnę a pół jeziora poszło.

Jeśli byś się decydował na Igłę sport, to daj jakiś opis jak ją bedziesz miał. Tylko miej na uwadzę że ze względu na usztywnienia, ciężko ją będzie
na bagażnik wsadzić.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 65
Dziękowano: 232
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Łysy » 9 czerwca 2018, o 20:47

leafar napisał(a):Na pewno najlepszy zakup cechuje się stosunkiem jakość/cena i tutaj możesz przegiąć zawsze albo w prawo albo w lewo. Warto też określić co się chce tym kajakiem, kanoe robić. Ja wybrałem solara za nieświadomą sugestią marcela i innych forumowiczów bo chciałem mieć solidny, niezawodny kajak którym wszędzie, no prawie wszędzie popłynę. I tak się stało. Jednego co mi w nim brakuje to szybkości. Za tą cenę solar jest z tego co widzę najlepszym wyborem.

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Solar przede wszystkim jest kajakiem mega uniwersalnym. Wiadomo, że czasami czegoś brakuje, bądź coś przeszkadza, jednak nie można mieć wszystkiego. Idealnie było by mieć kilka kajaków, każdy na inną okazję. Gdybym jednak ponownie miał się zdecydować na ten jeden jedyny to z pewnością byłby to Solar.
Ps. Piszę to siedząc nad brzegiem Wisły w towarzystwie Solara :razzzz:
Łysy

Dziękował/a : 87
Dziękowano: 98
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c

Postprzez leafar » 9 czerwca 2018, o 22:30

Łysy napisał(a):Całkowicie się z Tobą zgadzam. Solar przede wszystkim jest kajakiem mega uniwersalnym. Wiadomo, że czasami czegoś brakuje, bądź coś przeszkadza, jednak nie można mieć wszystkiego. Idealnie było by mieć kilka kajaków, każdy na inną okazję. Gdybym jednak ponownie miał się zdecydować na ten jeden jedyny to z pewnością byłby to Solar.
Ps. Piszę to siedząc nad brzegiem Wisły w towarzystwie Solara :razzzz:

Na jakiej wysokości Wisły pływasz? Ja też dzisiaj byłem na wysokości Nowin, przy betonowym zejściu.
leafar
*

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 4
Dołączył/a: 31 maja 2018
Sprzęt: solar2

Postprzez Łysy » 10 czerwca 2018, o 08:31

leafar napisał(a):Na jakiej wysokości Wisły pływasz? Ja też dzisiaj byłem na wysokości Nowin, przy betonowym zejściu.

Niepołomice - Opatowiec
Łysy

Postprzez janekorka » 11 czerwca 2018, o 09:57

No to Łysy musimy się kiedyś zgadać, bo ja z Bochni mam rzut beretem na ten fragment Wisły. :)
janekorka

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 82
Dołączył/a: 11 stycznia 2015
Sprzęt: Pneumatyki

Postprzez Adam » 11 czerwca 2018, o 13:50

Co do załadowania Igly na rowerowy bagażnik to jestem dosyć sceptyczny - na przyczepkę jak najbradziej.
Worek Gumotexu, a worek Igly to jednak spora róznica.
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez leafar » 12 czerwca 2018, o 19:34

marcel napisał(a):Szybkość pojęcie względne :P
Przesiadłem się z pontonu na dmuchany kajak. Niebo a ziemia, wcześniej opłynięcie P4 w wietrzny dzień graniczyło z cudem.
Ale, jak po rocznym używaniu Solara, wsiadłem do taniego polietylena z wypożyczalni...ło jezu jak to pędzi. Raz ino machnę a pół jeziora poszło.

Jeśli byś się decydował na Igłę sport, to daj jakiś opis jak ją bedziesz miał. Tylko miej na uwadzę że ze względu na usztywnienia, ciężko ją będzie
na bagażnik wsadzić.

Wstrzymuje się z zakupem igly bo stara jest za ciężka i obszerna a nowa za droga. Czekam na rozwój wydarzeń a za tą cenę do solara kupuję silnik :twisted:
leafar
*

Postprzez leafar » 12 czerwca 2018, o 19:37

Adam napisał(a):Co do załadowania Igly na rowerowy bagażnik to jestem dosyć sceptyczny - na przyczepkę jak najbradziej.
Worek Gumotexu, a worek Igly to jednak spora róznica.

Tak, ale ponoć nowa jest lżejsza od gumotexu, tylko kuźwa ta cena z kosmosu.
leafar
*

Postprzez Adam » 12 czerwca 2018, o 22:08

Zgadza się - Zelgear chwali się, że Igla PU waży 12 kg.
Seawave 2017 waży 15 kg z małym ogonkiem.
Myślę, że nie ma się o co ścigać.
Adam

Dziękował/a : 14
Dziękowano: 73
Dołączył/a: 19 kwietnia 2014
Sprzęt: Seabeard Discovery, Seawave

Postprzez marcel » 12 czerwca 2018, o 22:28

A właśnie, jaki szeroki jest SWV w środku? Szerszy od Solara czy tak samo?
marcel

Dziękował/a : 65
Dziękowano: 232
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez leafar » 13 czerwca 2018, o 00:57

Adam napisał(a):Zgadza się - Zelgear chwali się, że Igla PU waży 12 kg.
Seawave 2017 waży 15 kg z małym ogonkiem.
Myślę, że nie ma się o co ścigać.

Ja nie o wagę się ścigam lecz o prędkość. Solar by mi w zupełności wystarczył gdyby nie był taki wolny. Porównywałeś go może pod tym względem do solara, albo może igly czy polietylena?
leafar
*

Postprzez synkopa » 13 czerwca 2018, o 12:32

Gumotex podaje wagę brutto swoich produktów, z worem i dodatkami. Sam solar waży na poziomie 14,5kg. Ten nowy ciut cięższy, ze względu na dłuższy pokład. Co do prędkości solara, to szału nie ma, ale te 10km sumarycznie na płynącej Odrze i pewnie też na Wiśle, to spokojnie w pojedynkę da się uzyskać. Ja stosuję jeszcze "smar" UVtech, co daje taki poślizg, że dodatkowo z 1km/h chyba będzie. :D
synkopa

Dziękował/a : 37
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez RobertP » 13 czerwca 2018, o 12:51

synkopa napisał(a): Ja stosuję jeszcze "smar" UVtech, co daje taki poślizg, że dodatkowo z 1km/h chyba będzie. :D

Możesz napisać coś więcej o UVtech, nie w kontekście szybkości :roll: tylko jak się nakłada, ile kosztuje, ile wychodzi, jak długo trzyma itd. Chętnie w osobnym wątku, żeby łatwiej znaleźć potem.
RobertP

Dziękował/a : 178
Dziękowano: 54
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez synkopa » 13 czerwca 2018, o 13:19

Coś skrobnąłem. Szukaj po nazwie środka.
synkopa

Dziękował/a : 37
Dziękowano: 109
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez Łysy » 18 czerwca 2018, o 19:48

janekorka napisał(a):No to Łysy musimy się kiedyś zgadać, bo ja z Bochni mam rzut beretem na ten fragment Wisły. :)

Powiedz tylko kiedy :&&: Chętnie zobaczę Igłę na żywo. Zawsze można też wyskoczyć na Rabę, ale to chyba musimy poczekać, aż trochę wody przybędzie.
Łysy

Postprzez janekorka » 19 czerwca 2018, o 01:35

Mam nadzieję, że niebawem uda się azem popływać. Może niedziela rano? Jakby co będziemy w kontakcie. Czekam jeszcze na alfa zet 430 to może udałoby się jeszcze jego przetestować. Jestem ciekaw tego kajaka.
janekorka

Postprzez Łysy » 20 czerwca 2018, o 19:11

janekorka napisał(a):Mam nadzieję, że niebawem uda się azem popływać. Może niedziela rano? Jakby co będziemy w kontakcie. Czekam jeszcze na alfa zet 430 to może udałoby się jeszcze jego przetestować. Jestem ciekaw tego kajaka.

W najbliższy weekend jestem niestety uziemiony przez pracę :( Jednak w kolejny, jeśli tylko będziesz miał ochotę to bardzo chętnie.
Łysy

Postprzez janekorka » 26 czerwca 2018, o 09:17

Witam.
Łysy, myślę, że prędzej czy później się spotkamy. W weekend nie wiem, czy z rodziną gdzieś. Je pojadę. W razie czego będziemy w kontakcie. Mòj nr tel. to 606 889 364. Cały czas czekam na alfa Zet 430 z podłogą z air maty. Ciekawi mnie ten kajak. Pozdrawiam
janekorka

Postprzez Łysy » 26 czerwca 2018, o 16:29

janekorka napisał(a):Witam.
Łysy, myślę, że prędzej czy później się spotkamy. W weekend nie wiem, czy z rodziną gdzieś. Je pojadę. W razie czego będziemy w kontakcie. Mòj nr tel. to 606 889 364. Cały czas czekam na alfa Zet 430 z podłogą z air maty. Ciekawi mnie ten kajak. Pozdrawiam

PW
Łysy

Poprzednia strona

Powrót do Pneumatyczne