| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Czerwony ocean

Akcje związane z wodą, imprezy, wydarzenia, spotkania, itp.

Re: Czerwony ocean

Postprzez Maga » 22 sierpnia 2019, o 10:45

miandas napisał(a):ludzi, którzy są świadomi cierpienia zwierząt, jest coraz więcej (moja siostra, znana tu skąd inąd, od jakiegoś czasu, poszła również w tym kierunku, z resztą odnosząc sukces).

Sukces za wcześnie odtrąbiłeś, bo zdarza mi się jeść mięso, np. na ostatnim spływie. Choć mimo wszystko mocno ograniczone, bo jednak konserwy mięsne zamieniam na pasztety sojowe, duże zresztą lepsze od podlaskich.

Co do świniobicia, mieliśmy okazję na spływie być jego świadkami - obrazu nie było, była za to fonia. Jeśli o mnie chodzi, nie widzę żadnej różnicy między mordowaniem świni a mordowaniem walenia.
Oleju palmowego nie jadam. Brzydzę się myślistwem. Wędkowanie toleruję, ale jak widzę, jak obchodzą się z rybą niektórzy wędkarze, to mam ochotę wsadzić im w dupę haczyk.

Zastanawiam się, czemu ktoś z góry zarzuca innym wybiórczą wrażliwość.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Images: 0
Dziękował/a : 907
Dziękowano: 914
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez miandas » 22 sierpnia 2019, o 10:49

Maga napisał(a):Sukces za wcześnie odtrąbiłeś, bo zdarza mi się jeść mięso, np. na ostatnim spływie.

Z sukcesem wprowadziłaś zmiany i znacznie ograniczyłaś spożycie mięsa. Taki miał być sens.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 2056
Dziękowano: 494
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Waho » 23 sierpnia 2019, o 19:41

Waho napisał(a):Tematy rawy przypominają mi Don Kichota który walczył z wiatrakami, owszem rawa walczy o wiatraki,
o ekologie, o zieloną energie, ale ta jego walka jest tak samo szalona jak walka Don Kichota.

Świąt zakazany jest na zagładę i nastąpi to prędzej jak przewidują najczarniejsze scenariusze. :roll: :shock:

Zachłanność ludzka nie ma granic.

https://noizz.pl/ekologia/amazonia-plon ... YFjFuyntSs

https://dzienniknaukowy.pl/planeta/lasy ... qjccN4h7RA
Waho

Dziękował/a : 329
Dziękowano: 166
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez strażowy » 8 stycznia 2020, o 20:31

przekopuje fw pomału i dopiero dziś trafiłem na ten wątek...nie chcę komentować faktu że człowiek żywi się również inną zwierzyną bo to temat stary jak świat ( ci co lubią "roślinkowate" to oddzielny rozdział ).

Rawa stworzył wątek o : "... co roku w połowie sierpnia na Wyspach Owczych odbywa się święto Grindadrap, podczas którego w męczarniach giną setki grindwali. Tradycja każe przecinać zwierzętom tętnice i pozostawić do całkowitego wykrwawienia. Rytuał zamienił się w atrakcję turystyczną - widzowie wiwatowali, z niecierpliwością czekając aż woda zmieni kolor na czerwony...

...sposób odbierania życia, jednorazowa ilość ofiar, zasadność podtrzymywania "tradycji" i co najgorsze moim zdaniem - chore emocje widowni .....brak słów :shock: :roll: :(
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 128
Dziękowano: 143
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Poprzednia strona

Powrót do Wydarzenia, akcje, imprezy, spotkania