| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Prezent imieninowy odebrany na lotnisku.

Nasze i nie tylko relacje z wypraw lądowych. Wróciłem z... Wybieram się...

Prezent imieninowy odebrany na lotnisku.

Postprzez rawa » 31 sierpnia 2019, o 11:21

Nie wiem gdzie ani kiedy nieroztropnie powiedziałem przy stole, ..... że chciałbym przelecieć się szybowcem.
Chyba było za dużo, albo była za ciepła :shock:
Okazało że jeden raz wystarczyło (uważać na to co się mówi kobiecie :lol: ).
Po kilku lotach na inne kontynenty jumbo jetem, te 45 minut w szybowcu Bocian rodem z głębokiego PRL-u , było dużo innym niesamowitym przeżyciem (oblatany 10 marca 1952 roku orzesz !!!)
Sobotnia wycieczka na lotnisko w Lesznie i hej przygodo....

Świadomość co się dzieje przychodzi kiedy się orientujesz, że to jednak nie plecak przypinają ci obcy ludzie, 15 sekundowe szkolenie z zakresu obsługi wydaje się dobrym rozwiązaniem :)
Upadłe samopoczucie poprawia fakt że pan pilot nie używa spadochronu hahahahaha, będzie walka jakbyco do końca o szczęśliwe lądowanie .
DSC02898.JPG
DSC02898.JPG (307.98 KiB) Przeglądane 214 razy

Smycz wyciągowa podpięta rejestratory uruchomione ... wiśta wio
DSC02899.JPG
DSC02899.JPG (306.1 KiB) Przeglądane 214 razy

Już od pierwszych sekund wyobraźnia mocno rozpieszcza, głośne skrzypienie nie wiem czego, miałem tylko nadzieje że nie są to skrzydła.
Do momentu oderwania się od ziemi miałem wrażenie że to jazda rowerem po wysokiej trawie.
DSC02901.JPG
DSC02901.JPG (264.8 KiB) Przeglądane 214 razy

W minutę albo dwie opanowałem beż ściągi jaka jest poniżej przyrządy pokładowe (ten z tyłu ich nie widział ale o nic nie pytał przez cały lot , też ciekawe)
Potwierdziło się moje uwielbienie do zegarów
szyb1.JPG
szyb1.JPG (69.31 KiB) Przeglądane 214 razy

Samolot wyniósł Bociana na ponad 600m, potem termiką szybowiec osiągnął 1100m, prędkośc 105-115km/h , niesamowity świst powietrza.
Dodatnie przeciążenia takie same jak na szybkiej karuzeli , ujemne to było nowe odczucie, którego organizm nie zaakceptował jako normalne, nic nie ważysz a może minus 40kg bardzo to dziwne.
W pewnym momencie zrobiło się dość gęsto w powietrzu i w eterze.
Kilka ujęć z lotniska w Lesznie - Wielkopolska sprzed 4 lat.
Mimo wszystko polecam każdemu, fantastyczne widoki i wrażenia są tego warte :lol:

DSC02951.JPG
DSC02951.JPG (79.52 KiB) Przeglądane 214 razy

DSC02939.JPG
DSC02939.JPG (65.32 KiB) Przeglądane 214 razy

DSC02922.JPG
DSC02922.JPG (64.71 KiB) Przeglądane 214 razy

DSC02953.JPG
DSC02953.JPG (78.21 KiB) Przeglądane 214 razy

DSC02967.JPG
DSC02967.JPG (244.76 KiB) Przeglądane 214 razy
Załączniki
DSC02940.JPG
DSC02940.JPG (81.8 KiB) Przeglądane 214 razy
Ostatnio edytowano 31 sierpnia 2019, o 11:46 przez rawa, łącznie edytowano 1 raz
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Images: 0
Dziękował/a : 178
Dziękowano: 343
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Re: Prezent imieninowy odebrany na lotnisku.

Postprzez peterka » 31 sierpnia 2019, o 11:45

Coś wspaniałego :) Pomysłodawczyni to wspaniała kobieta musi być. Ale zazdroszę. Ja przymierzam się do lotu balonem. Bardzo drogi temat, ale moim zdaniem warto ..choć raz w życiu. Gratuluję i zazdroszczę jak nie wiem co :)
Mój najmłodszy brat dostał prezent od firmy na lot szybowcem kilka lat temu. Był zachwycony i miał potężnego pietra w górze.
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 552
Dziękowano: 533
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez RobertP » 31 sierpnia 2019, o 12:05

Akurat niedawno wyczytałem gdzieś, że

"w latach 60-tych światowa roczna produkcja szybowców zbliżała się do 5000 egzemplarzy, w roku 2018 było to około 100 sztuk"

Ale wtedy nie było tylu paralotni itp.
RobertP

Dziękował/a : 239
Dziękowano: 94
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez rawa » 31 sierpnia 2019, o 15:43

O balonie nawet nie myślałem, też musi być czadowo.
Widziałem krótkie rejsy z linką , wolne loty trochę nieprzewidywalne.
Kilka razy w roku widać wielkie imprezy balonowe, w tej dziedzinie też nowe technologie poprawiły bardzo bezpieczeństwo.
Mniej szybowców w produkcji wynika moim zdaniem z ich długowieczności, nowe są wszystkie do siebie bardzo podobne.
Popularność innych szmacianym obiektów latających to również nowe technika, cena i łatwość uzyskania licencji.

https://aviation24.pl/index.php/compone ... -szybowiec
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Dziękował/a : 178
Dziękowano: 343
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez jolekm17 » 31 sierpnia 2019, o 19:08

Czytałam i płakałam ze śmiechu , opis jest dokładny i tak jak było jest przekazane może z wyjątkiem drobnego szczegółu , że w cudowne miejsce startu zawoził nas pan w mercedesie , który na pewno nie miał przeglądu technicznego , brak tablic rejestracyjnych, pasów bezpieczeństwa , stukot i trzaski wszystkiego co się dało od razu uruchamiało wyobraźnie :):):) . Prezent myślę , że udany czytając relację . Miło jest patrzeć jak sprawia się przyjemność ,osobie która na to jak najbardziej zasługuje. Moja radość z jego radości była bezcenna:)
Panowie życzę Wam takich kobiet, które będą spełniały Wasze marzenia -nawet te" chlapnięte przy stole , nie ważne czy było za dużo , czy za ciepła"!!!
jolekm17
*

Dziękował/a : 41
Dziękowano: 17
Dołączył/a: 23 września 2015

Powrót do Wyprawy i przygody na brzegu