| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Clear Water Design-kajaki tej firmy ? ktoś, coś ?

Clear Water Design-kajaki tej firmy ? ktoś, coś ?

Postprzez strażowy » 8 września 2019, o 23:55

Cześć...
jak w tytule, ktoś coś więcej może powiedzieć o kajakach tego kanadyjskiego producenta ? Stosunek jakości do ceny ? materiały i ich wytrzymałość ?
Znalazłem wypowiedzi Sikora który po testach zakupionego przez siebie Algonquin-a oceniał go pozytywnie. Rozumiem że zachowanie na wodzie to sprawa indywidualna danego modelu więc jak ktoś opisze konkretny to również super - z góry dziękuję ;)
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy
*

Dziękował/a : 7
Dziękowano: 11
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: szukam kajaka z PE

Re: Clear Water Design-kajaki tej firmy ? ktoś, coś ?

Postprzez Mat » 9 września 2019, o 15:50

Na forum jest opisanych kilka popularnych jedynek.
Ale sam nie określiłeś jakiego kajaka szukasz.
Np czy jedynki czy dwójki. Zależy też jakim budżetem dysponujesz.
Zresztą jeśli popłyniesz z nami Wartą za tydzień będziesz miał okazję przynajmniej 3-4 różne jedynki przetestować ;)
Mat

Images: 0
Dziękował/a : 73
Dziękowano: 258
Dołączył/a: 08 sierpnia 2013
Sprzęt: nifty 385, adventure plus

Postprzez strażowy » 10 września 2019, o 04:33

Jakoś niewiele inf znalazłem o tej firmie więc pytałem ogólnie o jej pływadła żeby mieć ewentualne porównanie właśnie do innych, częściej opisywanych i polecanych modeli konkurencji.
Kiedyś jeździliśmy tylko razem motkiem, obecnie żonka posiada prawko i własną Hankę co nie wyklucza wspólnej jazdy na jednym sprzęcie.
Z kajakami że się tak wyrażę dopiero się dokładniej macamy , więc na tą chwilę w grę wchodzi 2-ka, być może z czasem potrzebne będą 2 jedynki choć Marzka złapała jakiś czas temu kontuzję kciuka i sprawność ma teraz ograniczoną. Nie wiem czy złapie bakcyla na solówkę, ja pewnie tak. Czas pokaże w którą stronę popłyniemy z zakupami sprzętowymi. Teraz wypożyczamy "tandem" PE , czy kiedyś ogarniemy temat za pomocą np większego pneumatyka i polietylenowej solówki :roll: , pożyjemy-zobaczymy

Mat napisał(a):...
Zresztą jeśli popłyniesz z nami Wartą za tydzień będziesz miał okazję przynajmniej 3-4 różne jedynki przetestować ;)

...co bardzo by mi przypasiło jeśli tylko będzie taka możliwość ;) , wiedza praktyczna jest finalnie mocno sugestywna :mrgreen:
strażowy
*

Postprzez Prus » 10 września 2019, o 18:09

Pytaj pana Sikora. On takim pływa i chyba jest zadowolony. Jego kajak na żywo prezentuje się dobrze. Z drugiej strony kiedyś czytałem relację klubu Amber i krytykowali kajaki, które dostali do testów. A przynajmniej tak to zapamiętałem.
Prus

Dziękował/a : 243
Dziękowano: 478
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez strażowy » 10 września 2019, o 21:41

Tak, z tego co wyczytałem, kolega Sikor zanabył CWD wiosną 2015r. więc pewnikiem wiedza praktyczna o sprzęcie już jest. Inna sprawa to opinia tylko jednego użytkownika ...hmmm, jednak zawsze coś.

Przy okazji podpytam, jakie są Wasze doświadczenia z długimi kokpitami , a żeby nie było OT, za przykład podam INUVIK-a z palety firmy którą wywołałem do tablicy

Obrazek

zalety ? wady ? ...pewne przemyślenia już mam ale chętnie wspomogę się bardziej doświadczonymi głosami :P
strażowy
*

Postprzez Prus » 12 września 2019, o 12:15

CWD nie jest zbyt popularną marką, więc raczej nie licz na zbyt wiele opinii.
Duże i długie kokpity są do dupy. Ciężko dopasować fartuch, a i tak tworzy się na nim jezioro pełne liści, pająków i gałązek. I to wszystko leży na kolanach. Słabsze trzymanie kajaka udami, chlapie się do środka, mniejsza sztywność konstrukcji. Większy fartuch łatwiej zrywa się pod naporem wody. Same wady. Ale niektórzy zaawansowani w latach koledzy, z ogromnymi brzuchami, ze stawami powykręcanymi reumatyzmem i nękani podagrą chwalą sobie większe kokpity za wygodę przy wsiadaniu i wysiadaniu. Więc decyduj...
Prus

Dziękował/a : 243
Dziękowano: 478
Dołączył/a: 31 lipca 2013
Sprzęt: kajak

Postprzez Krzyś66 » 12 września 2019, o 14:48

Prus napisał(a):Ale niektórzy zaawansowani w latach koledzy, z ogromnymi brzuchami, ze stawami powykręcanymi reumatyzmem i nękani podagrą chwalą sobie większe kokpity za wygodę przy wsiadaniu i wysiadaniu.

Wprawdzie nie występują u mnie wszystkie przypadłości, tak barwnie wymienione przez kolegę Prusa , ale zdecydowanie wolę szeroki kokpit , gdyż nie posiadam sprawności nietoperza :D (śp.Lorenz kiedyś robił takie doświadczenie i toperz przemykał w ułamku sekundy przez otwór większy od rozstawu swych skrzydeł o około 0,5cm).
Model wybrany przez Ciebie ma kokpit 127/45 cm.Owszem długi jest bardzo ale już szerokość 45cm ? Toż to nawet kolega Prus ma zapewne jakieś pływadło z takiej szerokości kokpitem.Wady tak długiego kokpitu Prus wymienił chyba wystarczająco dokładnie.
Dla mnie 45cm to za wąsko, jest to istotne np.: przy robieniu "eskimosek" ;) , gdy posiadamy umiejętność robienia tylko "1/2eskimoski" istotna jest możliwość szybkiego opuszczenia pływadła. :D
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 263
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez Mat » 12 września 2019, o 16:35

Mój ma 86 na 41 i nie ma najmniejszego problemu z "wyślizgnięciem" się z niego, tym bardziej do góry dnem :lol:
A mam 183cm .....
Plusy i minusy opisał pokrótce Prus, a reszta to kwestia przyzwyczajenia.
Poczekaj do przyszłego weekendu, sam zobaczysz, a jak nie to wsiadaj w sobotę rano w auto i zapraszam na małą przebiezkę. Daleko nie masz ;)
Mat

Postprzez miandas » 12 września 2019, o 17:12

Prus napisał(a): Ale niektórzy zaawansowani w latach koledzy, z ogromnymi brzuchami, ze stawami powykręcanymi reumatyzmem i nękani podagrą chwalą sobie większe kokpity za wygodę przy wsiadaniu i wysiadaniu. Więc decyduj...

To o mnie

Uwielbiam mój duży kokpit w camdenie.
Wygodnie:
Się wsiada
Wysiada
Siedzi
Można poruszać zdrętwiałymi nogami.

Można pływać z pieskiem.
Wnuczkiem.
Żoną Chinką.

Łatwo coś doładować w dziób, jeśli nie masz przedniego luku.

Tak. Małe kokpity są dla chudych, wynędzniałych, kościstych, ogólnie małych kajakarzy o mentalności fakirów, czyli odmieńców potrafiących siedzieć w jednej pozycji dobę.

droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1790
Dziękowano: 410
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez strażowy » 12 września 2019, o 19:55

Ot, jaka piękna rozmowa się wywiązała, pełna wiedzy, okraszona praktyką i bogata we wszelkie koleżeńskie czułości - :||: ... :D
Inuvik to tylko przykładowe rozwiązanie długiego kokpit i fakt, nieco przegapiłem drugi rozmiar, ten na boki :roll: . Przykładowo, Carolina 14 ma 55cm szerokości więc o całe 5cm na każdą ze stron więcej, to spora różnica ale w moim odczuciu istotna jeśli faktycznie ktoś nie wyrabia z tymi np 45-ma. Jakoś nie widzę potrzeby zbędnego poszerzania otworu, co do wydłużania to jeszcze nie jestem pewien i gryzę temat. Nasz Kuba ma 7 lat i pewnikiem jeszcze chwilę by się mieścił.
Zdecydowany argument przeciw to wspomniana mniejsze sztywność "nadwozia" choć skoro producent podaje 160kg obciążenia to pewnie jakoś to przetestowali ( być może właśnie z tego powodu robią węższy otwór żeby "marginesy" po bokach były szersze i lepiej usztywniały.
Temat dodatkowo chcę ogarnąć bo może się trafić okazją cenowa właśnie z dłuższym kokpitem i wtedy nie chcę mieć dylematu tylko od razu wiedzieć: biorę czy z automatu puszczam na drzewo. Z tego co zauważyłem, jest szybka możliwość skrócenia otworu przez dołożenie nakładki takiej jak używają np wędkarze. Rybek nie łapie ale dodatkowa, sztywna podstawa na bidon, aparat czy inne podręczne drobiazgi pewnie mogła by się w razie potrzeby sprawdzić. Tutaj jej wymiar i kształt można tak dopasować żeby nie było kłopotu z podebraniem standardowej długości fartuszka "antywodnego" :mrgreen:

Mat napisał(a):...
wsiadaj w sobotę rano w auto i zapraszam na małą przebiezkę. Daleko nie masz ;)
. - :m_: sobota niestety już poplaniona ale chętnie ogarnę koordynaty przez PW na przyszłość

Co by nie gadać i czego by nie kupić, życie zapewne to sprawnie zweryfikuje...ale jak to mawiają: z kajakiem ślubu się nie bierze - więc nieco wiedzy jak zwykle zostaje do przerobienia na własnym grzbiecie i ta zostaje na baaaaardzo długo bo ta podana przez was jest jedynie mądrym garniturkiem który muszę dopasować akurat do siebie ....więc proceder "przymiarki" trwa :P
strażowy
*

Postprzez miandas » 12 września 2019, o 20:34

Mz bieganie i liczenie takich rzeczy z centymetrem nie ma sensu. Kajak z dużym kokpitem z założenia raczej nie jest kajakiem zwałkowym ani wyczynowym. Tak więc, rozważania o sztywności są dość teoretyczne.
Najbardziej kluczową kwestią pozostaje pytanie: po co Ci kajak? Jak chcesz pływać?
A w drugiej kolejności: jakie masz preferencje dotyczące wygody, ile ważysz? Jaki masz typ sylwetki? Ja do niektórych wąskich kokpitów po prostu ledwo się mieszczę (przymierzałem się w czasie targów wodnych) .
Ja w ogóle większość rzeczy kupuję na podstawie wrażenia, przeczucia i wewnętrznej sugestii. Choć wcześniej sobie czytam, oglądam, rozważam.

Stąd wymiana zdań powyżej, choć prowadzona na wysokim poziomie abstrakcji, na sens. Jeden woli różowe, a drugi, żeby mu się czułki świeciły.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 1790
Dziękowano: 410
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez strażowy » 12 września 2019, o 20:48

miandas napisał(a):...Jeden woli różowe, a drugi, żeby mu się czułki świeciły.

...noooo, takie by se zażyczył :

https://youtu.be/lZWzn5w4vdc

:mrgreen:
strażowy
*

Postprzez Mat » 12 września 2019, o 21:24

strażowy napisał(a):

Ten na pewno ma mały kokpit :lol:
Mat

Postprzez strażowy » 12 września 2019, o 21:39

miandas napisał(a):...Kajak z dużym kokpitem z założenia raczej nie jest kajakiem zwałkowym ani wyczynowym. Tak więc, rozważania o sztywności są dość teoretyczne...

Najbardziej kluczową kwestią pozostaje pytanie: po co Ci kajak? Jak chcesz pływać? ...

A w drugiej kolejności: jakie masz preferencje dotyczące wygody, ile ważysz? Jaki masz typ sylwetki? .

idąc od początku: wyczynowość na kajaku na tą chwilę sobie odpuszczam :lol: , planowanie tras najeżonych przerośniętymi "bierkami" które pokonała grawitacja również ( rozumiem że pojedyncze przeszkody które po prostu mogą akurat mnie zaatakować jakoś bezpiecznie pokonam praktycznie większością kajaków PE )

...następnie: doniczki raczej z niego robił nie będę a pływać hmmmm, myślałem że głównie dziurą do góry :D choć wiem że niektórzy próbują inaczej hehe

Moje gabaryty na dziś to 187cm wzrostu i 100 kg tonażu. Ostatnio kokpit Prijon-a Cruiser-a III nie walczył ze mną swoimi wymiarami i szerokość 50 cm spokojnie mi wystarczała.

Reasumując - spokojna rekreacja na różnej maści rzekach i rzeczkach bez zbędnego napinania gumki w kalesonach a z czasem może nieco bardziej odważnie 8-)
Ostatnio edytowano 12 września 2019, o 21:45 przez strażowy, łącznie edytowano 3 razy
strażowy
*

Postprzez strażowy » 12 września 2019, o 21:40

Mat napisał(a):
strażowy napisał(a):

Ten na pewno ma mały kokpit :lol:

...ale sici :mrgreen:
strażowy
*