| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

SUP jak to ukąsić?

SUP jak to ukąsić?

Postprzez Seba » 11 maja 2020, o 12:54

Wczoraj byłem na spływie na Świdrze. Ale nie o tym. Widziałem ludzi pływających na SUP-ie i trochę pogadałem. Pływali na jakimś sprzęcie z Lidla.
https://www.lidl-sklep.pl/Mistral-Deska ... p100288777
I teraz mam zagwozdkę jak popróbować żeby sprawdzić czy praktycznie to też jest takie fajne jak wygląda z boku.
Co jest niezbędnym minimum sprzętu? Czy to z Lidla to dolny próg cenowy?
Niestety nie znalazłem żadnej wypożyczalni w okolicy Świdra która by te deski miała :(
Nie wyglądało to na mocno skomplikowane ale czemu ciągle zmieniali rękę w której trzymali wiosło? Czy nie da się na tym wiosłować jak na kanadzie?
Seba
**

Dziękował/a : 6
Dziękowano: 12
Dołączył/a: 06 lutego 2015

Re: SUP jak to ukąsić?

Postprzez mlodek » 11 maja 2020, o 17:24

Seba napisał(a):... czemu ciągle zmieniali rękę w której trzymali wiosło? Czy nie da się na tym wiosłować jak na kanadzie?

Trzymali wiosło w jednej ręce ? ! :shock: ... - żart.

Nie doświadczyłem ale podejrzewam, w zasadzie jestem pewien, że się da - być może końcowa kontra musi być większa.
Prawdopodobnie z powodu nieznacznej długości, mimo 3 stateczników, SUP lubi "wiercić się na wodzie".
Wskazówką powyższego byłaby mała powierzchnia pióra wiosła.
Wiosło składane - hmm ?, ciekawe jak długo ?. Długa dźwignia więc "zamek" musi być mocny i trwały - czy taki jest ?.
Niejednokrotnie płynąłem wiosłując na stojąco ale w kanadyjce, wiadomo że ma ona znacznie większą długość niż SUP.
Przekładanie wiosła ze strony na stronę może wynikać z nieświadomości że można wiosłować inaczej.
Wystarczy przyjrzeć się jak wiosłują przypadkowi użytkownicy kanadyjek z wypożyczalni - zawsze często przekładają wiosło.

Kusi mnie żeby spróbować gdy pojawi się okazja.
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 359
Dziękowano: 433
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Postprzez Ra$ » 11 maja 2020, o 18:13

A ja panowie nie przeczę że może to być jakaś przyjemność, ale właśnie wgląda to jak namiastka wiosłowania na kanadyjce. A po co namiastki jak się ma oryginał? Wstać na kanadyjce zawsze można!
Ra$

Dziękował/a : 81
Dziękowano: 51
Dołączył/a: 07 stycznia 2018
Sprzęt: Canoe itp...

Postprzez Waho » 11 maja 2020, o 19:56

Jeśli ktoś nie umie pływać kanadyjką też będzie miał taki problem,
czyli będzie wiosłował raz z jednej burty, raz z drugiej,
tak samo jest z SUP’ami.

Były kiedyś SUP’y z Lidla po około 1000 zł komplet z wiosłem i pompką,
w tym czasie pojawiło się ich dużo na wodzie.

Ja jestem raczej zwolenianie SUP’a o sztywnej konstrukcji.
Załączniki
dargocice_460.jpg
dargocice_460.jpg (230.85 KiB) Przeglądane 216 razy
dargocice_461.jpg
dargocice_461.jpg (216.25 KiB) Przeglądane 216 razy
dargocice_462.jpg
dargocice_462.jpg (208.98 KiB) Przeglądane 216 razy
Waho

Dziękował/a : 403
Dziękowano: 214
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez mlodek » 11 maja 2020, o 20:03

Ra$ napisał(a):... wgląda to jak namiastka wiosłowania na kanadyjce ...

Wiele jest pływadeł (wymysłów ostatnich lat) które są bardziej zabawowe niż w pełni użyteczne.
Nie każdy potrzebuje kajaka wyprawowego, są tacy którym wystarczy popluskać się przy brzegu lub spłynąć łagodnym nurtem wody.
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 359
Dziękowano: 433
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Postprzez marcel » 11 maja 2020, o 20:31

Seba napisał(a):Wczoraj byłem na spływie na Świdrze. Ale nie o tym. Widziałem ludzi pływających na SUP-ie i trochę pogadałem. Pływali na jakimś sprzęcie z Lidla.
https://www.lidl-sklep.pl/Mistral-Deska ... p100288777
I teraz mam zagwozdkę jak popróbować żeby sprawdzić czy praktycznie to też jest takie fajne jak wygląda z boku.
Co jest niezbędnym minimum sprzętu? Czy to z Lidla to dolny próg cenowy?
Niestety nie znalazłem żadnej wypożyczalni w okolicy Świdra która by te deski miała :(
Nie wyglądało to na mocno skomplikowane ale czemu ciągle zmieniali rękę w której trzymali wiosło? Czy nie da się na tym wiosłować jak na kanadzie?

Najlepiej to wziąć z wypożyczalni i popływać że dwie godziny. Potem już wiesz czy stanie i wiosłowanie ci się spodoba.

Ja po dwóch godzinach miałem dość. Fajnie to wygląda, ale pływa się dużo ciężej niż kajakiem czy Kanada. Fajne do zabawy, szybko się nudzi.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 119
Dziękowano: 455
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Waho » 11 maja 2020, o 20:45

mlodek napisał(a):Wiele jest pływadeł (wymysłów ostatnich lat) które są bardziej zabawowe niż w pełni użyteczne.

Nie bardzo bym się z tym zgodził, choć wiele w tym stwierdzeniu jest racji, ja najlepiej czuję się
na łódce, ale SUP też ma swoje zalety, jeśli pływasz nim na stojący to tak jak byś chodził po wodzie.

Można też tak na nim pływać jak na zdjęciu.
Załączniki
SUP_dargocice_2015-002.jpg
SUP_dargocice_2015-002.jpg (107.31 KiB) Przeglądane 207 razy
Waho

Dziękował/a : 403
Dziękowano: 214
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez Seba » 13 maja 2020, o 17:49

No więc właśnie tak mi to wygląda - fajna zabawa, ale raczej nie na dłużej. Dlatego też na pewno nie poszedł bym w sztywną deskę (za dużo miejsca). Wypożyczalnia ... no właśnie.
Seba
**

Dziękował/a : 6
Dziękowano: 12
Dołączył/a: 06 lutego 2015

Powrót do Wiosła i inne mięśniowe