| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Kamper

Przeczekać, wyspać się i obudzić.

Kamper

Postprzez peterka » 22 lipca 2020, o 07:58

Od zawsze chciałem mieć kampera. Za młodu jeździliśmy po PL twingiem i spaliśmy po lasach. Pierwsze twingo ma fotele rozkładające się idealnie w podwójne łóżko. Rewelacja. Namiot igloo made in germany (który mam do dziś) służył do przechowywania i tak bezwartościowych klamotów. Po relacjach jankakorki temat zaczyna w naszych głowach ożywać. Kilka lat szukaliśmy idealnej działki na dom. Ale jakoś nic nas do końca nie przekonało. Gdyby już taka działka była to trochę taka orka show. Utrzymać dwa kawałki ziemi, dwa domy to trochę średnio. Kolejny raz zamącił mi w głowie janekkorka. Ostatnio miał robić wypad 3dniowy morze. Szalony pomysł? Z kamperem niekoniecznie :)
Myślę żeby zacząć od takich aut jak berlingo,doblo,caddy,partner. To takie warzywniaki, ale potencjał mają olbrzymi:
https://youtu.be/_oNiwm04bEQ .
Gdybyśmy chwycili bakcyla to takie coś na emeryturze by nam pasowało : https://youtu.be/CmwGVb2stCo
Polski produkt z materiału jachtowego. Musielibyśmy też pickupy polubić. Świetne rozwiązanie i...kosmicznie drogie. Ale za 10 lat ceny powinny być niższe ;)
,,Płynie sie po to - żeby płynąć" R.Polański ,, Nóż w wodzie"
peterka

Dziękował/a : 724
Dziękowano: 668
Dołączył/a: 09 sierpnia 2014
Sprzęt: Solar 410c twist 2 helios1

Re: Kamper

Postprzez RobertP » 22 lipca 2020, o 09:26

Znajoma ma kampera, a jej potomstwo przerobiło Hondę Element na noclegownię

https://wyrypy.pl/tag/honda-element/

Jak miałem Peugeota Partnera to widziałem nawet gotowe zestawy do przeróbki, niestety ich cena sprawa, że co roku do końca życia mógłbym te dwa tyg. urlopu w hotelu i chyba jeszcze taniej wyjdzie. To się opłaca jak ktoś ma talent, narzędzia i pomysły.
RobertP

Images: 0
Dziękował/a : 303
Dziękowano: 170
Dołączył/a: 01 marca 2016
Sprzęt: Gumotex Solar

Postprzez peterka » 22 lipca 2020, o 09:58

honda element. moje wymarzone auto. kilkanaście lat temu uciekła mi sprzed nosa okazja. Facet wrócił z USA i po roku sprzedawał prawie nowego elementa (mienie przesiedleńcze). Patriot też jest wdzięczny do takich przeróbek. element to w zasadzie crv w zupełnie innej 'skórze'. Teraz już tych aut nie robią :( . Kupowanie złomu po potężnych dzwonach tak nie za bardzo. Są fajne zestawy skrzyniowe do wsunięcia w takiego warzywniaka. W mojej Grand Vitarze jest spora butla lpg , która mocno psuje przestrzeń. Ale pewnie się da półkę do spania zrobić nad butlą. Nie do końca jestem przekonany(co innego na obrazku a co innego spać w czymś takim) ...ale pomyślę :)
Nie mam cierpliwości do takiej zabawy. Ale takie coś znalazłem: https://m.olx.pl/oferta/arcavan-kamper- ... ml?reason=
peterka

Postprzez kooniu » 22 lipca 2020, o 14:52

Miałem takiego minicamperka zrobionego Seacie Inca. Był super jak jezdziłem sam i mogłem spac po przekątnej, jak z Zona to był dla mnie ciut krótki. Ale dało sie spac i nawet gotowac w srodku.
kooniu

Dziękował/a : 164
Dziękowano: 60
Dołączył/a: 01 lutego 2016
Sprzęt: samorobka z coroplastu

Postprzez peterka » 22 lipca 2020, o 16:53

takie coś znalazłem: https://m.olx.pl/oferta/arcavan-kamper- ... ml?reason=

skrzynie się wkłada i tyle. po wojażach wyciągasz i tyle. kosztuje tyle co gumotex seawave po nienormalnych podwyżkach.
peterka

Postprzez Waho » 22 lipca 2020, o 18:27

W latach 90 a konkretnie 92 do 97 miałem Opla Rekorda Kombi, bez żadnych modyfikacji był jak mały Kamper,
wystarczyło rozłożyć tylne siedzenia i było wygodne spanie dla 2 osób, na bagażnik dachowy w zależności
od potrzeby ładowałem 2 kajaki lub kanu.
Załączniki
Opel_Rekord_Kombi.jpg
Opel_Rekord_Kombi.jpg (110.56 KiB) Przeglądane 437 razy
Waho

Dziękował/a : 427
Dziękowano: 219
Dołączył/a: 25 sierpnia 2013
Sprzęt: Łódka, deska SUP, kanu.

Postprzez peterka » 22 lipca 2020, o 19:39

Sporo starych aut było fajnych. Przykładowo : to auto z Drużyny A.
peterka

Postprzez Waho » 27 lipca 2020, o 18:10

Na pewno też wiele współczesnych samochodów można wykorzysta do tego celu bez żadnych przeróbek.
Można też pomyśleć o jakimś prostym dodatkowym zadaszeniu.
Załączniki
kamper_01.jpg
kamper_01.jpg (128.17 KiB) Przeglądane 331 razy
Waho

Postprzez Waho » 4 sierpnia 2020, o 21:52

1966 Bedford Dormobile Camper Van został wyprodukowany w Anglii przez Martina Waltera i był w pełni wyposażonym domem samochodowym.
Załączniki
12_n.jpg
12_n.jpg (88.58 KiB) Przeglądane 212 razy
Waho

Postprzez peterka » 4 sierpnia 2020, o 22:47

takie auto to marzenie :)
peterka

Postprzez strażowy » 10 sierpnia 2020, o 01:17

...a ja krok po kroku zweryfikowałem swoje potrzeby transportowe w tzw "czasie wolnym" i Terkot idzie do ludzi...życie pokazało że nie potrzeba mi napędu 4x4 ( czasu i finansów na dalekie wyprawy w bardziej wymagający teren nie mam ) a do wyjazdu na biwak, przewozu moto na przyczepce czy kilku kajaków lub rowerów, wystarczy np. VW Caddy w wersji long :P
Mam ogólny plan stworzenia prostej zabudowy - 3 długie szuflady w tylnej części nadwozia, nad nimi solidne spanie. Na co dzień spokojnie wydoli wokół komina a trasę w miarę ekonomicznie i wygodnie opyka 2-litrowy Diesel . Letko podnieść na spręgolach co by silnikiem nie przycierać poza asfaltem i na kilka sezonów wystarczy ;)
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 242
Dziękowano: 250
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez peterka » 10 sierpnia 2020, o 09:25

Myślę podobnie. Caddy nawet w wersji long mnie jednak nie przekonuje. wg mnie lepsze doblo, a najlepsze są berlingo i partner. Nissan nv200 jest ciekawszym wg mnie autem na takie zabawy. To na chwilę obecną taxi w NY i Londynie.
Co do wyposażenia to ..kilka skrzyń w życiu zrobiłem . Nie lubię takiego grzebania, ale ..kasa zostaje w kieszeni. Myślę że w kwocie 1000pln da się zamknąć temat spania i skrzyń na prowadnicach. Kampery teraz bardzo popularne się zrobiły..więc i ceny poszybowały. Mam nadzieję że wróci jednak normalność i będzie można spontanicznie w 30 min bukować noclegi. Jeżeli kupimy takie auto to tylko po to żeby trzymać się z dala od kempingów. Czyli auto na takie krótkie
wypady. Dodatkowo żeby służyło do normalnej jazdy. Inaczej to taka pozorna wolność. Trzeba spróbować. Jak nam się spodoba to wtedy podejdziemy do tematu z grubej rury ;)
peterka

Postprzez miandas » 10 sierpnia 2020, o 12:18

Chyba się starzejemy, bo i mnie chodzi po głowie rozwiązanie typu Berlingo / Rifter plus wkładka z szafkami.
Nie jest to jakoś nieprzytomnie drogie, a zabawa przednia.
Gdyby PSA wypuściło dostawczaka tego typu z napędem 4x4 i choćby tylko nieco większym prześwitem, chyba bym się nie zastanawiał.
Ale te wkłady robią też np do dustera...
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 2368
Dziękowano: 576
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar410 Camden120 Twist 2.1

Postprzez peterka » 10 sierpnia 2020, o 12:45

Damian: absolutnie się z Tobą nie zgadzam ;) . Raczej gorączkowo chcemy zachować młodość :)
Kiedyś był kangoo z 4x4. Caddy też ma 4x4. Tu niestety będzie totolotek z silnikami diesla. Niemcy tak ulepszają ropniaki , że ..szkoda gadać. Skrzynie dsg to też szmelc. Fajnie to chodzi puki się nie zepsuje. Rifter,berlingo,proace to w zasadzie jedno auto. Francuzi są mistrzami ergonomii jak dla mnie. Natomiast toyota proace oferuje system jazdy po luźnych nawierzchniach. Może to nie 4x4...ale zawsze. My myślimy o takim 3 -5 latku. Jak się nie sprawdzi to się sprzeda i tyle. 100proc kamper to skarbonka jednak. Ogólnie jak napisał RobertP to droga zabawa. Można spróbować...najwyżej jak coś pójdzie nie tak to będzie na strarość co wspominać :lol:
peterka

Postprzez miandas » 10 sierpnia 2020, o 15:08

peterka napisał(a): toyota proace oferuje system jazdy po luźnych nawierzchniach. Może to nie 4x4...ale zawsze.

Peugeot i Citroen też to mają. To się nazywa grip control.
No ale nie łudźmy się
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez peterka » 10 sierpnia 2020, o 16:39

...czyli wsjo rawno dokładnie jak słynne trojaczki z Kolina :) . Takie czasy. Globalizacja , standaryzacja, oszczędności. Ma to również dobre strony.
peterka

Postprzez miandas » 10 sierpnia 2020, o 16:44

peterka napisał(a):...czyli wsjo rawno dokładnie jak słynne trojaczki z Kolina :) . Takie czasy. Globalizacja , standaryzacja, oszczędności. Ma to również dobre strony.
Mnie to bardzo przeszkadza. Niby człowiek idzie do salonu. Może tą markę, a może ten model, który lepszy itp. tymczasem kupujesz ten sam produkt, tylko w różnych opakowaniach. Czuję się oszukany.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Postprzez peterka » 10 sierpnia 2020, o 16:59

Dobre strony w przypadku części zamiennych.
Natomiast japońskie auto z francuskim silnikiem...toż to koniec świata ;)
Panowie z Auto Świat podsumowali te auta tak( dodali jeszcze doblo) : który salon aktualnie ma promocje...tam kupujesz :)
peterka

Postprzez Waho » 10 sierpnia 2020, o 18:48

Coś takiego też może być namiastką kampera.
Załączniki
kamper_02.jpg
kamper_02.jpg (86.21 KiB) Przeglądane 62 razy
Waho

Postprzez peterka » 10 sierpnia 2020, o 22:35

Waho: te namioty też sporo kosztują i troszkę czasochłonne. Wchodzenie i wychodzenie po drabinie w nocy to też tak słabo. Ale zacnie wyglądają.
Natomiast tu link do normalnego gościa : https://youtu.be/7ajyLtxWqxE .Takie rozwiązanie jak na filmie jest wg mnie o niebo lepsze. Cenowo podobnie. Zwiedził tą karawelą sporo świata bez większych nakładów. Jak przygotowywałem się na wyjazd do Gruzji to sporo jego filmów obejrzałem. Normalny człowiek bez medialnego zadęcia. Bardzo fajna rodzinka :)
peterka

Następna strona

Powrót do Schronienie