| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kalosze.

Wszystko co dotyczy ciuchów, odzieży i butów na wyprawy.

Kalosze.

Postprzez Krzyś66 » 29 października 2018, o 23:48

Cześć.
Dziś wyrwałem trochę czasu na porządki i min porządkowałem klamoty kajakowe.Gdy płyniemy na spływ wielodniowy zabierając pełen sprzęt ,zawsze wahałem się czy brać kalosze.Ponieważ od lat używam wyłącznie kaloszy piankowych to ich ciężar nie jest problemem.Ale niestety miejsca zajmują sporo.Oczywiście gdy trafimy na upały, bądź choćby bardzo ciepłe dni, to no problem-kalosze nie potrzebne, wystarczają klapki, czy inne sandały.Ale jak mamy pecha i zimno i mokro przez kilka dni to wtedy ... Gdy płynęliśmy z synem w dwu jedynkach , to wtedy je brałem (ja pakowałem swój kajak rzeczami cięższymi a jego był na rzeczy objętościowe).I gdy trafiliśmy na cztery dni z codziennym deszczem i temperaturą 10 stopni maks tooo kalosze były zbawienne.Ale szukałem innego bardziej uniwersalnego(objętościowo)rozwiązania iii jest bingo.Kilka lat temu nasz producent kaloszy piankowych wypuścił takie półkalosze czyli klapki(ala crocksy) z tym że pełne z lekkim wgłębieniem na stopę.I te klapki, moim zdaniem, są idealnym rozwiązaniem na kajak.
Polecam , Krzyś.
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 196
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Re: Kalosze.

Postprzez RobertP » 30 października 2018, o 09:33

Można prosić o nazwę/linka/fotkę?
RobertP

Images: 0
Dziękował/a : 167
Dziękowano: 51
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez miandas » 30 października 2018, o 10:44

RobertP napisał(a):Można prosić o nazwę/linka/fotkę?
Właśnie
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1267
Dziękowano: 292
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Krzyś66 » 30 października 2018, o 11:11

Proszę bardzo , mam podobne- bo już swoje lata mają- jednej z tych firm : http://esklep.lemigo.pl/index.php?id_pr ... er=product
i produkt konkurencji : https://demar24.pl/product-pol-769-Chod ... 36-40.html
Krzyś66

Postprzez synkopa » 4 listopada 2018, o 17:50

Sprawdzone. Nawet dobrze działa. Dzięki.
synkopa

Dziękował/a : 22
Dziękowano: 92
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez Krzyś66 » 16 listopada 2018, o 23:56

To się cieszę ,że choć jeden mój wpis był dla kogoś użyteczny :)

Tak przy okazji , w innym wątku była dyskusja o siedziskach na spływie.Otóż z racji wieku i potrzeby wygody(tam gdzie to możliwe) drążyłem- praktycznie ten temat przez lata (krzesełka X w dwóch wersjach , rozkładane stołki kupione w Stonce , kolega wziął raz fotel wędkarski )i zdecydowanie ,nie do przebicia są trójnogi z sieci D.Obecnie na spływie wielodniowym gdy jest nas kilkanaście osób , to prawie wszyscy właśnie te stołki mają.
Hej.
Krzyś66

Powrót do Odzież i obuwie