| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Wysychająca Wisła okolice Warszawy 21 lipca 2019

Miejsca warte odwiedzenia widziane z powietrza, filmy i fotki.

Wysychająca Wisła okolice Warszawy 21 lipca 2019

Postprzez rawa » 24 lipca 2019, o 11:36

rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 166
Dziękowano: 323
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Re: Wysychająca Wisła okolice Warszawy 21 lipca 2019

Postprzez miandas » 24 lipca 2019, o 19:52

Widziałem. Bardzo smutne.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1683
Dziękowano: 382
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez marcel » 24 lipca 2019, o 20:50

Taka jest cena braku regulacji rzeki. WIęc nie ma co narzekać, w końcu większość forum woli dziką rzekę.
marcel

Dziękował/a : 87
Dziękowano: 299
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez miandas » 24 lipca 2019, o 21:07

marcel napisał(a):Taka jest cena braku regulacji rzeki. WIęc nie ma co narzekać, w końcu większość forum woli dziką rzekę.
Prezentujesz ostatnio niepopularny kierunek: z tego, co obserwuję wypowiedzi specjalistów, to raczej dzika rzeka zapewnia większą retencję. Na świecie raczej burzy się tamy, niż buduje nowe. W przypadku Wisły być może chodzi o to, że właśnie częściowo jest uregulowana? Ja osobiście nie jestem specjalistą hydrologiem. Bardzo chętnie bym się przyjrzał rzeczowej i merytorycznej dyskusji z obu punktów widzenia.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1683
Dziękowano: 382
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez marcel » 24 lipca 2019, o 22:54

W nauce nie powinno być mniej czy bardziej popularnych opinii. Tylko fakty i ich interpretacja.
Jezeli przez uregulowanie rozumie się kanalizację rzeki, to efekt będzie fatalny. Jednak jeżeli w regulacje wchodzą zbiorniki bufirowe to efekt będzie lepszy niż dzika rzeka bo będzie kontrolowany. Cyferki są zawsze takie same. Naturalny teren zalewiwy jest przypadkowy.
Widziałem zdjęcia z Krakowa, sprzed regulacji. Latem rzeka miał 7-10m szerokości i można było przejść po dnie na drugą stronę. Wiosną, woda podmywala mury zamku.
Ciekawie wygląda tez rzeka od goczalkowic. Przy niskim stanie płynie dawnym korytem. Wysoki stan to 8m więcej. Stare koryto ma 10-20m. Wały przeciwpowodziowe są sto metrów od rzeki. I gdyby nie zbiornik buforowy, to rzeka by wylewala rok w rok.
Można zburzyć tamy, słluzy i zapory, ale wtedy strefę w promieniu kilometra, dwóch od rzeki trzeba uznać za wyłączona z eksploatacji.
marcel

Dziękował/a : 87
Dziękowano: 299
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez pepson » 6 sierpnia 2019, o 22:53

Ten odcinek to sciema pod publike - tam jest jak to jeden kolo ktory zjadl zeby na Wisle powiedzial w jednym wywiadzie, gdzies tu nawet na formum zapodalem ten wywiad, ze te miejsce to miejsce granica gdzie lodowiec sie zatrzymal taka jest teoria i probowali to tam regulowac, wybierac te kamienia, ale rzeka i tak zawsze tam je uklada :) a ze teraz odpalili drona i lataja i robia wielkie HALO pod publikę to juz inna sprawa :)

link do tych filmow o Wisle --> post76335.html#p76335
.
.
Stan wody na Bugu we http://wlodawa.net
.
.
pepson

Images: 7
Dziękował/a : 100
Dziękowano: 55
Dołączył/a: 19 listopada 2014
Sprzęt: kajak winner thunder

Postprzez drdz » 10 sierpnia 2019, o 20:36

Mieszkam jakieś 50 km w dół Wisły od tego miejsca. W teraz lustro jest jakieś 50 cm niżej niż rok temu. I pewnie z metr niż pięćdziesiąt lat temu , sądząc po położeniu "konstrukcji hydrotechnicznych" :(
tomek
drdz

Dziękował/a : 29
Dziękowano: 70
Dołączył/a: 04 grudnia 2016
Sprzęt: na razie proa

Powrót do Woda z lotu ptaka