| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Przywitaj się

Dział powitań, najpierw zajrzyj tu.
Regulamin działu
Nie zapomnij się przywitać. Aby się przywitać kliknij tu Warto też zobaczyć: FAQ | Witamy na forum | Dla kogo ForumWodne | Zachowanie na forum | Regulamin

Re: Przywitaj się

Postprzez nowicjusz_z_trójmiasta » 15 lipca 2020, o 13:17

Hej, miło mi, że mogę dołączyć do waszego forum. Od pewnego czasu nawiedza mnie myśl o płynięciu w dół rzeki. Czymś. Teraz myślę, że to będzie kajak i właśnie stanąłem przed wyborem modelu. Liczę na pomoc i wskazówki co do zakupu. Pozdrawiam wszystkich wodniaków i oby do zobaczenia jak najszybciej na wodzie!

PS. Odrobinę o sobie - 46 lat, Trójmiasto, na razie sprzętu pływającego brak, na koncie przepłynięcie Kanału Augustowskiego lata temu oraz sporadyczne kajakowanie/łódkowanie wakacyjne.
nowicjusz_z_trójmiasta
nowy użytkownik, bez *

Dziękował/a : 0
Dziękowano: 0
Dołączył/a: 12 lipca 2020
Sprzęt: na razie na niczym

Postprzez Maga » 15 lipca 2020, o 13:43

nowicjusz_z_trójmiasta napisał(a):Hej, miło mi, że mogę dołączyć do waszego forum. Od pewnego czasu nawiedza mnie myśl o płynięciu w dół rzeki. Czymś. Teraz myślę, że to będzie kajak i właśnie stanąłem przed wyborem modelu. Liczę na pomoc i wskazówki co do zakupu. Pozdrawiam wszystkich wodniaków i oby do zobaczenia jak najszybciej na wodzie!

PS. Odrobinę o sobie - 46 lat, Trójmiasto, na razie sprzętu pływającego brak, na koncie przepłynięcie Kanału Augustowskiego lata temu oraz sporadyczne kajakowanie/łódkowanie wakacyjne.

Witaj na forum, w działach o kajakach znajdziesz mnóstwo wskazówek na temat sprzętu. Baw się dobrze :)
http://panirybka.blogspot.com

Maga w kajaku - mapa

Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu.
---
Wielki Odlot.
Maga

Images: 0
Dziękował/a : 1074
Dziękowano: 1019
Dołączył/a: 15 lutego 2014
Sprzęt: Helios II, Katana Action 10.4

Postprzez strażowy » 15 lipca 2020, o 19:45

...no to wita "świeżak" "nowicjusza" - sprawnie się odnajdziesz, wiedzy sporo a ludziska w sporej przewadze życzliwi ;)
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 242
Dziękowano: 250
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez meg5 » 16 lipca 2020, o 04:04

Witam wszystkich!

Od niedawna jestem milosniczka kajakarstwa, choc moze inaczej, milosniczka od zawsze, ale nigdy wczesniej nie mialam okazji plywac:)

Jako poczatkujaca na razie plywam na jeziorze, pod okiem instruktora, ale juz szukam idealnego kajaka dla siebie i dzieki temu forum, jako ze nie lubie dlugich zakupow, mysle o Gumotexach pneumatycznych: solarze lub Twist 2. Bede plywala na splywach jednodniowych sama i czasem z synem, jak zlapie bakcyla.

Dzieki wszystkim za wskazowki na forum.

Pozdrawiam serdecznie

Meg
meg5
*

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 9
Dołączył/a: 13 lipca 2020
Sprzęt: solar

Postprzez mlodek » 16 lipca 2020, o 08:24

meg5 napisał(a):Witam wszystkich! ...

Cześć i czołem - witamy. :m_:
Co prawda poszedłem spać po 2.00 bo świętowałem kolejną rocznicę Bitwy pod Grunwaldem
ale Ty albo wcześnie wstajesz, albo późno się kładziesz, albo mieszkasz za oceanem. :)
Napiszesz coś o sobie - np. gdzie mieszkasz ?,
np. jak można być miłośniczką kajakarstwa jeżeli się wcześniej nie pływało ?.
Oj co to będzie gdy zaczniesz pływać ?! :D
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 419
Dziękowano: 503
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Postprzez peterka » 16 lipca 2020, o 09:00

meg5: witaj. Solar zakupiony? Czy jeszcze się wahasz między twistem a solarem?
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 724
Dziękowano: 668
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez meg5 » 16 lipca 2020, o 11:49

mlodek napisał(a):Co prawda poszedłem spać po 2.00 bo świętowałem kolejną rocznicę Bitwy pod Grunwaldem
ale Ty albo wcześnie wstajesz, albo późno się kładziesz, albo mieszkasz za oceanem. :)
Napiszesz coś o sobie - np. gdzie mieszkasz ?,
np. jak można być miłośniczką kajakarstwa jeżeli się wcześniej nie pływało ?.
Oj co to będzie gdy zaczniesz pływać ?! :D

:)ostatnio jestem nocnym stworek, klade sie o 3 w nocy , a wstaje o 10 :) moim idealem jest wstawac o 5 haha ale jak zawsze lubilam dlugo spac, wiec to newykonalne. Fajnie tak siedziec w nocy jak wszyscy spia i pltaszki za oknem tylko cwierkaja:)

Coz, z woda bylam zwiazana zawsze, trenowalam przez wiele lat plywanie i zawsze uwielbialam patrzec na plywajace kajaki, ale zawsze wydawalo mi sie ,ze ten sport jest poza moim zasiegiem finansowym i organizacyjnym.

cos o sobie, Mam 44 lata, mieszkam w Szkocji i to wlasnie piekna natura skierowala mnie spowrotem do odkrywania jej z kajaka. Za 2 tyg bede w Polsce i bede zwiedzala nasze piekne rzeki i jeziora. Zaczynam od Kaszubskich jezior w okolicy Ostrzyc i splyne rzeka Radunia:)
meg5
*

Postprzez meg5 » 16 lipca 2020, o 11:53

peterka napisał(a):meg5: witaj. Solar zakupiony? Czy jeszcze się wahasz między twistem a solarem?

na poczatku bylam zdecydowana na solara, ale od kilku dni zastanawiam sie tez nad Twistem, z powodu mniejszej wagi. Ogladalam fajne testy na wodzie Twista i rozmawialam z osobami, ktore te testy prowdzily i polecaja Twista 2 . wymianilabym tylko siedziska na lepsze z kajaku Thule i mysle ze bylo by ok.

co Wy myslicie?

dla mnie waga ok 5 kg to duzo, nie bede jezdzila na wielodniowe splywy z namiotem, a jesli bede jezdzila na kilkudniowe splywy , to bede mieszkala na kwaterach. Kombo rower i kajak to idealne kombo, a i tej kwestii waga ma olbrzymie znaczenie.
meg5
*

Postprzez meg5 » 16 lipca 2020, o 11:56

a i jeszcze nie kupiony, ciagle sie zastanawiam:) na razie plywam sztywnym sit on top z wypozyczalni
meg5
*

Postprzez peterka » 16 lipca 2020, o 16:05

Solar lepszy nautycznie i pakowniejszy. Syn też mógłby się załapać na wspólne pływanie.
Twist szerszy i wolniejszy. Taka trochę malutka kanadyjka. Ale fajny.
Ja wolę solara, alw twistem też nie gardzę :)
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 724
Dziękowano: 668
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Poprzednia strona

Powrót do Ahoj! Witamy Cię. Przywitaj się.