| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Program do edycji wideo.

Program do edycji wideo.

Postprzez marcel » 31 maja 2019, o 22:46

Planowałem Sony As50. Niestety, jestem dobrym korpo szczurem, ale nieco za wolnym. Zanim zasłużyłem na nagrodę, wycofali as50 z puli, i najlepsze co zostało to Acme V302. Mało popularny u nas chińczyk. Nagrywa w formacie mp4. Oferuje dobre filmy FullHD@60fps ze stabilizacją, nieco gorsze 2,7k i zupełnie beznadziejne 4k oraz 720@200fps. Żeby ten ostatni miał sens, kamera musi być nieruchoma, a światło naprawdę mocne.
Chcę wrzucać na yt i potrzebuję programu do konwersji, żeby z FullHD 60fps, zrobił HD 30fps, ale nie masakrując przy tym jakości. Obrazowo-żeby okienko odtwarzacza było odpowiednio mniejsze, ale nie pojawiały się klastery pixeli. Mam program vscd ale on robi maks mpeg2 i ma fatalny algorytm - film strasznie traci na jakości
Uprzedzając pytanie - ta kamerka nie oferuje trybu 720 na 30fps.

Co polecacie?
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 91
Dziękowano: 330
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Re: Program do edycji wideo.

Postprzez synkopa » 2 czerwca 2019, o 20:41

Ja pracuję na prostej wersji Adobe Premiere Elements 14.1 Po Ulead Media Studio Pro 7, długo nie mogłem znaleźć odpowiednio intuicyjnego programu. W końcu się udało. Mogę polecić ten.
Jeśli chodzi o mnie, to chyba nie byłem wystarczająco dobrym korporacyjnym szczurem, po po dojściu do ściany, zacząłęm chyba za bardzo kąsać i musieliśmy się rozstać. Teraz mam trudny okres, ale wierzę w zmiany na lepsze.
synkopa

Dziękował/a : 83
Dziękowano: 205
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez marcel » 2 czerwca 2019, o 21:00

Dzięki ci bardzo.

Korporacjami i szczurowatością nie ma się co przejmować. Nie ta to inna robota i już.

Jeszcze jedno pytanie w temacie wątku.

Kamera generuje obraz HD1080@60fps. Wrzuciłem do edytora, zmniejszyłem do HD720@30fps i plik wynikowy wyszedł mi 4,6GB na 12 minut filmu (mpeg4). Dużo za dużo.
Jak to zmniejszyć żeby zachować jakość (bez klastrów pixeli). Próbowałem flv ale wyszło kiepsko.
Krótko mówić- w co najlepiej kompresować.
marcel

Postprzez synkopa » 2 czerwca 2019, o 21:38

Ja nie zmieniam rozdzielczości, pozostaję w Full HD. Ustawiam format H.264 w kontenerze mp4 z (i tu jest pies pogrzebany) dynamicznym bitratem VBR 12 Mbps ograniczonym do 20Mbps w najbardziej wymagających scenach. 15 min materiał zajmuje ok. 1,3GB Dla mojej percepcji to wystarcza, bo i tak filmy wygodnie oglądamy na dużym TV, których procesory i magistrala nie poradzi sobie z większym przepływem danych. Widać to dobrze na krawędziach kształtów, jak zaczyna się szarpanie obrazem. Na PC jest ok. Mój telewizor nie odtwarza też progresywnych 60 ramek, więc materiał robię w 30fps. Także YT czy inne potrtale i tak to przekonwertują i przycisną bitrate. 15 min materiał zajmuje mi ok. 1,3GB
synkopa

Dziękował/a : 83
Dziękowano: 205
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez Łukasz » 3 czerwca 2019, o 10:46

z ilością klatek to już w zasadzie zależy dużo od tego co kręcimy, im bardziej dynamicznie tym bardziej te 60fpsów by się zdało, przykłądowo jeżdżąć na rowerze górskim czy na moto 60fps to tak po prawdzie bardziej ważne czasem niż duża rozdzielczość, ale pływając powolutku łódką czy spacerując wręcz odwrotnie ;)
a co do programu to ostatnio używam darmówki na ipadzie żony, po prostu z lenistwa :mrgreen: :m_: robi robote całkiem fajnie :m_:
Łukasz

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 57
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Postprzez Ted » 3 czerwca 2019, o 11:28

Możesz ściągnąć sobie darmowy program za strony Sony - PlayMemories Home.
Mój, szesnastominutowy film Full hd 1920x1080/60kl.s waży 2,5 gb. - mpeg4.
Obsługa mega prosta.
Ted

Dziękował/a : 551
Dziękowano: 630
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez marcel » 4 czerwca 2019, o 17:48

Dzięki bardzo wszystkim. Koniec końców zrobiłem tak:

- nowa wersja VSCD bo ma te kodeki o których pisaliści
- konwersja do formatu avi, kodekiem H246, jakość ustawiona na normal
- wynikowy plik HD720, 12 minut 900MB - i wygląda naprawdę dobrze.

W Vscd jest od groma ustawień bitratu i całego algorytmu kompresji, ale jak się da na normal to się to jakoś samo fajnie ustawia.

Robiłem jeszcze próby z wynikowym formatem mov przy użyciu tego samego kodeka. Jakoś wychodzi tak samo, rozmiar mov jest dużo mniejszy
niż avi, ale uruchamianie odtwarzania to jakaś masakra - komp nie daje rady.
marcel

Postprzez pepson » 6 sierpnia 2019, o 23:02

Darmowe to
Davinci - ponoc dobry, moj koleszka co obskakuje wesela i ma najwiekszego drona w powiecie robi wlasnie wszytko na niem i trzeba mieę "dobre" GFX , a ze ja mam slabe i starego lapka to mule sobie na LightWorks do wysylania filmikow amatorskich na YT styka, slabo ale ..

https://www.youtube.com/channel/UCWkBTo ... 6og/videos
.
.
Stan wody na Bugu we http://wlodawa.net
.
.
pepson

Images: 7
Dziękował/a : 101
Dziękowano: 55
Dołączył/a: 19 listopada 2014
Sprzęt: kajak winner thunder

Postprzez marcel » 31 października 2019, o 15:46

Jeszcze jedno pytanie: stabilizacja obrazu. Kilka programów wyprobowałem I zawsze obraz staje się pływający.
Pytani: czy jest jakiś program, który robi stabilizację poprzez zmniejszenie pola obrazowego?
Niektóre kamery mają zabudowany taki algorytm, że po włączeniu stabilizacji kąt patrzenia zmienia się ze 160 na 120, a nadmiarowy obraz pozwala dopasowąc ramkę kadru.
Zna ktoś coś takiego ale w postaci programu? Tak żeby np z trzęsącego się 2,7K robił płynne 1080HD?
marcel

Powrót do Foto i Video