| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

NOIZZ każde coś liczy się dla planety

Stan wód, prognozy pogody, wróżenie z chmur i inne czary.

NOIZZ każde coś liczy się dla planety

Postprzez rawa » 26 sierpnia 2019, o 14:21

noizz.JPG
noizz.JPG (125.1 KiB) Przeglądane 320 razy

:m_: https://noizz.pl/cosdlaplanety/

noizz2.JPG
noizz2.JPG (79.69 KiB) Przeglądane 320 razy

https://video-node-7-b-pl-krk-1.dreamla ... 1566840314
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 178
Dziękowano: 343
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Re: NOIZZ każde coś liczy się dla planety

Postprzez marcel » 26 sierpnia 2019, o 20:14

Noizz to chyba najgorsza gazeta internetowa ever. Jeśli ktoś sprzeda plotke że suszone banany kopia jak marichuana, to następnego dnia będą nawolywac do zatspiania drobnicowcow wozacych frukty.
marcel

Dziękował/a : 90
Dziękowano: 311
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez rawa » 26 sierpnia 2019, o 20:24

No faktycznie chodzi tu o notowania gazety nie wiadomo wg kogo i czego - merytoryczny głoś w dyskusji, zaraz taki jeden naukowiec kłapnie łapką :)
Nawet nie wiedziałem że to gazeta , kroją jakiś przekręt .. może wyborczy ?
Jest szybszy od wiatru nie zdążyłem napisać jednego zdana.
Ostatnio edytowano 26 sierpnia 2019, o 20:33 przez rawa, łącznie edytowano 1 raz
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Dziękował/a : 178
Dziękowano: 343
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez Waho » 26 sierpnia 2019, o 20:32

Nawiedzony ekolog terrorysta znowu atakuje, ciekawe czy słyszał że zużyte panele

(Jego ekologiczny środek energii do napędzania pontonu)

w Australia lądują na śmietnikach bo nie ma kto ich utylizować.
Waho

Dziękował/a : 283
Dziękowano: 142
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez marcel » 26 sierpnia 2019, o 21:30

rawa napisał(a):No faktycznie chodzi tu o notowania gazety nie wiadomo wg kogo i czego - merytoryczny głoś w dyskusji, zaraz taki jeden naukowiec kłapnie łapką :)
Nawet nie wiedziałem że to gazeta , kroją jakiś przekręt .. może wyborczy ?
Jest szybszy od wiatru nie zdążyłem napisać jednego zdana.

Wątpię żeby chodziło tu o jakikolwiek przekręt. Po prostu mają tak dobrany target i sposób pisania. Często są do nich odnośniki z interii/onet stąd kilka artykułów
przeczytałem. Styl wszystkich artykułów jest mniej więcej taki sam:
- jest problem
- ten problem nas niechybnie zabije
- możesz zrobić coś prostego żeby ten problem zniknął. Przy czym to rozwiązanie jest modne i kolorowe.

Niestety, czasem rozwiązanie które proponują jest gorsze niż problem który naświetlają. Swojego czasu bardzo intensywnie promowali akcję "godzina dla ziemi",
ale na szczęście dla nas wszystkich akcja skończyła się fiaskiem. Równie pozytywnie wypowiadali się na temat biopaliw (rzepak), dopóki nie okazało się że
uprawy pod paliwa, zmniejszają areał dostępny na produkcję żywności. Potem byli przeciw GMO, ale się okazało że trzeba stosować bo areał jest zbyt mały
i grozi nam głód.
Teraz promują bawełniane torby, drewniane sztućce i papierowe słomki. Za miesiac się zorientują że to nie jest eko. Wtedy będa promować torby z anielskiego włosia i napoje z oddechu jednorożca.
marcel

Postprzez RobertP » 27 sierpnia 2019, o 00:21

Czy ktokolwiek przy zdrowych zmysłach byłby w stanie pomyśleć, że dumpster diving [szukanie pożywienia i przedmiotów codziennego użytku w śmietnikach miejskich – przyp. tłum.] może powstrzymać Hitlera lub że kompostowanie odpadków pomoże znieść niewolnictwo czy doprowadzi do ustanowienia ośmiogodzinnego dnia pracy, że rąbanie drewna czy noszenie wody może uwolnić ludzi z carskich więzień, albo że tańczenie nago wokół ogniska przyczyni się do wprowadzenia aktów praw obywatelskich 1957 i 1964 roku [Civil Rights Act of 1957; Civil Rights Act of 1964 – ustawy Kongresu Stanów Zjednoczonych dotyczące segregacji rasowej i praw wyborczych – przyp. tłumacza]? To dlaczego teraz, gdy stawką jest dobro całego świata, tak wielu ludzi ucieka się do indywidualnych „rozwiązań”?

Ponieważ zażywam kąpieli, jestem odpowiedzialny za obniżanie poziomu warstw wodonośnych? Odpowiedź brzmi: nie. Znacząca większość wody zużywanej przez ludzi (ok. 90%) przypada na przemysł i rolnictwo. Pozostałe 10% przypada na użytkowanie komunalne i na indywidualną konsumpcję. Zbiorczo ujmując, pola golfowe zużywają tyle samo wody, co indywidualni odbiorcy. Ludzie, jak i ryby, nie umierają z powodu braku wody na świecie. Umierają, ponieważ woda jest zawłaszczana.

https://nowyobywatel.pl/2016/06/22/uluda-krotkiego-prysznica/
RobertP

Dziękował/a : 239
Dziękowano: 94
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez Maga » 29 sierpnia 2019, o 16:46

Równocześnie zgadzam się i nie.
Zgadzam, bo - jestem przekonana o tym, że większość z tych, którzy nagle jedzą drewnianymi widelcami i piją z papierowych słomek rzeczywiście uległa modzie, a tak naprawdę nie mają pojęcia ani o ekologii, ani o zmianach klimatu, ani o itd. itp. długo by wymieniać.

Zgadzam się też, bo - ja sama uważam, że rezygnacja z plastikowych widelców w kontekście np. przemysłowej produkcji mięsa w zasadzie nic nie znaczy.

Nie zgadzam się z kolei dlatego, że od zawsze uważam, że najgorzej to nic nie robić. Odkąd pamiętam, moja mama oszczędzała wodę, podobnie jak jej mama - mycie naczyń oszczędne, miska pod kranem, żeby napełniać ją przy okazji mycia rąk - woda w ten sposób uzbierana jako woda do spłukiwania kibla. Dobre nawyki.
Ja w sposób znaczący ograniczyłam mięso, a dążę do całkowitego odstawienia, z powodów ekologicznych i ideologicznych.
Nie używamy już od wielu miesięcy plastikowych reklamówek, do tego stopnia, że jak trzeba coś nagle zapakować i przydałaby się foliówka, to nawet nie wiemy gdzie jej w domu szukać.
Może to nic nie znaczy, ale wolę tak niż inaczej.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 798
Dziękowano: 841
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II

Postprzez RobertP » 29 sierpnia 2019, o 17:23

I tu pełna zgoda, budzenie świadomości, kształtowanie takich nawyków i uczenie od dziecka, że woda, powietrze, środowisko są to cenne dobra, o które należy dbać, da nam lepszych obywateli. Którzy potem powinni złapać korporacje za gardło ;)
RobertP

Postprzez marcel » 29 sierpnia 2019, o 17:35

@Maga - świadomość ważna rzecz, ale nie ma co sobie odmawiać komfortu w imię wyższych racji. Bo to i tak nic nie zmienia. Zmianę mogłaby przynieść dopiero świadomość na poziomie konsumenckim - nie kupuję barachła. Czyli nie poddajemy się modom, nie kupuje krótkożyciowych produktów, oszczędzam i kupuje rzeczy które wytrzymają lata.

W latach 70 na targach samochodowych, inżynierowie z VW pokazali najbardziej ekologiczny samochód świata. I to tak ekologiczny, że nawet dzisiaj zostawiałby on mniejszy ślad węglowy niż jakikolwiek inny pojazd. Na czym to polegało? Po pierwsze auto było zaprojektowane na 30 lat użytkowania. Dobra stal, grube warstwy ocynku, silikony na spawach - to miało się nie rozpadać. Po drugie - w tym aucie wszystko było wymienne. Nie wymieniało się całego wahacza, tylko rozkręcało gniazdo sworznia i wymieniało trzpień i wkładki. 300g zamian 10kg stali. Nawet poszycie karoseryjne było przykręcane do ramy przestrzennej. W razie stłuczki wystarczyło odkręcić uszkodzoną część i dać nową.

Czemu nie weszło to w życie? Bo auta muszą się sprzedawać. Klient ma wziąć na nie dwuletni kredyt, a zaraz po jego spłacie auto ma się rozlecieć. Do tego, żeby pokazać jacy ekologiczni jesteśmy idziemy w zaparte w auta elektryczne, które trują bardziej niż spalinowe.
Kuriozum był raport Szwedzkiego ministerstwa transportu z 2017 - potwierdzili że elektryk jest 20-30% gorszy ekologicznie od diesla. Logicznym byłby odwrót od elektyfikacji aut. Co zrobiono? Przyśpieszono tę akcję. Bo u nich będzie czysto, a brudniej będzie w Chinach i w Polsce.

Dletego łyżeczki, deseczki czy torby wielokrotnego użytku tak de facto nie mają żadnego znaczenia.
marcel

Postprzez Maga » 29 sierpnia 2019, o 17:55

Oczywiście zgadzam się z tym, ale...

To, że używam wielokrotnie torby z materiału, zamiast mieć pięćdziesiąt foliowych, wpisuje się w to, o czym piszesz.
Mianowicie u mnie wiąże się to właśnie ze świadomym konsumowaniem.

W necie coraz częściej pojawia się poniższa piramidka (nie wiem, kto jest autorem rysunku, z góry przepraszam):
piramida-2.jpg
piramida-2.jpg (46.82 KiB) Przeglądane 194 razy

Torba jest przykładem używania tego, co już mam i nowe mi niepotrzebne.
Książki, choć mam straszną do nich słabość, staram się pożyczać lub kupować tańsze i niemarnujące papieru e-booki. Oraz pożyczam e-booki i wymieniam się.
Ciuchy - mam swetry sprzed ośmiu lat, po prawdzie to pozbywam się ciuchów tych, które albo się totalnie rozlatują, albo się w nie nie mieszczę. Tę drugą kategorię oddaję tym, którzy się zmieszczą.
Czasem kupuję, muszę jakoś wyglądać w robocie, ale nie przykładam do tego większej wagi i nie mam parcia na zakupy. Co do ciuchów - moje najfajniejsze są ze sklepów drugiego sortu ;)
Nie mam też parcia na gadżety, namiot będę musiała wymienić w przyszłym roku, ale dlatego, że się rozlatuje, ma już co najmniej 10 lat (wczoraj liczyliśmy z mężem, kiedy go kupiliśmy). Buty do chodzenia w terenie - to samo. Nie mam żadnych wypaśnych, ale jeśli muszę je kupić, kupuję takie, żeby mi służyły jak najdłużej. Itd.

Tak więc na mnie zarobić jest ciężko.

Maga w kajaku - mapa

Maga

Postprzez marcel » 29 sierpnia 2019, o 18:29

Maga napisał(a):Oczywiście zgadzam się z tym, ale...

To, że używam wielokrotnie torby z materiału, zamiast mieć pięćdziesiąt foliowych, wpisuje się w to, o czym piszesz.
Mianowicie u mnie wiąże się to właśnie ze świadomym konsumowaniem.

Szczerze to myślę że jesteś jedna na tysiąc. U mnie to tak kolorowo nie wygląda. Cokolwiek bym zrobił, nagrzeszyłem zbyt mocno ;).
Jem mięso i dużo latam. Z mięsa jakoś bym się wykpił. Ale tych ton wypalonego paliwa, nie niweluje nawet fakt że nie mam samochodu,
i prawie wszędzie jeżdżę rowerem. :/
marcel

Postprzez RobertP » 29 sierpnia 2019, o 20:28

Maga napisał(a):Książki, choć mam straszną do nich słabość, staram się pożyczać lub kupować tańsze i niemarnujące papieru e-booki. Oraz pożyczam e-booki i wymieniam się.

No więc e-booki wcale nie są takie eko, serwery księgarni, przesył itd. też zostawia ślad węglowy. Amazon i Google zużywają potężne ilości energii (oczywiście, starają się odnawialnej, ale dlatego, że taniej z przy okazji lepszy PR). Byłem mocno zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że uczenie "sztucznej inteligencji" (nazwijmy to tak) autonomicznych samochodów, zużywa więcej energii niż kilka zwykłych, jeżdżących samochodów.
RobertP

Postprzez Maga » 29 sierpnia 2019, o 20:53

Niestety wszystko zostawia ślad węglowy.
Ostatnio przy zakupie szczoteczek eko do zębów koleżanka zaproponowała wspólny zakup przez neta, żeby właśnie ten ślad węglowy zmniejszyć.
Tak więc...
Staram się minimalizować zakupy.

Maga w kajaku - mapa

Maga

Powrót do Meteorologia i hydrologia