| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

7-8 grudnia 2019, tylko GDZIE?

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Re: 7-8 grudnia 2019, tylko GDZIE?

Postprzez synkopa » 1 grudnia 2019, o 21:24

maciej66 napisał(a):Będziemy spali na cyplu. :)

Maćku, czym chciałbyć spłynąć? W Safari czy swoim pe? Chciałbym porównać nasze Safari pod kątem wygody, różnią się przecież rozmiarami. Jeśli to będzie możliwe. Ciekawe w czym będą płynęli pozostali uczestnicy.
Link do filmu wygaśnie za kilka dni, brak jakiej kolwiek reakcji ze strony uczestników, nie zachęca do przedłużenia udostępnienia. Wszystko jest zatem jasne. Ahoj przygodo!
synkopa

Dziękował/a : 88
Dziękowano: 226
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Postprzez miandas » 1 grudnia 2019, o 21:42

synkopa napisał(a):
maciej66 napisał(a):Będziemy spali na cyplu. :)

Maćku, czym chciałbyć spłynąć? W Safari czy swoim pe? Chciałbym porównać nasze Safari pod kątem wygody, różnią się przecież rozmiarami. Jeśli to będzie możliwe. Ciekawe w czym będą płynęli pozostali uczestnicy.
Link do filmu wygaśnie za kilka dni, brak jakiej kolwiek reakcji ze strony uczestników, nie zachęca do przedłużenia udostępnienia. Wszystko jest zatem jasne. Ahoj przygodo!
A propos udostępnienia: wisi, to znaczy, że można to obejrzeć w wolnej chwili .
(Jeszcze nie oglądałem)
Ja i sąsiad płyniemy moimi kajakami, sąsiad prawdopodobnie solarem, ja camdenem. Albo odwrotnie.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 1999
Dziękowano: 472
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez strażowy » 2 grudnia 2019, o 17:09

synkopa napisał(a):...
Link do filmu wygaśnie za kilka dni...

...to całe szczęście że już oblukałem :m_:

ps poniszczone mosty takie nieco "mroczne" :roll: , a woda na trasie zmieniała ciekawie swój charakter co jakiś czas - fajny temat do spłynięcia, dzięki Darku za "foto-relację"
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękowano: 106
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez synkopa » 2 grudnia 2019, o 19:02

No własnie. W końcu mam okazję na słowo wyjasnienia. Film posiada błąd w postaci niechronologicznie umieszczonych niektórych klipów. Wypadek przy pracy, ale tak już pozostawiłem. Ujęcia przekręconego przęsła mostu, wysadzonego przez Niemców w 1945r. pochodzą z okolic Jastrowia, czyli znacznie poniżej Lędyczka, gdzie zaplanowany jest koniec spływu. Później jest widoczne wnętrze MEW Gołębiewo, która jest sporo przed Lubnicą. Drugi zniszczony most jest poniżej Płytnicy. Reasumując, nie zobaczymy tym razem żadnego z obu mostów. Nie szkodzi, jest powód to powrotu na Gwdę.
synkopa

Postprzez maciej66 » 2 grudnia 2019, o 21:25

Płynę Safari. Film oczywiście oglądałem bardzo mi się podobał. Oczywiście każdy jaz musiałeś spłynąć. Cieszę się że Damian wybrał tą rzekę . Jeszcze 4 dni. :&&:
maciej66

Dziękował/a : 8
Dziękowano: 214
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez miandas » 2 grudnia 2019, o 21:26

maciej66 napisał(a):Płynę Safari. Film oczywiście oglądałem bardzo mi się podobał. Oczywiście każdy jaz musiałeś spłynąć. Cieszę się że Damian wybrał tą rzekę . Jeszcze 4 dni. :&&:
Bierzesz w takim razie kociołek?
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez synkopa » 2 grudnia 2019, o 21:35

Słuszne pytanie. Bez kociołka i Twojego gulaszu żaden spływ nie ma sensu. Rozumiem, że możesz być znudzony ciągłym sponsoringiem składników. Jestem sklonny partycypować w kosztach, byleby kociołek był. Pal sześć z Safari. Na litość włoską, zabierz kociołek!
synkopa

Postprzez miandas » 2 grudnia 2019, o 21:56

Darek poruszył ważną kwestię. Również uważam, że powinniśmy się dorzucić do kosztów kolacji.
Darek: melduję, że film obejrzany. Wygląda to na miłą, bezpretensjonalną rzeczkę .
Jaki był wtedy poziom wody?
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez synkopa » 2 grudnia 2019, o 22:19

Do j. Wielimie było chwilami ciężko, za sprawą zwałek i niskiego poziomu wody, ale nie ekstremalnie, czego na filmie nie widać. Poniżej do mniej więcej Lędyczka było urokliwie i bez problemów z poziomem wody, zdaje się, że trochę powalonych drzew było, ale znośnie. Poniżej Lędyczka nie zapomnę ciągu prawie stojącego nurtu, co napawało mnie wtedy obrzydzeniem do Gwdy. Pamiętam jednak, że poniżej którejś z elektrowni zrobiło się bardzo wartko i woda uciekała na tyle szybko, że pojawił się problem z obcierkami po dnie. Na filmie został uwieczniony ten moment, gdzie pojawiają się wysepki z drzewami. Płynąłem od 13-15 maja 2016r. i zapamiętalem, że nie był to wysoki poziom wody.
synkopa

Postprzez miandas » 3 grudnia 2019, o 11:39

Na Gwdzie są punkty pomiary poziomu wody (Ptusza - aktalnie 198 cm; Piła - 140 cm) ale to chyba nie oddaje prawdziwej sytuacji ze względu na liczne spiętrzenia.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez strażowy » 3 grudnia 2019, o 12:03

miandas napisał(a):...
Ja i sąsiad płyniemy moimi kajakami, sąsiad prawdopodobnie solarem, ja camdenem. Albo odwrotnie.

Miandas, jeśli wyrobie się z wolnym to jest opcja zabrać się z Wami w sobotę rano czy kombinować swój transport ?
strażowy

Postprzez miandas » 3 grudnia 2019, o 12:08

strażowy napisał(a):
miandas napisał(a):...

Miandas, jeśli wyrobie się z wolnym to jest opcja zabrać się z Wami w sobotę rano czy kombinować swój transport ?
A będziesz na 5.00 u mnie? Mogę ew. po Ciebie podjechać do Antoninka i zabrać Cię z roboty ale to będzie mniej więcej właśnie ta godzina... I jeszcze tylko napisz, czym płyniesz, żebym ew. przygotował miejsce na bagażniku
Edit: a jeśli nie możesz na piątą, to ja którą najwcześniej?
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez strażowy » 3 grudnia 2019, o 13:04

Podjechać o 5.00 w sobotę to nie problem, trzeba przechrzcić "cytronetę" więc tym razem "sztywniak", ale jego załadunek to kilka minut ;) . Mogę bambetle dostarczyć wcześniej ale i tak o tej godzinie muszę podjechać do Ciebie autem więc pewnie nie ma sensu gonić 2 razy.
Wszystko zależy od tego czy dam radę się zamienić na sobotnią służbę a raczej czy ktoś przyjdzie za mnie z wolnego-ostateczne info podam jutro
Ostatnio edytowano 3 grudnia 2019, o 13:29 przez strażowy, łącznie edytowano 1 raz
strażowy

Postprzez miandas » 3 grudnia 2019, o 13:05

strażowy napisał(a):Podjechać o 5.00 w sobotę to nie problem, trzeba przechrzcić "cytronetę" więc tym razem "sztywniak", ale jego załadunek to kilka minut ;) . Mogę bambetle dostarczyć wcześniej ale i tak o tej godzinie muszę podjechać do Ciebie autem więc pewnie nie ma sensu gonić 2 razy.
Wszystko zależy od tego czy dam radę się zamienić na sobotnią służbę-ostateczne info podam jutro
To czekam na info. Wóz jest również do Twojej dyspozycji. Będzie fajnie, jak dołączysz.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez strażowy » 3 grudnia 2019, o 13:09

miandas napisał(a):... Wóz jest również do Twojej dyspozycji. Będzie fajnie, jak dołączysz.

Jak nie dołączę, też będzie Wam fajnie :lol: ...dzięki za chęć pomocy - :m_:
a co do klimatu - mam podobne odczucia :mrgreen:
strażowy

Postprzez strażowy » 5 grudnia 2019, o 01:11

miandas napisał(a):...To czekam na info...

Pojeżdżona ta środowa służba ...ale do rzeczy, finalnie, kumpel z innej zmiany przyjdzie za mnie na sobotnią służbę, rano to klepnę papierowo z szefem i na legalu dołączę w ten weekend do Waszej bandy :mrgreen:
Tak więc, sobota, 5.00 melduje się u Miandasa. Na kociołek i inne, wspólne przedsięwzięcia oczywiście się dokładam.
strażowy

Postprzez miandas » 5 grudnia 2019, o 06:45

strażowy napisał(a):
miandas napisał(a):...To czekam na info...

Pojeżdżona ta środowa służba ...ale do rzeczy, finalnie, kumpel z innej zmiany przyjdzie za mnie na sobotnią służbę, rano to klepnę papierowo z szefem i na legalu dołączę w ten weekend do Waszej bandy :mrgreen:
Tak więc, sobota, 5.00 melduje się u Miandasa. Na kociołek i inne, wspólne przedsięwzięcia oczywiście się dokładam.
Extra
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez synkopa » 5 grudnia 2019, o 07:50

Dzielnyś jak SAM stażak. Cieszymy się. Do zobaczenia.
synkopa

Postprzez synkopa » 5 grudnia 2019, o 23:12

Jako, że nikt chyba nie zarezerwował wcześniej pogody, to aura zrobi nam niespodziankę i deszcz będzie nam towarzyszył przez cały weekend. Zabezpieczcie porządną odzież nieprzemakalną. Warto także ponownie przemyśleć sprawę noclegu z soboty na niedzielę, żeby było gdzie prowadzić dysputy pod jaką wiatą. Ognisko może się też nie udać, więc kociołek będzie wymagał dobrej kuchenki. Moja ulepszona propozycja na nocleg to wiata na polu namiotowym obok elektrowni w Lubnicy na lewym brzegu. Podaję opis za jednym z portali: "Lubnica. Pole namiotowe po prawej stronie przed elektrownią i kawałek dalej na lewym brzegu drugie pole poznacie po ładnej wiacie.;). Polecamy to drugie." Może nieco przeszkadzać w nocy szum spadającej wody, ale dla kajakarza powinno być to kojące. A tak to chyba będzie wyglądać:
Lubnica.jpg
Lubnica.jpg (146.81 KiB) Przeglądane 136 razy
synkopa

Postprzez miandas » 5 grudnia 2019, o 23:15

Tak. Też brałem pod uwagę tą wiatę. Zobaczymy, czy prognozy się sprawdzą. Kwestia kuchenki: jutro skontaktuję się z Maciejem i ustalimy temat.
Swoją drogą: ostatnia nitka nadziei, że deszczu opisywany jest jako "przelotny"
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...