| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Porozumienie Bezpieczne Rzeki

Akcje związane z wodą, imprezy, wydarzenia, spotkania, itp.

Porozumienie Bezpieczne Rzeki

Postprzez drawa » 14 listopada 2018, o 13:18

26 października 2018 w Warszawie zostało powołane do życia Porozumienie Bezpieczne Rzeki. Porozumienie podpisały organizacje społeczne i ludzie, dla których ważny jest zrównoważony rozwój rzek, retencja wody, rozwój dróg wodnych w Polsce, czystość rzek, ich brzegów i wody.
Kontakt do nas: porozumieniebrz@gmail.com

Obrazek
Avatar użytkownika
drawa
*******
 
Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Re: Porozumienie Bezpieczne Rzeki

Postprzez hangman » 14 listopada 2018, o 18:51

OK, a co to w konkretach znaczy?
Obecnie pracuję jako pilarz i oczyszczam brzegi Kanału Mosińskiego od Mosiny do ujścia.
Wycinka drzew i krzewów.
Świat kręci się dookoła moich marzeń...
Avatar użytkownika
hangman
******
 
Dziękował/a : 24
Dziękowano: 222
Dołączył/a: 05 lipca 2015
Sprzęt: samoróbki, KL12 itp, Nomad

Re: Porozumienie Bezpieczne Rzeki

Postprzez drawa » 15 listopada 2018, o 20:04

DEKLARACJA POROZUMIENIA BEZPIECZNE RZEKI „W przypadku śródlądowych dróg wodnych istnieje niewykorzystany potencjał. Muszą one odegrać większą rolę, w szczególności poprzez transport towarów w głąb lądu i stworzenie połączenia z morzami europejskimi." Str. 8: p.27. Biała Księga Transportu UE Polskie rzeki, potoki, jeziora, zasoby wodne są naszym dobrem narodowym. W ostatnich dziesięcioleciach przynosiły narodowi głównie korzyści turystyczne, środowiskowe, rekreacyjne, w mniejszym stopniu gospodarcze. Na całym świecie od dawien dawna zasoby wodne są elementem rozwoju gospodarczego krajów. Są komplementarnym elementem zrównoważonego transportu, ale także turystyki i rekreacji. Od zawsze człowiek osiedlał się nad brzegami rzek lub jezior i z nich korzystał. Dzisiaj nie może być inaczej. Pora, by Polska - nowoczesny kraj zaliczany od 2018 roku do gospodarek rozwiniętych w pełni korzystał z zasobów polskich wód do realizacji ważnych celów gospodarczych. Po wielu latach braku działań związanych z zasobami wodnymi, mamy teraz wielką szansę odpowiedniego zadbania o nie. Mamy jednego zarządzającego wszystkimi wodami w Polsce, który podlega ministerstwu odpowiedzialnemu za całokształt działań i rozwoju gospodarki morskiej i wodnego transportu śródlądowego. Jest jednak wiele głosów przeciwnych tym działaniom, które, naszym zdaniem, wynikają z braku odpowiednich danych, informacji. Trudno oprzeć się wrażeniu, że troska o stan środowiska naturalnego wyrażana przez przeciwników rozwoju np. dróg wodnych może być też elementem międzynarodowej gry gospodarczej. Pokazuje to, jak ważna jest właściwa edukacja społeczeństwa w zakresie zasobów wodnych, potrzeby działań na nich i zysków dla rozwoju kraju. Uważamy również, że bardzo ważne jest pokazanie wsparcia różnych kręgów społeczeństwa dla działań na polskich wodach. Dlatego postanowiliśmy powołać Porozumienie „Bezpieczne Rzeki”,
Avatar użytkownika
drawa
*******
 
Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony

Re: Porozumienie Bezpieczne Rzeki

Postprzez drawa » 15 listopada 2018, o 20:05

OŚWIADCZENIE


Deklaracji Porozumienia Bezpieczne Rzeki .Oświadczam, że zapoznałem się i zgadzam z tekstem grupy założycielskiej Bezpieczne Rzeki z dnia 26.11.2018 roku i oświadczam, że przystępuję do Porozumienia.

Imię i nazwisko

Organizacja/instytucja

Tel.

e-mail

adres korespondencyjny

Wyrażam zgodę na upublicznianie mojego imienia i nazwiska na stronach internetowych Porozumienia Bezpieczne Rzeki oraz jej członków, a także w dokumentach Porozumienia.


Podpis Miejsce i data
Avatar użytkownika
drawa
*******
 
Images: 14
Dziękował/a : 60
Dziękowano: 189
Dołączył/a: 31 maja 2013
Sprzęt: Forum Spływy Pontony


Powrót do Wydarzenia, akcje, imprezy, spotkania

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


cron