| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Namioty

Przeczekać, wyspać się i obudzić.

Re: Namioty

Postprzez Łukasz » 19 maja 2017, o 14:46

troche masy by można ująć wymieniając stelaż i szpilki,
ostatnio się zastanawiałęm nad takiem
https://www.youtube.com/watch?v=e_zMxrj9_Wk
Łukasz

Dziękował/a : 3
Dziękowano: 74
Dołączył/a: 09 lipca 2015
Sprzęt: critical mass/canoe 14`

Postprzez Sikor » 19 maja 2017, o 20:47

A ja od dawna nad tym:
https://youtu.be/jQATqiTr-CU
Krótko i na temat.
Grupa Kajakowa "MENAŻA 07"
Sikor

Dziękował/a : 129
Dziękowano: 259
Dołączył/a: 16 października 2014
Sprzęt: kajak

Postprzez miandas » 19 maja 2017, o 21:55

Kupiłem na rynku wtórnym (na fw z resztą ) taki:
https://m.ceneo.pl/7672183;pla?se=GbURRsztAQBmXRd4JMUxEKU3m_HZ5_bB&gclid=CjwKEAjwr_rIBRDJzq-Z-LC_2HgSJADoL57H4vBmL73tm_rKC9IQ-ZkPH1_tiDTIxsRF1dSd0QGu2BoCDfXw_wcB#tab=spec

Jest bardzo fajny, choć mam uwagi. Jeśli chcesz, napiszę dokładnie o wrażeniach. Teraz na Drwęcy testowałem 4 noce więc chyba mam pojęcie. W tym epizod z deszczem.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Images: 0
Dziękował/a : 2294
Dziękowano: 552
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar 410, OldTown Camden120

Postprzez Łukasz » 20 maja 2017, o 16:31

Sikor napisał(a):A ja od dawna nad tym:
https://youtu.be/jQATqiTr-CU

bardzo fajniasty ale cena x2 niż to Vango i niestety masa też o kilo większa,
no ale konstrukcja zajebista :m_: to musze przyznać gdyby nie cena już bym się nad nim zastanawiał :)
Łukasz

Postprzez Sikor » 20 maja 2017, o 22:33

No właśnie i cena i waga. W tamtym sezonie była promocja coś koło 600 PLNów.
Więc nabyłem droga kupna produkt prawdopodobnie z Legionowa :mrgreen: chyba tego pod Wawą nie Pekinem :lol:
https://lh3.googleusercontent.com/qg274 ... 00-h600-no i jestem zadowolony :shock: Jak się nie ma, co się lubi, to się lubi, co się ma :lol:
Przeżyliśmy już razem nawałnice, przymrozki, upały, grad, śnieg i jest mam dobrze :mrgreen: :lol:
Krótko i na temat.
Sikor

Postprzez Łukasz » 21 maja 2017, o 22:43

wiesz jak by był za 600 to bym od razu kupił :mrgreen: :m_: ten kilogram różnicy na motocyklu nie robi wielkiej różnicy ;) w samochodzie i na łódce raczej dalej będzie jeździć kaczucha z racji szybkości rozkładania i składania obozu :m_: jednak się człowiek przyzwyczaja do tej wygody :m_:
Łukasz

Postprzez marcel » 8 czerwca 2017, o 10:55

Kupiłem Colemana Darwina 3. Namioty z FJN jakoś mi nie podpasiły, choc fakt że są samostojące to ogromna zaleta.

Od razu widać jakościową różnicą pomiędzy Arpenzą (160pln) a Darwinem (400pln). Tropik D. jest jakby podgumowany,
ale znacznie cieńszy I bardziej elastyczny. Podłoga na odwrót, wygląda na mocniejszą niż w A. Materiał sypialni w D
jest dużo bardziej przewiewny. Minusem D. są luźniejsze okucia w masztach-zanim się je do konca zaczepi mają tendencję
do wysuwania się. Z kolei drobiazgi (przeszycia, zaczepy masztów itp) są wykonane dużo sensowniej.
D. jest 10cm dłuższy I tą różnicę od razu się odczuwa, nie hacząc głową o ścianę. Otwory wentylacyjne I wywietrzniki szczytowe,
bardzo sprawne. D. jest wyraźnie 'zimniejszy' niż A. Pisze zimniejszy bo nie robi sie w nim duszno. D. ma też lepiej dopracowane
zaczepy do szpilek, suwaki chodzą łatwiej, moskitiery są drobniejsze, a otwory wentylacyjne mają rozpórki.

Przespałem noc z wczoraj na dziś. Rano (godz 5.40) brak śladów kondensacji od wnętrza tropiku. Sypialnia sucha. Ani na chwilę
w środku nie zrobiło się duszno. Temperatura w środku +1 do +2 stopnie cieplej niż na zewnątrz (pomiar chińskim termometrem
samochodowym). W Arpenzie w środku potrafiło być I 5 stopni więcej niż na zewnątrz, ale duchoda okrótna była.
Rosa na zewnątrz oczywiście była, ale wystarczyło przetarcie ściereczką do naczyn I po kilku minuatach można pakować
namiot.
Gabaryt namiotu pozwola na spanie dwóch osób I trzymanie Solara ze spuszczonym powietrzem w środku.
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 120
Dziękowano: 470
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez Krzyś66 » 24 czerwca 2020, o 17:06

Cześć.
Był u mnie kolega , który przez kilka lat użytkował namiot Jacka W. ,dwójka z dwoma wejściami.Namiot się zużył , kolega postanowił zanabyć nowy ten sam model(mniej więcej), tej samej firmy.I się rozczarował gdy go rozkładaliśmy co by przetestować.Jak dla mnie w ogóle dyskfalifikujący jest fakt ,że najpierw rozbijamy sypialnię a na to nakładamy tropik-ale to rzecz gustu , o co innego biega.Standardem w wielu namiotach są taśmy z otworem=otworami przytwierdzone do sypialni bądź tropiku, w te otwory wkłada się maszt , którego węższa końcówka przechodzi przez otwór a szersza opiera się na taśmie-mamy banalnie proste stabilne rozwiązanie.Ale nie! ,trzeba ulepszyć.W tym najnowszym modelu końcówka masztu zakończona jest kulą którą wciskamy na klik nie w taśmę a w kawałek plastiku , ponadto tropik dopinamy do tego plastiku również na klik ale tym razem jest to podłużna łapka zaskakująca na plastikową poprzeczkę.No jak dla mnie wymyślił to geniusz ... tylko po jaką cholerę , nie wiem.Nie ma opcji aby takie plastikowe pierdołki się nie rozklekotały czy wręcz nie pękły przy którymś z kolejnych robić namiotu.Ja bym czegoś takiego nie kupił, hej.
Krzyś66

Dziękował/a : 9
Dziękowano: 319
Dołączył/a: 23 września 2013
Sprzęt: K1

Postprzez Sikor » 29 czerwca 2020, o 21:15

Ostatnie tak nocowałem:
Załączniki
P1120616.JPG
Plandeka 3x3, linka, kijki, norka.
P1120616.JPG (160.83 KiB) Przeglądane 125 razy
Krótko i na temat.
Sikor

Postprzez peterka » 29 czerwca 2020, o 21:25

masz ładny malinowy namiot i fajny daszek na kajak ;)
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 697
Dziękowano: 640
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez Sikor » 29 czerwca 2020, o 21:30

peterka, Ty wiesz co! :mrgreen: :lol: napisać, żeby sprowokować :razzzz:
Krótko i na temat.
Sikor

Postprzez peterka » 29 czerwca 2020, o 22:17

;) taki niewinny żarcik. intryguje mnie kto spał w tym malinowym? czołgu?
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 697
Dziękowano: 640
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez Łukasz » 3 lipca 2020, o 23:51

peterka napisał(a):masz ładny malinowy namiot i fajny daszek na kajak ;)

ja już widziałęm Sikora śpiącego pod róznymi fantazyjnymi rzeczami, różowy namiot na prawde by mnie nie zdziwił :mrgreen:
Łukasz

Postprzez strażowy » 4 lipca 2020, o 11:52

...ostatnio doceniłem dodatkowe 9m2 tarpa które przezornie zakupiłem na wyjazd mazurski...1.5 godzinna burza szybko zweryfikowała szczelność a raczej jej brak na szwach naszego wiekowego iglo więc dodatkowy "dach" sprawdził się na 5 ! :mrgreen: …ostatnio w Lidlu można było za 199pln zakupić całkiem przyzwoity namior 3-4 osobowy typu iglo

Obrazek

, jakośc do ceny całkiem ok więc już mamy następcę, zobaczymy jak się będzie sprawował :razzzz:
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 216
Dziękowano: 242
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Poprzednia strona

Powrót do Schronienie