| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

wiosla do Solara

wiosla do Solara

Postprzez meg5 » 17 lipca 2020, o 20:35

Witajcie

Potrzebuje pomocy przy wyborze wiosla. Nie mam mozliwosci wyprobowania roznego rodzaju wiosel, teraz plywam na krotkich, ciezkich z wypozyczalni:)

Zdecydowalam sie jednak na kajak Gumotex Solar. Moze i meza namowie na jakies plywanie, choc marne szanse, bo nie umie plywac i boi sie od zawsze wody:(

Ja kobieta 1.60 cm wzrostu ( jesli to ma znaczenie) i poczatkujaca.

Chcialabym by byly lekkie, w miare dobrej firmy ,malo awaryjne, skladane i ...czarne :)

Przejrzalam forum, ale ciezko mi cokolwiek wybrac.

Moze jakis podpowiedzi.

Dziekuje z gory

Meg
meg5
*

Dziękował/a : 11
Dziękowano: 9
Dołączył/a: 13 lipca 2020
Sprzęt: solar

Re: wiosla do Solara

Postprzez marcel » 17 lipca 2020, o 20:55

1. Co wszyscy mają z tym czarnym kolorem? DIR moda zawitała na kajaki? Pióro wiosła powinno być jak najjaśniejsze - pomarańczowe, żółte. Takie wiosło widać z daleka. Łatwiej znaleźć jak leży w trawie. No i wzywanie pomocy jest skuteczniejsze (oby nigdy nie trzeba było tego sprawdzać).

2. Do solara generalnie długie wiosło. Córa ma 215 (jest twojego wzrostu) i to już jest na styk. 220-225 cm powinno być ok.

3. Pióro. To zależy czy na małe rzeki gdzie często się odpychasz od gałęzi - wtedy zakończenie wiosła pionowe proste, czy też większe rzeki bez zwałek i jeziora- wtedy można wziąć takie z asymetrycznym piórem. W razie wątpliwości brać model nr 1.

4. Materiał i cena. Polietylenowe czy nylonowe pióra są lepsze, wytrzymalsze, droższe i ogólnie wyglądają lepiej. Ja używam trzeci rok tanizny za 110pln z piórami pcw i jak na razie daje radę. Drążek oczywiście alu. Karbonowe wiosła do pneumatycznego kajaka to trochę kwiatek do kożucha ale jeśli ktos lubi to też mozna ;)
marcel

Images: 0
Dziękował/a : 126
Dziękowano: 492
Dołączył/a: 04 kwietnia 2015
Sprzęt: Ponton Czajka, Solar 410

Postprzez meg5 » 17 lipca 2020, o 21:30

dzieki

haha czarne, bo moj syn lubi bardzo kolor czarny :)) kajak bedzie czerwony i wszystko inne pomaranczowo czerwone, to chcialam wioslo choc czarne:) Syn lat 7 chcial zebym kupila kajak czarny!!! :D :D :D

bede plywala na jeziorach i na rzekach nizinnych, nic ekstremalnego.

Jejku, masz moze jakies nazwy konkretne, jaki wioslo ma Twoja corka?

dzieki ;)
meg5
*

Postprzez meg5 » 17 lipca 2020, o 21:32

...choc w sumie z tym wolaniem pomocy masz racje...

Na necie taki duzy jest wybor tych wiosel, ze zglupiec mozna...

Ja , wiem, dziwne jak na kobiete, nie lubie zakupow i chce kupic cos raz i na lata :)
meg5
*

Postprzez peterka » 17 lipca 2020, o 21:56

dr kajak są b.dobre. tzn trwałe i dobry stosunek jakość/cena.
czarne kajaki też są : gumotex rush .
Ale cena zakręcona kajaka wyglądającego.. jak opona :lol:
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 724
Dziękowano: 668
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Postprzez Łysy » 18 lipca 2020, o 15:16

Podobnie jak Peterka, od kilku lat używam wiosła dr kajak, konkretnie asymetryczne dwuczęściowe 225 cm http://www.prokajak.pl/11702200.html Z tego co zauważyłem jest to dosyć popularne wiosło. Nie jest ono może jakimś szczytem techniki, ale swoje zadanie spełnia, dodatkowo jest dosyć pancerne. Ja swojego poza wiosłowaniem używam również do odpychania od brzegu, od dna gdy utknę na płyciźnie, a nawet jako "maczety" do karczowania krzaków pod potencjalne obozowisko ;) Jak na razie poza drobnymi zadrapaniami nie wpływającymi absolutnie na funkcjonalność nic mu nie dolega. Niestety z tego co się orientuję występują one jedynie w kolorze żółtym, czerwonym i niebieskim ( ach, te kobiety i przywiązywanie wagi do koloru :D ). Nie ukrywam, że podobają mi się wszelkiej maści wiosła karbonowe itp. ze względu na ich wagę. Jednak poza ceną, trochę obawiał bym się o ich trwałość przy moim użytkowaniu. Tak jak Marcel wspomniał Solar jest kajakiem dosyć szerokim, więc wiosło też musi mieć swoją długość.
Łysy

Dziękował/a : 179
Dziękowano: 191
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c, Safari

Postprzez strażowy » 18 lipca 2020, o 17:00

Kupiłem z Solarem 2 końcem tamtego sezonu ( świeżak ze mnie jeśli chodzi o własne, wodne klamociarstwa hehe, choć coś tam się już uzbierało ) :
http://www.prokajak.pl/11717200.html
polecam, mi bardzo odpowiada jako uniwersalne tak na balona jak też na Pyranhe sporo krótszą :mrgreen: choć trzeba przyznać że długość 220cm do Solara jest moim zdaniem odrobine za mała , 230cm pewnie by się lepiej sprawdziło

ps. kupując dmuchańca, zanabyłem wioślisko w ciekawszej cenie niż katalogowa więc tym bardziej susze siekacze :mrgreen:
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 242
Dziękowano: 250
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Powrót do Wiosła i inne mięśniowe