| Biuro Turystyki Kajakowej AS-TOURS | PROZONE - wypożyczalnia kamer GoPro! | KONKURS RELACJA MIESIĄCA |

Alert RCB

Akcje związane z wodą, imprezy, wydarzenia, spotkania, itp.

Alert RCB

Postprzez synkopa » 3 lipca 2020, o 08:34

Samozwańcza grupa pod roboczą nazwą: Rokroczne Ciurkanie Bobrem ogłasza alert o możliwych lokalnych falach wezbraniowych na trasie spływu kajakowego Bobrem w dniach 4-6 lipca od Kamiennej Góry do Bolesławca. Możliwe są chwilowe przejścia fali powodziowej przez obwałowania oraz lokalne podtopienia. Uprasza się o zachowanie ostrożności i o nieutrudnianie przedsięwzięcia. Chętnych do wzięcia udziału w akcji serdecznie pozdrawiamy. :D
synkopa

Dziękował/a : 157
Dziękowano: 301
Dołączył/a: 22 września 2014
Sprzęt: solar c3 , safari, helios 1

Re: Alert RCB

Postprzez maciej66 » 24 lipca 2020, o 20:20

Gdzie relacja?
maciej66

Images: 0
Dziękował/a : 8
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez miandas » 24 lipca 2020, o 20:54

właśnie
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 2368
Dziękowano: 576
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar410 Camden120 Twist 2.1

Postprzez synkopa » 24 lipca 2020, o 21:14

Eee, co tu pisac. Jedna wielka klapa. Sami zobaczcie na filmie. https://drive.google.com/file/d/1VJGvfX ... p=drivesdk lub na moim kanale yt.
synkopa

Postprzez rawa » 24 lipca 2020, o 23:01

Kto nigdy nie robił czegoś samodzielnie nie będzie wiedział który film jest dobry. :m_:
Ile trzeba było zachodu aby zebrać takie ujęcia niezależnie na ich końcowy efekt.
Gratuluję trasy, wrażeń i dobrego filmu.
rawa
Jeżeli czegoś nie wolno a bardzo się chce, to można.
Nie walcz z wiatrem, rozłóż ręce i spróbuj dzięki niemu szybować.
rawa

Dziękował/a : 227
Dziękowano: 445
Dołączył/a: 22 września 2015
Sprzęt: INTEX EX5 modyfikowany GMO

Postprzez mlodek » 25 lipca 2020, o 00:18

synkopa napisał(a):Eee, ... zobaczcie na filmie. https://drive.google.com/file/d/1VJGvfX ... p=drivesdk lub na moim kanale yt.

Ale te pneumatyki cudnie zachowują się na progach - coś pięknego. :m_:
Pozdrawiam - Włodek
mlodek

Dziękował/a : 419
Dziękowano: 503
Dołączył/a: 07 lutego 2015
Sprzęt: canoe (Wichita- Prospector)

Postprzez Łysy » 25 lipca 2020, o 06:31

Czad :m_: Jak Wy to robicie, że tak swobodnie pływackie bez skega :?:
Łysy

Dziękował/a : 179
Dziękowano: 191
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c, Safari

Postprzez synkopa » 25 lipca 2020, o 07:21

A kto mówi, że bez skega. Ze skegiem właśnie. Podskakiwał sobie na progach wesoło razem z nami. Chociaż rzeczywiście, były miejsca, że się je zdejmowało. Spłynięcie progów, czego nie widać na filmie, było poprzedzone wcześniejszym rozpoznaniem zagrożenia i asekurowane gościem z rzutką. Mieliśmy z resztą dwie, pierwszy i ostatni w grupie. Dla wszystkich z nas były to pierwsze doświadczenia tego typu. Na filmie zagrożenie może wydawać się trywialne, ale przestrzegam naśladowców przed bagatelizowaniem tego typu przeszkód. Psychika musi być mocna, ekipa srawna, a lider zdecydowany i przygotowany, żeby rzeczywistą klapę nie zastąpiła tragedia. Na kilku progach po rozpoznaniu, zwyczajnie i bez wahania odpuściliśmy spływanie.
synkopa

Postprzez Łysy » 25 lipca 2020, o 07:52

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :||: Momentami specjalnie się przyglądałem i byłem niemal pewny, że brakuje ich w dnie. A moje zainteresowanie wynika z tego, że właśnie przez skega często odpuszczam niektóre przeszkody. Boję się go urwać, a jakoś na napompowanym kajaku nie bardzo chce dać się ponownie zamontować po ewentualnym zdjęciu. Z kolei pływanie bez niego jak dla mnie jest wyjątkowo męczące. Twoje uwagi dotyczące bezpieczeństwa w pełni podzielam. Na filmie faktycznie wygląda to na świetną zabawę w której z przyjemnością bym wziął udział. Jednak pomimo, że czasami lubię sobie spłynąć jakiś delikatny próg, to większość z zaprezentowanych na filmie bez solidnej i pewnej asekuracji omijał bym szerokim łukiem.
Łysy

Dziękował/a : 179
Dziękowano: 191
Dołączył/a: 01 grudnia 2014
Sprzęt: Gumotex Solar 410c, Safari

Postprzez synkopa » 25 lipca 2020, o 09:24

Żółtodzioby w Solarach do końca plywali ze skegiem, ma to swoje uzasadnienie. W dwójkach plywanie bez skega bardzo obciąża sternika. Niewprawny, ma dość po kilku kilometrach. My w Safari, zdjęliśmy je jak tylko skończył się Lesk, bo już tam było z nim trudniej. Generalnie na tego typu przedszkolach lepiej sprawdza się sflaczały niż mocnio napompowany kajak. Skeg łatwiej się "chowa" w dno i ewentualnie kladzie na bok, przy driftach kajakiem na przeszkodach. Na lekkim flaczku lepiej się pokonuje niektóre progi. Na pochylniach bywa, że bardziej hamuje. Nawet najbardziej napompowany kajak podda się podkuwaniu w skeg, gdy się go wcześniej zamoczy. Sprawdzone. Dla kilku z nas to był pierwszy spływ, dla paru może piąty. Chlopaki mają apetyt na zabawę i darzą mnie zaufaniem. Reszta jest już kwestią właściwych reakcji na to co się zadzieje.
synkopa

Postprzez maciej66 » 25 lipca 2020, o 18:00

No daliście czadu :||: Zaczynam się martwić o tych chłopaków :shock:
maciej66

Dziękował/a : 8
Dołączył/a: 25 października 2016
Sprzęt: traper

Postprzez synkopa » 25 lipca 2020, o 20:14

Nic im nie grozi. Są pod dobrą opieką. A jest szansa, że unikną schematów.
synkopa

Postprzez strażowy » 26 lipca 2020, o 07:02

synkopa napisał(a):Eee, co tu pisac. Jedna wielka klapa. Sami zobaczcie na filmie. https://drive.google.com/file/d/1VJGvfX ... p=drivesdk lub na moim kanale yt.

...no tak Dareczku, dla Ciebie adrenalinki mogło być nieco przymało :mrgreen:
Fajne spływanie wam wyszło - :m_:
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 242
Dziękowano: 250
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez Ted » 27 lipca 2020, o 21:16

Obejrzałem film i muszę przyznać, że sama rzeka robi bardzo pozytywne wrażenie, ogląda się spoko, więc czekam na część II.
Ted

Dziękował/a : 558
Dziękowano: 641
Dołączył/a: 20 lutego 2014
Sprzęt: kajak pneumatyczny

Postprzez sharan » 6 sierpnia 2020, o 18:01

Gratuluję fany spływ i super filmik :||: :||: :||: nie wiem czy nie przesiądę się do pneumatyka po obejrzeniu filmiku :razzzz:
sharan
**

Dziękował/a : 2
Dziękowano: 72
Dołączył/a: 17 czerwca 2014
Sprzęt: kajak

Postprzez synkopa » 8 sierpnia 2020, o 21:04

Dzięki. Zabawa jeszcze się kontynuowała w najlepsze, choć momentami w starych korytach na obejściach elektrowni, ciągnęliśmy kajaki niepyszni po prawie pustym korycie. Niedługo rozpocznę prace nad drugim odcinkiem filmu, to się jeszcze zadzieje.
synkopa

Postprzez synkopa » 9 sierpnia 2020, o 22:36

Zapraszam do obejrzenia części drugiej: https://drive.google.com/file/d/1evzI-D ... sp=sharing
synkopa

Postprzez strażowy » 10 sierpnia 2020, o 02:11

synkopa napisał(a):Zapraszam do obejrzenia części drugiej: https://drive.google.com/file/d/1evzI-D ... sp=sharing

...smakowało, :||: ....Twoje dokumenty Darku są zawsze bogate we wszelkie "koloryty" ........2,45" próbowałeś zejść pod wodę "balonem"płynąc pod prąd ?? :shock: ............. :mrgreen:
2-gi próg w J. Górze nie kusił ? …ten odcinek z kamlotami i chłopaki dali radę jeszcze powędkować - co za ekipa :m_:
11,19" jak ładnie "zszedłeś" na prawą nóżkę - masz chłopie obycie z tym swoim dmuchańcem - mocno podziwiam , serio.
Szkoda tylko że "gumiaczki" się Tobie podziurawiły, ale rozumiem że przyroda sprzyjała dodatkowemu studzeniu 8-)
...pozdrawiam z Poznania ;)
strażowy

Dziękował/a : 242
Dziękowano: 250
Dołączył/a: 26 sierpnia 2019
Sprzęt: Solar 2, cytrynowa Pyranha :)

Postprzez synkopa » 10 sierpnia 2020, o 22:15

Odpowiadając poważnie:
Zejście pod wodę czubka kajaka było niezamierzone, a wynikało z surfowania na fali. Kajaki górskie są tak profilowane, żeby tego efektu nie było.
2-gi próg po rozpoznaniu nie spełnił minimalnych wymogów bezpieczeństwa, dały się dojrzeć głazy w miejscach, gdzie spadał wodospad. Poza tym na pochylaniach zdarzało się, że gumiak hamował do zera i było niebezpieczeństwo spadnięcia w sam wodospad. Nie chciałem ryzykować, to był jeden z wyższych progów. Dywagacje czy kusił są zbędne. Ocena była jednoznaczna i decyzja prosta.
Z wędkowaniem było więcej zabawy niż faktycznego łowienia. Ale coś tam udało się złowić, tyle że niewymiarowego i wróciło do wody.
Noga poszła w odruchu bezwarunkowym w odpowiedzi na zbliżający się głaz i znoszący prąd. Okazało się to jednak niepotrzebne, pozostawiając nieco groteskowo ujęty na filmie ruch kończyny uwalniającej się z szarawarów. To jednak był tylko tarp służący za ochronę skóry przed słońcem, bo odczuwałem już jego działanie. Ktoś kiedyś polecił na tym forum tego typu obuwie i przyznać muszę, że to w dechę pomysł.
A'propos stóp i odruchów, nawet tych wyuczonych, to warto się nauczyć nimi posługiwać nie tylko do chodzenia. Wielokrotnie udaję mi się "przechwycić" lub przynajmniej zamortyzować upadający na ziemię przedmiot, typu szklanka, klucze czy nawet smartfon. To cenna umiejętność, a jak bardzo, to niech to zobrazuje najlepiej fragment niepublikowanego nigdy wcześniej mojego filmu. https://drive.google.com/file/d/1ZR7ZDd ... sp=sharing
synkopa

Postprzez miandas » 11 sierpnia 2020, o 16:54

Obejrzałem z przyjemnością. Naprawdę piękna rzeka. Martwi ilość i uciążliwość przeniosek.
Ale rzeka po prostu bajkowa. Muszę kiedyś popłynąć.
droga zawsze nagradza
mój kanał youtube
miandas

Dziękował/a : 2368
Dziękowano: 576
Dołączył/a: 24 czerwca 2015
Sprzęt: Solar410 Camden120 Twist 2.1

Następna strona

Powrót do Wydarzenia, akcje, imprezy, spotkania