| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

SUP jak to ukąsić?

Re: SUP jak to ukąsić?

Postprzez Ra$ » 25 czerwca 2020, o 21:36

Myślę,że ostatnie zdanie @marcela jest kluczowe i miałem to napisać.
Ra$

Dziękował/a : 98
Dziękowano: 66
Dołączył/a: 07 stycznia 2018
Sprzęt: Canoe itp...

Postprzez Waho » 25 czerwca 2020, o 22:20

marcel napisał(a):Własnym sumptem doszedłeś do najlepszego rozwiązania w używaniu takiego sprzętu.
Można stać i wiosłować albo siedzieć i wiosłować. Jak się stoi to się dalej widzi, jak siedzi można dłużej machać.

Na takie rozwiązanie wpadli już dużo wcześniej użytkownicy deski z wiosłem.

Ten sposób pływanie na desce z wiosłem podbija świat od kilkudziesięciu lat,
a pod nazwom SUP może od 30.

Taka metoda pływania istnieje od kilkuset lat a raczej tysięcy lat,
w chinach do dziś pływają na długich, wąskich tratwach z bambusa.

Wcześniejsze SUP’y były tylko twarde i duże, przeciętna długość wynosiła 4 m,
pojemność liczona w litrach też była niemała od 300 do 500 l.

Współczesne pompowane to maluchy o pojemności trochę większej jak 100 l.
Załączniki
SUP_006.jpg
SUP_006.jpg (119.92 KiB) Przeglądane 88 razy
Waho

Dziękował/a : 415
Dziękowano: 216
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez beceenPL » 3 lipca 2020, o 13:23

marcel napisał(a):
beceenPL napisał(a): Kajaki są świetne i basta. Ale SUPy też mają swój urok. Jak napisał Waho, to jest jak chodzenie po wodzie. Dla jednych to wada, dla innych zaleta. Natomiast mnie paskudnie kręci obserwowanie świata z wody na stojąco. Może to zachłyśnięcie się czymś nowym? To jest opcja, choć w moim przypadku za SUPem stoi więcej plusów. Jednocześnie można to robić sprawnie i wyprawowo również. Naturalnie nie na skalę kajakową, choć to przecież tylko kwestia trzymającego wiosło.

Kajaki są dobre bo są dobre i tanie. Jak tanie wina.
Na to forum trafiły ziomki dla których żeglarstwo lub profesjonalne kajakarstwo jest zbyt burżujskie. ;)

Kupiłeś supa i super. Będzie jakaś różnorodność. Prędzej czy później dokupisz do niego siodełko i zrobisz dziwacznego SOTa. :) Będziesz się woził jak król.

ps to z zazdrości ;)

:D Niech będzie. Koniec końców każdy ma jakieś racje, ważne, żeby robił swoje z poszanowaniem przyrody i innych. Nie wiem jak z winami, bo od jakiegoś czasu nie pijam ani tanich, ani drogich. Kajaki są dobre, bo są dobre, ale ja swój sprzedałem, min dlatego... że nie mogę długo siedzieć. Wiem, brzmi kretyńsko i dziwnie, ale mam rozwalone biodro i wysiada mi noga, na dłuższych dystansach. Wiem, na to też są metody i w ogóle. Zróbmy inaczej, zamiast mędrkować (mówię tu tylko o sobie) popływam, zrobię kilka relacji z dłuższych wyjść a nie zabaw przy brzegu i wrócę z prawem głosu. Mam nadzieję, że to uczciwy układ.
beceenPL
*

Dziękował/a : 1
Dziękowano: 2
Dołączył/a: 24 maja 2016
Sprzęt: Aztron Titan

Postprzez marcel » 4 lipca 2020, o 19:16

beceenPL napisał(a): Kajaki są dobre, bo są dobre, ale ja swój sprzedałem, min dlatego... że nie mogę długo siedzieć. Wiem, brzmi kretyńsko i dziwnie, ale mam rozwalone biodro i wysiada mi noga, na dłuższych dystansach. Wiem, na to też są metody i w ogóle. .

Zatem kajak powoduje ból d..y. ;) Spoko u mnie długotrwałe wiosłowanie powoduje ból barku - bo też sobie go kiedyś rozwaliłem, więc pełne zrozumienie.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 120
Dziękowano: 470
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Poprzednia strona

Powrót do Wiosła i inne mięśniowe