| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Ratuj się kto może

Stan wód, prognozy pogody, wróżenie z chmur i inne czary.

Re: Ratuj się kto może

Postprzez Waho » 9 października 2018, o 21:12

Państwo teoretyczne było za platformy.
Waho

Dziękował/a : 203
Dziękowano: 108
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez rawa » 9 października 2018, o 21:31

Waho napisał(a):Państwo teoretyczne było za platformy.

A Kopernik była kobietą i Curie Skłodowska też :lol: , dobrze że te Twoje łódki na proste wyglądają.
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 114
Dziękowano: 226
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez hangman » 9 października 2018, o 21:32

Waho, teraz jest Państwo Orwellowskie.
500+ normalnego podatnika kosztuje -700.
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
hangman

Dziękował/a : 15
Dziękowano: 164
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Postprzez Waho » 9 października 2018, o 22:05

Prawda
Waho

Dziękował/a : 203
Dziękowano: 108
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez mlodek » 9 października 2018, o 23:16

miandas napisał(a): ... Generalnie masz rację ale w warunkach państwa teoretycznego nie da się Twoich postulatów zrealizować.

Nie teoretyzuję, piszę o sprawach możliwych do zrealizowania od dzisiaj. Istnieją sprzęty i rozwiązania techniczne umożliwiające realizację od zaraz.
Jeszcze do niedawna nikt nie słyszał o najprostszych analizatorach jakimi są m.in. czujki dymu, czujki czadu (tlenku węgla), czujki .... ....
To przecież nic innego jak proste analizatory gazu a kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych i stosowane są najczęściej dla bezpieczeństwa własnego.
Podobne bardziej złożone analizatory gazów zamontowane na małym dronie zaopatrzonym w kamerę i stałą łączność z bazą to niesamowicie skuteczne narzędzie do tropienia, wykrywania, udowadniania a w konsekwencji do karania trucicieli, czyli działania dla bezpieczeństwa i zdrowia społecznego.
Po wykryciu nadmiernej ilości szkodliwych gazów w spalinach użytkownik komina otrzymuje mandat z dowodem wykroczenia czyli zapisem rejestratora. Dodatkowo zostaje nakazowo zobowiązany do zamontowania nad własnym kominem, na własny koszt, wskazanego stacjonarnego analizatora gazów kominowych, przekazującego do bazy miejskiej sygnał alarmowy o przekroczeniu dopuszczalnych norm. Bezpośredni wgląd domowników w zapisy takiego rejestratora to dodatkowy efekt edukacyjny umożliwiający naukę lepszego palenia.
Złapaliśmy cię na truciu ? - to musisz kupić urządzenie do kontroli własnej i dzięki temu będziemy mieli cię pod jeszcze większą spalinową kontrolą.
Ilość tak ukaranych będzie systematycznie rosnąć aż dojdzie do wielkości wyraźnie zauważalnej środowiskowo.
Systemowy efekt społeczny ? - jeżeli mieszkańcy zauważą sporą ilość ukaranych to zaczną uważać co do pieca wrzucają oraz jak w piecu palą. Jeżeli dojdą do wniosku że mają niewłaściwy i przestarzały piec to szybko wymyślą że należy go zmienić na lepiej spalający.
Taka systemowo spójna metoda wymusza ewolucyjną wymianę pieców na lepsze, zmianę rodzaju paliwa, zmianę techniki grzewczej.
Nigdzie tego nie wyczytałem, wynika to z własnych doświadczeń, z syntezy obserwowanych zjawisk i z potrzeby logicznego myślenia.
mlodek

Dziękował/a : 7
Dziękowano: 127
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: kanu

Postprzez mlodek » 9 października 2018, o 23:19

Warunki niezbędne do zrealizowania nadrzędnego celu :
A - szeroko publikować obowiązujące parametry jakościowe węgla jako paliwa
B - stworzyć możliwość kontroli jakości węgla na składach (nie wiem czy istnieje)
C - stworzyć obowiązek przekazywania kupującemu świadectwa jakości węgla
D1 - stworzyć i rozpropagować normy maksymalnych zawartości szkodliwych gazów kominowych
D2 - rozpropagować informacje o konsekwencjach przekraczania norm
D3 - prawnie oraz technicznie zorganizować i zrealizować skuteczną metodę kontroli emitowanych spalin
E1 - monitorować realizację systemu
E2 - w wielu skalach analizować zjawiska
E3 - na bieżąco wprowadzać konieczne korekty
mlodek

Postprzez mlodek » 9 października 2018, o 23:30

Każda wzmianka o politykach wzbudza we mnie wyłącznie złe emocje.
Nawet żarty z ich wizerunkiem wywołują we mnie irytację.
Oni mnie wyłącznie wQrwiają.

Czy takie zależne odruchy organizmu jakoś się diagnozuje ?
mlodek

Postprzez RobertP » 10 października 2018, o 09:32

mlodek napisał(a):Czy takie zależne odruchy organizmu jakoś się diagnozuje ?

Taki obywatel miałby w ZSRR zdiagnozowaną schizofrenię bezobjawową.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria_represyjna_w_ZSRR
RobertP

Dziękował/a : 158
Dziękowano: 48
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez miandas » 10 października 2018, o 13:55

Młodek, pisząc "państwo teoretyczne" miałem na myśli coś innego: to, że u nas często nie można w żaden sposób wyegzekwować przestrzegania prawa. Generowanie nowych regulacji nie ma więc większego sensu. Brak tradycji poszanowania prawa, brak służb, utożsamianie praworządności z frajerstwem i odwrotnie - traktowanie stania ponad prawem, jako dowodu na siłę, bogactwo i władzę, sprawia, że się odechciewa czegokolwiek. A, że w ostatnich latach ten trend narasta do skali wcześniej nie znanej i pogrążamy się w jakimś bagnie bezprawia, to inna sprawa.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1242
Dziękowano: 289
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez mlodek » 10 października 2018, o 14:16

miandas napisał(a):Młodek, pisząc "państwo teoretyczne" miałem na myśli coś innego:

Wiem co miałeś na myśli :)

"teoretyczność" to nie klucz a wytrych
przekręciłem go w zamku aby otworzyć drzwi tekstu

Pozdr
mlodek

Postprzez mlodek » 11 października 2018, o 10:51

RobertP napisał(a):
mlodek napisał(a):Czy takie zależne odruchy organizmu jakoś się diagnozuje ?

Taki obywatel miałby w ZSRR zdiagnozowaną schizofrenię bezobjawową.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychiatria_represyjna_w_ZSRR
Załączniki
post-176955-1539185954,6403.jpg
post-176955-1539185954,6403.jpg (80.45 KiB) Przeglądane 110 razy
mlodek

Postprzez rawa » 11 października 2018, o 14:19

Prognozy pogody do 21 października są bardzo optymistyczne jak na tę porę roku, w większości przypadków oznacza to brak palenia lub jego poważne ograniczenie.
https://pogoda.interia.pl/polska/progno ... ather-menu
No i jest zielono, ochłodzenie z wyżem będzie oznaczało brak wiatru, takie zjawiska zimą mogą trwać tygodniami zwłaszcza rozległe wyże te za wschodniej granicy.
https://tvnmeteo.tvn24.pl/smog
rawa
Szczęście to nie cel na końcu drogi. Szczęście to droga sama w sobie.
Pozdrawiam wszystich zdrowo szurniętych jak w temacie.
rawa

Dziękował/a : 114
Dziękowano: 226
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez kooniu » 11 października 2018, o 16:33

mlodek napisał(a):
miandas napisał(a): ... Generalnie masz rację ale w warunkach państwa teoretycznego nie da się Twoich postulatów zrealizować.

Nie teoretyzuję, piszę o sprawach możliwych do zrealizowania od dzisiaj. Istnieją sprzęty i rozwiązania techniczne umożliwiające realizację od zaraz.
Jeszcze do niedawna nikt nie słyszał o najprostszych analizatorach jakimi są m.in. czujki dymu, czujki czadu (tlenku węgla), czujki .... ....
To przecież nic innego jak proste analizatory gazu a kosztują zaledwie kilkadziesiąt złotych i stosowane są najczęściej dla bezpieczeństwa własnego.
Podobne bardziej złożone analizatory gazów zamontowane na małym dronie zaopatrzonym w kamerę i stałą łączność z bazą to niesamowicie skuteczne narzędzie do tropienia, wykrywania, udowadniania a w konsekwencji do karania trucicieli, czyli działania dla bezpieczeństwa i zdrowia społecznego.
Po wykryciu nadmiernej ilości szkodliwych gazów w spalinach użytkownik komina otrzymuje mandat z dowodem wykroczenia czyli zapisem rejestratora. Dodatkowo zostaje nakazowo zobowiązany do zamontowania nad własnym kominem, na własny koszt, wskazanego stacjonarnego analizatora gazów kominowych, przekazującego do bazy miejskiej sygnał alarmowy o przekroczeniu dopuszczalnych norm. Bezpośredni wgląd domowników w zapisy takiego rejestratora to dodatkowy efekt edukacyjny umożliwiający naukę lepszego palenia.
Złapaliśmy cię na truciu ? - to musisz kupić urządzenie do kontroli własnej i dzięki temu będziemy mieli cię pod jeszcze większą spalinową kontrolą.
Ilość tak ukaranych będzie systematycznie rosnąć aż dojdzie do wielkości wyraźnie zauważalnej środowiskowo.
Systemowy efekt społeczny ? - jeżeli mieszkańcy zauważą sporą ilość ukaranych to zaczną uważać co do pieca wrzucają oraz jak w piecu palą. Jeżeli dojdą do wniosku że mają niewłaściwy i przestarzały piec to szybko wymyślą że należy go zmienić na lepiej spalający.
Taka systemowo spójna metoda wymusza ewolucyjną wymianę pieców na lepsze, zmianę rodzaju paliwa, zmianę techniki grzewczej.
Nigdzie tego nie wyczytałem, wynika to z własnych doświadczeń, z syntezy obserwowanych zjawisk i z potrzeby logicznego myślenia.

Niby takie prostecacwymaga w Polsce zmiane calegivsystemu prawnego ochrony srodowiska - u nas secyzje i ewentualne przekroczenia wydawane sa na ladunki zanieczyszczen a nie na stezenia - niby taki niuans a dzieki niemu nie mozna karac np. Indywidualnych gospodarstw za czarny dym a w GB mozna majac tylko szkielko wzorcowe w ktore wyposarzymy np. Bobbiego
kooniu

Dziękował/a : 85
Dziękowano: 21
Dołączył/a: 01 lutego 2016
Sprzęt: samorobka z coroplastu

Postprzez marcel » 11 października 2018, o 17:31

Panowie, proponujecie państwo policyjne, wsparte dronami, donosicielami, karami na granicy absurdu.
Poszedł czarny dym, dron wleciał na ogródek babci, wywąchał, stwierdził i przychodzi kara. Babcia nawet drona nie widziała, przyszedł jej tylko dowód zapłaty. Jak się odwołać? Babcia nie wie. Jeszcze musi kupić czujnik za ciężkie tysiące i go założyć. I nie ma się co szczypać, że elektronika tania, bo:
- czujnik musi być odpowiedniej klasy
- musi być legalizowany przez akredytowane laboratorium w miejscu montażu (ustawa o miarach i wagach)
- musi być zainstalowany przez osobę z uprawnieniami
- obywatel musi udostępnić posesję celem jego okresowej weryfikacji
W sumie 1500+500 za coroczną kontrolę.
Do tego jak zachować minimum prywatności skoro dronem może sobie urzędnik po naszym ogródku latać? Podlecieć do komina, ogródek sfilmować. A że do okna zajrzał przy okazji? Świetnie, może i znajdzie TV bez abonamentu. A jak kawałek cycka zobaczy to tylko urzędnik radość będzie miał.
Już w tym momencie, uprawnienia ustawowe są tak wielkie, że Policja,SM, SP i kilkanaście innych organizacji może wejść do domu prewencyjnie na podstawie domysłów i podejrzeń.
Dużo potrzebujemy jeszcze karania i biczowania?
Polecam film Brasil do obejrzenia.

A może by tak iść torem pozytywnym?
Gmina czy miasto niech się dogada z gazownią, żeby pociągnąć nitki przez ulicę i zrobić przyłącza. I do tego dać dopłaty. Jak ludzie będą mieli gaz w granicy posesji, w ciągu dwóch lat ilość piecy na węgiel spadnie o 80% - bo nawet babci będzie wygodniej.
Może tak dopuścić na rynek elektrofiltry? Kosztują koło 1kpln, a drastycznie redukują ilość pyłów.
Może tak na rynek 'cywilny' wpuścić tylko płomieniówkę, w klasie 31-32 a nie dopuszczać 36 i dziwić się że czorno. Teraz 31 idzie w elektrownie, a 36 na rynek bo wysokokaloryczny.
Nawet w małych miasteczkach można postawić zbiorczą kotłownie - 500kW z ciśnieniowym kotłem a do domów puścić tylko ciepłą wodę.
Można zwolnić z VAT materiały służące do ocieplenia. Na 5 lat zerowa stawka.

Rozwiązań nieopresyjnych jest wiele. Więc czemu tak dążymy do bata nad sobą.
marcel

Dziękował/a : 64
Dziękowano: 210
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez kooniu » 11 października 2018, o 18:39

Masz racje marcel , ochrona środowiska misi sie po prostu opłacać :) no offense :)
kooniu

Dziękował/a : 85
Dziękowano: 21
Dołączył/a: 01 lutego 2016
Sprzęt: samorobka z coroplastu

Postprzez marcel » 11 października 2018, o 19:00

Sam się tej opłacalności nauczyłem. Siedem lat temu, kupiłem tani węgiel, jeszcze sprzedawca zachwalał że wysokokaloryczny. Rozpalałem za dzieciaka uczono-od dołu. Pierwszą zimę, trzy razy czyściłem komin, a kolektor raz na tydzień. Wyzywałem przy tym strasznie.
Potem nauczyłem się palić od góry, kupować węgiel płomieniowy a nie koksujący i w efekcie komin kopci przez 15 minut a potem już dymu nie widać. Komin czyszcze dwa razy w roku, bo takie są zasady a nie konieczność. Piec pracuje na miarkowniku przez 8-15h. W przyszłym roku mam nadzieje ocieplić ściany domu, na razie ocieplny jest tylko dach. Patrząc po doświadczeniu sąsiadów ilość węgla zmniejszy się o 50-70%. Czyli znowu czyściej. Za dwa lata, mają gazyfikować naszą ulicę - wypas.

Dwieście, trzysta metrów dalej, są tzw Betony. Kamienice kopalniane. Część z nich jeszcze z kaflokach w których ludzie palą czym popadnie. Z biedy po prostu z biedy. Czasem rano widuje jedno małżeństwo - z wózkiem o 5 rano przemykają przez śmietniki i wygrzebują każdy kawałek dykty, paździerza, czy drewna. Ich nie powstrzyma żadna kara. I tak jej nie zapłacą bo są po prostu biedni. A nie chcą marznąć, tym bardziej że maja dziecko. Ciężko ich patologią nazwać, nie piją, o dzieciaka dbają, ale są po prostu szaleńczo niezaradni. Wcale mi się nie podoba że kopcą, ale właśnie dla takich ludzi powinien być jakiś program dostaw taniego węgla albo powinni im gaz podłączyć.

Człowiekiem trzeba być.
marcel

Dziękował/a : 64
Dziękowano: 210
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Poprzednia strona

Powrót do Meteorologia i hydrologia