| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Czarna Przemsza. Paliki w poprzek rzeki.

Rozmowy o wszystkim co związane z Nami i z wodą.

Czarna Przemsza. Paliki w poprzek rzeki.

Postprzez grzeszko » 6 października 2018, o 23:53

Pływałem dzisiaj na Przemszy. Na odcinku 2 km od tamy w Przeczycach do nowej kładki rowerowej w Wojkowicach Kościelnych jest mnóstwo palików w poprzek rzeki. Paliki idą pod kątem, są 3-4 obok siebie, potem z metr przerwy i znów 3-4 itd. Jest tego pełno. Przy dzisiejszym stanie wody większość wystawała, ale część była pod powierzchnią. Wie ktoś po kiego diabła tyle tego jest? Zdjęcie tutaj, bo mam wszystkie za duże.
web.facebook.com/kajaktojestto/photos/a.1803004829779332/1930622073684273/?type=3&theater
grzeszko
*

Dziękował/a : 6
Dziękowano: 9
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajak Viamare 400, ponton

Re: Czarna Przemsza. Paliki w poprzek rzeki.

Postprzez marcel » 7 października 2018, o 10:32

grzeszko napisał(a):Pływałem dzisiaj na Przemszy. Na odcinku 2 km od tamy w Przeczycach do nowej kładki rowerowej w Wojkowicach Kościelnych jest mnóstwo palików w poprzek rzeki. Paliki idą pod kątem, są 3-4 obok siebie, potem z metr przerwy i znów 3-4 itd.

Spowalniacze nurtu, pytałem w RZGW. Zaczęli je montować, po zakończeniu naprawy tamy na Przeczycach, dwa lata temu. Szybki nurt, wymywa brzeg. Kiedyś zabezpieczono go faszyną - paliki powbijane tuż przy brzegu, a w nie poziomo zaplecione witki. Coś jakby obudować rzekę koszykiem wiklinowym. Jak się płynie po CP to w wielu miejscach można się natknąć na resztki. Podejrzewam, że nikomu nie chciało się teraz w to bawić, bo to pracochłonne, przez to drogie. Prościej było nawbijać pali w nurt.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 64
Dziękowano: 210
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Powrót do Rozmowy