| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Dunajec trzy dni gdy wróci wolność.

Plany, projekty, informacje o przyszłych spływach i wyprawach.

Dunajec trzy dni gdy wróci wolność.

Postprzez maciej66 » 25 marca 2020, o 20:48

Planuje około trzech dni na Dunajcu zaraz po zniesieniu ograniczeń w poruszaniu. Będzie to taki czas gdy rzeka będzie jeszcze pusta. Odcinki do zaplanowania.
maciej66

Images: 0
Dziękował/a : 8
Dziękowano: 260
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Re: Dunajec trzy dni gdy wróci wolność.

Postprzez miandas » 25 marca 2020, o 21:08

maciej66 napisał(a):Planuje około trzech dni na Dunajcu zaraz po zniesieniu ograniczeń w poruszaniu. Będzie to taki czas gdy rzeka będzie jeszcze pusta. Odcinki do zaplanowania.
Wstępnie wchodzę w to.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 2164
Dziękowano: 516
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez mlodek » 25 marca 2020, o 22:20

Mnie Dunajec od dawna korci - więc kto wie ?.
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 249
Dziękowano: 350
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Postprzez grzeszko » 25 marca 2020, o 22:39

A gdzie start?
grzeszko
**

Dziękował/a : 18
Dziękowano: 27
Dołączył/a: 08 maja 2018
Sprzęt: kajaki pneumatyczne

Postprzez strażowy » 25 marca 2020, o 23:46

maciej66 napisał(a):Planuje około trzech dni na Dunajcu ...

...jak miło czytać Cię Macieju, znaczy - żyw jesteś ;) ...się letko martwiłem przez Twoją Drawną absencję
...Dunajcowy pomysł fajny :m_:
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 181
Dziękowano: 192
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez maciej66 » 26 marca 2020, o 06:04

Rzeki nie znam. Musi to być odcinek najbardziej atrakcyjny który w normalnych warunkach jest bardzo zatłoczony. My wykorzystamy czas gdy flisacy jeszcze nie będą mieli kogo wozić. Oczywiście odcinek spływny dla Kanadyjek. :D
maciej66

Dziękował/a : 8
Dziękowano: 260
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez grzeszko » 26 marca 2020, o 08:43

Najbardziej atrakcyjny to jest przełom Dunajca. Nie płynął tam i planowałem w czerwcu. Ja jestem chętny. W Sromowcach Wyżnych jest pole namiotowe, prawie przy samej granicy. Flisacy pływają od Kąt do Krościenka, a najczęściej od Sromowiec Niżnych do Szczawnicy (przełom Dunajca 8 km). Nad samym Dunajcem to są jeszcze pola w Krościenku i tuż przy torze kajakowym Wietrznice. Na trzy dni to nie wiem, ale na dwa dni to mi się wydaje, że trasa Sromowce Wyżne - Nowy Sącz. Pierwszy dzień Sr.Wyżne - Wietrznice. Tam się szybko płynie.
grzeszko
**

Postprzez Maga » 26 marca 2020, o 08:59

Jestem za.
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

"Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu"
Maga

Dziękował/a : 959
Dziękowano: 955
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II, Katana Action 10.4

Postprzez strażowy » 26 marca 2020, o 11:14

Maga napisał(a):Jestem za.

...co, koniecznie "smerfa" chcesz przeciurać po kamlotach ?... :m_:
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 181
Dziękowano: 192
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez Paveł » 26 marca 2020, o 13:38

grzeszko napisał(a): że trasa Sromowce Wyżne - Nowy Sącz. Pierwszy dzień Sr.Wyżne - Wietrznice. Tam się szybko płynie.

Dokładnie do Wietrznic to może zająć niecałe 4h (samego pływania) pusto jest od Listopada od końca Marca potem sezon zaczynają Flisacy , w ubiegłym roku w październiku minąłem chyba z 500 osad na odcinku przełomowym także w weekendy może być gęsto ,
Paveł
**

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 18
Dołączył/a: 27 lutego 2017
Sprzęt: Kajak Górski

Postprzez grzeszko » 26 marca 2020, o 15:29

Od listopada do marca nie wolno tam pływać. Zapłacili mandaty https://www.facebook.com/kajakidylewski ... 88?__xts__[0]=68.ARAlRdGd1w2t3jhYoa7nBwxvbX_RYdPuXJ3ozXfZv1y4G6cGfji-lCXtKf3OgwBNigP-nSd5BRKt_57x7ft7-heIRiuXp5akTYAoT6BcP1t4bA4pV17gkHaTzkNINSWcxFTQD1A0kkE7M06KTz6k0GrUKF2c_KjTlF1WwfYl5RociV0jn_BZAlbw8MlGTlJ9tTxwKFyPvp8Q_FjkQcAaGbW-T8CfITSK5UE_8MUX_mVuAHOfnnxKkGJGkYd2wpHOlE_Gne1L-Vha-Gf_aIjyUOyvifVuOn10PmGsEKuZToOQz1rfP5qcBxXlZL-jh4laafmMqaiYX0v1TGTVLvsZlHqf1g&__tn__=-R

Byłem w tamtym roku w połowie czerwca w Pieninach i płynąłem ze Szczawnicy do Wietrznic. Ruch był ale nie jakiś bardzo duży. Przełom przejechałem rowerem i też mi się wydaje, że nie było tragicznie. Oczywiście na te tratwy trzeba uważać i nie wolno do nich podpływać. Gdy wyczytałem o tych mandatach, zacząłem czytać regulaminy i wyczytałem, że płynąc przełom kajakiem należy wykupić bilet (5 zł). Nie wiem czy to sprawdzają, egzekwują.
grzeszko
**

Postprzez Łysy » 26 marca 2020, o 18:18

Jak tylko czas pozwoli to wchodzę w to. Pozostaje jedynie kwestia ustalenia trasy. Fajnie by było gdyby ktoś podzielił się informacją jak Dunajec wygląda poniżej Nowego Sącza. No i jest jeszcze jedna kwestia, mianowicie poziom wody. Dwa lata temu płynąc z Krościenka do Nowego Sącza zapisałem sobie nawet aktualny stan. Wyglądało to następująco

stan wody Dunajec1-06-2019.jpg
stan wody Dunajec1-06-2019.jpg (312.58 KiB) Przeglądane 132 razy

Przy tym poziomie zwłaszcza w końcowym odcinku występowały miejsca, gdzie wody było dosłownie po kostki. Na dzień dzisiejszy widzę, że wody jest zdecydowanie mniej, więc nie wiem jak będzie z pływalnością. Dunajec jednak jest rzeką górską z wszystkimi tego zaletami jak i wadami. Wystarczy kilka dni deszczu i mamy już wysoki stan, a za kolejne kilka dni może brakować wody.
Łysy

Dziękował/a : 134
Dziękowano: 147
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c, Safari

Postprzez Ra$ » 27 marca 2020, o 01:24

No ja bym też chciał... tylko kiedy to sk...ństwo nas puści i odzyskamy wolność? (mówię o wirusie, żeby nie było że o polityce ;))
Ra$

Dziękował/a : 42
Dziękowano: 38
Dołączył/a: 07 stycznia 2018
Sprzęt: Canoe itp...

Postprzez Wit47 » 27 marca 2020, o 22:03

Fajny pomysł z Dunajcem - kilka lat temu płynąłem z dwoma Kolegami. Ja Caroliną, Koledzy: jeden pneumatykiem a drugi stuletnim dębowym czółnem. Wspaniała zabawa. Wystartowaliśmy spod drugiej zapory w Sromowcach Wyżnych i pierwszy biwak był Krościenku. Po drodze kawa i koniaczek w Czerwonym Klasztorze, bo padało. Następny odcinek do Jazowska i zakończenie w Starym Sączy przy moście Św. Kingi. Opisałem ten spływ na forum kajakowym, ze zdjęciami - forum nie ma i opisu też nie. Proponuję się nie spieszyć, bo rzeka piękna a wody często brakuje. Życzę udanego spływu.
Witek
Wit47
*

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 8
Dołączył/a: 27 listopada 2013
Sprzęt: Carolina 14, Neptun, Tajmień..

Powrót do Poszukuję ekipy, towarzystwa. Wybieram się...