| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

pianka do pływania

Wszystko co dotyczy ciuchów, odzieży i butów na wyprawy.

Re: pianka do pływania

Postprzez Mat » 6 stycznia 2019, o 19:49

Co do butów piankowych to dodam, że używam wysokich z deca 5mm za coś koło 125-160 w zależności od promocji. Rozmiar ciut większy bo na nodze ciepła skarpeta lub z pianki i w miarę znośnie nawet przez kilka godzin mimo wody w środku.
Mat

Images: 0
Dziękował/a : 65
Dziękowano: 240
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez marcel » 6 stycznia 2019, o 19:50

Solar też jest sit on top ;P
Miandasowe gacie pozwalają przez kilka godzin siedzieć tyłkiem w wodzie i nie przemakają. Sprawdziłem.
marcel

Dziękował/a : 67
Dziękowano: 236
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez miandas » 6 stycznia 2019, o 20:21

marcel napisał(a):Solar też jest sit on top ;P
Miandasowe gacie pozwalają przez kilka godzin siedzieć tyłkiem w wodzie i nie przemakają. Sprawdziłem.
Tyle, że w solarze nie ma dziur odwadniających kajak, a w niektórych sot są. Na Dordogne całe 6 godzin przesiedziałem autentycznie po jajka w wodzie z powodu takich dziur.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1403
Dziękowano: 323
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Łukasz » 6 stycznia 2019, o 23:14

porównam troche z kajakiem górskim bo temeratury podobne :mrgreen:
o ile mamy fartuch i dupsko zamoczone w mniej więcej tej samej wodzie non stop (na dnie kajaka) to jest w miare ok, ale jeśli mamy przepływ wody lub co chwile ta woda jest a za chwilke nie ma do tego dodamy wiatr to pianka się zupełnie nie sprawdzi
w góralu pływam w piance z dołu i suchej kurtce z góry ale temperatury powietrza są zwyklepowyżej 10 stopni na plusie (woda jak wiadomo w górskim potoku zimna jak fiks :mrgreen: ) i taki ubiór się sprawdza jeśli mam fartuch i siedze w zasadzie suchą dupcią w kajaku, w razie kabiny jest chwilowy szok temperaturowy a potem już jest człowiekowi wszystko jedno, gdybym pływał więcej przy średniej czy złej pogodzie zainwestował bym w suchy kombinezon :m_: działą o niebo lepiej i nie ma problemów z róznicami temperatur czy zmoczeniem :m_:
Łukasz

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 40
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Postprzez Kris3k » 7 stycznia 2019, o 19:27

Panowie wszystko bardzo fajnie i macie rację, o ile odbiliśmy mocno od brzegu i mam tu na myśli pytanie autora :) Sorry, ale ja zrozumiałem, że twórca wątku ma zalecenie lekarskie żeby pływać - domyśliłem się, że chodzi o takie fizyczne przebieranie kończynami a nie kajakowanie :):) Jeżeli moja interpretacja była dobra, to już Wasze wskazówki co do suchych, ciepłych ciuchów, kombinezonów, fartuchów itp mogą być deczko nietrafione :D Z kolei jeżeli autor dostał zalecenie lekarskie pływanie kajakiem, łodzią wiosłową itp, to ja czegoś nie zrozumiałem i już się nie odzywam :lol:
Kris3k
*

Dziękowano: 3
Dołączył/a: 15 grudnia 2018
Sprzęt: Deska SUP, Minicat 460, Kajak

Postprzez marcel » 8 stycznia 2019, o 22:55

To tutaj zawsze tak wygląda ;)
Ale bez obaw, pierwsza strona wątku była merytoryczna.

A skoro zabrnęliśmy w of top.
Wiedzieliście że jest coś takiego jak wodoszczelne skarpety? Takie serio wodoszczelne. Oddychająca tkanina w środku, membrana ala goretex, i zewnętrzna tkanina chroniąca membranę. Na yt testują, i wygląda że faktycznie, nawet stanie w strumieniu ich nie przemaka.
Cenę mają zabójczą, ale może to jakaś alternatywa dla tych którym nawet latem w stopy zimno, a zwykłe neopreny śmierdzą.
marcel

Dziękował/a : 67
Dziękowano: 236
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Łukasz » 9 stycznia 2019, o 00:12

w nich te jest zimno ;) to jak kurtka z membraną, nie przewiewa, nie przemaka i nie grzeje :mrgreen:
Łukasz

Dziękowano: 40
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Poprzednia strona

Powrót do Odzież i obuwie